Česká pošta zase perlí, aneb dekadentní krabice vás zdraví

28.12.2016 v Zážitky 17

Když jste já a vydáváte už třetí knihu, tak víte moc dobře, co vás čeká… Bude to velké. Hodně náročné. Na záda, na ruce, na nohy, na nervy, na čas… a na MATERIÁL. Ó ano, musíte si předem nachystat mnoho balicího materiálu a mnoho lepicí pásky, abyste zvládli nápor objednávek a aby vám všechno vyšlo… To jsem také udělala.

Andílky strážné mi měli přivézt – a také přivezli – 8.12. Takže jsem dostatečně zavčas objednala na e-shopu balící materiál. Beru obálky, bublinky, kartony, strečovky, pásku, prostě všechno pouze od jednoho e-shopu už řadu let. Důvod je prostý. Mají normální ceny, prodávají po hodně kusech, vždycky jsem byla se vším spokojená a nikdy nenastal žádný problém. Takže proč bych také chodila jinam… (nejlevnejsikrabice.cz, kdybyste náhodou potřebovali balit ve velkém)

Udělala jsem 28.11. větší objednávku za dvaapůltisíce, aby všeho bylo dost.

5.12. mi e-shop zásilku poslal. Protože tam byla metr vysoká 100m role bublinek, několik krabic obálek a ještě 100 kartonů, tak to vyšlo na 4 samostatné balíky. To tak obvykle bývá.

Den na to u mne zazvonil můj oblíbený pošťák a přivezl mi jeden balík… ze čtyř. Bez dobírky.


Takže jsem vybalila kartony, nic jsem nezaplatila a říkala si, že to je zvláštní, protože se mi ještě nestalo, že by vícekusová zásilka chodila na etapy… Ale říkala jsem si, že pošta je přetížená, mají toho moc, někde po cestě se jim to rozdrobilo a ten zbytek možná dojde následující pracovní den.

To se nestalo… Mezitím bylo 8.12., večer mi dovezli knihy, do půl desáté jsem skládala a pak už bylo potřeba balit… Tak jsem rovnou začala mrskat knihy do kartonů, které jsem ještě neměla ani zaplacené, díky bohu že stihly přijít alespoň tyhle krabice včas! Ale kvapem docházel i jiný materiál, zejména byla krize lepící pásky. Tak jsem začala urgovat, protože po týdnu už mi bylo jasné, že se něco po cestě pokazilo a asi to nebude tak úplně normální situace.

13.12.

Dobrý den,

5.12. jste mi poslali moji objednávku, která celkem obsahuje 4 balíky. Minulý týden mi došel jeden z nich, to byly klopové krabice. Bez dobírky. Ty další tři balíky zůstaly někde viset, čekám na ně a nějak nic, pošta mi nepíše, podací čísla jednotlivých balíků buď nemám, nebo prostě nemůžu najít, jestli mi byly nějak poslány. Nevím kde ty balíky zůstaly, ale pochybuju že by je pošta zašantročila, na to jsou až moc velké.

Kontroluju odkaz na sledování zásilky online který mi došel z vašeho systému, ale podle něho objednávka stojí už 8 dnů na pobočce v Blansku kde jste to podali… ale tak to asi není, když jeden ze čtyř balíků už přišel.

Ráda bych se někam dovolala, nebo dopsala a zjistila kde ty balíky jsou, ani oznámení o tom že by mě pošťák nezastihl jsem nedostala…

Asi by mi pomohlo vědět podací čísla od každého z těch balíků… Já to zboží potřebuju a byla bych velice nerada, kdyby mi nepřišlo, nebo vám došlo zpátky.

13.12.

Dobrý den,
děkujeme za Váš dotaz.
Zásilku prověříme a budeme urgovat doručení i zbylých balíků. Za komplikace se omlouváme.

13.12.

Dobrý den,

Děkuji, budu ráda za jakoukoliv zprávu.

A tu mi přišlo oznámení od České pošty, že zásilka je nekompletní a doručovat mi ji nebudou… NO OVŠEM ŽE JE NEKOMPLETNÍ, KDYŽ TEN JEDEN BALÍK UŽ MÁM! 😀

Hrklo ve mně jako ve staré škatuli – LEPICÍ PÁSKA NEBUDE. POMOC. Kde já teď v té naší prcině budu ještě shánět pásku a obálky, na to teď fakt nemám čas ani energii, jezdit pro to busem.. A fakt se mi to jenom nezdálo:

14.12.

