Bylinky, které čistí čakry a jsou velmi prospěšné pro léčitele a empaty

4.5.2022 v Energie 4

Když naše energie neproudí volně celým naším tělem, může to způsobit mnoho problémů. Může nás začít bolet hlava, jsme unavení, bez nálady, špatně spíme, můžeme mít depresi, nebo onemocnět. Čím déle blokace v energiích trvá, tím více jsme vyčerpaní. Takový stav lze ale napravit mnoha způsoby a jeden z nich si dnes představíme: Bylinky!Níže najdete seznam bylin, které lze použít k vyčištění čaker. Ať už jste empat, nebo ne, budete mít z používání těchto bylinek prospěch. S každou čakrou je spojeno mnoho druhů bylin. Budete překvapeni, jak běžné některé z nich jsou.

9 bylin, které vám pomohou uzdravit čakry

1. Kořen pampelišky – kořenová čakra
Příprava čaje z této rostliny vaší kořenové čakře velmi prospěje. Pomůže vám lépe se soustředit a budete více přítomní v daném okamžiku. Pokud jste se cítili odpojeni od reality, opravdu potřebujete pracovat se svou kořenovou čakrou, abyste ji vrátili tam, kde má být.

2. Damiána – sakrální čakra
Pokud máte problémy s potlačováním emocí nebo se obecně nedokážete otevřít, může být zablokovaná vaše sakrální čakra. V takovém případě vám pomůže pití čaje z damiány. Ten zklidní váš nervový systém a sníží případnou úzkost, kterou můžete pociťovat.

3. Citronová tráva – solar plexus
Pomůže vám překonat jakýkoli druh problémů s hněvem, se kterým se můžete potýkat. Vrátí váš solar plexus do normálu. Pomůže vám s navrácením motivace a budete se cítit mnohem lépe.

4. Bobule hlohu – srdeční čakra
To je něco, co nejlépe chutná v čaji s nějakou směsí. Může pomoci při problémech se srdcem obecně a je silně prospěšná pro vaši srdeční čakru. Pokud pociťujete velkou zášť nebo žárlivost, vaše srdeční čakra potřebuje pozornost.

5. Mořská řasa – krční čakra
Udělá zázraky u těch, kteří se potřebují skutečně otevřít světu. Mnozí ji jedí ve spoustě pokrmů a je docela chutná.

6. Květ mučenky – čakra třetího oka
Pokud máte problém se vyjádřit, vaše třetí oko je s největší pravděpodobností zablokované. Abyste to napravili a znovu rozproudili své tvůrčí šťávy, budete si muset uvařit čaj s touto rostlinou. Pomáhá i pokud máte problémy s usínáním.

7. Levandule – korunní čakra
Pokud začínáte být frustrovaní nebo neklidní, pusťte se do přípravy levandulového čaje. Chutná výborně a udělá obrovský rozdíl.

8. Rozmarýn – všechny čakry
Rozmarýn spojuje vaše čakry, srovná je mezi sebou a umožní volnější proudění energie. Můžete ho přidávat i do jídla.

9. Heřmánek – všechny čakry
Tato bylina pomáhá přitáhnout do života hojnost. Uvolní vaši energii a umožní vám načerpat energii. Heřmánek navíc i uklidňuje, pomáhá při problémech se spaním a působí jako přírodní antibiotikum.

© aluska.org 2022Komentáře

Ikona diskutujiciho Elis 2022-05-04 07:53:11 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ahojky Alue, moc ti děkuji ha článek. Určitě vyzkouším. Snad z heřmánku nechytnu osypky… 😀

Ikona diskutujiciho Karel 2022-05-04 22:18:43 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Mně dělá moc dobře čerstvý zázvorový. Nevím jestli čistí čakry ale úžasně osvěžuje.

Ikona diskutujiciho kopretina 2022-05-04 22:19:36 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Já piju hodně čaj z bazalky posvátné, protože jsem tady právě četla, že chrání před zlou energií a temnou magií. A moc mi chutná.

Ikona diskutujiciho Dalimil 2022-05-04 22:22:07 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Já jsem si oblíbil konopný čaj. Koupil jsem ho docela nedávno tady na shopu a jsem po něm celej medovej. Parádně uklidňuje a úžasně po něm spím.

https://www.alue.cz/p/caj-cbd-extra-konopna-smes-bio-4-35-g/

Myslím si že každá bylina nějakou čakru čistí akorát to nemáme přesně vypozorované. Ale cítíme, že nám nějaká bylina prostě dělá dobře a některé vyhledáváme víc než jiné. podle typu našeho problému.

Nový komentář

Ikona moderatora

Moderovaná diskuze: Příspěvky se zveřejňují s časovou prodlevou. Pro účast v diskuzi je třeba, aby byl váš komentář v souladu s obecnými pravidly slušného chování a podmínkami používání stránek