Co o člověku vypovídá jeho vztah ke kočkám

22.12.2020 v Energie 40

Velká část lidí má ke kočkám vyloženě dobrý vztah, někteří jedinci k nim však pociťují nijak zdůvodnitelnou nepřízeň. Kočky je dráždí, lezou jim na nervy, překáží jim a vyvolávají v nich jedinou touhu: zahnat je co nejdál. Na první pohled by se zdálo, že na tom přece nic není. Nemají rádi kočky a co má být? Je to jejich věc! Možná to tak i je, ale já říkám, že je to důvod k vážnému zamyšlení.Kočka domácí, stejně jako pes, žije s člověkem od pradávna. Jestliže však psí povinnosti byly od počátku konkrétní a srozumitelné – to znamená především lov a ochrana, s kočkami to bylo daleko složitější.

Hubení drobných škůdců, jako jsou krysy a myši, by se dalo nazvat doprovodnou úsluhou. Hlavní úkol kočky domácí v něm zdaleka nespočívá. Kočka má jedinečný bioenergetický systém. Dokáže se citlivě naladit na biopole, která ji obklopují a dokonce s nimi rezonovat, korigovat je a v případě potřeby i napájet. Ve výjimečných případech je dokonce schopná biopole zcela obnovit. Vyprávění majitelů koček o zmizení bolesti hlavy a srovnání krevního tlaku po tom, co se pomazlili se svým chlupatým miláčkem, nejsou žádné výmysly. Jakýkoli výpadek organismu se vzápětí projeví poškozením energetické aury. Kočka to vycítí a spěchá na pomoc.

Tím však schopnosti těchto huňatých hebkých krasavic nekončí. Kočka může sloužit jako svérázný indikátor lidského štěstí a blahobytu. Je-li v životě jejího člověka všechno v pořádku, je kočka, která žije v jeho domácnosti, klidná, hodně spí, nezanedbává své hygienické procedury a má dobrou chuť k jídlu.
Jestliže je z ničeho nic nervózní, nedbá o sebe a špatně žere, znamená to, že něco není v pořádku.
Nejcitlivěji obvykle kočky reagují na hádky v rodině, přičemž jsou vždycky na straně toho, kdo byl ve sporu nespravedlivě osočen. Pokud kupříkladu nezaslouženě potrestáte dítě, kočka za ním přijde, mazlí se s ním, přede a snaží se dítě uklidnit a obnovit jeho duševní rovnováhu.

Dovolte mi teď přejít k tomu, kvůli čemu jsem tento článek vlastně začal psát. Jako každé velmi citlivé pouto, jsou také vzájemné vztahy kočky a člověka obousměrné. Kočky nás vycítí, ale také člověk velmi dobře vycítí kočku. Proto prakticky nenajdeme nikoho, kdo by byl ke kočkám lhostejný. Buď sympatie, nebo nepřízeň.
Ohledně sympatie je všechno jasné, ale pokud jde o tu nepřízeň… Podle mého pozorování devadesát procent agresivních alkoholiků nemohlo vystát kočky, velká část mých ženských známých, kterým se v osobním životě nedařilo, se vyznačovala nesnášenlivostí k těmto chlupatým tvorům a pravidelně, a to bez jakékoli souvislosti, prohlašovaly: «Nenávidím kočky!». Také děti vystavené násilí v rodině nebo ve škole přenášejí své ponížení na toulavé nebo v sousedství žijící kočky. Podobných příkladů bych mohl uvést ještě více.

Dá se s jistotou tvrdit, že u člověka, se kterým není všechno, jak má být, vyvolává kočka nepříjemné emoce. Takoví lidé by se měli vážně zamyslet nad tím, jak změnit svůj život, jak ho prosvětlit a vnést do něj trochu štěstí. Pak u nich malí chlupatí sympaťáci nebudou vyvolávat nic jiného než úsměv.


Článek je převzatý ze Zdroje / upravenoKomentáře

Ikona diskutujiciho Nini 2020-12-22 12:38:56 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Hezký článek! Kočky jsou bez pochyby opravdu hrozně zajímavá stvoření. Jednou jsem musela vysvětlit jedné malé holčičce, která ještě nevěděla, že musí být na kočky jemná, hlavně na to malé kotě, které se snažila chytit a držet silou, že to to kotě bolí a musí být opatrnější. Hned to pochopila a snažila se být jemnější, když ho držela.
Btw. Podobný článek o pejscích by mi taky přišel zajímavý. Nějak k nim mám blíž, asi se mi ta jejich povaha víc dostala pod kůži. Vždycky mě zajímalo čím to je, že má někdo blíž ke kočkám a jiný k pejskům. I když kočky mám taky moc ráda.

