Biohar a Lopuchový výluh (recenze vlasové kosmetiky)

10.11.2014 v Prevence 8

Toto není zrovna ona klasická recenze na eko/bio výrobky, spíše recenze na vlasovou péči. Ale hodí se mi právě do této rubriky a ráda bych vám oba výrobky představila společně:

Biohar i Lopuchový výluh jsou vlastně vlasová pečovákta, akorát s rozdílným složením a mírně rozdílným efektem. Oboje stojí za vaši pozornost, pokud chcete kvalitní a bezpečnou péči navíc pro vaše vlasy. Vezmu to popořadě:

Biohar vlasový aktivátor

Biohar je vlasová voda s velmi sympatickým složením a ještě více sympatickými účinky. Na Bioharu jsem vlastně začínala, když jsem hledala nějakou vlasovou vodu pro posílení vlasů a také jejich zahuštění. Koupila jsem ho po pročtení mnoha desítek recenzí spokojenců, kteří pěli hodně chválu a od té doby jsem ho na sebe vykapala strašně moc.

Oficiální popis (převzala jsem jej z e-shopu www.lekarna.cz – BIOHAR):

BIOHAR aktivátor růstu vlasů s přírodní kyselinou hyaluronovou. Vysoce kvalitní kyselina hyaluronová a provotřídní kolagen svými účinky otevírají zcela nové možnosti v péči o Vaše vlasy.

Biohar vlasový aktivátor lze použít v případě:

  • nadměrného vypadávání vlasů
  • na již prořídlé vlasy
  • na vlasy lámavé
  • bez pružnosti.

Zdravé vlasy, to je v první řadě zdravá pokožka. Právě cévy pokožky jsou odpovědné za dostatečné zásobování kořenů vlasů živinami. Přitom účinné látky udržující zdravý růst vlasů mohou být úspěšně doplňovány zvnějšku – přes pokožku.

Biohar je vysoce účinný aktivátor vlasů, který byl vyvinut na základě objevu přírodních růstových polypeptidů.
Prvotních vynikajících výsledků bylo dosaženo při testování u nejtěžší formy úplné ztráty vlasů – tzv. totální alopecii. V případech nadměrného vypadávání vlasů, ale také přímo na již prořídlé vlasy byla prokázána výrazná a celková regenerace a aktivace tvorby nových vlasů.
Účinek aktivátoru vlasů Biohar se také výrazně projevil ve zlepšení kvality vlasů – jejich pevnosti, pružnosti a zamezení

lámavosti.

Biohar je méně účinný v případech hormonálních příčin, které se vyskytují především v mužské populaci, kdy jde o tzv. \“vysoké čelo\“ čelních koutů. V těchto případech může Biohar zmírnit důsledky těchto poruch, nedokáže však odstranit jejich příčinu – není hormonálním prostředkem.

JAK PŮSOBÍ NA RŮST VLASŮ

Každý vlas roste v určitých cyklech. Aplikace přípravku Biohar bude příznivě působit na ty vlasy, které se právě nacházejí v růstové fázi.

1. Fáze aktivního růstu vlasů. Biohar aktivně podporuje kvalitu a rychlost biosyntézy.
2. Přechodová fáze. Růst vlasu se zpomaluje.
3. Klidová fáze. Vlasová cibulka je neaktivní.
4. Obnovená růstová fáze. Roste nový vlas a starý vlas vypadává.

Vysokomolekulární Hyaluronan Biora umožňuje regulaci krystalicky vázané vody a současně cíleně transportuje do vlasové pokožky růstové polypeptidy a vitamíny. Tím dochází k aktivaci vlasové cibulky. Pokud není vlasová cibulka traumaticky poškozena, podpoří se aplikacemi reprodukční cyklus v živé tkáni a dochází k výraznému efektu aktivace vlasových cibulek. Při hormonálních, geneticky podmíněných, nebo v případech alopecií s endokrinním onemocněním může být účinek aktivace vlasových cibulek nižší a efekt aktivátoru Biohar méně trvalý.

