Co mám udělat, aby se mi večer dobře usínalo?

26.9.2013 v Poradna 9

Dotaz:

Ahoj Alue.

Jmenuji se Aneta a je mi 13 let. Už delší dobu čtu Vaše články na Vašem blogu. Vím, že se zajímáte o víly, anděly a jiné jemnohmotné bytosti. Vážím si toho, co pro ostatní lidi děláte.

Víte, nechci tu zdlouhavě chodit kolem horké kaše, takže to ze sebe vysypu na rovinu. Chtěla bych Vás požádat o radu. Půjdu do osmé třídy a přes tyhle prázdniny každý večer velmi špatně usínám. Chodím spát nejpozději v půl jedenácté. Přesto usnu až kolem půlnoci. Dneska jsem dokonce probděla celou noc.

Víte, já chci spát, chci usnout ale něco mě táhne zpátky. Vždycky už se vidím, jak ,,pluji na červánku v říši snů “, ale vždycky mě něco stáhne zpátky sem, do reálného života. Už si nevím rady. Anděly a ostatní bytosti sice nevidím, ale věřím v ně. Každý večer se modlím ke svému strážnému anděli a prosím ho o klidný, příjemný a dlouhý spánek. Ale nic.

Sice už nemívám noční můry atd. ale spát pořád nemůžu.


Občas si před spaním pohrávám s koulí energie. Vytvořím ji vždy mezi svýma rukama, dám jí barvu, velikost atd. Pomáhá mi to se uklidnit, ale na usnutí to jaksi nezabírá.

Chtěla bych Vás tedy ještě jednou poprosit o radu.

Přes prázdniny spím u mamky v posteli. Táta mě v noci vždy vzbudí a já jdu do své postele. Ačkoliv mám svůj vlastní pokojík, docela se tam bojím usínat.

Bydlím v rodiném domku, který postavil můj otec, takže tam ještě nikdo nezemřel, nebo něco podobného. Přesto když večer normálně usínám u sebe v pokoji, tak mi přijde, že občas slyším kroky. A nad hlavou mi poletují jakési černé obláčky, či chuchvalce. Nevím, jestli to s tím nějak souvisí, ale možná že ano.

Byla bych moc ráda, kdybyste mi odpověděla na můj dotaz. Chtěla jsem se Vám také omluvit, za to že Vás s tím obtěžuji, ale já už si opravdu nevím rady.
Přeji Vám příjemný den.
Aneta B.

Odpověď:

Ahoj,
Ovšeobecně platí to, že když nemůžeš usnout, máš problémy s energií. Buď tě ruší něco u tebe doma, anebo ty sama jsi vnitřně rozladěná.
Já když v noci nemůžu spát, tak buď jsem za:

a: potkala někoho, kdo mě ve dne energeticky vysál, rozladil mi energii a já pak celou noc čučím do stropu, než se na druhý den zase vyrovnám a nabiju (Opravdu to tak je, hlavně lidi co chodí do kostelů jsou v tomto nejhorší ,,vysavači energie“. Taky se mi po nich dělá špatně od žaludku, jakobych měla poopilecký stav. Jakobych vypila celou láhev slivovice… A přitom to tak není.)

b: ležím na špatném místě, v geopatogenní zoně, anebo je blízko zapnutá Wi-fi

c: mám starosti, které nemůžu vyřešit

d: je úplněk. Vždy když je úplněk, tak je hodně světla a nespím.

e: mám málo pohybu a tělo se přes den dostatečně nevyřádilo, takže se mu nechce spát.

Pro tebe to znamená, že první musíš zjistit, CO KONKRÉTNĚ ruší tebe.

Ověř si, s jakými lidmi se přes den stýkáš. Je to i tvůj případ, že když potkáš někoho konkrétního, tak pak v noci nemůžeš spát? Všichni lidé nejsou stejní… Kontakt s některými tě povzbuzuje a dělá ti dobře, jiní lidé ti ubližují. Podle toho, jestli jsou konstruktivní, nebo naopak destruktivní. Ti první energii dávají, ti druzí ti ji berou. – Musíš to umět vypozorovat.
Já to mám jako naprosto spolehlivý barometr. Podle toho koho před spaním obejmu, tak podle toho buď spím moc dobře, anebo totálně příšerně. Ověřím si to podruhé, potřetí (výsledek je vždy stejný, nemění se) a pak s jistotou vím, co to je za člověka a jak na mě působí. Když je to někdo nový, cizí, přestanu se s ním prostě vídat. Člověk, který se k tobě hodí, je dobrý a který ti dělá dobře, ti nikdy tímto způsobem nepokazí spaní.

