Čínské mumie z Tarimské kotliny jsou běloši. Čínským úřadům se nepodařilo utajit pravdu, nález může přepsat historii

8.1.2020 v Zprávy 20

Čína byla vždy izolovaná krajina od vnějšího světa. Od nepaměti vládci této říše věřili, že vytvoření vysoce rozvinuté čínské civilizace je zásluha samotných Číňanů. Archeologické nálezy z minulého století však vyvolávají pochybnosti o tom, zda je to skutečně pravda.



Sven Gedin byl švédský vědec a nebojácný cestovatel. Na konci XIX. – začátkem XX. století absolvoval nevídaně náročnou expedici po staré Hedvábné cestě. Část trasy procházela opuštěnou a nehostinnou pouští Takla Makan. A právě tam, v blízkosti vyschlého jezera Lobnor a na ruinách Loulanu, se mu podařilo objevit pohřebiště, které se datuje do starověku.


Po odhalení pohřebiště si Gedin okamžitě uvědomil význam svého nálezu. Zachované ostatky totiž nepatřily Mongoloidům! Vědec převezl s velkými obtížemi artefakty do Evropy, kde se umístily v muzeích. Evropa však tehdy neměla na studium mumií čas, protože začala válka.

Gedin šel na frontu jako válečný korespondent a psal zprávy oslavující německou odvahu. Po první světové válce bolestně prožíval porážku Němců a začátkem dvacátých let dobrovolně vstoupil do strany nacistů. Evropští archeologové samozřejmě nechtěli zkoumat nálezy ,,obdivovatele Hitlera“.


Avšak málokdo se zajímal i o mumie, které přinesly z téhož regionu další vědci: Albert von Lecock a Mark Aurel Stein.

Vědecká komunita se trochu probudila po vykopávkách švédského archeologa Folkeho Bergmana, který objevil v Sin-ťiangu 200 dokonale zachovaných mumií vysokých a světlovlasých bělochů. Ale ani Gedin ani Lecock ani Stein ani Bergman nepochopili, jak důležitý objev učinili.


Čínským úřadům, které se zabývaly doktrínou jedinečnosti vlastní civilizace, se archeologické nálezy vůbec nelíbily. Natolik se jim nelíbily, že na mnoho let zakázaly cizincům vstupovat do Sin-ťiangu. Kdyby to byly jen mumie nějakých kočovníků, byť ne mongoloidů, čínské orgány by to vydržely. Ale v hrobech byly artefakty svědčící o vysoké kultuře neznámého národa. A to bylo zcela nepřijatelné.

Kdo se jako první naučil obdělávat půdu? Samozřejmě, že Číňané! Kdo první vymyslel tkaní, kolo a vůz? Také Číňané! A tu náhle byly v pohřebištích objeveny o několik řádů starší stopy vyspělé kultury, která z pohledu čínských úředníků přece nemohla vytvořit základy jejich země.

Čerčenský člověk – obrázek nahoře i dole

K vážnému výzkumu artefaktů z Tarimu se vrátili až v roce 1978, a to jen proto, že vykopávky vedl čínský archeolog Wang Binhua. Prozkoumal pohřebiště Kizilchok a odkryl 113 starověkých pohřebišť, které nijak nemohly patřit Číňanům.

Je zřejmé, že v Číně v tomto ohledu nedošlo k žádnému velkému humbuku. Nálezy byly poslány do provinčního muzea města Urumči, kde je ,,umlčeli“.

Možná by to všechno skončilo, kdyby nebylo amerického archeologa Viktora Mayra, který v roce 1987 přivedl skupinu vědců a studentů z Pensylvánské univerzity na exkurzi do Urumči. Jeden pohled na mumie vystavené v muzeu mu stačil na to, aby pochopil, že tito mrtví, oblečeni ve fialovém vlněném oblečení a plsti, neměli nic společného se starými Číňany. Perfektně zachované vlasy mumie byly červené nebo blond, jejich oči byly velké a vůbec ne šikmé a jejich lebky byly prodloužené, stejně jako nápadné a často zahnuté nosy.