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2020-12-22 13:19:53
Ikona diskutujiciho
sipka

Zjednodušeně řečeno, pes hlavně konstruktivní energii dává a kočka stahuje tu destruktivní. Aktivní a pasivní typ. Jeden hlavně nabíjí, druhý hlavně očišťuje. Prospěšní jsou samozřejmě oba. Každý pak vyhledává to, co víc potřebuje.

Ikona diskutujiciho Nini 2020-12-22 14:35:51
Ikona diskutujiciho
sipka

To dává smysl, díky za odpověď 🙂

Ikona diskutujiciho Rady 2020-12-22 17:47:03
Ikona diskutujiciho
sipka

Přemýšlela jsem, proč občas jsou malé děti k zvířatům drsnější, nemotornější. Myslím si, že to je tím, že se s nimi v životě třeba ještě častěji nepotkaly a dospělí je k tomu nevedli, že zvířata cítí a musí se s nimi jemně. A také někteří dospělí zvířata vnímají jako nějakou věc, co obtěžuje a neučí své děti, jak se k nim chovat. Ale když jsou zvířata v rodině, tak i malé dítě dokáže zvířatko dobře vnímat, jen to chce příklad dospělého.

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2020-12-22 19:27:15
Ikona diskutujiciho
sipka

Je to podle věku. První nemáš rozum a nevíš o co jde. Pak to zkoumáš, chceš to poznat, zjistit jak to reaguje a co se stane tehdy a tehdy – pokud v té době není rozvinuta empatie, tak zvíře může tímto zkoumáním pěkně trpět. Později dostaneš rozum, rozvineš empatii a přestaneš to dělat. Cit pro zvířata je spíš o povaze. Rodiče tě správně navedou že s ním máš zacházet jemně, ale pokud si to neuvědomíš (nemáš rozum ani empatii), děláš to spíš napodobením na příkaz/příklad, než z vlastního rozhodnutí, proto děti změní chování, jakmile rodiče odejdou a není dozor.
Já si pamatuju sebe, nevím kolik mi přesně bylo, ale vím že jsem sotva chodila a ještě jsem neuměla pořádně mluvit. Máti mě učila hladit jemně zvířata. Napodobovala jsem ji, chápala jsem příkaz, ale že bych z toho měla nějak moc rozum, ani ne 🙂 prostě jsem jenom dělala co se po mě chtělo, ale pochopila jsem to později, až když jsem na to měla vyvinutý mozek. Proto by se některá zvířata k malým dětem do určitého věku neměla vůbec dávat.

Ikona diskutujiciho Jana 2020-12-22 20:14:59
Ikona diskutujiciho
sipka

Ja moc miluju kočičky,rada bych nejakou měla,ale bydlim v bytě,tak si rikam,ze ta kocicka taky prece chce chodit ven,a zit na vzduchu,ne byt jen zavrena,mozna si dokazu predstavit,ze pro nejakou kocicku z utulku to muze byt jeste plus,ale jeste bojuju s predstavou,ze se ta kocicka nebo kocourek musi vykastrovat,ze to neni spravne,a proto nakonec kocicku nemam,mam doma civavu,a mam z ni pocit,ze muze mit snad taky nejake lecive ucinky,kdyz je smutno prijde,prituli se,a v noci se primackne na zada a hreje,jeste ze je mame zvireci andele.

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2020-12-22 21:19:33
Ikona diskutujiciho
sipka

Bytová číča jde, ale musíš si s ní hodně hrát a je potřeba koupit nějakou gaučovku s PP typu brit, ragdol… obyčejná pouliční od popelnic by ti z toho udělala kůlničku na dříví 🙂 Balkon zajistěný sítěmi je výhoda, číča by měla přístup na vzduch. A kastrovaná být nutně nemusí, akorát když mrouská, tak dost vyvádí.. někdy to ani nepoznáš, ale některé kočky mrouskají šíleně, až samy sebe úplně vysílí. A musíš hlídat aby nezdrhla, jinak budeš mít z jedné kočičky 7.
Někteří chovatelé koček jsou vyloženě proti tomu, aby kočky chodily ven. Je to pro ně přirozené, ale nosí domů nemoci, nebo se venku můžou ztratit/zranit a proto to někteří lidé vůbec nedovolí. Podle mě je největší nevýhoda na kočce to, že jí musíš přizpůsobit byt, 2x denně čistit záchod kterej po některé kočce smrdí fakt strašně, ustoupit jí a nemít doma kytky, jinak ti je zlikviduje. To pes je podle mě bezpečnější, ten dosáhne max. na stůl.

