Co může tvar dlaně říci o člověku

30.4.2022 v Zajímavosti 12

Chiromantie může vypovídat o lidském charakteru nejenom podle linií na dlani, ale také podle tvaru a stavby ruky. Existuje několik typů dlaně, na jejichž základě se dá odhadnout temperament, osobní vlastnosti a dokonce i druh zaměstnání. Pojďme se podívat na ty hlavní.Jednoduchá dlaň
Široká dlaň s krátkými prsty. S tímto typem dlaně se obvykle setkáváme u lidí, kteří se věnují fyzické práci nebo sportu. Bývají velmi houževnatí, vytrvalí a cílevědomí a mají velkou sílu vůle.

Temperamentní (kónická) dlaň
Vyznačuje se protáhlým tvarem s úzkými dlouhými prsty. Takové dlaně jsou znakem citlivé, sentimentální povahy. S temperamentní dlaní se nejčastěji setkáváme u lidí, kteří se věnují tvorbě. Bývají velmi nestálí a nerozhodní.

Čtvercová dlaň
Tvarem připomíná čtverec, na pohled působí až hrubě a neohrabaně. Takové dlaně mívají lidé s konzervativním pohledem na život. Nemají rádi změny, všechno se snaží podřídit svým pravidlům a zásadám. Tento tvar dlaně často najdeme u lidí pracujících v justici nebo u politiků.

Lopatkovitá dlaň
Se vyznačuje širokou základnou a velmi krátkými, prakticky stejně dlouhými prsty. Tato forma dlaně ukazuje na člověka rozhodného, smělého a aktivního. Je příznakem vysokého intelektu a velkých ambicí.

Uzlovitá (filosofická) dlaň
Se směrem vzhůru poněkud rozšiřuje, klouby na prstech jsou velmi zřetelné, vystupující. Takový tvar dlaně může vypovídat o čestnosti, pracovitosti, schopnosti analyzovat a přemýšlet. Majitelé uzlovitých dlaní zpravidla bývají vědečtí pracovníci a lidé činní v oblasti umění.

K dovršení úplného obrazu lidské povahy věnuje chiromantie pozornost nejenom tvaru dlaně a čarám na ní, ale také tvaru nehtů:

Čtvercové nehty
Ukazují na rozvážného a klidného člověka. Jsou znakem sebeovládání a citové stálosti. Lidé se čtvercovými nehty mají velkou sílu vůle, dosáhnou vždycky svého cíle a rychle se přizpůsobí jakýmkoli podmínkám.

Oválné nehty
Jsou typické pro člověka citlivého a snadno zranitelného. Jsou příznakem nerozhodnosti a přehnané emotivnosti. Lidé s nehty oválného tvaru jsou zpravidla idealisté a zvykli si dívat se na svět přes růžové brýle.

Lichoběžníkové nehty
Jsou dost vzácným případem. Od lůžka se konečku se postupne rozšiřují. S tímto tvarem se setkáváme u tvůrčích lidí. Ukazují na zvýšené sebevědomí, marnivost a domýšlivost. Majitelé nehtů lichoběžníkového tvaru dokážou vždycky obhájit svůj názor a porazit všechny oponenty.

Pravoúhlý tvar nehtů
Ukazuje na člověka aktivního a veselého. Jsou to lidé, kteří se nezaleknou těžkostí a náročné práce. Všeho dosáhnou sami a toho, co mají, si váží. Povahou jsou optimisté a jen tak lehko se nevzdávají.

článek je převzatý ze zdroje / upravenoKomentáře

Ikona diskutujiciho Kvítek 2022-04-30 14:06:04 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ahoj Alu, koukám že máš na shopu ruský šungit. To je paráda. Jak jsi se k němu dostala skrz ty postihy proti Rusku?

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2022-04-30 14:08:22
Ikona diskutujiciho
sipka

Ahoj, šungit který mám na shopu pochází ze skladových zásob, které byly do ČR navezeny ještě před tím. Pravděpodobnost dostupnosti šungitu do budoucna je velice špatná. Za kovidu jsem neměla křišťály, teď zase bude nějakou dobu problém sehnat šungit, předpokládám. Jestli o něj máš zájem, tak radši vezmi teď, mám omezené zásoby.