Mayr začal dobývat povolení od čínské vlády na studium mumií. Trvalo to asi pět let. Během této doby byly mumie znovu přesunuty do Kizilchoku a zakopané, co úřady odůvodňovaly tím, že ,,muzeum není vhodné na uskladnění křehkých artefaktů“. Mayr a jeho archeologický tým, který shromáždil, musel opakovaně vykopávat těla ze země.

Závěr genetiků, kteří studovali DNA mrtvých, byl pro čínské úředníky nepříjemný. Mayrova zpráva zní: ,,Mumie patří lidem bílé rasy.“

Tarim se vyznačuje drsným klimatem. Ale díky němu a dobře prosoleným půdám, se těla mrtvých navzdory věku pozoruhodně dobře zachovala. Kromě nalezených mumií v Kizilchoku, našli čínští archeologové během dalších 25 let práce dalších 300 podobných mumií. Nejslavnější z nich je ,,Loulanská krasavice“ a ,,Čerčenský člověk“.


Loulanská krasavice byla nalezena v roce 1980, nedaleko starobylého města Loulan, které objevil Gedin. Byla oblečená do drahých oděvů, kožených bot a plsti. Soudě podle toho, že oblečení bylo velmi teplé, pochovali ji v zimě. Měla asi 40 let, během svého života byla velmi krásnou ženou s vlnitými hnědými vlasy, velkýma modrýma očima a zcela evropským nosem. Před pohřbem bylo její tělo pečlivě zabaleno do vlněného pláště. Blízko byl položen ladný kostěný hřeben a proutěný koš s pšeničnými zrny. Pohřebiště spadá do III. tisíciletí před naším letopočtem.


Loulanská krasavice – obrázek výše

Později v roce 2003, nedaleko pohřebiště Loulanské krasavice, se našla ještě jedna mumie jiné ženy. Byla pohřbena v duté rakvi a v posmrtném životě ji provázely nefritové šperky, červená pohřební maska, kožená taška a mnoho vonných tyčinek z efedry. To vědcům umožnilo dospět k závěru, že žena se účastnila zoroastrijských rituálů a pravděpodobně byla kněžkou.

Čínským orgánům se nepodařilo tyto objevy utajit. Avšak zahraničním archeologům maximálně ztížily přístup k artefaktům.

Závěry genetiků nejsou ani zdaleka jednoznačné. Při studiu mumií se ukázalo, že mnoho z nich je smíšeného původu. Tarimské mumie nejsou čistokrevní árijci, jak předpokládali odborníci. V některých DNA jsou stopy turecké krve, některé se jednoznačně připisují sibiřským kmenům.

Studie tkanin nalezených v pohřebištích se ukázala velmi zajímavá. Tyto textilie nesou jasný odkaz na keltské kmeny, které používaly charakteristické tkaní a kostkovaný vzor. Tento model byl ve starověku distribuován po celé Evropě, ale nyní byl objeven v Asii.

A to naznačuje migrační trasy starověkého obyvatelstva Eurasie. Očividně směřovaly dvěma směry – na západ i na východ. Je zajímavé, že nejstarší mumie patří k ,,čistým“ Evropanům, zatímco mladší mumie mají smíšenou krev. Jaký národ osidloval Tarimskou kotlinu v Číně, zatím vědci s určitostí nevědí, ale mnoho mohou napovědět i staré mapy a záznamy ve starých encyklopediích, které popisují Velkou Tartarii, zabírající i velkou část současné Číny.

pohřebiště

 

připravila Aluška.org 2020
překlad podle stránky: https://www.biosferaklub.info/zahadne-mumie-tarimskej-kotliny/



Komentáře

Ikona diskutujiciho Nirvana 2020-01-08 08:10:45 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

cože.. vůbec nevim!

Ikona diskutujiciho JiH 2020-01-08 11:12:33 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Cestovatel se jmenoval Sven Hedin. Tak je to na Wikipedii a bežně zavedené. Gedin zní příliš rusky.