Ikona diskutujiciho Nirvana 2020-12-23 00:56:41
Ikona diskutujiciho
sipka

je to jak která:) záleží na povaze. my měli ve srubu, kde se nesmělo nic zničit, několik útulkových koček a v pohodě, později byly v poho i v bytě 🙂 ale věřím, že když člověk sebere kočku jenom tak z ulice, nesocializovanou atd., může to být horor. to my sice neměli PP (ne, že bychom nemohli, ale člověk chce udělat dobrý skutek, já to PP u koček ani neřeším), ale socializované byly, to nežene.

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2020-12-23 10:14:09
Ikona diskutujiciho
sipka

morist byl z ulice, nešlo to. divočák, ten vstoupil do místnosti jednou a jak nebyl zvyklý na uzavřneé prostory, tak mi ve vteřině vylítl až na strop a lítal tam jak hopskulka (v hrůze, normálně se zděsil) – a to jsem ho jenom přenášela, protože se zasekl na balkoně… fakt kočku do bytu vybírat opatrně, brát jenom tu co je na byt zvyklá odmala, s některýma to opravdu není možné jinak, než je strčit ven

Ikona diskutujiciho Rickie 2020-12-22 13:01:25 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Krásny zážitok zo včerajšieho večera :počas meditácie na vek Vodnára vonku v altánku prišla ku mne mačka, ktorá je taká z okolia a keby mohla tak by ma omotala dookola, mal som čo robiť aby som dokázal udržať koncentráciu na účel 😁 Ale bolo to príjemné, zjavne súčasť 🙏❤️

Ikona diskutujiciho Rady 2020-12-22 17:42:31
Ikona diskutujiciho
sipka

Moje kočka nemá moc ráda, když přemýšlím a ruší mně z toho. Asi schválně:) chce, abych byla s ní přítomná a ne někde „lítala“.

Ikona diskutujiciho Vlasta 2022-06-26 01:08:16
Ikona diskutujiciho
sipka

Kočka si mne našla sama. Protože jsem alergická na chlupy, tak jsem Míce (jak jsem ji pojmenovala) zřídila venku – vedle venkovních dveří do bytu – dvouposchoďový domeček, dávala jsem ji 3x denně „papu“ a kočička měla zájem i o hlazení a občas držení na klíně a hlazení. Jenže měla podivný zlozvyk : když jsem ji chtěla pohladit na bříšku – které nabízela k hlazení -tak mne sekla drápy (a naznačovala i kousnutí) , takže jsem ji jen ukázala – jak mi způsobila šrám (krvavý) na ruce – dala jsem najevo další dny , že to nechci a to tak, že jsem držela v ruce tyč (od smetáku) a dávala jsem ji před sebe (tu tyč), aby ke mně nemohla..to hodně pomohlo ..nakonec jsem ji hladila (ale nikdy už na bříšku) a tak. Jenže dnes večer , když jsem si na chvíli venku sedla, tak mi skočila na klín a já ji hladila tak jako již měsíc a najednou mne sekla drápy a ještě naznačila kousnutí .. Tak jsem ji zahnala a odehnala a už ji nemíním krmit – její „ubytování “ před bytem jsem zrušila a už ji nemíním ani krmit, ani čistit ouška, ani pročesávat srst = přestanu o ni jevit zájem. Nemíním se nechat náladami kočky tyranizovat (mimochodem – měla se opravdu dobře, kupovala jsem ji „kapsičky“ se žrádlem pro kočky a ještě pečovala o její uši a kožíšek (mimochodem -existuje váleček na chlupy a Míca to měla ráda). Je mi jí líto, ale nemíním se nechat tyranizovat od kočky – (měla k dispozici zahradu a pravidelnou stravu a péči o ni). Asi ta kočka měla nějaký problém s lidmi …

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2022-06-26 09:24:38
Ikona diskutujiciho
sipka

Kočka se nemá hladit na břiše. To že se uvolní a břicho odhalí je věc jiná. Chyba není na straně kočky, jenom nerozumíte jejich řeči, to je celé. Vaše kočka se chová normálně.
POKUD UŽ KOČKU NECHCETE, ZAVEZTE JI DO ÚTULKU, NEBO DARUJTE NA BAZARU, A NEBO JI ALESPOŇ VYKASTRUJTE, NEBO JICH TAM ZA ROK BUDETE MÍT 12!!! Nechat zvíře bezprizorně umírat hladem jenom protože jste ho špatně hladila a ono se bránilo je neetické, bezcitné a takový postup je nutné jednoznačně odsoudit.

