Co povraždilo nevinné studenty na Hoře mrtvých? / DOPORUČUJI

7.10.2015 v Záhady 33

Pozor, strašidelné. Nečtěte před spaním.

Na přání čtenářů publikuji ,,na zkoušku“ v rubrice Záhady podstatně peprnější článek s kontroverzním závěrem.

Krvavá jatka, která se odehrála při výstupu na horu Cholat Sjachyl, děsí i po více než padesáti letech. Skupina deseti studentů se na sklonku ledna 1959 vydává vstříc adrenalinové vysokohorské turistice. Mezi hřebeny si však pro ně přijde smrt. Nález jejich těl šokuje i zdejší otrlé lovce, kteří jsou u mrtvých jako první. Kdo, nebo co řádí na vrcholku, který se už nikdy nezbaví děsivého přízviska Hora mrtvých?

Obyvatelé Jekatěrinburgu se na konci dubna roku 2013 naposledy rozloučili s pětasedmdesátiletým Jurijem Judinem (1937-2013), jediným přeživším účastníkem turistického pochodu na severním Uralu z roku 1959. Tehdy totiž předčasně odjíždí domů kvůli nevolnosti. Tajemná a dodnes nevysvětlitelná smrt devíti jeho druhů při výstupu na Cholat Sjachyl (Horu mrtvých) dodnes dráždí fantaziii ruských i zahraničních anatérských badatelů. Co všechno Judin prozradil a o čem můžeme jen spekulovat?

Djatlovova expedice, nazvaná podle jejího vůdce Igora Djatlova (1943-1959) má v únoru 1959 vyvrcholit výstupem na Horu mrtvých, vysokou 1079 metrů, v severní části pohoří Ural v blízkosti hory Otorten. S devítičlennou skupinou však záchranáři najednou ztrácí rádiový kontakt. Vydávají se proto turisty hledat. To, co najdou, je však doslova šokuje. Studenti jsou mrtví. Mají zpřerážené končetiny a rozbité hlavy, někteří jsou popálení, a jedné oběti dokonce chybí jazyk. Stan, v němž expedice nocovala, je protržený zevnitř. Turisté v tricetistupňovém mrazu z neznámých důvodů opustili nocleh, a dokonce bosí, přestože museli vědět, že se tím odsuzují k smrti. Známky boje však vyšetřovatelé na místě nenašli.


Kolem jedenácté hodiny večerní, 2. února 1959, zřejmě muselo Djatlovovu výpravu něco strašlivě vyděsit. Členové skupiny nejprve rozřezávají stany a zděšeně prchají kopcem dolů. Na sobě mají minimum oblečení, někdo je dokonce jen ve spodním prádle a bos. Zastavují až zhruba 300 metrů od tábořiště, což později deklarují stopy ve sněhu. Podle poranění na rukou se lze domnívat, že Juril Dorošenko (1937-1959) a Georgij Krivoniščenko (1934-1959) se pokoušeli vyšplhat na borovici, pod kterou se všichni táborníci uchýlili.

Trojice Igor Djatlov, Zina Kolmogorovová (1936-1959) a Rustem Slobodin (1935-1959) se místo toho vydává zpět ke stanům, kam ovšem ani jeden z nich nemá sílu dojít. Umrzají každý na jiném místě.

Strašlivé podchlazení zažívá i zbývající čtveřice ve složení Nikolai Thibeaux-Brignollel (1934-1959), Alexander Kolevatov (1933-1959), Ludmila Dubininová (1937-1959) a Alexander Zolotariov (1921-1959). Jejich cesta k lesu, kde se snaží najít úkryt, je ovšem navíc poznamenána smrtelnými ataky, které pocházejí od neznáného nepřítele. Míra jejich zranění je naprosto devastující.

Výprava se loučí s Judinem, který se před neštěstím od skupiny oddělil a odjel domů kvůli zdravotním obtížím. Za pár hodin kromě něj všichni zemřou.

Existuje celá řada teorií a možných vysvětlení tragédie, zde jsou některé z nich:

Smrtonový zásah UFO?

