Co se nejvíc ze všeho odráží na stárnutí žen?

5.10.2020 v Žena 3

Vědci zkoumají mechanismus stárnutí již delší dobu. Nedávné výzkumy obyvatelek nejrůznějších zemí upozornily na to, co konkrétně přispívá k jejich omlazení či stárnutí. Podle výsledků těchto výzkumů závisí proces stárnutí z padesáti procent na genetických předpokladech, ale ani vliv dalších faktorů není bezvýznamný.Výzkumů se účastnilo kolem 600 žen z Velké Británie, Španělska a Číny ve věku od 30ti do 75ti let. Volba zemí nebyla náhodná, ale vycházela ze skutečnosti, že proces stárnutí pleti se může lišit i na základě příslušností ženy ke konkrétní etnické skupině a oblasti. Proto se vědci snažili objasnit faktory rychlosti stárnutí žen co nejobjektivněji i s ohledem na tuto skutečnost.

Pro potřeby zjištění, čím vším je proces stárnutí žen ovlivňován, byl během výzkumu u sledovaných žen pozorován jejich celkový vnější vzhled, stav pokožky a vlasů. Vědci také zjišťovali zvyky a životní styl účastnic výzkumu. Výsledek sledování potvrdil to, že schopnost žen udržet si po dlouhou dobu mládí je z větší části ovlivněna genetickými faktory, nicméně významný vliv má samozřejmě i způsob života.

Podle závěrů výzkumů závisí stav pleti u žen z 50% na genetice a ze 33% na způsobu života. Po několika pokusech samotné vědce ohromilo, jak některé formy závislosti ovlivňují proces stárnutí pleti a vnější vzhled ženy.

Prokázalo se, že stárnutí žen ovlivňují především:

– kouření

– alkohol

– sluneční paprsky

– časté navštěvování solária

– diety

Závěr
Podle výsledků výzkumu ženy, které vedly zdravý životní styl, vypadaly mnohem mladší než byl jejich skutečný věk — rozdíl dosahoval až 10 let mezi skutečným věkem a vnějším vzhledem! Prostě zlozvyky jako kouření a závislost na alkoholu ke stárnutí žen velmi silně přispívají. Kromě toho je alkohol škodlivý pro organismus jako celek, tedy nejenom pro pleť.

Genetický faktor nemůžeme nikterak ovlivnit, ovšem možnost vést zdravý způsob života je plně v našich rukách. A jak prokázal výzkum, zdravý životní styl ovlivňuje naši přitažlivost opravdu významně.


Zdroj článkuKomentáře

Ikona diskutujiciho hanka 2020-10-05 08:45:59 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Hm, myslím si to samé co se píše v článku. Krása a mladistvý vzhled jsou přirozeným důsledkem zdraví, jak psychického tak tělesného. Takže se nesoustředím primárně na péči o krásu, ale na to, abych byla zdravá a ve formě. Krása je pak vítaný bonus, vzniká nějak samovolně když se člověk cítí dobře.

Ikona diskutujiciho Vladka 2020-10-05 12:00:51 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Neco na tom je.Moje vrstevnice jsou vraskate a seschle a ja nic.Zadne vyrazne vrasky v 55 letech.Alkohol piji minimalne.Jen pivo denne.Kourit jsem prestala ..ale velky kurak jsem nikdy taky nebyla.O plet jjsem se nejak extra nestarala az ted kdyz jsem profesi kosmeticka tomu koukam pod poklicku.Kdyby vsechno,co se na trhu kosmetiky pouzivalo..a fungovalo jsou tu same mladice..to nevidim.Skvely je manualni lifting.Jo a mela jsem klientku..nadherna figura i plet..zadne nemoci 65 let a ted vyvod..ze strev.nejde mi to do hlavy. Zdrava jak ripa.pekna..a sup..tyhle hruzy..cim to?

Ikona diskutujiciho adri 2020-12-28 13:13:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

ahoj nemuzu najit ten clanek s tou paní co má přes 60, ale obrázky tu jsou.
zrovna jsem nahodou narazila na paní co má 70 a vypadá skvěle … pry te to zajima, tak tady posilam odkaz
https://www.idnes.cz/onadnes/moda/instagram-babicka-krasa.A201222_090651_modni-trendy_bib#space-a
vypadá tak dobře ze se mi ani nechce verit ze ma tolik … i kdyz cernosky vypadaji dlouho dobre
a to je její instagram Babette Davis (@chefbabette)

Nový komentář

Ikona moderatora

Moderovaná diskuze: Příspěvky se zveřejňují s časovou prodlevou. Pro účast v diskuzi je třeba, aby byl váš komentář v souladu s obecnými pravidly slušného chování a podmínkami používání stránek