Ikona diskutujiciho mariankosnac 2020-01-08 14:10:39 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Belosi a černosi sú pôvodní obyvatelia Zeme a aziati údajne prišli z hviezd – možno preto bola Čína vždy tak nejak pred nami.

Ikona diskutujiciho karel 2020-01-08 23:18:38
Ikona diskutujiciho
sipka

Velice zjednodušeně vznikla europoidní rasa (indoevropadné) křížením Homo sapiens (z Afriky) s neandrtálci a mongoloidní rasa (Dálný Východ a původní obyvatelé obou Amerik) křížením s denisovany. A pravděpodobně hráli roli i další humanoidi, které dnes neznáme. Asiati z hvězd nejspíš nepřišli.

Ikona diskutujiciho moucha říční 2020-01-09 04:27:48
Ikona diskutujiciho
sipka

určitě přišli z hvězd, a jejich pramatka Helena Vondráčková jim ukázala Zemi, a oni jí za to věnovali věčné mládí

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2020-01-09 08:25:29
Ikona diskutujiciho
sipka

😀 a pak ses probudil s rukou v nočníku

Ikona diskutujiciho Andy 2020-01-09 08:18:03
Ikona diskutujiciho
sipka

Původní rasa je Bílá. Zadní černí ani žlutí … A z hvězd jsme všichni 🙂
A stejně se mi zdá že jsi ten článek pořádně nečetl …

Ikona diskutujiciho mariankosnac 2020-01-09 16:20:57
Ikona diskutujiciho
sipka

Andy: článok nič moc nevypovedá, len že v Číne žili bieli snáď ešte pred číňanmi. To ale asi neznamená že Čínsku kultúru a vynálezy teraz pripíšeme bielym. Tak preto sa pýtam kde sa vzali aziati a ako to že sú tak pokrokový oproti ostatným rasám. Niekde som kedysi počul že aziati prišli z hviezd a vraj tuším v Tibete je dodnes UFO bežný jav a tamojší to tam berú ako normálnu vec (a neviem či i oni sami netvrdia že sú z hviezd a indiáni tiež).

Ak sme všetci z hviezd tak potom asi rôzne rasy z rôznych hviezdnych systémov. Aj keby rasy nemali priamo pôvod z hviezd, našiel som ešte toto: Rasy vznikli tak, že časti ľudstva boli počas dlhých prehistorických
období vystavené jednostrannému pôsobeniu rozdielnych duchov pohybu (dynameis), ktorí sú inteligenciami planét v slnečnej sústave. Každý planetárny duch svojím spolupôsobením nejako modifikoval praobraz Človeka,
ktorý vyžaruje zo Slnka. Každá rasa má užší vzťah k nejakej planéte alebo ich kombinácii, v ktorej je zašifrovaná postupná evolúcia tejto rasy v čase.

Ikona diskutujiciho Nirvana 2020-01-09 20:50:37
Ikona diskutujiciho
sipka

no to je právě to, o co v článku jde, pokud správně chápu.
odkud teda sakra přišli Aziati.

Ikona diskutujiciho Andy 2020-01-10 00:40:29
Ikona diskutujiciho
sipka

Doporučuji znovu přečíst ten seriál od t.m. co napsal …
https://aluska.org/tomas-marny-jak-funguje-hra-v-matrixu-1-dil/
Jako taky by mi dávalo spíš smysl, že různé rasy jsou z různých hvězdných systémů, ale to by nebyl Matrix, aby tomu vlastně nebylo úplně jinak.
Si nahraný v programu, logicky pak všichni jsme odjinud a z různých planet.