Mohly za masakrem stát mimozemské síly? Podle archivních záznamů získává hlavní sovětský vyšetřovatel případu Lev Ivanov výpověď od skupiny turistů, kteří táboří ve stejnou dobu jako Djatlovova výprava v oblasti zhruba 50 kilometrů od Cholat Sjachyl. Tehdy údajně pozorují jakési podivné oranžové koule. Nutno podotknout, že v oblasti byl tento nevysvětlitelný jev několikrát spatřen už v minulosti. Stejně tak se objevuje v onu osudnou noc nad Horou mrtvých!

Sám kriminalista Ivanov věří, že záhadné koule mohou mít s tragédií z roku 1959 nějakou souvislost. Turisté se prý možná přimotali k jakémusi mimozemskému pokusu, který se vymkl kontrole. Ovšem pokud by tomu tak bylo, nelogicky působí skutečnost, že studenti prchali rozřezanými stany ven. Koule létající po nebi by přece museli vidět zvenčí. Nebo je snad neznámé objekty napadly uvnitř? V roce 1990 v jednom z četných rozhovorů Ivanov prohlašuje, že mu bylo nařízeno případ uzavřít, výsledky uložit do trezoru a kauzu klasifikovat jako nevyřešenou. Proč?

Byl to Sibiřský Yetti?

Členové expedice si vedou pravidelný deník. Zápis z 1. února však nemá žádné další pokračování. Následující den, který se mládeži stane osudným, do zápisníku nikdo nic nenapíše. Přesto se údajně později kdesi objeví vytržený list papíru, na kterém je v horní části velkými písmeny napsáno: ,,Od této chvíle již víme, že sněžní muži existují!“ Není vyloučeno, že list papíru pochází z deníků. Jedná se o poslední vzkaz některého ze studentů? Nebo jde o podstrčený podvrh?

Sněžní muži, které autor vzkazu zmiňuje, jsou prý spatřeni i v blízkosti oblasti Cholat Sjachyl. Tzv. Sibiřský yetti ale nemá na svém kontě žádné lidské životy. Tedy zatím. Někteří badatelé se domnívají, že v případě Djatlovovy skupiny mohl sněžný muž sehrát roli nahodilého zabijáka. Myslí si, že turisté možná uslyšeli řev tohoto tvora, což je velmi vylekalo a donutilo k zoufalému útěku do mrazivé noci. Podle této teorie lze také vysvětlit rozsáhlá zranění většiny členů týmu, především surově přelámaná žebra a rozbité lebky.

I tato teorie má však své ale. Pokud připustíme, že yetti existuje, není příliš pravděpodobné, že by se umně zbavil všech stop a nechal věci svých obětí, zejména jídlo, nepovšimnuté. Stejně tak není jasné, proč by zohavoval těla obětí včetně vyříznutí jazyka. Co ale onen tajemný vzkaz?

Vojenský experiment?

Důležitým faktem v celém případu je, že na oblečení mrtvých jsou objeveny stopy radiace a jejich pokožka je údajně nepřirozeně oranžová. Mohlo jít o výsledek nějakého pokusu sovětské vlády?

Lesník Micheil Ognějev, který zrovna pracoval poblíž místa neštěstí, tvrdí, že případ Djatlovovy skupiny není první svého druhu.

,,Stalo se tak již v minulosti. Byli tu dva lovci, kteří náhle zmizeli v roce 1958 a našli je až za 3 týdny omrzlé a polonahé. Oba měli podivnou, oranžovou barvu kůže.“

Ani přizvaní odborníci si s úkazem neví rady. Existuje nějaká spojitost mezi dvěma po sobě jdoucími případy? Co v horách masakruje lidské oběti?

Stopy radiace na oblečení nebožtíků jsou oficiálně vysvětleny tím, že někteří studenti pracovali v laboratořích s radioaktivními látkami a uvedené množství mělo být zbytkem této studiní praxe. Kde tedy skutečně vězí pravý důvod strašlivé smrti?

