Božský Bruce

31.8.2011 v Nezařazené 5

Už vás někdy napadlo, jaké by to bylo stát se personifikovaným Bohem?

Ano, my víme, že jako Bůh se dá nazvat Vesmír a jeho zákonitosti, někdo nazývá Bohem to něco vyššího, co cítí, že nad ním bdí. Ať tak či onak, slovo Bůh má mnoho podob, významů, každý ho chápe po svém. Náboženství ho zneužila, jiní lidé si ho přetransformovali a označují tímto slovem vyšší sílu.

Jistě mnoho z nás zná komedii pod názvem Božský Bruce. Chlap, který nechápe, že život má ve svých rukách a nemůže vše odvolávat na Boha a ještě čekat, že za něho všechno zařídí, dostane pořádnou lekci, když se setká s Bohem v podobě člověka, který mu předá svoji práci.

Takže Bruce se stane bohem. Rozdělí polívku jako Mojžíš moře, nechá chuligánovi ze zadního otvoru vylézt opici a zase se tam vrátit, ale hlavně na něj padnou i starosti a povinnosti, které filmový Bůh má. Jak to dopadne? Město se nakonec ocitne v chaosu, plamenech, lidé budou rabovat a proklínat sportku. Jak to dokáže? To uvidíte právě v tomto filmu.

Na konci je jasně řečeno, že náš život neřídí Bůh, ale že sami máme moc a máme brát zodpovědnost, neodvolávat se na někoho jiného. A mít všechno také není vždy úplně nejlepší, naopak člověk skočí čelem proti zdi, ať se snaží jakkoliv.

Oficiální text distributora:

Bruce Nolan (Jim Carrey) je reportér zpravodajské relace Eyewitness News lokální televize z Buffala, který je známý pro své humorné a prosté příběhy. Jeho reportáže dělají radost všem kromě jeho samého – mnohem raději by vystřídal moderátora, který již brzy odchází do důchodu, nebo se aspoň zabýval důležitými zprávami z celého světa. Bruce je nespokojený téměř se vším, co se v jeho životě děje, a málokdy si nechá ujít příležitost si na svůj život postěžovat. Jeho přítelkyně Grace (Jennifer Aniston), která provozuje pečovatelské středisko, je se svým životem spokojená a Bruce miluje i přes jeho negativistický přístup. Zatímco on sní o tom, že se jednou stane zpravodajskou legendou, ona je ráda, že může pomáhat lidem.

Bruce dostane příležitost natočit u Niagarských vodopádů reportáž k 23. výročí vypuštění proslulé lodi Maid of the Mist. V klíčovém okamžiku však dojde k nepříjemnému zvratu a celý výstup se změní v největší katastrofu jeho kariéry. Po tomto fiasku následuje jedna pohroma za druhou. Rozzuřený Bruce viní ze svých životních útrap Boha a dává to hlasitě najevo. Poté se v jeho životě náhle začnou objevovat podivná znamení, která jej dovádějí až do zvláštní staré budovy. Zde se Bruce setkává se správcem domu (Morgan Freeman), který mu po chvíli odhaluje svou pravou identitu – je to samotný Bůh.

Všemohoucí slyšel všechny Bruceovy stížnosti a má pro něj nečekanou nabídku – jeho vlastní místo. Bruce je obdarován božskými schopnostmi a musí dokázat, zda by úlohu Boha zvládnul lépe. Poté, co se Bruce přesvědčí, že není obětí noční můry ani psychotického záchvatu, začne se učit používat božské schopnosti ve svůj prospěch. Brzy však přijde nevyhnutelné – Bruce se ocitá na křižovatce a musí se rozhodnout, zda se stane největším a nejmocnějším pošukem ve vesmíru nebo se vrátí ke svému lidskému životu.

Film je možné stáhnout zde:

► Stáhnout film ,,Božský Bruce” přes Ulož.to – ZDE ◄

Online zde:

► Shlédnout film ,,Božský Bruce” Online – ZDE ◄

Kam dál:

Další doporučené filmy – ZDE

Další obrázky zvířat – ZDE

Znáte skvělý film, který stojí za zmíňku? – Doporučte mi ho ►mailem◄

Máte otázku? Ptejte se do ►Mailu◄

• Líbí se vám tyto stránky? Doporučte přátelům adresu https://aluska.org/

Navštivte chat

Komentáře

Ikona diskutujiciho Pišta 2011-08-31 08:30:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Tento film je pohladením pre dušu aby sme sa tu necítili tak sami keď sa na nás začne všetko valiť.

Ikona diskutujiciho Viky 2011-08-31 12:20:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Tento film jsem viděla mnohokrát a je skvělý. Vtipný, ale i poučný a každý by si z něho měl vzít příklad! 🙂

Ikona diskutujiciho Mieko 2011-08-31 19:47:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Tenhle film jsem viděla, ale už si ho moc nepamatuju. Asi se podívám znovu :D

Ikona diskutujiciho gretchen 2011-09-02 20:40:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Taky se podívám znovu, tenhle film se fakt povedl. A nejvíc se mi líbilo, že Boha hrál černoch, tím si u mně nejvíc šplhli:)

Ikona diskutujiciho G. 2011-09-04 17:58:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

No jo no, Freeman, můj oblíbený herec. ^^ Velice hezký film, a nelze než souhlasit s  komentářem.

Nový komentář

Ikona moderatora

Moderovaná diskuze: Příspěvky se zveřejňují s časovou prodlevou. Pro účast v diskuzi je třeba, aby byl váš komentář v souladu s obecnými pravidly slušného chování a podmínkami používání stránek