Ikona diskutujiciho Kvítek 2022-04-30 14:11:43
Ikona diskutujiciho
sipka

Díky. No já si právě říkal. Pár kilo si určitě vezmu. Už jsem ho dřív sháněl jinde ale nějak jsem zaváhal. A zásoby se opravdu tenčí, spousta obchodů už ho nemá, co ho dřív měli.

Ikona diskutujiciho Silvana 2022-04-30 14:28:17 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Myslíte tohle? koukám na to.. vypadá to jako hodně muziky za málo peněz. Asi si naberu když už nebude.
https://www.alue.cz/p/sungit-do-vody-1000gr-1-3cm/

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2022-04-30 14:29:39
Ikona diskutujiciho
sipka

Ano. Tady je pro případ potřeby jednoduchý návod k použití: https://www.alue.cz/sungit/

Ikona diskutujiciho Karel 2022-04-30 20:23:08 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Tak to já bych to ani nikomu neprodával, když to bude taková vzácnost. Nasypal bych to pod postel a lebedil si.

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2022-04-30 20:32:08
Ikona diskutujiciho
sipka

To jo, ale pod postel je nejlepší dát takových 30-100 kilo 😀 Poslední dobou jsem zaznamenala množící se otázky lidí jak jednoduše a levně vylepšit/čistit/nabít/obohatit vodu, tak jsem toho prostě splašila tři pytle. Šungit je odzkoušený a na to co všechno dokáže, je poměrně dost levný. Taky jsem si ho dneska udělala, jak jsem chystala podklady, tak si říkám herdek, máš ho už tady, proč to hned nepiješ, když je to na všechno! 😀
A je fakt že ta voda je chutnější, než jenom z filtru a ledničky. Připomíná studánkovou. Studánku tady nemám tak jsem odkázaná na filtr. Dřív jsem šungitovku pila, nechápu proč jsem s tím někdy v mezičase skončila. Je moc dobrá. Nasypala jsem to do sportovní láhve se zabudovaným plastovým sítkem uvnitř a budu si to nechávat v ledničce. Na cesty, na doma, jenom doplním.. to je ale vynález 🙂

Ikona diskutujiciho Voldemort 2022-04-30 20:35:39
Ikona diskutujiciho
sipka

To seš celej ty Karle, ty by ses na tom rozkydl a přitom z toho dalších minimálně sto lidí může mít kvalitní vodu na pití. 😀

Ikona diskutujiciho Karel 2022-04-30 20:48:32
Ikona diskutujiciho
sipka

omlouvat se nebudu 😀

Ikona diskutujiciho Marcel 2022-05-01 11:09:25 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

A ten šungit treba nejako čistiť? Alebo vymieňať? Po koľko dňoch? To som tu nenašiel: https://www.alue.cz/sungit/

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2022-05-01 17:46:16
Ikona diskutujiciho
sipka

Šungit je napořád, ale někteří prodejci uvádí, že by se měl po cca třech měsících nonstop užívání „zrevitalizovat“.

K regeneraci můžete použit horký roztok pitné sody nebo ocet, kam šungit na pár hodin ponoříte a pak proplachnete tekoucí vodou. Po několika měsících můžete přidat nějaké malé množství nových úlomků.

Ikona diskutujiciho led 2022-05-01 22:10:40 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Šungit, vložil jsem 1/3 kilogramu do 3-litrové zavařovací láhve. (Víc bylo zbytečné, upraveno snížením po několika dnech). Vody méně, snad 2,5 litru, protože to mi bývá právě potřebné na 1 den, přibližně.
Vodu po 1 dni přeleji do jiné 3-litrové zavařovačky, kde je bez toho černého kamení. Dřív jsem kohoutkovou vodu pil spíš nerad, kdežto šungitová voda je velmi chutná, i takto uskladněná.
Udávají, že po půl roce bude třeba vzít nové kamení. Nevím, zda voda vniká do celého objemu kamene, možná ne, pak po rozbití kamenů by se dostal nový povrch do styku s vodou na další období.

Nový komentář

Ikona moderatora

Moderovaná diskuze: Příspěvky se zveřejňují s časovou prodlevou. Pro účast v diskuzi je třeba, aby byl váš komentář v souladu s obecnými pravidly slušného chování a podmínkami používání stránek