Kyselina hyaluronová je součástí základní hmoty pojiva kůže, tvoří dlouhé molekuly, které jsou schopné vázat značné množství vody. Právě dostatečná hydratace epidermis je jeden z nejvýznamnějších faktorů v rezistenci (odolnosti), ale i v zevním vzhledu kůže a je v úzkém vztahu k celé řadě dalších vlivů. Dalším významným faktorem podmiňujícím vzhled kůže je turgor (vnitřní napětí buňky) a elastičnost. Tuto určuje spolu s kolagenními vlákny základní mezibuněčná hmota a její součástí je i kyselina hyaluronová. Pokud je hyaluronan získáván z kvalitních přírodních zdrojů, je látkou organismu vlastní, při vnější aplikaci na pokožkou je mimořádně dobře tolerován a to i alergiky.

Použití:
Biohar se vtírá do pokožky. Účinnost tohoto prostředku je podmíněna vmasírováním, doporučuje se jemným vtíráním konečky prstů až do vstřebání – tedy poklesu pocitu kluzkosti.
Biohar se vstřebá zcela, nezanechává skvrny – neodstraňuje se!

Biohar se pohodlně nanáší přímo na pokožku, promasíruje se a nechá být jak je… Běžně se dá koupit za cca 102-179… Na nahoře odkazovaném e-shopu například jen za 112 kč. Takže cena je příznivá, když už ho beru, tak ne po jednom, ale beru jich celou hromadu, protože když opravdu každý večer poctivě nakapu, tak mi jedno balení vydrží ani ne měsíc.

Biohar nemá žádný nepříjemný pach, ani vlasy nezatěžuje, nemastí (já mám jemné vlasy, takže všechno co vlasy zatěžuje, velmi rychle poznám)…. Vlasy se samozřejmě rychleji zmastí při masáži, která se po nakapání Bioharu provádí, aby se živiny lépe vstřebaly do pokožky. Přípravek ale sám o sobě vůbec mastný není.

Složení je super: voda, alkohol, hyaluronan, kolagen, vitamin B1-12… takže v podstatě ,,bio“ produkt 🙂

Lidé mají s Bioharem různé zkušenosti. Většina z nich nějaké zlepšení pozoruje, je jen velmi málo lidí, kteří řeknou, že nepoznali vůbec nic. Často zaznívá, že po Bioharu někomu zhoustnou vlasy, někomu rychleji rostou, někomu se zpevní, někomu se zlepší kvalita vlasů, u někoho má příznivý vliv na vypadávání… Ideálně kombinace tohoto všeho dohromady.

Já osobně používala Biohar po kvantech právě proto, že jsem viděla hromadu nových vlasů po jeho nasazení. Někdy v té době jsem i vysadila chemickou barvu, to je pravda, takže to může být více vlivů dohromady, ale přisuzuji to hlavně dobré péči a masážím Bioharem.

Biohar není nutné dávat každý den, první se doporučuje používat ho každý večer pouze po dobu prvního měsíce a pak se dávají jen tzv. udržovací dávky. – 1-3x týdně večer se nakape, aby vlasy dostaly potřebnou ,,dávku“.

Četla jsem i zkušenosti, že někomu vlasy které biohar zahustil, po čase slezly, když se na delší dobu vysadil. Já nic takového nepozoruji, vysadila jsem ho na delší dobu a dávala jiné věci a nic takového se nekonalo, podrůsty hezky rostou dál.

O tom jestli mi Biohar zlepšil kvalitu vlasů, že jsou pružnější či něco podobného, zatím nemůžu nic říct, to člověk pozná až ve chvíli, kdy se vlas dostane do délek a začne se na něm podepisovat zub času. Pak člověk pozná, jestli je skutečně odolnější, nebo není… Takže nevím.

Že by mi Biohar pomáhal proti padání vlasů, nemůžu říct.. je hodně lidí, kterým v tomto pomáhá, ale já mezi ty šťastlivce nepatřím. Každopádně ono zahuštění potvrzuji, Biohar chválím a velice doporučuji. Jako rekonvalescence nešťastných vlasů po barvení se mi osvědčil na jedničku a brzy ho zase začnu kapat znova.