Podívej se, jestli spíš u zdi, tak jestli máš u hlavy někde zásuvku. Nemusí v ní být nic zapojené, ale elektrická zařízení i zásuvky rezonují a to spoustu lidí při spaní ruší. – Jestli tam je, posuň postel, nebo spi s hlavou tam, kde předtím byly nohy. Taky si na noc vytáhli z elektriky všechno, co máš blízko postele. I lampičku.

Jestli máte doma Wi-fi, je nutné ji na noc vypínat, ideálně natahat všechno po káblech, protože když se s tím ozařuješ přes den a na noc to vypneš, je to jenom polovičaté řešení a problémy se spánkem můžeš mít i přesto.

Hodně lidí má problémy se spaním, protože jsou špatně natočení. Sežeň si nějaký kompas a podívej se, kde máš hlavu. Úplně nejlépe se spí, když spíš v hlavou na sever a nohama na jih. Je to pro tebe i nejvíce zdravé. Pokud máš tu možnost, určitě si podle toho posuň postel.

Jestli opravdu v noci vidíš u sebe v pokoji poletovat ,,černý bordel“ ve vzduchu, toho se neboj. To nejsou žádné zlé bytosti, ale jsou to s velkou pravděpodobností destruktivní energie. Bůh ví kde se tam vzaly, ale není problém je vyhnat.

Doporučuji sehnat si vonnou pryskyřici, kadidlo, nebo usušenou šalvěj. To podpálíš v keramické misce tak, aby to začalo kouřit.
Poté se obchází každá místnost v domě zvlášť. Obejde se 3x pravotočivě (od dveří po směru hodinových ručiček) dokola a u toho prosíš konstruktivní síly Vesmíru a anděly, aby odvedli do světla a do nebe všechny duše a duchy, kteří v domě jsou a aby odnesli z domu všechny destruktivní energie. Pros také o ochranu, aby dohlédli na to, co se v domě děje a aby k tobě nepouštěli nic špatného.

Můžeš to udělat jenom ve svém pokoji, anebo všude. Podle toho, jak uznáš za vhodné. Zopakovat to můžeš kdykoliv.

Pokud jsou tvoji rodiče rozumní a mají pochopení pro tyto věci, popros je, aby ti tu šalvěj podpálili a nechali rozčoudit. Za prvé je to bezpečnější a za druhé je lepší, když o tom budou rodiče vědět, aby se pak překvapeně neptali, co děláš, nebo proč tvůj pokoj voní kouřem.
Stejný efekt bude mít i tento postup: Návod na odstranění destrukce z určené mísntosti
Opět ale doporučuji asistenci rodičů…

Pokud nemůžeš spát za úplňku, s tím ti nic moc nepomůže. Úplněk probouzí, má magickou sílu a člověku prostě nezbývá, než tu noc přečkat… Ale jestli máš přes den málo pohybu, s tím se něco dělat dá. Opravdu spíš jinak, když se odpoledne půjdeš na 1-2 hodiny projít, než když sedíš půl dne ve škole a druhou půlku dne doma.

Celkově by bylo dobré se podívat, jestli je tvůj pokoj vhodný ke spánku. – V blízkosti postele by měly být květiny, protože odstraňují a vychytávají destruktivní energii, vyzařují konstruktivní a tím zlepšují spánek. Velmi dobré ,,spací kytky“, které se hodí k posteli, jsou dracena, potos a zelenec. Já spím už leta pod liánami potosu (liány s listy ve tvaru srdíček) a ten mi dělá ze všech nejlíp. Ber co máš nebo co zeženeš, ale jestli můžeš mít potos, ten je velmi vhodný.

V blízkosti postele nebo nad hlavou je dobré mít lapač snů. Někomu to pomáhá.

Pokud můžeš, sežeň si postupně nějaké polodrahokamy (hlavně křišťál) a rozmísti si je v pokojíčku. Kdyby se ti podařilo sehnat křišťál, který bude mít špičku a nebude zabroušený
(Něco takového: Křišťál: Kde a jaký sehnat?)
… ten je velmi dobrý na spaní. Vezmeš si ho prostě do dlaně, jeho špičku namíříš směrem pryč od těla a usneš. Já spím s křišťálem v ruce právě v době, kdy je úplněk, anebo když zrovna nešťastnou náhodou potkám nějaké individuum, co mi rozladí energii.

Jestli se ti někdy naskytne možnost, zkus si sehnat dva orgonity a dát si je u postele tak, aby jeden byl nalevo od tvé hlavy a druhý napravo. Já mám jeden na okně a druhý na nočním stolku… Tlumí to elektrosmog zvenku, pro případ že má třeba soused Wi-finu a pak se lépe spí.