Kočka tím, že si lehne na záda a vystrčí bříško, dává najevo důvěru. Kdyby vám nedůvěřovala, nikdy by neodhalila svou nejzranitelnější část těla („střední linie“ chrání nejdůležitější orgány ). Pokud se před vámi kočka na zemi převaluje a odhaluje bříško, berte to jako poklonu a jasný vzkaz „mám, tě ráda“. Nelze to interpretovat jako „prosím, pohlaď mě na břichu, jako bych byl pes.“ Toto gesto jednoduše znamená, že vám kočka věří, ne že od vás něco chce. I když se některé kočky nechají hladit i na břiše, většina koček spíš uteče nebo vás dokonce poškrábe a pokouše. Kočky preferují drbání na jiných částech těla (na hlavě kolem uší, pod bradou a kolem tváří, na hřbetě u ocásku). Kočky taky nemají moc rády klasické hlazení celou dlaní, protože v srsti vzniká statická elektřina. Upřednostňují jemné škrábání prsty.
https://krmeni.cz/chce-kocka-hladit-na-brise

Ikona diskutujiciho Nirvana 2020-12-23 00:57:54 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

já odmala intuitivně věděla, že kdo vyloženě nenávidí kočky, není dobrý člověk 🙂 během let se mi to potvrdilo.

Ikona diskutujiciho Jůlikema 2020-12-23 08:55:27 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Já jsem obrovský milovník zvířat,do některých jsem blázen víc,do některých trochu míň.Kočka mi nevadí a klidně bych ji doma měla (jenže se současným zvířecím obsazením,by to asi nešlo). Když by se ke mně dostalo něco jako :kočička akutně hledá domov ,tak by ho našla .Já osobně teda mám nějaké ty špatně zážitky s kočkami,ale dejme tomu.Kočky mám i tak nějak trochu ráda.Ale nejlepší jsou stejně morčata.Nebo želvy….. prostě každý máme nějaké to ,, naše,, zvíře,které nám uleví od bolesti a problémů.

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2020-12-23 10:36:01
Ikona diskutujiciho
sipka

Za mě taky morčata vedou. Protože s nimi nemáš ty problémy, které máš/můžeš mít u psů a koček. Mají samozřejmě i nevýhody, ale je jich podle mě minimum, když to porovnáš s jinými zvířaty co se dají chovat doma.

Ikona diskutujiciho Jůlikema 2020-12-24 14:25:34
Ikona diskutujiciho
sipka

Morčata vedou,to je fakt ,já jich mám v tuto chvíli 7 a neřeším tolik problémů jako třeba mamka se psy .A navíc ta morčata jsou se mnou sehrana .Dojdu domu ,mám špatnou naladu a holky hned stoji u dvířek a čekají až je pustím a potom spolu ležíme na dece a po chvilce začnou i podrimovat zlatíčka moje.♥️🐹

Ikona diskutujiciho veraled 2020-12-23 09:03:54 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Mám doma dvě kočky, obyčejné vesnické mourky, obě jsou z útulků a vykastrované. Bydlím v paneláku a tak mám aspoň pro ně zasíťovaný balkon a kočičí dvířka v balkonových dveřích, aby tam mohly kdy se jim zachce. Mám doma i poměrně dost kytek, ale nechávají je na pokoji, protože mají svůj „trávníček“ v nízkém květníku, trávu milují a často okusují. V každé místnosti mají možnost proběhnout se po nábytku i do výšky, to milují a rády shora pozorují cvrkot v bytě. Jinak za mnou chodí jak pejsci, i na WC mě musí doprovodit, pomáhají při vaření, společně koukáme na tv…myslím, že jsou takhle spokojené.

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2020-12-23 10:17:41
Ikona diskutujiciho
sipka

to máš ideálně přizpůsobené 🙂

Ikona diskutujiciho mariankosmac 2020-12-23 14:21:43 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

S ľuďmi čo neznášajú mačky mám skúsenosti už od detstva, v jednom bratislavskom dvore bol taký prízemný zasklený balkón a z pod neho vybiehali čierne mačiatka tak som sa na to išiel pozrieť a bola tam v zemi asi stará potkania diera do pivnice ktorú si mačky rozšírili. Tak som si vravel že sem budem chodiť a prinesiem nejaké žrádlo ale vydesilo ma keď som uvidel v tom balkóne otvorené okno a stará babka ktorá nevyzerala moc milo a ani milá nebola, tak som si to hneď rozmyslel a chodenie tam obmedzil. Keď som sa pýtal kto býva v tom balkóne, dozvedel som sa že nejaká babka ktorá neznáša zvieratá i ľudí. Ako decko som ju neznášal ale keď si na to po čase spomeniem je mi jej už len ľúto. No a pred pár rokmi tam niekto otrávil psa, takže takíto nenávistní ľudia tam žijú stále. A šepkalo sa že ten travič je jeden pán ktorý chová mačku, takže ešte väčšia podivnosť, človek ktorý má rád mačku ale asi mu vadí konkurencia ostatných mačiek. Alebo mu vadil ten konkrétny pes, ten mačky preháňal, jeho majitelka tiež mačky považovala len za rozptýlenie pre psy.