Jedna ze spekulací hovoří o tom, že poblíž tábora studentů mohlo dojít k náhlé explozi vojenské trhaviny. Ta prý možná uvolnila lavinu, jež nebohé mladé lidi umrtila. Ale existuje i další možnost.

,,Co se stalo s Djatlovovou skupinou, je jistě nešťastné, ale nesouvisí zřejmě s nějakým vražedným běsněním. Myslím, že nejlepším vysvětlením je fenomén infrazvuku (akustické vlnění, jehož frekvence je tak nízká, že ho lidské ucho není schopné zaznamenat). Neexistuje také žádný důkaz, že by za tragédií mohla být příkladně lavina,“ tvrdí současný americký publicista Robet V. Reich. Použila snad sovětská armáda v místě tajné infrazvukové zbraně?

Pomník postavený devíti mrtvým členům Djatlovovy expedice.

Pobili je místní divoši?

Deník jednoho z členů turistické skupiny obsahuje zápis z 30. ledna, kde se píše: ,,Mansi, Mansi, Mansi. Tohle slovo si opakujeme při rozhovorech stále častěji.“ Na severský kmen, který se mimochodem po tragédii účastní pátracích akcí, však incident půjde jen těžko shodit. Jeho členové by pravděpodobně po útoku v drsné oblasti nenechali stan plný kořisti. Nebo snad ano?

Na počátku všeho může být pouhá nevědomost. Když se členové výpravy připravují na vzrušující výstup, zřejmě netuší, na jaký kopec vůbec chtějí stoupat. Podle ruského badatele Vadima Černobrova (*1965) totiž jméno Cholat Sjachyl v překladu z jazyka Mansijů (původní místní národ s finskými kořeny) znamená Hora mrtvých mužů! Můžeme spekulovat, zda hora dostala své jméno jako výstrahu před neznámým nebezpečím.

To, že desítka turistů nějakým způsobem vyprovokovala divoké Mansije, nelze vyloučit. Vše tedy mohlo proběhnout i takto: Rozzuření domorodci zaútočí na nic netušící expedici a poničí stan. Poté, co většinu lidí z týmu pochytají, násilně je svléknou a ženou je dolů po svahu k borovici. Tam si mladí lidé jako svou jedinou naději rozdělají oheň. Teplo je však nedostačující a Doroshenko s Krivonishenkem na následky podchlazení umírají.

Djatlovovi, Slobodinovi a Kolmogorové nezbude nic jiného, než se pokusit vrátit zpět k poničenému stanu, kde mají teplé oblečení. Svou cestu ale už nedokončí. Slobodin dostane ránu do hlavy pažbou od pušky či jiným těžkým předmětem, která je tak silná, že mu rozdrtí lebku. On a jeho přátelé poté podléhají chladu a zraněním. Stali se obětí toulavého kmene Mansijů, který v oblasti žije a je znám svým nevybíravým chováním?

Vraždil Judin?

Podle další teorie by vrahem skupiny mohl být jediný přeživší, Jurin Judin. Ten se totiž těsně před pochodem na Horu mrtvých od zbytku expedice odděluje a vrací se kvůli zdravotním obtížím domů. Jaký by mohl být jeho motiv? Nic jiného než záchvat šílenství zřejmě nelze připustit. Kromě společného studia spojuje desítku mladých lidí i velké kamarádství. Pokud by skutečně měl Judin celou výpravu na svědomí, jednalo by se o nejhorší masovou vraždu vykonanou jediným člověkem v průběhu 50. let minulého stolení.

Na podporu vyřešení incidentu vzniká Madace Igora Djatlova, která usiluje o objasnění záhadného případu a celou dobu s Judinem úzce spolupracuje. ,,Nesmíříme se s tímto stavem. Chceme přesvědčit současnou ruskou garnituru, aby případ znovu otevřela,“ prohlašuje šéf společnosti Jurij Kuncevič.

