PROČ NENOSIT KOVOVÉ PŘEDMĚTY NA TĚLE

24.9.2008 v Energie 42

alue.cz

Dnes bych chtěla mluvit o kovu. Tedy lépe řečeno o kovu na lidském těle nošeném.

Téměř každý z lidí má na sobě alespoň jeden prstýnek, nebo řetízek. Někteří, více zažraní jedinci jsou dokonce ovešení všude možně, i tam, kde to je nemožné. A to je chyba, neboť si naprosto zbytečně energeticky ubližují.
Proč je to ale špatně?

Jednak náušnice v uších fungují jako výborné antény pro satelity. Kdo o tom má lepší povědomí, ten ví, že dnes už je možné všechno. (k tématu bych doporučila článek: Ruský tisk: Pro veřejnost neznámá a šokující úroveň vyspělé satelitní techniky (1/2 Satelity dokáží ovlivnit vaši mysl i odposlouchávat řeč uvnitř domů))

Tedy přes noc můžete skrze tyto na první pohled nevinné kroužky v uších přijímat kdejaký signál a může to ovlivňovat váš mozek, aniž byste cokoliv tušili.


Další – a ten hlavní – problém je ten, že místo na těle, které je obepnuto kovem, není schopno přenášet energii.

Pokud vidíte energie, podívejte se na prsty s prsteny. Jsou naprosto mrtvé… neproudí tam žádná energie a to je průšvih.

Nejen proto, že si tím zákládáte na nemoci, protože pro člověka je přirozené mít energeticky napájeno celé tělo, ale také proto, že jsou prsty na vaší ruce výborné antény, kterými přijímáte tu dobrou, konstruktivní energii. Tedy tu záporně nabitou

(kterou lze vyhledávat na kmenech stromů a na vnější straně stěn kostelů, protože kostely udržují uvnitř plusovou, destruktivní energii a tak selským rozumem je jasné, že zvenku se na stěny kostelů navazují záporné ionty… podobně fungují také stromy.), ale když odstřihnete své ruce nějakým kovovým nesmyslem, nemůžete nic posílat, ani přijímat.

Když někomu nasadíte zlatý řetízek na krk a budete sledovat jeho energie, uvidíte, jak se smrsknou a ubudou.

Takže co na těle nenosit:


1. Prsteny, které jsou spojené. (Naspod rozdělené nevadí.)

2. Kovové řetízky a náramky

3. Veliké náušnice

4. Kříže (vyzařují obrovskou destrukci a sají z lidí energii bez ohledu na to, jsou-li kovové, či nikoliv.)

5. Vadí jakýkoliv druh kovu obepnutý okolo jakékoliv části těla.


Co nevadí:


1. Kameny či jiné ozdoby na kůži či šňůrce (nenoste černé kameny, ty vyzařují destrukci.)

2. Dřevo

Takédíky tomuto výborně poznáte šarlatány. Pokud někdo tvrdí, že je senzitivní, vidí a cítí energie a přitom na sobě nosí kov či dokonce kříže, není vědohodný. Kdyby to uměl, potom by tohle vypozoroval a nic takového by na sobě neměl.

Víla - Alue.cz

Další Víly – ZDE

Komentáře

Ikona diskutujiciho Gabriela Kudličková 2010-06-26 13:57:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Dobrý den,

Ikona diskutujiciho Domácí čajovna 2010-07-12 13:01:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Tak tohle je nesmírně zajímavá informace. Už dávno jsem řetízek sundala a mám jen dva prstýnky, zásnubní a snubní… těch se mi ještě nechce zbavovat. Hmmm…popřemýšlím o tom..

Ikona diskutujiciho xxx 2010-07-26 16:31:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Vadí aj piercing v pupku?

Ikona diskutujiciho Alue 2010-07-26 16:41:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[3]: Není to zrovna ideální věc, protože pupek je energetické centrum a kovem ho blokuješ.