Myslím že situácia je horšia než v minulosti, kým v minulosti ľudia moc neriešili kde vonku čo behá, tak dnes sa k travičom pridali i ,,ochrancovia“ ktorí kastrujú a tým v podstate mačky vyhubia a potom sa ľudia divia že im tam aj cez deň behajú potkany. Ale snáď sa mýlim a nepodarí sa ich vyhubiť 🙂

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2020-12-23 15:10:19
Ikona diskutujiciho
sipka

Mariáne, bež se podívat do nějakého útulku pro kočky. Útulky jsou plné, nová zvířata neberou a když tam neseš novou kočku, tak tě s ní vyhodí a nakonec si ji musíš nechat, nebo sháníš domov přes známé a po netu. Záměr ochránců, útulků a kastrovatelů je, aby zmizely z ulic kočky, protože jsou nemocné, přenášejí fipku, blechy, svrab, kočičí mor a všechno možný, jsou i příbuzensky křížený mezi sebou, takže neduživý. Končí většinou pod koly aut, otrávené, nebo jsou olezlé kdečím a když se tyhle pak potkají s tvou pěknou zdravou pěstěnou kočkou, tak ji nakazí. Ulice není dobré místo pro kočku bez majitele, bez zázemí, bez zdravotní péče. Kočky běhají po ulicích jenom kvůli pitomcům, kteří se o ně nestarají, vyhodí je z baráku a nechají nekontrolovatelně množit. Kdyby byly kočky jenom záležitost zodpovědných chovatelů, kteří je množí cíleně a pečlivým výběrem, bylo by to pro kočky jenom dobře, zmizela by ze světa spousta utrpení, bolesti, nemocí, zbytečné smrti a lidi co dělají útulky, by si mohli najít jinou práci a ne řešit následky chyb jiných ,,chovatelů“, co si ani takový název nezaslouží. Bezprizorní kočka má dva vrhy ročně a v jenom vrhu může být max. 10 koček. Takže za rok máš z jedné kočky 10-20. To opravdu není druh, který by se dal vyhubit, už vůbec ne kastrací a správnou péčí. Lidi umí být až taková hovada, že vyhazují na ulici i morčata a jediný důvod proč neběhají v ulicích jako kočky je, že nejsou schopná přežít zimu, když pocházejí z jižní ameriky. Jestli žiješ v romantické představě, že pouliční kočka je ok, má to tak být a je jí tam dobře, tak slétni dolů na zem. Celý život trpí nemocemi, hladem a nakonec ji zajede auto, nebo skolí fip.

Ikona diskutujiciho Nirvana 2020-12-24 02:10:24
Ikona diskutujiciho
sipka

vyloženě děkuju, že jsi to napsala, Aluško.

Ikona diskutujiciho mariankosmac 2020-12-23 16:42:30 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

V tom dvore bola reštaurácia kde mačky kŕmili zbytkami, mačky neboli premnožené a poväčšine vyzerali zdravo, chodil som tam so psom a nič od nich nechytil. Takže až na ,,nehody“ že niekto rozsypal otravu alebo voľne behajúci pes zakusol mačiatko, ten mestský dvor bolo ideálne a povedal by som prirodzené prostredie pre život mačiek. Mačky premnožené, choré a autom prejdené sú problémy hlavne na dedine.

Ikona diskutujiciho Helena 2020-12-23 18:11:35 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ano ano ano. Když jsem byla malá holka, měli jsme doma kocoura. Po každé mojí hádce s mamkou když jsem brečela za mnou přišel s hlasitým mnoukáním a chtěl se hrozně mazlit. Tehdá mi to přišlo jako by to byl jediný tvor který mi rozumí :). Hrozně se těším až si budu moct pořídit zase číču, k těmhle stvořením mě to táhne nejvíc.

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2020-12-24 16:28:21
Ikona diskutujiciho
sipka

Za mnou takhle chodívali psi, když jsem měla doma mazec… kočky jsme mít nesměli kvůli alergiím. Jinak by byly i kočky tehdy.

Ikona diskutujiciho kiana 2020-12-29 20:42:26
Ikona diskutujiciho
sipka

To je pravda, jednou jsem měla špatnou náladu, šla jsem se ven projít a potkala jsem známou toulavou kočku, která se chtěla hladit. A během chvilky se mi nálada úplně zlepšila a ten problém přestal být problémem. Opravdu asi stahují destruktivní energie.