A Judin mu přitakává: ,,Pokud bych měl možnost položit Bohu jen jednu otázku, bylo by to: Co se skutečně stalo s mými kamarády tehdy v noci?“

Mluví takto jen proto, aby utišil své černé svědomí, nebo se konspirace o jeho vině zakládají na hluboké nepravdě?

Při záchranné misi byly nalezeny rozřezané stany, expedice z nich v hrůze vybíhala ven, všichni bosi a bez oblečení. Vyděšení utíkali do tmy a do mrazu.

Jak to vidí Alue, aneb Rozuzlení

Veřejnosti je záměrně utajen jeden velice důležitý a klíčový fakt, se kterým nemohou počítat ani ti nejlepší vyšetřovatelé své doby. V okolí Uralu se totiž nachází vícero míst, kde existují vstupy do paralelních světů. Tyto vstupy se otevírají v určitých časových intervalech, většinou v noci, ale někdy i za dne.

Podobných míst je na naší planetě celá řada. Například v Libyi jsou místa, kde je v noci zakázáno se pohybovat. Muammar Kaddáfí (1969-2011) za svého života dokonce dohlédl na to, aby tato místa byla na noc zavřená závorami. Fungují totiž jako malé bermudské trojúhelníky s časoprostorovými bránami. Pokud se do nich omylem dostane člověk, zmizí beze stopy bůhvíkam.

V okolí Uralu se nejedná o časoprostorové portály, ale o mezidimenzionální portály.

Není proto vyloučeno, že se před půlnocí jeden z těchto portálů otevřel přímo v místě, kde tábořila Djatlovova expedice a z něj vystoupily velice agresivní bytosti s nelidskou sílou.

Existují dva způsoby, jak takový portál může fungovat. Buďto z něj vystoupí bytosti do naší reality, nebo se prolnou dvě reality na omezenou dobu. Vzhledem k tomu co se o tragédii na Hoře mrtvých ví, je více pravděpodobné prolnutí dvou realit, na určitou dobu a pouze v určitém místě.

Proč byly stany rozřezány zevnitř? Je logické, že pokud nečekaně do stanu strčí hlavu něco takto strašlivého, nemohou studenti utíkat vchodem, ale popadnou co je po ruce a udělají si alternativní únikovou cestu. Díry mohou být i stopy po útoku záhadných bytostí přímo uvnitř stanu.

Tomuto vysvětlení odpovídá fakt zmíněný již v první teorii, a to jsou pozorování záhadných oranžových světel. Nápadná je i nevolnost jediného přeživšího Jurija Judina. Mohl být snad citlivější než ostatní a reagovat na změny energií, které otevření portálu předcházelo? Nebo to byla intuice? Proč ale měli nalezení studenti oranžovou kůži? – Inu, nikdo z nás neví, do jaké reality se vlastně dostali a jaké tam panovaly podmínky.

The mysterious Dyatlov pass deaths – Pictures and story

https://youtu.be/T0BiQAeaHZs

Popisek k videu: Fotografie, které si výprava pořizovala během své cesty, místa činu, obětí a krajiny v Uralské oblasti. Fotografie v čase 3:05 je poslední fotografií z fotoaparátu expedice. Dodnes nikdo netuší, co je na fotografii zachyceno, ani kdo a kdy přesně ji vyfotografoval.

Kam dál:

• Kontakt: [email protected]

• Líbí se vám tyto stránky? Doporučte přátelům adresu https://aluska.org/

• Líbí se vám publikované články? Za pár dní vám může pošta doručit i knihy! – Podrobnosti ZDE

• Používáte Facebook? Pomozte propagovat tento článek a použijte prosím tlačítko ,,To se mi líbí“ níže pod reklamou, děkuji!

• Chcete mít přehled o videoaktivitách Alue na YouTube? – Můžete se přihlásit k odběru: ZDE

http://alueshop.webnode.cz/

Komentáře

Ikona diskutujiciho Remi 2015-10-07 07:58:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Alue, to je příliš strašidelné!?? Já i když vím, že se pak budu bát, stejně mi to nedá a musím číst.. .

