Čakrový systém koček: Kde se nacházejí a jak poznat nerovnováhu?

4.12.2022 v Energie 18

Všechna zvířata mají čakry, stejně jako lidé. Kočky mají zjištěno 8 hlavních velkých čaker, 21 menších vedlejších čaker a 6 drobných poupatových čaker. Jste milovníci kočiček? Pak vás jistě nadchne dnešní rozbor jejich energetického systému.Kořenová čakra
Kořenová čakra se nachází na konci míchy, u základny kočičího ocasu. Je spojena s komunikací a její funkcí je dodávat energii do nadledvin.
Známky nerovnováhy: Kočkám chybí energie, jsou nenasytné a mají buď příliš vysokou, nebo příliš nízkou hmotnost.

Sakrální čakra
Sakrální čakra je nad břichem kočky a souvisí se vzrušením, sexuální touhou, smyslem pro chuťový požitek a pocitem bezpečí. Pokud berete svou kočku k veterináři a je ve stresu nebo v podobné nepříjemné situaci, tuto čakru je vhodné podpořit.
Známky nerovnováhy: Kočka je příliš emocionální, neklidná, je na vás příliš závislá a snadno se naštve.

Rozmístění jednotlivých hlavních kočičích čaker je naznačeno na obrázku výše. Orientujte se podle barev. Bílá čakra na hrudi kočky má v textu černý nápis – brachiální čakra.

Solar plexus čakra
Solar plexus se nachází v břiše kočky. Tato čakra je ovlivňována emocemi a souvisí s jejich mentální sílou a cílevědomostí.
Příznaky nerovnováhy: Kočka projevuje známky uzavřenosti, letargie, agresivity a dominantního chování vůči ostatním zvířatům.

Srdeční čakra
Srdeční čakra má velmi důležitý podíl na zajištění zdravé funkce plic, srdce a imunitního systému. Je životně důležitá pohodu kočky, a je také spojena s jejím soucitem a s její láskou.
Známky nerovnováhy: Kočka jeví známky smutku a deprese, pokud zažila nějakou ztrátu. Může také projevovat agresivitu nebo žárlivost na ostatní kočky.

Krční čakra
Krční čakra se nachází na krku kočky. Je spojena se štítnou žlázou a souvisí s komunikací, kreativitou a vyjadřováním.
Příznaky nerovnováhy: Destrukční žvýkání různých předmětů, neposlušnost a nadměrné mňoukání.

Čakra třetího oka
Tato čakra se nachází na čele kočky, mezi očima, těsně nad nosem. Je spojena s citlivostí, uvědoměním a spojuje smyslové vjemy s mozkem.
Příznaky nerovnováhy: Kočka má problémy s očima, chování má roztěkané nebo odtažité.

Korunní čakra
Tato čakra se nachází na vrcholu kočičí hlavy. Souvisí s vnitřním mírem, rovnováhou, moudrostí a klidem a ovládá většinu aspektů těla a mysli kočky.
Známky nerovnováhy: Kočka jeví známky větší uzavřenosti a má deprese.

Brachiální čakra
(„Brachiální“ znamená související s pažemi.) Jedná se o čakru, která spojuje všechny ostatní hlavní čakry a umožňuje mentální a energetické spojení člověka s kočkou. Nachází se v ramenou kočky a je spojena s nervy v hrudníku, krku a hlavě. Prostřednictvím této čakry máte přístup k energetickému poli a mysli své kočky.
Příznaky nerovnováhy: Kočka se nechce nechat pohladit a odmítá navázat kontakt s člověkem.

Vyvážení a léčení čaker u koček
Pokud došlo k nějakému traumatu, ať už fyzickému, psychickému nebo emocionálnímu, nebo dokonce ke zranění, které způsobilo překážku v jedné nebo více čakrách kočky, může to vést k tomu, že se u ní vyvine nemoc.
Proto pokud u své kočky vidíte známky nerovnováhy nebo víte, že prožila nějaké trauma, měli byste se poradit s léčitelem a zjistit, co se s tím dá dělat.
Existuje několik forem terapie, které by vám mohly být doporučeny. Nejčastěji se jedná o homeopatika, akupresuru, úpravu či zlepšení denního režimu, které v sobě mohou zahrnovat i úpravy a uspořádání interiéru v domě tak, aby lépe vyhovoval potřebám kočky. Dále terapii barvami a květinové esence. Pro zvířata je dokonce vhodné i CBD. Zejména akupunktura a masáže, přestože se zdají být nezvyklé, mohou být velmi účinné při snižování bolesti a nemocí prostřednictvím vyvážení energie v čakrách koček.

Je to zajímavé téma, které by si zasloužilo více pozornosti a hlubší průzkum. Pokud máte kočku, která se potýká s nějakými problémy a upřednostňujete alternativní přístup, obecně lze říci, že zvířata reagují na přírodní prostředky podobně jako lidé a některé z nich jsou dobře využitelné i pro kočky. Mohou jim být například nasazována homeopatika a to s velkým úspěchem. O správné terapii se však vždy předem poraďte s odborníkem, abyste omylem nenasadili kočce něco, na co by mohla reagovat citlivě, nebo být dokonce alergická. Pamatujte, že tolerance na různé látky a léky je u každého živočišného druhu jiná. Zatímco vám například čokoláda chutná, vašeho psa by mohla zabít a podobné platí i pro kočky.