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2020-12-29 21:06:25
Ikona diskutujiciho
sipka

Myslím, že kočky mají radar na smutný lidi a nadbíhají jim. Podobná věc se mi stala několikrát. Kočka tu destruktivní energii nasaje do kožíšku, ten získá náboj (je hezky načechranej). Takže člověka to uzdraví a kočce to neublíží, jenom má hezčí kožíšek a pak tu destrukci někde po cestě uvolní, uzemní. Kočky taky hledají destruktivní místa a geop. zony, kde si taky nabíjejí kožíšek.

Ikona diskutujiciho kiana 2020-12-30 01:54:14
Ikona diskutujiciho
sipka

Právě – ona se chodila hladit běžně (že jsme na sebe naráželi po cestě), ale ten jeden den mě úplně rozmazlovala a jak se píše v článku, jako by byla na mojí straně. To mě tak potěšilo, že mi to srovnalo náladu.

Asi budu dělat test na kluky – jestli nemá rád kočky nebo kočky nemají rády jeho, tak si vztah hodně rozmýšlet. Protože min 3 bývalí kluci neměli rádi kočky a na 2 z nich všechny kočky prskaly a u těchto kluků se mi pak v průběhu vztahu na jejich charakteru něco nezdálo.

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2020-12-30 08:32:00
Ikona diskutujiciho
sipka

Já mám zkušenost, že kdo řekne, že nenávidí psy nebo kočky, nebo obecně jiná zvířata, nebo děti, tak nebyl hodnej člověk.

Ikona diskutujiciho Ivana 2020-12-24 07:56:58 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Přeji hezký den všem,kteří mají rádi kočky a i tem,kteří si po přečtení mého článku uvědomí co ,,obyčejna,kocicka v životě člověka znamená.a jaký má úžasný úkol ve společném.souziti.Budu reagovat na některé věci z předešlých článků…moc záleží na stelivu,které budete používat,já mám osobně dřevěné granule,které jsou přírodní a voní a po použitím,cistim kadibudku jednou denne je vyhazují do wc,kde se rozpustí.Pak dám čistou vodu a granule na jídlo.A ranní rituál je krátké česání za které dostává do hračky speciální mnamku,ze které vypadava, když si s ní hraje.Pak je sama celý den,kočičce to až tak nevadí,protože jsou velcí spáči.Ovsem není nad to,když se vracíte domů a někdo vás vítá už ve dveřích.Musim si vždy sednot na bobek…a ona mi da cumacek na můj nos,prostě huban mezi dveřmi.Pak dostane,,půl kapsicky,,a zkontroluji kadibudku a vodu.Uz nechodím ani na očkování.Moje Belinka je dama jedním coulem a hlavně je celý život v panelaku.Co je určitě výhodou je zabezpečeny balkon.Ovsem po zkušenostech,kdy tam vlitla vosa a dostala zihadlo,protože se v ní projevil lovecky pud a kdy se bohužel málem udusila,ji nechávám na balkoně pouze když jsem s ní doma.Je to přítel na celý život.. bude při vás když se budete radovat,když budete smutni i nemocní.Nekolikrat u mne ležela celé dny 24hodin.Jen se šla najíst,napít a na wc.A v bytě mám úplně vše.Zadna omezení,musíte ji vychovat.Kocicka je svá,není pejsek.Akorat pokud má názor,že ji zanedbavate ,může se.mstit,prostě na sebe začne upozorňovat.Treba,že někam nacura,ale to.je jen vaše chyba.Jedine co musíte,zjistit které kytky nejsou dráždivé.Kocicky je okusuje a zvrací.Zadny lopatkovec atd.Jinak výhodou je,že odpadává venkovní venceni.Je to prostě nenáročný a přitom úžasný přítel,který vás doslova bude provázet na každém kroku a věřte,není uprimnejsi hlubší lásky jak od tohoto chlupatého pritele.Dejte kočičce domov a vrátí se k vám.laska,pohoda,radost a stesti.