Ikona diskutujiciho lenka f 2015-10-07 08:31:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

No o téhle události jsem už shlédla nějaký dokumentární film kdysi, bylo to myslím na National geografic a bylo to strašně zajímavé. Další bližší podrobnosti si už bohužel nevybavuju. Těch dokumentů bylo víc, třeba i o trolech.

Ikona diskutujiciho Kirja 2015-10-07 09:10:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ty mi čteš myšlenky! Zrovna nedávno jsem si o tom četla a říkala jsem si, jak to asi ve skutečnosti bylo…

Ikona diskutujiciho Alue 2015-10-07 10:38:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[1]: A to já se ještě speciálně vyvarovala a nedávala sem obrázky mrtvol, aby to nebylo zbytečně nechutné… (negoogli to)

Ikona diskutujiciho BE 2015-10-07 10:40:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Nepotrpím si na záhady.

Ikona diskutujiciho mariankosnac 2015-10-07 12:04:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Dyatlovova výprava na Sibiř: CO ZAHUBILO RUSKÉ POLÁRNÍKY? Je viníkem plazmoid?

Ikona diskutujiciho Nikdo 2019-08-01 17:43:37
Ikona diskutujiciho
sipka

Ahoj Alue. Chtěl jsem se zeptat. Šlo by využít astrální cestování, aby se zjistilo, co se tam doopravdy stalo?

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2019-08-01 18:07:37
Ikona diskutujiciho
sipka

Všechno jde, když to umíš.

Ikona diskutujiciho Josef 2015-10-07 19:04:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Díky moc za tento článek a velmi zajímavé rozuzlení.

Ikona diskutujiciho Jiskra 2015-10-07 19:35:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Děkuji! Záhady mám ráda a nemám pocit, že je to příliš děsivé. Doufám, že v psaní podobných článků budeš pokračovat.

Ikona diskutujiciho LenkaL. 2015-10-07 21:07:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Hmmm, ptám se proč, copak si zasloužili takovou smrt? Brrr…at už to bylo cokoliv. Navíc, kdyby to vážně byli ty agresivní bytosti, to mají vážně až takovou moc? že prostě si tady mužou vraždit/dělat jak chtějí…

Ikona diskutujiciho mariankosnac 2015-10-07 21:19:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Hory v tejto časti nesú názvy, ktoré im dal miestny kmeň Mansijov. Keď si to preložíme, najvzdialenejší bod expedície znamená „Nechoď tam“ a ešte odstrašujúcejšie pôsobí len desať kilometrov južnejšie „Hora mŕtvych“.

Ikona diskutujiciho M. 2015-10-08 09:57:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Aluško neuraž se, ale poslední dobou tu těch článků přibývá stále méně a samá taková témata….

Ikona diskutujiciho Alue 2015-10-08 10:17:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[11]: Když dávám častěji zdraví, někomu to vadí. Když uberu zdraví a přidám záhady, zase si někdo stěžuje. – Mimochodem ty jsi ten článek asi nečetla, protože tento není obyčejný kopírák, nebo opis. Co ten závěr? Mimochodem měl dvojnásobnou čtenost, takže o záhady zájem určitě je.

Ikona diskutujiciho Alue 2015-10-08 10:18:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[11]: … a ještě máš víceméně denně aktualizované dvě okénka. Čili nový obsah je každý den, často dokonce hned na třech místech!