Ikona diskutujiciho Radimmstein 2010-08-10 20:27:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Můžu se zeptat co je na křížích destruktivní? Pokud vím tak kříže vyzařují energii zcela opačnou.Díky

Ikona diskutujiciho very 2010-08-12 13:12:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

zajimalo by me, zda vadi noseni privesku z hematitu. pises, ze cerne kameny nenosit, tento je taky  tmavy, vypada jako kov, doufam, ze se ho to netyka, je muj oblibeny

Ikona diskutujiciho Shebyk 2010-10-30 09:23:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ahoj,hematit rozhodně nevadí,jen má své specifické vlastnosti,které je třeba dodržovat.Rozhodně jej nedávejte do rukou jiným lidem.Je velice savý a můžete jej tedy velice snadno "znečistit".Proto pokud možno na něj sahejte jen Vy.Navíc hematit nevydrží příliš energetického napětí,proto je jej třeba vyčistit poměrně často.Musím částečně nesouhlasit s tímto článkem.Pokud se naučíme správně pečovat o šperky(kovové,dřevěné i drahokamy a milované kamínky), rozhodně nemůžou naše pole takovýmto způsobem omezovat ba právě naopak.Křišťál,Hematit,Howlit,Diamant,orgonit,titan,zlato,ale i chirurgická ocel a mnoho dalších jsou báječné zesilovače.Problém je v tom,že oni umí zesilovat jen to co do nich cpeme.A proto rozhodně pozor! Věnujte svým šperkům lásku a min jednou za měsíc(dle počtu nošení nošení)je energeticky vyčistěte.Nejsem si jistý zda sem můžu dávat odkazy,ale Vy jistě s googlem zvládáte za 1. Ještě k Hematitu pro zajímavost.Doporučuji jej štírům a skopcům(to ovšem neznamená pouze jim!)Při správném použitíslouží jako ochrana před negativními duchovními vlivy, pro vnitřní klid,posilu vitality a především vůle a odvahy, podporuje tvorbu červených krvinek a krevního oběhu.Narušuje psychické výkyvy,stres,fyzickou vyčerpanost a urychgluje problémy při otocích a krevních sraženinách.Ovšem opakuji:pouze při správném použítí a častém pravidelném nalazování se na něj.Snad jsem vystihl co bylo nutné.Pro jistotu nechávám svůj mail.Jinak jen tak dál Aluš,fandím ti,tvoje práce se mi líbí.

Ikona diskutujiciho Verča 2010-11-07 15:36:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ahoj Alue, chtěla jsem se zeptat, jestli vadí 1cm velké zlaté náušnice.Byla bych nerada kdyby mi dírky znova zarostly.

Ikona diskutujiciho Jitka 2010-12-29 12:15:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ahoj Alue, diky, ted mam aspon vysvetleni pro par dalsich mych "podivnych" zvyku. Babicka mi rada kupuje k narozeninam nebo svatku hodinky, retizky, nausnice a prstynky…vzdycky jsem je nosila tak tejden. Pak jsem je nosila obden a stale cim dal mene. Ted tyhle poklady proste jsou v krabicce a beru si jen male nausnicky, kdy jdu navstivit babi, aby mela radost 🙂 Druhe veci jsem si vsimla na mamce. Noseni svatebnich prstenu dlouhe roky udelalo prsty hodne otekle. Jsem ji na to upozornila, tak je sundala. Hned o neco lepsi. Jinak kdyz jsme na nakupech a na obleceni (i kdyz je krasne, tak tohle zrovna nechci) jsou kovove krouzky, a nechapu plavky, co maji zase kov. To na kuzi udela v kombinaci s vodou paseku! Jo a ten hematit zrovna pro mamku dobrej (k tomu je beran).

Ikona diskutujiciho espritia 2011-01-22 02:46:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Milá Alue

Ikona diskutujiciho Nikush 2011-03-06 16:14:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ahoj.Chcela by som sa ešte spýtať,ako veľmi vadí strojček na zuby?Mám ho už vyše roka a ešte ho hodnú chvílu mať budem a mám strach,že ma to nejako v tomto negatívne ovplyvní.Čo si myslíš Alue?

Ikona diskutujiciho Dux 2011-04-16 11:44:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

vždyť kovy jsou přírodní materiály – proč by měli bránit toku energie?