Zkus si někdy před spaním vypít hrníček mátového čaje. Já si dělám rovnou půllitr a spím po něm moc dobře. Je to bylinka, která uklidňuje. Stejný účinek má i meduňka.

Také doporučuji přečíst:

Jak usnout jako špalek?

Jak perfektně usnout?

A ještě vyzkoušej tohle: Jak správně nasávat energii ze stromů?
Když se sladíš u stromů, najednou spíš jinak. Uvidíš sama.

.. Jak vidím, máš hromadu práce. Ale tak to zkrátka je. Když je pro tebe náročné usnout, musíš si umět prostě vytvořit vhodné spací podmínky. Také ještě je dobré myslet na to, že nejlépe se spí v pokojíčku, který je dobře vyvětraný, případně je tam rovnou celou noc na okně nastavená ventilačka a je uklizeno. – V pokoji, kde se po zemi válí kde co, se usíná mnohem hůř, protože není v harmonii. Binec na zemi strašně ruší. Dbej na to, abys měla pokojíček uklizený, když jdeš večer spát.

Kam dál:

Otevřít rubriku: ,,Poradna: Spánek“ – Zde

Máte otázku? Ptejte se do ►Mailu◄

• Líbí se vám tyto stránky? Doporučte přátelům adresu https://aluska.org/

• Líbí se vám publikované články? Za pár dní vám může pošta doručit i knihu! – Podrobnosti ZDE

• Používáte Facebook? Pomozte propagovat tento článek a použijte prosím tlačítko ,,To se mi líbí“ níže pod reklamou, děkuji!

• Chcete mít přehled o videoaktivitách Alue na YouTube? – Můžete se přihlásit k odběru: ZDE


Komentáře

Ikona diskutujiciho B. 2013-09-26 12:07:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ten "černý bordel" mi lítal nad postelí v babiččině bývalém bytě, který byl ve starém židovském domě – konečně vím, co to vlasně bylo.

Ikona diskutujiciho Firzen 2013-09-26 13:56:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Myslím si, že ty problémy s usínáním by mohly být způsobené i naopak přebytkem energie. Někdy když si den skutečně hodně užiju, a třeba když hodně cvičím s energií, tak pak nemůžu usnout, protože prostě nejsem vůbec unavený.

Ikona diskutujiciho Byllinkář 2013-09-26 18:18:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Na spaní je z bylinek nejsilnější kozlík (samozřejmě to neplatí pro každého, ale ve většině případů), používá se kořen. 2 lžičky se zalijí 250 ml vody, přivede se k varu, vaří se to 5 minut, potom se to stáhne a nechá se to louhovat dalších 10 minut. Pije se to před spaním.

Ikona diskutujiciho Jimmy Mindfucker 2013-09-27 00:05:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Je to zvláštní, ale když mi bylo takových 11-15, tak jsem říkala ségře, že nemůžu večer usnout… Kolikrát jsem šla v 10 a zabrala ve 4 ráno, bylo to hrozný. A ona mi říkala, že jako mladší (to wifi ani mobily nebyly) to tak měla taky, a v 17 to zmizelo. Mně to odešlo v 15, teď spím jak zabitá a kolikrát chodím spát i odpoledne – sice s filozofií "rozkouskuj si spánek" nesouhlasím, ale někdy si chci odpočinout i přes den a na tu půlhoďku to dám. Tím chci říct, že jak zavřu oči, okamžitě spím ) To se spraví.

Ikona diskutujiciho Nasgol 2013-09-27 08:11:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[1]: Myslíš, tmu?? :D :D

Ikona diskutujiciho B. 2013-09-27 09:38:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[5]: Tady je někdo vtipnej….

Ikona diskutujiciho Jindra 2013-09-27 11:45:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Usnutí brání příliš aktivní mysl. Tak žádné rozebírání, plánování. Ani hraní s energí a pod., prostě se unavit nějakou činností před ulehnutím a pak už nic neřešit.

Ikona diskutujiciho Raja Luthriela 2013-09-27 21:35:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Já třeba vždycky spala špatně. Snad už od narození.

Ikona diskutujiciho Rondir 2013-09-30 21:40:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Doporučuji procházky po venku bosky. Upevňuje to spánek a člověku se spí prostě skvěle.

Nový komentář

Ikona moderatora

Moderovaná diskuze: Příspěvky se zveřejňují s časovou prodlevou. Pro účast v diskuzi je třeba, aby byl váš komentář v souladu s obecnými pravidly slušného chování a podmínkami používání stránek