Ikona diskutujiciho Milena 2015-10-08 10:39:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ja ten clanek cetla prvne pred dvema roky, ale teprve ted mi ta zminka o plazmoidu evokovala stary zazitek. V roce 1992 jsme bydleli v Praze v prizemnim domecku. Byl brezen a venku zacala takova ta snehova boure. Ja stala u okna a nad telefonnima dratama jsem najednou uvidela kouli velikosti pomerance. Byla oranzova, blikala jak oharek cigarety ve tme. Letela rovne, ale najednou se otocila o 90 stupnu smerem ke mne. Zastavila se v urovni mych oci a ja mela pocit, ze je to zivy organismus. Vedela jsem, ze nesmim otevrit okno, stala jsemuplne paralyzovana. V tu chvili pres televizi zacaly behat pruhy. To mi pak rikali moje deti. Nemohla jsem se chvili pohnout, bylo mi horko a divne. Najednou ta koule se odpojila a odplula podel domu pryc. Pak jsem se teprve mohla pohnout. Volala jsem tehdy do radia, kde bezel porad o zajimavych vecech mezi nebem a zemi. Tehdy tam byl pan Grygar, to jsem jeste nevedela co je zac. Rekl mi,ze to mohlo byt neco co se vyskytuje v pralese, ale ne u nas. Takze mi vubec neodpovedel – nic nevedel. No je to zazitek uz delsi dobu, ale vidim to jak dnes.

Ikona diskutujiciho M. 2015-10-08 11:07:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[12]: Chápu, máš toho hodně. Já vím, že tenhle není okopčený. Reagovala jsem na ten nedávný slovenský článek o zdraví.

Ikona diskutujiciho Alue 2015-10-08 11:18:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[15]: Tak zítra ne… překopu obsah a dám sem svoje nové video o andělském vnuknutí – to tě potěší určitě víc 🙂

Ikona diskutujiciho Ataris 2015-10-08 11:45:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ještě je jedna možnost, že na té hoře je výstup z mimozemských tunelů/či tunelů obyvatel druhé strany planety. Takových je velká spousta a jsou i u nás. Nejčastěji právě na různých horách, ale i na moři apod. Těmito tunely jsou protkány všechny kontinenty a pravděpodobně většina zemí. Svědkové, kteří na ně narazili je popisují jakoby byly vytořeny ze skla (vypálené přímo do horniny technologií, kterou zatím nemáme nebo jen elity). Velice zajímavě o tom píšou zde včetně zaživné historky z Polska: http://www.matrix-2012.cz/index.php?option=com_content&view=article&id=153:tajemne-podzemi-sklenne-tunely-a-babi-hora-ast-i&catid=79:podzemni-zakladny&Itemid=96

Ikona diskutujiciho Tara 2015-10-08 14:27:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho mariankosnac 2015-10-08 16:24:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[10]: *ultrazvuk – teda infrazvuk. To že sa mohli zblázniť z infrazvuku je asi jediné vedecké vysvetlenie, potom sa rozdelili a jedna skupina si našla útočište pod starým stromom, preto z neho olámali vetve. Tá čo nemala jazyk, mala krv v žalúdku, tak to vyzerá skôr na vytrhnutie/ukusnutie než mikroorganizmy. Je to celé velmi divné. Neviem ako si mohli spôsobiť tie zranenia, to tam bol nejaký Rambo? Alebo to bol démon? Že ich zasypala lavína by som asi vylúčil, lebo ako je možné že niektorích zranila a niektorých nie. A ako by po zasypaní lavínov utiekli tak ďaleko od stanu, s polámaními rebrami či rozbitou lebkou sa tažko uteká. Niečo ich vyhnalo zo stanu a potom to na nich útočilo.

Ikona diskutujiciho Míra 2015-10-08 16:51:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Nejdřív mi Alue Tvé rozuzlení připadalo dost vtipné a nereálné, přikláněl jsem se spíš k těm vojenským experimentům, ale vysvětlila si to opravdu dobře. Možná že tam ti studenti dokonce šli se záměrem ty portály vidět, nebo nějak napomoct jejich otevření a Jurij Judin byl jediný, kdo se dostatečně bál aby odešel dřív než se něco stalo… pak to svedl na nevolnost 🙂

Ikona diskutujiciho Eileen 2015-10-08 17:21:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Existuje film – The Dyatlov Pass Incident, je to samozřejmě horror natočený stylem home videa, ruční kamerou. Je to o skupině studentů z nynější doby, kteří se tam vydávají zjistit, co se tenkrát stalo. Celá záhada je pak právě vysvětlena tajnou vojenskou základnou, kde se ukrývají multidimenzionální brány, takže v tom filmu to je.

