Co se stane s vaším tělem, když pijete každý den zelený čaj

22.4.2022 v Prevence 2

Zelený čaj je skvělý zdroj antioxidantů a různých vitaminů. Vědci tvrdí, že EGCG, neboli epigalokatechin galát, je jedním z nejsilnějších katechinů obsažených v zeleném čaji, kterého můžete v jednom šálku získat doslova kolem 30 miligramů. Musíte si však být jisti, že druh zeleného čaje, který kupujete, je kvalitní. Podle Dr. Mercoly totiž mohou některé horší druhy zeleného čaje obsahovat množství olova a dokonce i hliníku.O zeleném čaji bylo provedeno poměrně dost studií , které popisují výhody jeho denního popíjení. Jedna z nich prokázala pozoruhodnou souvislost mezi konzumací zeleného čaje a zlepšením dysfunkce močového měchýře v důsledku nedostatku hormonů u žen po menopauze. Zajímavé, že? Níže najdete seznam dalších benefitů pití zeleného čaje:

Zlepšuje fungování mozku
Pití zeleného čaje v mozku povzbuzuje přechod na alfa vlny, stimuluje vylučování serotoninu a kyseliny gama-aminomáselné. To pomáhá mírnit stres a vyvolává pocit uvolnění. Tím, že se váš mozek harmonicky vyladí, pak lépe pracuje.

Zlepšuje zdraví zubů
Zelený čaj snižuje záněty a je také schopen pomoci omezit růst bakterií, které jsou spojeny s kazivostí zubů. Jedna studie dospěla k závěru, že zelený čaj je díky svým dezinfekčním vlastnostem schopen potlačovat zápach z úst.

Snižuje riziko vzniku rakoviny
Bylo opakovaně prokázáno, že zelený čaj a věci v něm obsažené pomáhají působit proti rakovině. U žen, které vypily více než tři šálky zeleného čaje denně, se v jedné studii skutečně projevilo snížené riziko vzniku rakoviny prsu. Více se o tom dozvíte kliknutím sem.

Snižuje riziko srdečních onemocnění
Protože zelený čaj zlepšuje průtok krve, může pomoci předcházet srdečním onemocněním. Bylo také prokázáno, že snižuje riziko mrtvice, protože brání oxidaci LDL cholesterolu v krevním řečišti.

Prodlužuje délku života
Pití zeleného čaje vám může prodloužit život. Studie provedená na japonských ženách ukázala, že pití několika šálků denně může být jednou z nejdůležitějších věcí, které můžeme udělat, protože měly nejméně o 23% nižší pravděpodobnost úmrtí než ženy, které ho nepily.

Zlepšuje zdraví trávicího traktu
Zelený čaj je dobrý protizánětlivý prostředek. Díky tomu je schopen snížit zažívací problémy spojené se záněty, jako je Crohnova choroba.

Snižuje riziko Alzheimerovy choroby
Studie prezentovaná na Mezinárodní konferenci o Alzheimerově a Parkinsonově chorobě v roce 2015 ukázala, že lidé, kteří pijí zelený čaj alespoň jednou týdně, vykazují menší mentální úpadek než ti, kteří ho nepijí vůbec. Zdá se, že lidé, kteří pijí zelený čaj, mají nižší riziko vzniku degenerativních onemocnění. Pokud si chcete udržet zdravý mozek, měli byste pít zelený čaj a pravidelně mozek procvičovat.

Snižuje riziko vzniku cukrovky 2. typu
Zelený čaj pomáhá vyrovnat náhlé zvýšení hladiny cukru v krvi a díky tomu pomáhá předcházet vzniku cukrovky 2. typu.

Pomáhá zhubnout
Dlouhodobá konzumace katechinů, obsažených v zeleném čaji, je již delší dobu spojována s hubnutím. Spalování tuků je se zeleným čajem mnohem snazší.

Zlepšuje zdraví jater
I to je zásluha katechinů, obsažených v zeleném čaji. Funguje tak, že pomáhá čistit játra a tím snižuje riziko jejich zatížení nebo poškození různými jedy.  To je ale něco, co vyžaduje dlouhodobé užívání čaje.

© aluska.org 2022

 Komentáře

Ikona diskutujiciho Elis 2022-04-22 08:46:22 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Moc děkuji za článek Aluško, zajímavý a užitečný.☺️

Ikona diskutujiciho Jo 2022-04-23 12:35:19 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Doplním další benefit. Obsahuje epigalokatechin galát, který blokuje histamin a imunoglobin E. Tyto látky způsobují alergie. Takže zelený čaj pomáhá i alergikům. 🍃

Nový komentář

Ikona moderatora

Moderovaná diskuze: Příspěvky se zveřejňují s časovou prodlevou. Pro účast v diskuzi je třeba, aby byl váš komentář v souladu s obecnými pravidly slušného chování a podmínkami používání stránek