Ikona diskutujiciho pier 2011-06-16 06:16:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

mozno preto ,ze su vodive…

Ikona diskutujiciho Marek 2011-07-11 10:41:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ahoj, píšu sem poprvé, ale měl jsem takový zajímavý poznatek. Když jsem při práci s energiemi nosil svůj prsten, někdy mě maličko "brzdil" a tak jsem se zkusil zaměřit na ten prsten. Když jsem se soustředil pouze na něj, najednou jsem z něj cítil zmatení, neurčitou energii, která byla zmateně neutrální, nejevila se ani jako dobrá ani jako špatná. Ale utlumovala moji energii, kterou jsem se snažil nabrat z vesmíru. Jelikož ten prsten nosím na znamení seznámení se svou přítelkyní, snažil jsem se ho vyčistit od té zmatené energie a vložit do něj svoji lásku k ní. V tu chvíli prsten přijal moji energii, a vždy když si prsten nasadím nebo jej vezmu do ruky, cítím z něj tu lásku a pocit bezpečí, prakticky funguje jako zdroj té emoce, a dává mi sílu do života. A co se týče křížů, nejvíce jsem se dokázal soustředit s růžencem na krku  :) používám jinou energii nebo to jen vidím jinak?

Ikona diskutujiciho Aldoz 2011-11-07 00:51:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

S tímhle musím souhlasit. Jednou když jsem šel si zkusit lehnout si do dřevěné pyramidy v Brně tak mě můj stříbrný řetízek začal podivně brnět a jakoby pálit. Od té doby ho nenosím a cítím se mnohem líp. A tady fyzikální důkaz proč vadí uzavřený prsten a přerušený ne http://www.youtube.com/watch?v=mLqHDhF-O28 Jedná se o sekci 0:34-0:53 nejdříve uzavřený – energie se indukuje v prstenu a prsten povyskočí, poté přerušený prstenec a v něm už se žádná energie neindukuje :-)

Ikona diskutujiciho vlastas 2011-12-12 09:06:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

A co měď? Především její léčebné účinky?

Ikona diskutujiciho tajemne-vytvory 2012-03-30 23:29:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Wow, a já se divím proč nedokážu vydržet s prstýnkem déle jak hodinu…

Ikona diskutujiciho Aria 2012-08-11 10:44:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Podle mě záleží na druhu člověka. Ten, který dokáže ovládat svou vlastní energii, myslím může nosit co chce. Já například miluju kovové přívěsky, ale není to tak dlouho, co jsem tak nějak i nevědomky postupně všechny z nich vysadila. Prsteny šly první. Otekají mi z nich prsty. Pak jsem se vzdala naušnic, vlastně je momentálně nosím jen párkrát do roka. Čeho se ale nevzdám jsou přívěsky. Sice jsem schopná je nosit jen pár hodin, pak mě začne bolet hlava, ale i tak, je to má slabost. Ale díky článku mi došlo, že se vlastně snažím podvědomě chránit a obnovit svůj tok energie.

Ikona diskutujiciho Sayuri 2012-08-27 09:57:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Můj první komentář zde na blogu (který je opravdu krásně a příjemně udělaný, moc si ho vážím!)… Musím říct, že s tímhle článkem se ztotžňuji. Dřív jsem nosila hodně šperků, několik prstýnků, náramky, řetízky, vždycky něco na krku… Je sice pravda, že ne všechno bylo kovové, ale i taková věci tam byly. Postupně jsem začala všechno sundávat. Před asi dvěma lety jsem sundala vše. Když chci být někdy "za dámu", sáhnu po nějakém ze svých řetízků apod., ale sundávám je většinou ještě ve výtahu nebo před domem, protože mě nejak intuitivně vadí, nejsou mi příjemné. Tak už vím proč. Jediné, co nosím, jsou naušnice. Chtěla jsem se zeptat – je nějaký rozdíl mezi tím, jestli jsou naušnice zapínací (takže vlastně uzavřené kolem ucha) nebo jen na háček, který není uzavřený? To samé mě napadlo i u prstýnků – aktuálně žádný nenosím, ale dřív jsem měla různé měděné spirálové jako tady: http://img.fler.cz/products/1/2/12424/142911/142911-1232871140.jpg Jsou na tom třeba aspoň o něco lépe?