© aluska.org 2022

 Komentáře

Ikona diskutujiciho adria 2022-12-04 01:11:22 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

ahoj, a co ty nohy?

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2022-12-04 10:04:08
Ikona diskutujiciho
sipka

Zřejmě nespadají pod vypsaných 8 hlavních.

Ikona diskutujiciho zuzi 2022-12-04 10:30:34
Ikona diskutujiciho
sipka

Myslím si že je to stejné nebo hodně podobné jako u člověka kde se taky čakry nohou nepočítají do hlavního seznamu. A tedy mi stačilo trošku si pro zajímavost zahledat.

Čakra nohou má na starosti manifestaci našich přání. Čakra nohou je umístěna pod našimi chodidly. Můžete si ji představit jako desku hned pod zemským povrchem, která chodí všude s vámi. Vzniká při našem narození, často je ale neaktivní a tím zapříčiňuje naše odpojení od Země. Manifestace našich přání, tedy jejich zhmotnění do fyzické podoby, je pak pro nás velmi těžká. Nejjednodušší způsob, jak začít aktivovat svoji nultou čakru, čakru nohou, je chůze na boso někde v přírodě. Při chůzi je pak vhodné říkat si nahlas nebo svým vnitřním hlasem afirmace, které vám pomohou tuto čakru probudit.

Čakra nohou je umístěna pod vašimi chodidly, tvoří spodní část kořenové čakry. Čakra nohou vás stejně jako kořenová čakra spojuje se Zemí tak, abyste byli ukotveni v tomto fyzickém světě a mohli si manifestovat svá fyzická přání. Je-li vaše čakra nohou v rovnováze, je otevřená a aktivní, pak jdete po své vlastní životní cestě a manifestace vašich přání je pro vás velmi snadná a přirozená.

Ikona diskutujiciho adria 2022-12-04 15:27:18
Ikona diskutujiciho
sipka

o děkují zuzi

Ikona diskutujiciho Fialka 2022-12-04 10:21:43 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Moc pěkný článek. děkuji 🙂

Ikona diskutujiciho Anička 2022-12-04 10:24:02 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Supér. O čakrách zvířat jsem ještě žádný článek nikde neviděla. Přitom je logické že nějaké mají akorát se tomu asi tolik nevěnuje pozornost.

Ikona diskutujiciho mariankosmac 2022-12-04 13:47:10
Ikona diskutujiciho
sipka

Ja som už videl, síce nie článok, ale kedysi dávno na nete asi niekde medzi obrázkami na pobavenie bol obrázok čakier sliepky, pochádzal od vesmírných lidí. Bolo tam napísané niečo v štýle Čakerní systém vesmírné pracovnice z řad drůbeže. No, bolo to celkom milé že sa niekto zaujímal aj o čakry sliepky a nazval ju vesmírnou pracovnicou.

Ikona diskutujiciho Karel 2022-12-04 14:02:41
Ikona diskutujiciho
sipka

Asi přejmenuju Boženu na vesmírnou pracovnici. 😀 ostatní budou deputy.

Ikona diskutujiciho Koblih 2022-12-04 16:01:59
Ikona diskutujiciho
sipka

A nesou ti ty tvoje deputy, nebo je jim už zima na prdítka?

Ikona diskutujiciho Karel 2022-12-04 23:40:13
Ikona diskutujiciho
sipka

Depúty mají asi dovolenou. Je to na houby. Ty předražený z obchodu nechceme. I když bio tak stejně nejsou jako naše.

Ikona diskutujiciho Q 2022-12-04 10:25:28 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Zaujala mě osmá čakra pro spojení zvířete s člověkem. Tak si kladu otázku jestli má i člověk nějakou čakru pro spojení se zvířetem a jestli třeba lidi co nemají zvířata rádi a neumí se k nim chovat ji nemají blokovanou. Docela zajímavá představa.

Ikona diskutujiciho petr 2022-12-04 11:24:58 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

super 👍

Ikona diskutujiciho Barča 2022-12-04 15:59:13 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Je to moc pěkný web. Cítím se tu dobře. Moje kočička prý děkuje za článek 🌹

Ikona diskutujiciho Amigo 2022-12-04 16:00:56 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Alu super. Mám kočky moc rád a tohle bylo fakt zajímavý.

Ikona diskutujiciho Elza 2022-12-04 22:37:25 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Alue díky, tohle je super článek. Kdybys měla v plánu udělat nějaký i o jiných zvířátkách, byla bych moc ráda 🙂

Ikona diskutujiciho Will 2022-12-05 09:19:16 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

děkuju za článek. moc se mi líbil 🙂

Ikona diskutujiciho Petr 2022-12-05 13:37:40 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Uplně se v tom vidím. Mňau 8)

Ikona diskutujiciho Mario 2023-03-07 12:27:46 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Moc pekny a zajimavy clanek,dekuji.

Nový komentář

Ikona moderatora

Moderovaná diskuze: Příspěvky se zveřejňují s časovou prodlevou. Pro účast v diskuzi je třeba, aby byl váš komentář v souladu s obecnými pravidly slušného chování a podmínkami používání stránek