Dobrý den,
tak podle pošty je zásilka nekompletní a vracejí nám ji zpět. Obratem Vám ji pošleme znovu, jen bych prosil o info, zda dodaný balík obsahoval všechny krabice, případně nějaké další zboží, abychom mohli zkontrolovat, zda něco v zásilce chybí. Děkuji a omlouvám se za komplikace.

15.12.

Dobrý den,

To mě velice mrzí, bůhvíco se tam po cestě stalo.

Ta jedna zasilka, která mi přišla, obsahovala Třívrstvé klopové krabice 250x200x100mm – 100ks (Jsou balené po 25ti kusech, objednala jsem je 4x.)

Jiné položky balík neobsahoval.

(zkráceno)

15.12.

Dobrý den,
děkuji za informaci. Zbylé zboží se dnes kompletně vrátilo. Mohli bychom je zítra (v pátek) odeslat, ale mám zítra cestu do (cenzura), tak bych Vám je mohl dovézt. Můžete mi prosím zavolat, abychom se domluvili? Děkuji.

ééé… ehem. Ano. Můj vnitřní asociální introvert nebyl moc rád, že bude volat. Rád by se z toho vykroutil, ale vzhledem k tomu, že jsem svého asociálního introverta zvládla už v mnoha ohledech překonat a protože mě čekala ještě mnohem větší výzva, to je vystoupit před cca 40-50ti lidmi se svou knihou ve Vyškově, tohle jsem pojala jako další formu přípravky.

Takže jsme se večer domluvili a další den odpoledne mi přivezl ty vrácené krabice velice sympatický mladý pán, ještě jsme si pokecali a zasmáli se tomu. Protože ve chvíli, kdy jsem to viděla, jsem koukala jako blázen a už se tomu dalo jedině zasmát. To se pošta zase vyznamenala! 😀 … Inu, abyste pochopili o čem je řeč, tak jsem vám to vyfotila.

Račte okem znalce posoudit mistrně vypracované křivky, prohlubně a díry. Zejména malebné jsou temné šmouhy, které s ladnou pravidelností kopírují kresbu kartonu. Zaříznuté popruhy dodávají celému dílu jistý nádech dekadence:

Prostě to vypadá, jakoby s tím pošťáci hráli fotbal v bahně… Jakoby si s tím Golem vytřel zadní část těla po stolici. Nebo jakoby to přepravovala pošta ve Skotsku, která umí skrz karton a polystyrén prokopnout i plech na stolním počítači…

Uvnitř se naštěstí nemělo co rozbít a zboží uvnitř je místy částečně ušpiněné, pár obálek je natrhlých, jinak se to ale použít dá. Takže jsme se s majitelem e-shopu vyrovnali, popřáli si krásné svátky, mnoho úspěchů v podnikání a doufáme, že příště už to bude lepší!! 😀

Komentáře

Ikona diskutujiciho Doktorka se srdcem 2016-12-28 01:24:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Pošta asi potřebuje reklamu – jakoukoliv. :D

Ikona diskutujiciho aves passeri 2016-12-28 10:19:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

To tedy muselo být napětí :-) Před Vánoci je prostě na poště zmatek nad zmatek. Já se divím, že nám přišlo vše :-)

Ikona diskutujiciho Jindra J. 2016-12-28 11:59:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Tak tohle je drsný. :D

Ikona diskutujiciho Adam 2016-12-28 12:31:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

U těch pomačkaných krabic záleží, jak to odesílatel zabalil….evidentně se pásky zařízly do krabic při manipulaci. Pak pokud je karton slabý a vevnitř není vše zaplněno, tak při položení dalšího balíku na něj, dojde k promáčknutí….pošta ani jiný dopravce nemá v podmínkách uvedeno, že bude krabice převážet jen v jedné vrstvě….takže základem je kvalitně zabalená zásilka…no a že 4kusová zásilka nebyla kompletní…jsme jenom lidi a i na poště dělaj, hlavně v prosinci značně přetížení pracovníci…..pokud chci někoho kritizovat asi bych se napřed měl projít v jeho mokasínech…pak třeba pochopím 🙂

