Cesta – Světoznámá pouť do Santiaga de Compostela

14.1.2012 v Doporučení 9

Cesta

Oficiální popis filmu:

,,Svetoznáma púť do Santiaga de Compostela je nosným obsahom celého filmu a zavedie nás na obdivuhodnú cestu po Španielsku a jeho krásach. Podtónom deja je dráma, ktorá je vlastne vnútornou drámou otca.

Filmom je vyjadrená aj sila vzťahu otca a syna na základe osobnej tragédie. Životné krédo syna uznáva otec emotívnym rozhodnutím a tým uctieva pamiatku svojho syna na dlhej pútnickej ceste, na ktorej stretneme aj iné postavy a ich motívy, prečo sa pre dlhú púť rozhodli. Všetci majú spoločný cieľ, všetci sa snažia prekonať sami seba a obohatiť svoju dušu.”

Film Cesta je velice zvláštní a dosti k zamyšlení. Člověk se skoro celou dobu trvání snímku ptá sám sebe, jestli by někdy taky nechtěl takto putovat a jestli taková věc vůbec může člověku k něčemu být, kromě toho, že má hodně času na přemýšlení, zažije kdeco a vypracuje fyzičku?


Odpovědí mu je konec filmu, který byl pro mne osobně tak trochu zklamáním. Ne, že by nebyl hezký, ale naši hrdinové řešení na své problémy nenajdou, naopak je spíše přijmou jak jsou. A náš hlavní hrdina dojde k vnitřnímu klidu, ale syna mu to samozřejmě nevrátí.

Rozhodně jsou mnohem výživnější filmy co do poznání a poučení, ale tento má určité kouzlo a hloubku, divák si u něj odpočine a získá náměty k zamyšlení. Není všechno tak, jak se to zdá na první pohled.

Zde je film on-line ke shlédnutí v originálním dabingu s titulky. Doporučuji přepnout na celou obrazovku.

CESTA

https://www.youtube.com/watch?v=MuFZj-_QEa8

Kam dál:

Další doporučené filmy – ZDE

Znáte skvělý film, který stojí za zmíňku? – Doporučte mi ho ►mailem◄

Máte otázku? Ptejte se do ►Mailu◄

• Líbí se vám tyto stránky? Doporučte přátelům adresu https://aluska.org/

Přispějte na stránky Aluška.org

Komentáře

Ikona diskutujiciho Míša 2012-01-14 02:53:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

To by mohl být pěkný film. Vůbec ho neznám. Líbí se mi filmy, které jsou založeny tak nějak na přežití v přírodě a nějaké cestě (teda jestli jsem to dobře pochopila) a jestli se u toho člověk i zamyslí … Určitě najdu čas se na to podívat 🙂 Jsem ráda, že tu přidáváš i nějaké filmy. Kolikrát mám chuť se jít na něco podívat a vůbec netuším, jaký film vybrat. Jednou jsem jich rozkoukala pět, abych zjistila, že to jsou úplné blbosti, pak mě filmy na dlouhou dobu přestaly úplně bavit 🙂

Ikona diskutujiciho Iv 2012-01-14 07:08:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[1]: Vidím to podobně, odkazů na dobrý film je na netu málo, televize s desítkami kanálů sice existuje, ale.., jsem TV někdy vděčná i za opakované filmy, staré seriály, dokumenty, které znám, co si budeme povídat… A chodit kvůli filmům do kina- to asi opravdu jen výjimečně… Pro mne zajímavá Aluščina rubrika "Filmy" by měla fungovat co nejvíc, opravdu dobrých filmů, které potěší a osloví většinu lidí nezávisle na věku, se za celý rok podaří vyprodukovat zřejmě jenom pár. Mimochodem – ten film si stáhnu

Ikona diskutujiciho Nasgol 2012-01-14 08:33:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

To byl dycky můj sen cestovat, po svých :))))

Ikona diskutujiciho Vacátko 2012-01-14 08:45:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Doporučuji. Není to film pro každého, ale pro ty, co se zajímají o esoteriku a o tento typ duchovního rozvoje.

Ikona diskutujiciho mariankosnac 2012-01-14 13:18:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Dobrý nápad dať takýto film, chcel som vidieť niečo o ceste do compostely, mám aj coelhovu knihu pútnik z Compostely ale zatím ma nechytila aby som ju celú prečítal, je dosť negatívna. Videl som o tom len jeden amatársky dokument v telke. Škoda že sa toho neujali profesionáli, mohol by z toho byť krásny dokument, ktorý by ľudí nalákal na cestu.

Ikona diskutujiciho Alchemi 2012-01-14 21:47:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Aluško, ty nové obrázky v galerii jsou neskutečně krásné. =)

Ikona diskutujiciho Deine 2012-01-15 18:37:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Vypadá to zajímavě, ale asi to nebude přímo můj šálek kávy 😉

Ikona diskutujiciho Coccinelle 2012-01-19 12:18:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Tak jsem film viděla a BOMBA!!!!! Chytl mě tak za srdce, jako naposledy Nosso Lar….

Ikona diskutujiciho Ta2eR 2012-04-15 15:12:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ahoj Alue,nemůžu ten film nikde najít..

Nový komentář

Ikona moderatora

Moderovaná diskuze: Příspěvky se zveřejňují s časovou prodlevou. Pro účast v diskuzi je třeba, aby byl váš komentář v souladu s obecnými pravidly slušného chování a podmínkami používání stránek