Lopuchový výluh

Lopušák jsem zakoupila u firmy Naděje (http://nadeje-byliny.eu/). Zkoušela jsem od nich produktů vícero a firmu celkově můžu doporučit, se vším od nich jsem byla zatím spokojená.

Lopuchový výluh je další vlasová voda, která se hodně doporučuje a na kterou uživatelé pějí samou chválu… tedy většina 🙂

Oficiální popis (převzatý z http://nadeje-byliny.eu/vyluhy/264-vyluh-z-korene-lopuchu-s-rozprasovacem.html):

Přípravek zlepšuje kvalitu vlasů a pokožku ve vlasech, posiluje a zabraňuje vypadávání vlasů, odstraňuje zevně nadměrné pocení podpaží.

Do pokožky hlavy vtírat po umytí hlavy ve větším množství, nechat 15 minut působit a opláchnout nebo neoplachovat a vlasy upravit obvyklým způsobem. Lze vtírat i do suché pokožky hlavy v menším množství během dne dle potřeby.

… Dále se popis produktu odkazuje na HERBÁŘ – zde.

Lopuchový výluh jsem na rozdíl od Bioharu nepoužívala tak dlouho a vypotřebovala jsem pouze jednu lahvičku s rozprašovačem… Nutno podotknout (a to se mi moc líbí), že po vypotřebování této lahvičky nabízí firma dokoupení přípravku v obyčejnějším balení, které je o něco levnější, takže lopuchový výluh vás nepřijde pokaždé na 104kč, ale máte možnost ho vzít i za 99 a pak se vám doma nehromadí rozprašovací lahvičky, pokud je nechcete sbírat… Já třeba žádné rozprašovače nevyhazuji, pokaždé se mi to na něco hodí.

Lopuchový výluh by měl mít podle popisu celkem podobné účinky jako Biohar, ale není tomu tak, alespoň v mém případě a i podle recenzí jiných uživatelů se to různí.

Z lopušáku jsem – upřímně řečeno – nadšená, protože co neuměl Biohar, to jsem dostala tady. Po jeho používání mi viditelně zmírnil padání vlasů. Neříkám že úplně (to by asi ani nebylo normální), ale dejme tomu o nějakých 30%, což mi i tak připadá úžasné!!

Toto výrazné zmírnění padání jsem zaznamenala už po týdnu pravidelné denní aplikace.

Navíc jeho složení je naprosto primitivní, pouze kořen lopuchu naložený v lihu a pak se to jenom naředilo… Takže je to věc, kterou si můžete klidně vyrobit sami doma.

Vykopat kořen lopuchu, zalít lihem, vymacerovat, pak jenom naředit vodou a stříkat.. A máte ho skoro zadarmo, jenom za cenu alkoholu, případně lahvičky… V jednoduchosti je krása! Ne vždy musí být kvalitní vlasová péče drahá, jak se mnozí domnívají. Lopuchový výluh je parádně dostupný pro každého, kdo chce o své vlasy pečovat a komu padají víc, než by měly. Je to skvělý výrobek, určitě nezůstanu jenom u jednoho balení, ale budu aplikovat pravidelně… A možná si i vyrobím.

Lopuchový výluh se aplikuje rozprašovačem na pokožku hlavy. Mírná nevýhoda je jeho pach, na který si člověk musí zvyknout, ale jsou i povahy, kterým fakt smrdí a kvůli tomu ho nechtějí používat… Není to žádný závratný smrad, je to prostě jako když si čuchnete k lopuchu… ta samá vůně.

Díky rozprašovači se moc dobře nanáší, ale dost ho padne i na ty vlasy… Já ho nikdy nesmývala, vždycky si ho nastříkám na vlasy mírně mastné minimálně 2.-3. den, kdy vím, že si je budu stejně brzy umývat… Lopuchový výluh – i když se narozmasíruje – už na vlasech poznat je. Vždy po jeho aplikaci mám pocit, že mi vlasy velmi mírně natužil a slepil, ale není to žádná hrůza. Prohrábnu rukama, svážu do copu a můžu jít v klidu mezi lidi, vlasy se nepřiplácnou k hlavě, ale zůstávají načechrané i s lopušákem.

