Co nošení černé barvy prozrazuje o vaší osobnosti

4.8.2022 v Zajímavosti 5

Na základě oblíbené barvy, nebo dokonce barvy oblečení, které si člověk vybere, se toho o něm dá hodně říct. Černá barva rozhodně mnoho lidí přitahuje. Pokud je vaše oblíbená barva právě černá, pravděpodobně jste někdo, kdo má problém požádat druhé lidi o pomoc. I když černá barva může působit depresivně, její význam není tak jednoznačný, jak se na první pohled zdá.Černá barva vypadá lichotivě na postavě a působí profesionálně. Proto se hodí na formální setkání, do kanceláře a v tomto kontextu může znamenat, že je nositel této barvy na svůj vzhled hrdý a dává si na něm záležet.

Černá barva nepřitahuje pohledy a nadměrnou pozornost, takže se její nositel pravděpodobně nesnaží za každou cenu vyniknout svým vzhledem. Touha vypadat dobře, je z velké části způsobena osobní hrdostí, potřebou vypadat dobře především sám pro sebe, než zapůsobit na ostatní.

Nošení černé barvy může také naznačovat potřebu osobního soukromí a tajnůstkářství.

Černá barva auta může naznačovat konvenční myšlení a snahu přizpůsobit se společenským normám, silnou touhu „být normální“ a zapadnout.

Černá je také barvou neznámého a zdůrazňuje potřebu ochrany před vnějším emocionálním stresem.

Tato barva je sama o sobě barvou, která poskytuje pohodlí a je praktická. Nezdůrazňuje faldíky, ani pot a nejsou na ní vidět skvrny od jídla. Mnozí lidé k ní proto tíhnou z těchto čistě praktických důvodů.

Lidé, kteří nosí hodně černé, jsou lidé, kteří na sebe nechtějí strhávat veškerou pozornost. Jsou to lidé, kteří se berou vážně, ale nepřehánějí to. Chtějí mít respekt a stejně tak ho i projevují.

Z energetického hlediska černá barva pohlcuje energii. Nejenom z okolí, ale také ze svého nositele. Proto není vhodná na dlouhodobé nošení. Není vhodné nosit černé spodní prádlo a není vhodné chodit zahalený celý v černém, protože to oslabuje auru.

© aluska.org 2022

 Komentáře

Ikona diskutujiciho hanka 2022-08-04 08:48:17 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Černou mám v poslední době hodně ráda právě z těchto důvodů, chci mít svůj klid. Mám pocit že mi dopřává soukromí když jsem mezi lidmi a navíc je elegantní. Chodím buď celá v černém, nebo celá v bílém, nebo mám namíchanou černou a bílou, to je moje oblíbená kombinace.

Ikona diskutujiciho Ema 2022-08-05 00:04:27 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Čierna a biela nie sú farby ako také. Sú to veľmi špecifické spektrá (toto treba pochopiť hlavne pri maľovaní, ale asi aj v živote celkovo je toto info zaujímavé)

Ikona diskutujiciho Diana Catalina 2022-08-05 07:25:14 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Já to mám zase opačně. 4 roky jsem neustále chodila zababušená v černé a najednou mě začaly lákat barvičky. Teď už aspoň vím důvod. ^^

Ikona diskutujiciho kiana 2022-08-05 20:09:34 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Černou jsem nosila jeden čas v pubertě a to proto, že jsem si pak připadala správně hubená a u této barvy oblečení více vynikly (špinavé) blond vlasy a i obličej, takže mi pak připadalo, že díky tomu kontrastu vypadám zářivější. To jsem nosila hlavně černou mikinu/sáčko. Teď mám vlasy světle hnědé a tento kontrast už je pasé, takže mě černá barva už moc neláká, ale mám oblíbené jedny černé kalhoty, které dělají dobrou postavu a hodí se i do práce jako „společenské oblečení“.

Ikona diskutujiciho mariankosmac 2022-08-07 12:04:40 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Čierna je dosť nepraktická, rýchlo sa zašpiní, keďže väčšina špiny (chlpy, prach) je biela/šedá, na čiernom je to hneď vidieť. To nechcenie strhávať pozornosť v čiernom tiež nefunguje. Človek celý v čiernom pohľady a pozornosť priťahuje. Aj keď ide niekto oblečený v čiernom lesom, tak si ho už z diaľky všimneme, keďže čierna silueta je tmavšia než okolie.

Nový komentář

Ikona moderatora

Moderovaná diskuze: Příspěvky se zveřejňují s časovou prodlevou. Pro účast v diskuzi je třeba, aby byl váš komentář v souladu s obecnými pravidly slušného chování a podmínkami používání stránek