Ikona diskutujiciho Ministr yoda 2016-12-28 13:53:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[4]: moudrá slova tvá zdá se, pohlédnéš li na více zpráv jěž na hlavy jejich padají, pravdivé li domnívat se budeš, možná špatně na poště něco je pochpíš

Ikona diskutujiciho Mára 2016-12-28 16:09:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[4]: Alue nekritizuje zaměstnance, ale firmu jako takovou. Když vedení ví, že budou mít o vánocích frmol, tak mají posílit počty zaměstnanců, právě proto aby nebyly přetížení a přepracování. Ale my jsme v Česku, a managment si tu často plete zaměstnance s otroky. Podle toho ty služby České Pošty taky často vypadají.

Ikona diskutujiciho atrej ystma 776 2016-12-28 16:38:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

jsem rád, že se to vyřešilo :).

Ikona diskutujiciho ginze 2016-12-28 17:35:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

To je teda zážitek :D Já jich mám s Českou poštou také spoustu. Ztrácející se balíky, tvrzení, že doručení balíku nebylo úspěšné, ačkoliv člověk celé ráno a dopoledne čeká doma, a nakonec stejně musí na poštu, protože vám hodí do schránky lístek. Česká pošta je prostě jeden velký bordel, to vím od spousty známých, kteří tam pracují. To je tak, když se hrabou peníze, neustále se zdražuje, ale na vylepšení se nepracuje. A tohle všechno není jen o Vánocích, bordel tam mají celoročně.

Ikona diskutujiciho Alue 2016-12-28 21:43:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[8]:  Já jsem s ČP celkem spokojená, jedna věc mě ale štve a to jsou přepálené ceny na Slovensku. 300 za balík, co nemá ani kilo, to je vrchol.

Ikona diskutujiciho Mára 2016-12-28 23:00:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[9]: zkus UPS nebo DHL

Ikona diskutujiciho Adam 2016-12-29 02:24:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[9]:No konkurence má ceny podobné, třeba PPL za balík s dobírkou, ceny začínají od 300 korun

Ikona diskutujiciho Adam 2016-12-29 03:11:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[5]: Tak záleží na úhlu pohledu. Jak řekl pan prezident v posledním projevu: můžeme mít napůl plnou sklenici, či poloprázdnou. 🙂

Ikona diskutujiciho jirik 2016-12-29 12:09:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Těch pásek na zásilce mělo být vice (celkem aspoň 4) a na přehybech by měli být mezi páskou a krabicí papírové nebo plastové rohy, aby nedošlo k proříznutí kartonu.

Ikona diskutujiciho Alue 2016-12-29 12:20:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[13]: Dobrý je, že takhle to chodí zabalené vždycky a nikdy nebyl žádný problém, nikdy se ty krabice nepoškodily a naopak byly ještě dál dobře použitelné… fakt s tím hráli fotbal. Ale všimla jsem si, že jakákoliv zásilka, která na poště leží a pak se vrátí zpátky, je domlácená, jako kdyby už nebyla cenná a nebylo potřeba dávat na obsah pozor. Dělají mi to i s knihama, že to úplně domlátí. Ale naštěstí to mám dobře zabalené, tak se jim nic nestane, ale normální obálku by to nepřežilo v žádném případě.

Ikona diskutujiciho Fleur 2016-12-29 15:15:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

To mi něco připomíná :D

Ikona diskutujiciho M. 2016-12-29 17:41:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[10]: S DHL problémy nejsou a ještě ti oznámí několikrát po telefonu, že fakt jedou a kdy přibližně budou u Tebe doma :-)

Ikona diskutujiciho Mike 2017-01-06 08:00:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Tak přesně téměř identický zážitek jsme měli v prosinci taky, jedna objednávka rozdělena na dva balíky s dobirkou a jeden došel ihned a druhý objel půlku republiky.

Nový komentář

Ikona moderatora

Moderovaná diskuze: Příspěvky se zveřejňují s časovou prodlevou. Pro účast v diskuzi je třeba, aby byl váš komentář v souladu s obecnými pravidly slušného chování a podmínkami používání stránek