Ikona diskutujiciho MiBo 2020-01-09 02:40:09 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Doporučujem si vypočuť tento zaujímavý dokument – predpokladám podľa jeho znenia,obývali územie od Uralu na Západ Rasséni ,volala sa Rassénia (od pojmu rasa) na východ od Uralu až po Tichý oceán a na sever po Severné more bolo územie
Svjatoj Rassenie – obidve časti obývali bieli ľudia ,pochádzajúci z mimoplanetárnych oblastí,z Vesmíru,ktorí sa dobrovolne presťahovali z Vesmíru na planétu Zem a vytvorili na Zemi biele ,árijské národy.Tieto biele národy bojovali s národmi Velkého draka ,zvíťazili nad nimi a spolu uzatvorili mier v Hviezdnom chráme ,od kedy boli vedené počítanie času a prvé písomnosti,
védy.Od 22.decembra roku 2019 nám beží 7528 rok od podpísania mieru v Hviezdnom chráme ,bol to tak významný dátum,že od neho Slovania ,Rasséni ,biele národy počítali čas a zaznamenali aj udalosti v čase až od roku 604394 . linky : skopíruj https://www.youtube.com/watch?v=83cNTTm3Fqo&feature=share&fbclid=IwAR3q1ZymLgZnq8hA-0FplBdcW9opwFaXpebezNS6YOFPXOxMQGbH5lIks3g&app=desktop
linky : https://www.youtube.com/watch?v=k3I2eNMiKZY

Ikona diskutujiciho moucha říční 2020-01-09 04:25:49 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

jedná se pravděpodobně o národ příbuzný slovanům, keltům germánům, indům a dalším, který prostě migroval z původní pravlasti kdesi na sever od černého moře do oblasti tarimské pánve. o jejich jazyku bylo napsáno tisíce stran.
https://en.wikipedia.org/wiki/Tocharians
že čínu to sejří je pochopitelný, stejně se chovaj asi všechny kultury na světě, každá si ráda myslí, že je nejlepší a nejdokonalejší na světě, dobrým příkladem toho je třeba Horák.

Ikona diskutujiciho Josef Malár 2020-01-09 14:56:51
Ikona diskutujiciho
sipka

pane Moucho. na to, že víte o panu Horákovi, máte pořád nedostatečné informace o původu – skutečném původu – slovanů a jejich dějinách. Jste-li ochoten zdrojovat ne vymyšlené Tochary z wikipedie, pak dokonce jak se zdá ještě lpíte na školních „znalostech“, které jsou na maximum zavádějící.

Ikona diskutujiciho Nirvana 2020-01-09 20:49:09
Ikona diskutujiciho
sipka

mno, to jsou.
učí vás o Sumerských civilizacích, avšak existují poměrně zajímavé důkazy o tom, že Sumerové dost možná ani neexistovali nebo minimálně nevynalezli spoustu věcí, o kterých se tvrdí, že je vynalezli. Mimoto se stále prostě neví, odkud sakra ti Sumerové přišli. Je to fakt diskutabilní, ale je to učené jako fakta. Tím neříkám, že by se o tom učit nemělo, logicky jo, ale nelíbí se mi moc, jak je to podávané. Mladí lidé nejsou prostě příliš puzeni k tomu, aby si na věci tvořili vlastní názor, a pak se všichni diví, že si lidé věci příliš neověřují, když jsou navyklí hlavně opakovat. heh. jenomže to by se taky muselo všechno probírat víc do detailu a brát to z více pohledů a na to taky ve škole není čas, no. navíc by, si myslím, fakt nikdo nikoho nenechal děcka učit něco a přemýšlet o něčem, co zpochybňuje oficiální dějiny a tím pádem, dá se říct, i celý tento systém(!). to už by jednoho donutilo zapochybovat nad tím, jak moc je vláda důvěryhodným zdrojem, že…

ale asi jsem jen paranoik, jak říkal agent Mulder :))

Ikona diskutujiciho moucha říční 2020-01-10 19:04:14
Ikona diskutujiciho
sipka

pane Malár,
formulace „na to že víte o panu Horákovi“ je docela nešťastná. komukoliv, kdo má základní znalosti historie či jazykovědy, při čtení jeho věcí krvácejí oči. v knihovnách takových lidí si zaslouží jeho kniha místo jen pro svoji humornou hodnotu.
Co se týče wikipedie, jedná se o slušný zdroj informací. Její krása je v tom, že obsahují odkazy na zdroje, takže si je můžete ověřovat. Jestli je vám to ale málo, můžu vám dát kontakt na jednoho z předních světových tocharologů, akorát buďte opatrný ve formulaci otázek, protože jestli na něj začnete s Horákem, pravděpodobně si bude myslet, že jste troll. Já osobně na ní nelpím, akorát nepředpokládám, že si někdo bude pročítat padesátistránkové články v angličtině, pro základní vhled je wikipedie zcela dostatečná.