Ikona diskutujiciho Aleš 2012-10-21 19:33:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Díky za krásný web. Narazil jsem na něj jen náhodou při hledání informací o přírodních bytostech. Zajímám se o tyhle věci prakticky od narození, ale neustále bloudím. Teď jsme se vrátili s manželkou z krásného prostředí lázní Jeseník, kde jsme navštívili mojí tetu. Ta nás s přírodními bytostmi seznámila. Já nejdříve dost s odstupem, protože ač mám i nějaké zkušenosti (například jsem komunikoval se svou dcerou ještě než se narodila), tak jsem v mnohém skeptik. Článek o kovech na těle mě zaujal především tím, že už několik let trpím akutní ztrátou energie, neustálým pocitem, že se dusím. Prodělal jsem desítky různých lékařských vyšetření, navštívil řadu "léčitelů" a až teď mi dochází, že je to možná stříbrným řetízkem, který nosím na krku. Právě jsem ho sundal, tak uvidíme jaký to bude mít vliv. Každopádně děkuji a přeji mnoho světla v životě a v pokračování na tomto blogu. Jistě to pomůže spoustě lidem. Ahoj Aleš

Ikona diskutujiciho Alue 2012-10-22 09:26:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[20]: Ahoj, ještě mě napadlo, že by se ti mohlo hodit tohle:

Ikona diskutujiciho Arten 2012-10-27 15:23:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Nedávno jsem se pokoušela udělat energetickou kouli mezi rukama,ale nešlo mi to.Levou rukou to šlo,ale pravou ne.Což  jsem nechápala,protože jsem s tím dřív problémy neměla.Napadlo mě sundat si náramky a když jsem sundala kovoví,okamžitě jsem cítila,jak se mi do pravé ruky hrne energie.Byl to opravdu krásný pocit.Obrovská úleva.

Ikona diskutujiciho Pavka 2012-12-06 19:06:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Podle některých co se zabývají magií, je kříž jedno z nejsilnějších magických znamení. Neboť v tom středu kříže se spojují síly a energie všech živlů a jako každá energie může být asi jak destruktivní tak možná i naopak. Ale vzhledem k tomu, že kříž sloužil k ukřižování lidí a ti velmi trpěli, tak bych tu pozivní energii v něm neviděl.

Ikona diskutujiciho Terez 2012-12-27 19:39:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

a proč ne ty  kříže? to mě dost zarazilo…

Ikona diskutujiciho Irsibil 2013-01-18 22:18:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Milá Alue,

Ikona diskutujiciho Ananas 2013-02-18 17:23:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

takže vadí i obsidián (i vločkový) a turmalín skoryl? no nevím, ale mně nepřipadaly nijak špatné, když jsem na ně sahala…

Ikona diskutujiciho Bofinka 2013-05-05 00:54:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Od malíčku jsem nosila náušnice a prstýnku, dříve mi to nevadilo zlato ani stříbro. Čím jsem byla postupně každé části za části sebe uvědomělá, tím jsem cítila v uších bolesti víc, začala mít jsem "alergie" na zlata, když i dokonce jsem nosila prstýnku. Pak cca před 8 let jsem měla "alergie" na stříbra. V poslední době jsem schválně zkoušela nosit náušnice, o pár hodin později mi bolelo okolí ucha a v hlavě. Vzdala jsem nosit náušnice ani prstýnku a odsunula. Od té době nenosím nikdy. Cítím úplně v pohodě, když nemám v těle kov.