Obě vlasové vody můžu moc a moc doporučit. Je možné, že vám bude vyhovovat jen jeden z nich, nebo že vaše pozorování bude mít jiné výsledky než u mě, protože každá hlava je trošičku jiná a každý reaguje po svém. Já kombinuji obě výhody… Nějakou dobu pracuji na hustotě vlasů, posiluji jejich silnější růst a pak je pro změnu zastříknu lopuchovým výluhem, aby moc nepadaly.

Dodatek:

Ještě jsem chtěla říct, že v minulosti jsem doporučovala proti padání vlasů skvělý přípravek Capillan, ale když to srovnám s lopuchovým výluhem, tak to je úplné nebe a dudy. Jednak lopuchový výluh mi funguje ještě o 50% lépe než Capillan, navíc nezanechává výrazný pach a nemá skoro žádnou chuť, takže si můžu prohrabovat vlasy jak jsem zvyklá. U Capillanu jsem měla problém, že jsem si jednou sáhla na hlavu a hned jsem měla hořké prsty a hořké bylo hned všechno, na co jsem sáhla. Takže Lopušák je ještě lepší…

Kam dál:

Otevřít rubriku Recenze bioKosmetiky a ekoDrogerie: ZDE

Máte otázku? Ptejte se do ►Mailu◄

• Líbí se vám tyto stránky? Doporučte přátelům adresu https://aluska.org

• Líbí se vám publikované články? Za pár dní vám může pošta doručit i knihy! – Podrobnosti ZDE

• Používáte Facebook? Pomozte propagovat tento článek a použijte prosím tlačítko ,,To se mi líbí“ níže pod reklamou, děkuji!

• Chcete mít přehled o videoaktivitách Alue na YouTube? – Můžete se přihlásit k odběru: ZDE

.

Elektronický obchůdek: www.kramky.cz/alue

Komentáře

Ikona diskutujiciho all-is-magic 2014-11-10 06:17:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ten lopušák plánuju vyzkoušet… 🙂 Nemám sice sice s vlasy nějaké problémy, hodně mi rostou nové, ale pořád bych je ráda něčím opečovávala 🙂

Ikona diskutujiciho DYN 2014-11-10 09:47:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Jojo, mám zkušenosti s obojím a obojí se perfektní. Ale kdybych musela vybrat, co je lepší, určitě jsem pro Biohar, po něm mi ty vlasy rostou jak zběsilé a hlavě… roste hromada nových. Jen musím pokožku hlavy často "mazat" zklidňujícími přípravky, jelikož mě občas při dlouhodobějším používání dráždí a pak to svědí. Ale stojí to za to.

Ikona diskutujiciho Hm 2014-11-10 14:39:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ja jsem zkusila ten Capilan a už nikdy. Vůbec mi to nijak nepomohlo ba naopak se mi okamžitě zmastily vlasy.

Ikona diskutujiciho Alue 2014-11-10 17:39:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[3]: Ano, z Capillanu jsem taky hned měla mastňák, to je taky důvod, proč jsem pátrala dál a nezůstala u něj.

Ikona diskutujiciho Div 2014-11-11 12:28:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Lopuchový výluh neznám. Používám vývar z lopuchového kořene, dostal u mě známku excelentní. Vlasy jsou pevné, nepadají, vyrůstají na mé hlavě snad vlasy i souseda :-D.

Ikona diskutujiciho coccinelle 2014-11-11 18:50:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Já si vlasy masážítkuju svojí týden odstátou urinou…nestojí mě to nic, výsledky úžasné. A kdo neznáte urinoterapii, tak prosím, nesuďte 🙂

Ikona diskutujiciho Ayeri 2014-11-11 19:05:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Zajímavé, ale nemám v plánu zkoušet 🙂

Ikona diskutujiciho Lopuchový olej 2017-10-04 16:08:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Zkouším právě macerovat kořen lopuchu v olivovém oleji 🙂 zkoušel to prosím někdo i v jiném druhu oleje? Jde to?

Nový komentář

Ikona moderatora

Moderovaná diskuze: Příspěvky se zveřejňují s časovou prodlevou. Pro účast v diskuzi je třeba, aby byl váš komentář v souladu s obecnými pravidly slušného chování a podmínkami používání stránek