Ikona diskutujiciho Elda Trnimir 2015-10-08 19:23:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ježíši, chudáci 🙁 fůj…

Ikona diskutujiciho mariankosnac 2015-10-08 19:30:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[21]: Ten horor si určite pozriem i keď nič moc sa od toho očakávať nedá. Tu je celkom dobrá recenzia

Ikona diskutujiciho Mára 2015-10-10 13:15:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Super článek Aluško 🙂 Děkuju

Ikona diskutujiciho mariankosnac 2015-10-16 15:04:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Budú za tím tie oranžové gule, od nich sú obete tak opálené do oranžova. Keď sa tá svetelná gula priblížila k stanu, videli cez látku stanu svetlo a to ich vystrašilo. Možno im vletela aj do stanu, stal sa vraj i prípad keď gulový blesk vletel do lietadla a nič sa nestalo, kým nevybuchne nespôsobí škodu. Rus čo skúmal telá zistil že boli zasiahnuté silou ako keď auto narazí rýchlosťou 80 km/h do steny. To by mohlo odpovedať nárazu letiacej gule energie.

Ikona diskutujiciho Dagmar 2022-05-11 20:49:58
Ikona diskutujiciho
sipka

Máš tam strašně chyb. Zemřeli 1.unora ne druhého. Hodina kdy opustili stan se vůbec neví nevím jak si přišla na 11 hodinu. Ďatlova jsi nějak moc omladila. Běželi 1500m od stanu be 300. Dál jsem to už radši ani nečetla

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2022-05-11 21:32:19
Ikona diskutujiciho
sipka

Článek překládá z více zdrojů. Nikdo si tudíž nic nevymýšlel ani na nic nepřišel. Incident se odehrál mezi 1.-2. přes noc. Stejné se týká i dalších údajů. Zřejmě jsi předtím jen četla jiný zdroj kde se liší data nebo není tak podrobný. A teď máš pocit že jsi expertka na nevysvětlenou záhadu, u které jsi sice nebyla, ale víš úplně přesně kdo kdy kde jak a kam, abys mohla můj překlad kritizovat. 😀

Ikona diskutujiciho Algol 2015-12-17 09:52:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Když čtu příspěvky některých, tak mam pocit, že jim není víc než deset let.

Ikona diskutujiciho Šárka 2016-04-29 22:58:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

zajímavý…hlavně,že tam byli všichni nazí,ale v tom videu jsou oblečení..

Ikona diskutujiciho Jana 2019-04-13 10:28:46 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

K Judinovi….z výpravy se vrátil kvůli revmatickym bolestem nikoliv nevolnosti.
Co je mi ale hodně divné, umístění řezů ve stanu….kdyby chtěl člověk utéct, udělá řez domnívám se blíž zemi a vertikální. V nedávno shlédnutém videu se dokonce mluvilo o tom, že stan měl vchod stále pevně uzavřen proti větru…… dále zde mluvili o výpovědi člena etnika žijícího poblíž hory, který řekl , že šaman kdysi použil k potrestání skupiny turistů výpary z durmanu. Ty vyvolávají halucinace. Autor se k této teorii přiklání a popisuje ve videu jak to mohlo proběhnout……
A takhle by se dalo pokračovat ještě dlouho. V každém případě událost je děsivá, ti lidé prošli naprosto zoufalou situací a boj o život nevyhráli a jen doufám, že jejich duše odešly a ještě tam někde nebloudí. ❤

Ikona diskutujiciho Jana 2019-04-13 10:52:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Aluško…..ja na to kápla….!!!!! Skupina skutečně hledala portály, možná v rámci studené války. Domorodci to vnímali jako hrozbu, protože „vědí“, možná dokonce portály střeží – šaman je shledal nehodnými těchto informací a naložil s nimi podle toho…..

Nový komentář

Ikona moderatora

Moderovaná diskuze: Příspěvky se zveřejňují s časovou prodlevou. Pro účast v diskuzi je třeba, aby byl váš komentář v souladu s obecnými pravidly slušného chování a podmínkami používání stránek