Beznadějný trouba

14.1.2015 v Doporučení 7

Beznadějný trouba

Komedie / Drama

USA, 2011, 90 min

Na tento film jsem narazila opravdu jen ,,náhodou“. Nic moc jsem od něj nečekala, ale nakonec se mi zalíbil. Vypráví příběh týpka, kterého asi skoro každý z nás někdy v životě potkal. Je tak hodný, srdce na dlani, když může, pomůže… Vždy se snaží mluvit pravdu, nedokáže lhát. Zkrátka ona pověstná čistá duše. Navíc částečně zamrznul někde ve svém dětství a zapomněl dospět, což je skoro smrtelná kombinace.

V tomto světě pro takové lidi není moc místa. A když se nedozrálost a dobromyslnost spojí s povahou, která nedomýšlí své činy až do důsledků, vypadá to pak podobně, jako v tomto filmu. – Kolikrát už jste něco udělali s dobrým úmyslem, kolikrát jste jednali pravdivě, podle svých morálních hodnot a obrátilo se to ve zlém proti vám, protože jste nedomysleli všechny důsledky až do konce? … Nebo sice domysleli, ale ta lež, zamlčení, nebo intrika, vám prostě nemohla přejít přes srdce?

Hlavní hrdina Ned je takový hodný trouba, co žil původně na farmě, prodával svoje bioprodukty, zkrátka milovník přírody. Povaha, která ve skutečném světě plném zamlčování, intrik a taktizování nedokáže obstát a zavaří díky tomu životy všech svých blízkých, se kterými přijde do styku.

A tak tiše hledíte na to, jak Ned nešťastně pendluje od příbuzného k příbuznému a nechává za sebou problémy a poškozené vztahy…


Obsah:

,,Ned si žil spokojeným životem na bio farmě po boku své hippie přítelkyně, dokud jej však jeden nerozvážný incident s marihuanou na farmářském trhu nedostal za mříže. Po návratu z vězení se nastěhuje ke svým sestrám…
V žádné rodině nesmí chybět – černá ovce, která je vždy o pár kroků pozadu. Zvláště pak, má-li si dát do pořádku život. Pro sestry Liz, Mirandu a Natalii je to jejich věčně pozitivní bratr Ned, bývalý majitel organické farmy, jehož neskonalá ochota spoléhat se na poctivost lidstva způsobuje jeho osobě nemalé problémy. Normálně by byl naprosto nepoužitelný, ale jednou je to jejich bratr, takže když ho opustí přítelkyně a vyhodí ho z farmy, jsou to opět sestry, kdo zavelí k záchraně. Každá ho u sebe nechá nějakou dobu bydlet, ovšem bratrova neotřesitelná víra v naprostou upřímnost jim obrátí životy vzhůru nohama. Avšak i díky tomu si všichni v rodině nakonec uvědomí, že jeho víra v lidi kolem sebe není zas až tak hloupá.“

zdroj: http://www.csfd.cz/film/279636-beznadejny-trouba/

Film Beznadějný trouba doporučuji zkouknout jako odpočinkový film, ale některé pasáže vás jistě přinutí k zamyšlení. Chvilkami jsem přemýšlala, jak by se dalo té či oné blbé situaci zabránit a když už by nastala, co bych udělala já na jeho místě. – Člověk se musel chvilkami smát, že by možná jednal jako filmový trouba.

A moc se mi líbil konec. Ned je sice šiška, ale hodný člověk a špatný nebo ,,doztracena“ konec si nezasloužil. Nakonec se ale divák dočká sladkého a pěkného happyendu.

Our Idiot Brother‘ Trailer HD

https://www.youtube.com/watch?v=1yvn8a16B9Q

Kam dál:

Další doporučené filmy – ZDE

Znáte skvělý film, který stojí za zmíňku? – Doporučte mi ho ►mailem◄

Máte otázku? Ptejte se do ►Mailu◄

• Líbí se vám tyto stránky? Doporučte přátelům adresu https://aluska.org/

• Líbí se vám publikované články? Za pár dní vám může pošta doručit i knihu! – Podrobnosti ZDE

• Používáte Facebook? Pomozte propagovat tento článek a použijte prosím tlačítko ,,To se mi líbí“ níže pod reklamou, děkuji!

• Chcete mít přehled o videoaktivitách Alue na YouTube? – Můžete se přihlásit k odběru: ZDE

Elektronický obchůdek: www.kramky.cz/alue

Komentáře

Ikona diskutujiciho Moudrávrba 2015-01-14 08:42:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ahoj. Díky za tip. Určitě se na to podívám.

Ikona diskutujiciho iriska 2015-01-14 13:52:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

šmarja, to vypadá na super film :D

Ikona diskutujiciho Jirka 2015-01-14 16:43:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Dík za tip

Ikona diskutujiciho Vanilková 2015-01-14 23:39:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Jooo, po pravdě. Po téhle recenzi jsem si říkala. To bude pěkná blbost. A stáhla jsem to:) Moc fajn film. Právě jsem ho dokoukala a bylo to přesně to, co jsem potřebovala. Nějakou oddechovku, u které se občas pousměju a hlavně, dobře skončí. Doporučuji! A taky mě napadl další film ke zkouknutí, podobného typu (možná malilinko napínavější…) Walter Mitty a jeho tajný život:-) Ten je taky moc prima.

Ikona diskutujiciho hajcus.ka 2015-01-15 19:20:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Mrknu na to, sháněla jsem nějakou oddechovku 🙂 a stejně jako Vanilková můžu Waltera Mittyho vřele doporučit, člověku vlije do žil dobrou náladu a radost ze života 🙂 plus perfektní soundtrack!

Ikona diskutujiciho kouzelný kluk 2015-01-17 19:14:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Zajímavý film, který sice nemusí nic moc dát, ale dobrý vidět. Stejně tak je to s filmem: http://www.csfd.cz/film/232435-kurz-negativniho-mysleni/

Ikona diskutujiciho :) 2016-08-24 22:01:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Beznadějný trouba, je spíš beznadějný celý film, všichni lidé v něm a jen pro beznadějné trouby, kteří beznadějně neví co se svým životem. Toť můj názor.

Nový komentář

Ikona moderatora

Moderovaná diskuze: Příspěvky se zveřejňují s časovou prodlevou. Pro účast v diskuzi je třeba, aby byl váš komentář v souladu s obecnými pravidly slušného chování a podmínkami používání stránek