Co nám chce tělo říct, pokud se každou noc budíme ve stejnou dobu

2.9.2022 v Zdravověda 2

Doba, kdy se probouzíte, vám může poskytnout určitý náhled na váš život. Pokud si všimnete, že se zdánlivě bezdůvodně pravidelně budíte ve stejnou dobu, vaše tělo se vám tím možná snaží něco naznačit. Podle tradiční čínské medicíny v našem těle koluje životní energie čchi. Po těle ji rozvádí meridiány a každý z nich je spojen s rozvodem energie pro různé aspekty našeho života, například energie potřebné pro optimální funkci hlavních orgánů nebo do mozku, které pomáhají regulovat náladu a hladinu stresu. To je i základem tradiční akupunktury, která využívá tyto body ke zmírnění různých potíží.Pokud meridiány zaznamenají problém, přenáší se tyto signály do mozku. Pokud například právě pociťujete žaludeční nevolnost, související meridián vás tím upozorňuje, že něco není v pořádku. Pokud se běžně probouzíte noc co noc ve stejnou dobu, je velká pravděpodobnost, že jde o signál z některého meridiánu.

Od 21:00 do 23:00 hodin: Stres
Pokud zjistíte, že máte velký problém usnout a zůstat spát mezi 21. a 23. hodinou, je to ukazatel toho, že zažíváte extrémní stres. Ten může mít podobu stresové situace v zaměstnání, nebo prostě jen příliš náročné práce, potíží ve vztahu, rodinných problémů nebo finančních problémů. Ať už je příčina jakákoli, čím dříve zmírníte tento stresový faktor, tím dříve začnete usínat normálně.

Od 23:00 do 1:00 hodin: Zvýšené emoce nebo problémy se žlučníkem
Pokud se potýkáte se silně emotivním obdobím, například s nevydařeným vztahem nebo ztrátou zaměstnání, může to mít vliv na vaši schopnost usnout mezi jedenáctou hodinou večerní a jednou hodinou ranní. Může to také odrážet probíhající vnitřní emocionální boje, například u osob, které bojují s pocitem nízké sebedůvěry a vlastní hodnoty.
Po fyzické stránce je to také čas, který je spojen s funkcí žlučníku. Mezi další příznaky problémů se žlučníkem patří nevolnost, zvracení, průjem, neobvyklá stolice nebo moč, horečka nebo zimnice a bolesti břicha.

Od 1 do 3 hodin ráno: Hněv a frustrace nebo potíže s játry
Často přehlížíme, jak neuvěřitelný dopad může mít hněv a frustrace na náš život. Pokud v sobě držíte zášť z nějaké situace v minulosti, nebo stresující a frustrující situaci čelíte zrovna teď, tato toxická energie vám ničí život. Pamatujte, že držet se zášti, je jako pít jed a doufat, že to ublíží někomu jinému – jste to vy, kdo za to zaplatí nejvyšší cenu. Přesuňte se od vzteku k činům, překonejte svůj strach, čelte těžké situaci a uvidíte, že se vám hned psychicky uleví.
Může to také naznačovat, že něco brání vašim játrům, aby fungovala na optimální úrovni. Pokud zaznamenáte příznaky onemocnění nebo selhání jater včetně žloutenky, únavy, průjmu, ztráty chuti k jídlu, nevolnosti nebo duševní zmatenosti, vyhledejte lékaře.

Od 3:00 do 5:00: Duchovní probouzení, smutek nebo onemocnění plic
Existuje několik příčin, které mohou být spojeny s probuzením v tuto dobu, takže se budete muset zamyslet a zvážit, které se mohou týkat vašeho života. Pokud se probouzíte kvůli fyzickému onemocnění, pravděpodobně souvisí s funkcí vašich plic. Býváte zadýchaní nebo se snažíte udržet krok s obvyklou denní rutinou? Pokud ano, obraťte se na lékaře.
Pokud ne, další možnost je emoční problém, konkrétně smutek a/nebo deprese. Ti, kteří mají pocit, že žijí pod temným mrakem, se často v této době probouzejí.
Pokud jste vyloučili obě příčiny, je tu ještě jedna. Léčitelé se domnívají, že meridiány spojené s duchem a duchovním probouzením mohou být aktivní právě v tuto dobu. Tak se zhluboka nadechněte a přijměte tuto zkušenost, vyjdete z toho jako pokročilá verze sebe sama.

Od 5 do 7 hodin ráno: Emocionální blokády nebo problémy s trávením, konkrétně s tlustým střevem
Možná se v tuto konkrétní ranní dobu nejen probouzíte, ale také pociťujete příznaky zažívacích potíží včetně nevolnosti, pálení žáhy, nadýmání, bolesti břicha, průjmu, zácpy, zvracení nebo změn ve stolici. Pokud ano, pak se pravděpodobně potýkáte s problémem týkajícím se trávicího traktu. Tyto potíže jsou neuvěřitelně časté, nicméně mohou být také docela vážné, pokud se neřeší. Nejlepší, co můžete udělat, je vyhledat názor lékaře, který vám poradí, jak postupovat dál.
Pokud tomu tak není, je možné, že se potýkáte s nevyřešenými nebo potlačenými emocemi. Zhluboka se nadechněte, najděte si klidné místo o samotě a proveďte vážnou sebereflexi. Existují emoce, jejichž vyjádření se vyhýbáte? Tyto emoce budou i nadále doutnat pod povrchem, pokud se jimi nebudete zabývat. Jediný způsob, jak se jich zbavit, je čelit jim a změnit své chování nebo způsob života.

© aluska.org 2022

 Komentáře

Ikona diskutujiciho Efs 2022-09-04 21:43:18 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

V jakém časovém pásmu/režimu to funguje? Mám na mysli světový čas, středoevropský čas nebo středoevropský letní… Z čeho se vychází? Děkuji.

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2022-09-05 09:26:11
Ikona diskutujiciho
sipka

načasování tvých biologických hodin se řídí pohybem slunce

Nový komentář

Ikona moderatora

Moderovaná diskuze: Příspěvky se zveřejňují s časovou prodlevou. Pro účast v diskuzi je třeba, aby byl váš komentář v souladu s obecnými pravidly slušného chování a podmínkami používání stránek