Ikona diskutujiciho Vacátko 2020-01-09 07:46:34 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Pěkný článek. V Urumči, což bylo hlavní město Ujgurského chanátu, bylo v historii obývané etnikem příbuzné našim Keltům.
Dle neoficiálního pramene tu Číňané nejsou dlouho, jsou tu cca 30000 let. Starší památky nikdy nebyly nalezeny. Číňany učili bílí obyvatelé ze severu (z Hyperborey).

Ikona diskutujiciho asdf 2020-01-21 04:28:10
Ikona diskutujiciho
sipka

což je přesně ten důvod proč se to čínská vláda snaží celé ututlat. Je jasné že přítomnost bílé rasy v nějaké zapadlé končině před tisíci lety ji moc vrásek nedělá (konec konců, o Velké Tartárii si už dávno štěbetají i vrabci na střeše, a jistě i čínští soudruzi o ní moc dobře vědí) ale ujgurský separatismus a terorismus který by přílišné popularizování tohoto nálezu mohlo posílit (ač je jasné že moderní ujguři mají s těmi mumiemi společného spíš ještě míň než ti čínani), to je jiná. Na (nejen) Ujgurský separatismus, na to jsou v číně velice hákliví…
Nicméně, a to se musí čínským soudruhům nechat, památky a artefakty které jim nezapadají do oficiální linie jen dobře uklidí, a vědecké komunitě nakonec i jakž takž poskytnou, narozdíl od krvežíznivých tzv. anglosasů kteří naopak vše „nevyhovující“ systematicky vyhledávají a ničí. Viz např. jen z nejnovější doby Bagdádské muzeum, Afgánistán, Sýrie atd… aby se snad nedejbože neukázalo jak moc je „oficiální“ historie vylhaná a kdo a proč ji vlastně vylhal…

Ikona diskutujiciho Antonín Baudyš 2020-01-09 08:10:25 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Aluško, pěkný článek. Podstatné však je, že Sin-ťiang je Čína a není, nejseverozápadní část Číny má již blíže k SIbiři a turkickým národům Kazachstánu. Jinými slovy, není to úplně překvapení. V současnosti je Sin-ťiang obýván tzv. Ujgury, ergo muslimskou populací východních Turkmenů. Atetnáty, výbuchy, 1000 mrtvých za posledních 20 let. Srdečně, Tonda

Ikona diskutujiciho elbar 2020-01-10 13:10:50 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Podle knihy Superkrize od pana VK je bílý člověk genetickým produktem obrů Nephilim,kteří se
ve starověku vzbouřili proti architektům z hvězd – kteří upravili planetu Zemi pro život.
Nephilimové byli až 7 metrů vysocí,nepocházeli ze Země a kvůli pro ně nepříznivé gravitaci
opustili Zemi před 45000 lety.

Ikona diskutujiciho hal 2021-07-27 14:45:31 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Na každý kontinent bola vysadená rasa odlišná od rasy na susednom kontinente.Adam a Eva je metafora,ktorá platí pre každý kontinent pre každú rasu.Natvrdlé schémy,že vraj ľudstvo pochádza z Afriky sú manipulatívne bludy pre naivných a to prosím zistili z nejakej jednej kostičky nájdenej niekde v savane.Boli sme tu vysadení zámerne.Každá rasa dostala svoj domov,svoj kontinent a tak by to malo ostať.

Nový komentář

Ikona moderatora

Moderovaná diskuze: Příspěvky se zveřejňují s časovou prodlevou. Pro účast v diskuzi je třeba, aby byl váš komentář v souladu s obecnými pravidly slušného chování a podmínkami používání stránek