Ikona diskutujiciho Ivana 2020-12-25 07:44:48 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

….chtela jsem jen pro ty,kteří po přečtení mého článku uvažuji,že si kočičku pořídí,upřesnit,že pi 7letech co Belinku mám…se vycurala mimo své wc asi pouze 4krat.Nikdy to kočičky nedelaji bez příčiny. Jsou velice čistotne a když si sedneme a bude je pozorovat jak se v klidu a v pohodě. ,dá se říci,že s prvkami jogy,dokáží celé očistit je hezké je pozorovat a člověku je někdy.lito,že tohle nikdy nedokáže .😁 Jinak pozor na otevrena okna a když budete odcházet z bytu,NIKDY nenechavejte otevrene ventilačky! Uz pár z nich na to doplatilo ošklivým udusenim,když tam strčiliy hlavu.Podle výšky hlasu,pozná jak se cítíte,nebo,že se.na.ni zlobite.Ja nesmim před ní brečet,okamžitě si sedne kus odemne a vydrží i 20min sedět bez hnuti a vidíte jak tape co s vámi je.Je dobře si s ní každý den chviličku pohrát.A když si s ní budete povídat,věřte,že časem vám začne svým mnouknutim odpovídat…pak i poznáte co bude.chtit.Naucite se kočičí řeči.A jinak ..vedeli jste,že koťátka mnoukaji když jsou maličké a pak jak dospivaji přestanou… ?Ale vrátí se to,když na ně lidí začnou mluvit a oni pochopí,že tím jejich,, mnoukem,,na sebe upozorní a ten veliký,zaneprázdněny clovek se najednou k nim skloni,podrbe je,vezme do náruče nebo dá pamlsek.Tak neváhejte,klupaty kamarád na vás už někde jistě čeká.A nezapomeňte si pořídit větší postel,protože pokud jste do teď spali sami,tak to už opravdu nebudete,protože nejlepší,, uspavadlo,,nejsou prášky ani sklenička vinka,ale chlupatá,předouci kocicka.😺🐈

Ikona diskutujiciho mariankosmac 2020-12-29 22:54:07 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Myslím že mačky majú radar na zemetrasenie. Dnes 29.12 malo byť zemetrasenie citeľné i u nás, nič som nezaregistroval ale rodičia vraveli že mačka sa v tej dobe zbláznila začala lietať a zhodila vianočný stromček.

Ikona diskutujiciho izairi 2020-12-30 00:41:42 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Jj můj kocour se mnou spí skoro každou noc,jen někdy si jde lehnout jinam. Spí mi na nohách a pěkně hřeje,někdy až moc 🙂. Ivano prosímtě jaké dřevěné granule používáš do záchůdku,můžeš mi to napsat? Děkuju,a zdravím všechny milovníky 🐈🐕🐇🐿️🐦🦉🐌🦗🐛🦋a morčátek,no prostě těch kteří s námi obývají Gaiu.

Ikona diskutujiciho Martina 2020-12-30 13:26:06 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Kočky si umí se svým člověkěm vytvořit vyjímečný vztah, ale je to vzájemné. Myslím, že ani moc nezáleží na povaze kočky, ačkoliv jsou samozřejmě různých povah, ale ve vztahu k člověku, záleží na tom člověku. Všechny kočky mají zcela přirozeně dispozice k vytvoření silného vztahu s člověkem. Zda se to podaří nebo ne, záleží na schopnostech člověka, ne kočky, ty to umí perfektně. Co tím chci tak nemotorně říct, je to, že s kočkou se člověk celoživotně učí, kočka je učitel. Ať už je to od malinka v přístupu s jemností, jak píšete, nebo pořád dál v prohlubování jemnosti ve vyciťování, všímavosti… jsou v tom učitelském oboru přeborníci. Když kočku dobře znáte, jste na sebe napojení, tak je hodně věcí, které člověku dokáže ukázat a naučit. Jsou opravdu terapeutky, zcela přirozeně vyrovnávají vše, co je v nerovnováze, ale někdy je potřeba i je chránit, protože ne vždy si s tím množstvím „bordelu“ bez problému poradí. Také občas nasávají víc, než kolik ve zdraví zvládnou přetransformovat. Život s nimi je v něčem opravdu dar. Problém pouličních koček je těžký, dřív když lidé žili jinak, kočky měly přirozenější životní prostředí, tak to nebylo tak zlé. Život na současných ulicích a jejich situace, asi odráží i naše zoufalství a proměnu, my jsme zodpovědní za tohle prostředí, v podstatě nepřátelské k „životu“. Je to naše zodpovědnost a tohle je jedno z velkých zrcadel, protože kočka, která je v pohodě a bezproblémovém prostředí je vážně jako bohyně a zázrak. Když se mi občas podaří zastavit proud blbosti a narazím na svého kocoura na zahradě, jak leží v trávě s rozkošnicky nataženou packou a kouká na západ slunce, tak je to přesný úder palicí na solar. Jak jsem blbá, taková věc, jako ucítit ten moment dne, když zapadá slunce, všechno je nějak rozjitřené, chystá se to po celém dni k vrcholu, je snadné cítit, jaký zázrak je celý svět a tak… vypisovala bych to dlouho, znáte. Prožívat tyhle momenty, by mělo být každý den to nejpřirozenější, nejnormálnější, ale ve skutečnosti je to do roka kolikrát? A tohle třeba je ta kočičí škola. Ale samozřejmě, že to lze s jakýmkoliv zvířetem, které má co nejpřirozenější podmínky, a pokud k němu jako k učiteli přistupujeme. No ale kočky jsou kočky… 🙂