Ikona diskutujiciho Mary 2013-05-05 08:41:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ahoj Alusko, mam v celni kosti dole vsazen y 3 ks zubnich implantatu z titanu, na nichz jsou nasazeny umele korunky. Vadi i titan v tele ? A co jine kovove soucasti v tele,kterymi se treba po urazech nahrazuji nektere chybejici "soucastky" Pak se tvori energeticke bloky? A co s tim lze delat? A co jine implantaty v tele ? Vzdyt je tolik plastickych operaci dnes a mam dojem, ze  neco v sobe uz ma snad kazdy treti clovek, dekuji za odpoved, Mary

Ikona diskutujiciho Jitul 2013-05-05 08:49:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Každý kov je jiný a každý kámen má svou charakteristiku a jinou energii.. a každý ovlivňuje něco jiného. Dost mě tenhle výklad udivil a dost se zarážím nad tím, že by prsten ze zlata – snubák! – měl vadit příjmu dobré energie. Energii čerpáme z více věcí, hlavně ze slunce. Za léta letoucí žádný vědec ani senzitiv nepřišel s blábolem, kde hodí všechny věci do jednoho pytle, ačkoliv dobře ví, že různé věci jednoho druhu vyzařují každá něco jiného. Vy co sundaváte snubáky kvůli energii, si tu energii vycucnete doma samy, záporná energie od rozpoložení manžela se odrazí v místnosti a špatným rozpoložením z nepochopení vyplácáte vlastní zásoby, vždycky všechno souvisí se vším a každá energie reaguje na podněty z okolí, napsat, že něco je špatný a pak koukat, jak se toho každá druhá chytí, to umí opravdu každý.

Ikona diskutujiciho Venëa 2013-05-22 19:28:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Mě vadí i gumička ve vlasech xD

Ikona diskutujiciho Andreas 2013-09-21 17:00:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ahoj Alue,

Ikona diskutujiciho Hanz 2013-10-07 17:39:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Mám dotaz. Co si myslíte o křížcích a podobných symbolech (něco jako http://blog.pogo.cz/tipy-krestanske-sperky/ ) – pomáhají a nebo škodí?

Ikona diskutujiciho myší královna 2014-01-11 21:29:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Na tom něco bude. Moje máma nosí hodně prstýnků a je hodně negativní. A mně vždycky vadily kovy na těle. Náramky, řetízky… Akorát nevím, jak to řešit po svatbě :D

Ikona diskutujiciho Elda Trnimir 2014-03-11 15:48:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Kdybych to tenkrát věděl, nekupoval bych si hodinky s kovovým páskem :/… mají tak divné rozměry, že se mi na ně nedaří sehnat pásek kožený.

Ikona diskutujiciho Xardon 2015-01-07 15:44:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ahoj,vadí roztahovák v uchu ? plastový 🙂 díky..

Ikona diskutujiciho Veronika 2016-06-26 17:36:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Omlouvám se, ale mne kovy na těle nevadí a nijak mne to neznehodnocuje, či nedělá a netvoří negativní náladu.

Ikona diskutujiciho Switch 2017-04-03 20:37:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Alue, jsi tak zajímavý člověk… "přes noc můžete skrze tyto na první pohled nevinné kroužky v uších přijímat kdejaký signál a může to ovlivňovat váš mozek, aniž byste cokoliv tušili." to mě docela dostalo. Neříkám, že to nemůže být pravda, ale když se lidi starají o takovéhle hovadiny… Nj.

Ikona diskutujiciho Gabby 2017-08-08 21:20:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Chci si koupit prsten Atlantu, je dobry material chirurgicka ocel? Jinak ho maji ve stribre. Tak nevim.

Ikona diskutujiciho Gabby 2017-08-09 19:50:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

To trochu nechápu, píšeš, že kov je špatný, ale u prstenu atlantů, že je dobrý jákýkoliv materiál, jsem docela zmatená, každopádně mám už na cestě měděný z mosazu.

Ikona diskutujiciho Ivana 2018-09-10 18:34:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[11]: To by zaujimalo aj mňa.

Ikona diskutujiciho Lenka Li 2021-02-08 13:02:59 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Prstýnky jsem sundala kvůli kočce. Vadily jí a stále je okusovala, jako by je chtěla dát pryč.

Nový komentář

Ikona moderatora

Moderovaná diskuze: Příspěvky se zveřejňují s časovou prodlevou. Pro účast v diskuzi je třeba, aby byl váš komentář v souladu s obecnými pravidly slušného chování a podmínkami používání stránek