Ikona diskutujiciho Ivana 2021-01-05 23:35:55 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Omlouvám se,za pozdní odpověď na to,jaké používám stelivo….Cats Best.The Power of Nature ..je to 17,2kg…..Europas Nr.1 Katzenstreu asi Pflanzenfasern
Je opravdu super😉🙃

Ikona diskutujiciho flaja 2021-01-07 10:43:47 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Dříve jsem se koček bála, kvůli těm hnusným pověrám. Samozřejmě, že se vždycky něco nemilého stalo, jelikož jsem si ty věci“přitáhla“. Jenže snacha jednou přinesla opuštěné kotě, staré asi 3 měsíce, které našla pod autem, a že jejich kočka ho nepřijme. Tak jsem si kotě vzala a od té doby jsem zažila zázraky. Jsme už s manželem doma, takže na kocourka je čas. Hodně jsem na něj mluvila a chovala na klíně, když spal. Taky jsem si s ním hodně hrála a házela mu malé kuličky z papíru, které skvěle aportoval- No a dál už je to jak píšete. Mám kytky, ale nechává je na pokoji. Na oknech jsou sítě a když je teplo, tak může být na parapetu – jsme ve 3.patře.Tam má svou televizi. Jinak je to vlastně takové naše děťátko. Velký mazel a vítač. Vždycky cítím velké štěstí, když mi spí na klíně. I manžel je z kocoura vedle. Zkrátka, kdo to nezažije, ten přijde o hodně. Je to prostě chlupatá pilulka.

Ikona diskutujiciho Anna 2021-01-07 12:07:59 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Krásný článek, moje oblíbené kočičí téma. Mám doma 10 kočičích mazlíčků zachráněných z ulice, všichni se rádi mazlí, každého pohladím po hlavičce, mluví se mnou svým kočičím jazykem, krásně si rozumíme. Někteří mi skočí na záda, za krk a chodím s nimi po domě, mají rádi výšky. Někteří se po mě šplhají, že se chtějí chovat jako malé dětičky. Je to moc krásný pocit. Někdy se stane, že chovám i dva v náručí. Můj partner se vždy dívá a nestačí se divit, že to snad ani není možné

Ikona diskutujiciho matyas 2021-09-05 21:22:32 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Kočky jsou zajímavá stvoření 🙂 Já na nich třeba velmi oceňuji fakt, že jsou velmi nezávislé a vybírají si majitele, a i to, jestli se vůbec nechají pohladit, proto mám vždycky radost když nějakou chci pohladit a kočička za mnou sama přijde. Ona nemusí vůbec nic, a už vůbec ne za mnou přijít, tak mám vždycky radost že stojím tomu malému zvířátku za pozornost 🙂 Ovšem největší vrchol je to, když jdete po ulici a najednou za vámi přijde kočička sama od sebe a chce se mazlit, to mám pak vždycky obrovskou radost 🙂

Ikona diskutujiciho Elis 2022-07-31 13:56:27 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Aluško děkuji. Moc pěkný článek. Chtěla jsme se jen zeptat co znamena když na mě kočka třeba útočí i když hravě tak to bylo až moc a když se ohradím tak je uražená. Je pravda že dříve jsem kočky neměla moc v lásce, nechápala jsem je a občas jsem se je snažila vychovávat (i když nebyly moje). Ne že by mě vyloženě bavilo jejich „utrpení“ ale spíš pocit že mám navrch… teď už to tak není, ale kočky se mnou stejně nemluví… Možná to cítí že jsem k nim před pár lety necítila úplně vřelé emoce, ale nikdy jsem jim nepřála nic zlého.

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2022-07-31 21:15:36
Ikona diskutujiciho
sipka

Nudí se a má ráda tvrdou hru. Takovou kočku je potřeba vylítat a hrát si s ní pouze s hračkou na udičce a gumičce, neškádlit rukama, aby po nich nešla. Kočka je šelma a tohle nabíhání na páníčka je normální, ale pokud se má na čem denně vyblbnout tak to přestane dělat.

Nový komentář

Ikona moderatora

Moderovaná diskuze: Příspěvky se zveřejňují s časovou prodlevou. Pro účast v diskuzi je třeba, aby byl váš komentář v souladu s obecnými pravidly slušného chování a podmínkami používání stránek