Co vám doktor o autoimunitním onemocnění neřekl

20.7.2021 v Léčba 21

Tak už se to konečně stalo. Lékař nakonec přece jen pojmenoval vaši diagnózu. Předcházely tomu však roky únavy, bolestí, zamlžené mysli a celkově stavů, kdy jste se necítili dobře. No, a teď se to už všechno dá vysvětlit: máte autoimunitní onemocnění. Možná je to roztroušená skleróza, celiakie, lupus, revmatoidní artritida, případně něco jiného… Bez ohledu na to, o kterou nemoc jde, konečně máte její jméno. Toužili jste po odpovědích tak dlouho, až skoro cítíte, že ode dneška už bude všechno v pořádku. Jméno diagnózy totiž zároveň znamená dostupný léčebný plán, nebo ne?Zvyšující se výskyt autoimunitních onemocnění
Nejste v tom sami. V dnešní době má téměř každý desátý člověk nějaké autoimunitní onemocnění a každý šestý člověk se celé roky necítí dobře kvůli neustálé únavě, či bolestem. Jejich symptomy však zatím nejsou natolik intenzivní, aby jim byla stanovena diagnóza. Celkově to znamená, že má přibližně každý čtvrtý člověk v těle buňky imunitního systému, které napadají jeho vlastní tkáně a způsobují mu poškození organismu.
To je mnohem více, než těch, kteří jsou zasaženi rakovinou, nebo chorobami srdce, dohromady. Vědci nevědí přesně, proč míra autoimunitních onemocnění za posledních 20 let stabilně a prudce roste. Momentálně existuje až 140 různých diagnóz, které řadíme do kategorie autoimunitních onemocnění a také toto číslo se každým rokem zvyšuje.
Váš doktor vám umí poskytnout název onemocnění, protože mnohé z nich jsou pěkně kategorizována, ale ne všechny. U některých příznaků proto stále mluvíme o ,,nespecifickém“ autoimunitním onemocnění. Lékař vám také asi bude říkat, že při těchto onemocněních si imunitní systém spletl vlastní buňky a orgány těla s vetřelcem a proto je napadá.
Vědci stále přesně nevědí, proč se tak děje, ale vědí, jaký je výsledek: postupné poškozování orgánů (jako jsou ledviny, srdce, mozek a další) a tkání (klouby a kůže).

Léčba automimunitních onemocnění a její vedlejší účinky
Následně po stanovení diagnózy vám lékař navrhne léčebný plán, tedy léky, které potlačují imunitu, případně nějakou fázi imunitního procesu, aby zpomalily škody napáchané buňkami imunitního systému. Nemoc však nevyléčí.
První léky na autoimunitní onemocnění byly slabé jedy, které bránily rychlému množení imunitních buněk. Dnes se vyvíjejí silnější a efektivnější léky, které již blokují nějaký konkrétní krok v procesu imunitní reakce. Uvedené léky jsou součástí miliardového byznysu farmaceutických firem a vůbec nejsou levné. Jejich ceny se pohybují od 1000 do 45000 dolarů (i více) za měsíční kúru.
Mnoho lidí si je proto nemůže dovolit, a to i v zemích EU, kde si za léky pacient jen doplácí a zbývající částku hradí zdravotní pojišťovny.
Tyto léky mají často vážné nežádoucí účinky. Od únavy, přes bolesti v ústech, srdeční arytmie, bušení srdce, až po život ohrožující infekce. O autoimunitních onemocněních byste však měli vědět víc, mnohem víc.

Co vám lékaři neřeknou
Nyní se dostáváme k jádru článku, a to je, co vám lékaři zřejmě neřeknou… Tedy pokud nejsou zastánci funkční (celostní) medicíny. Neřeknou vám o stovkách a možná tisících studií, které potvrzují, že autoimunitní onemocnění jsou výsledkem komplexní interakce našich genů s prostředím.
Každý individuální gen, o kterém se ví, že zvyšuje riziko vzniku autoimunity, toto riziko zvyšuje jen mírně – zhruba o 1 až 2%. Zbytek má na svědomí interakce mezi těmito geny a prostředím. Jde o velmi podstatnou věc!
Znamená to, že autoimunita má část své příčiny v genetice (jak jsme si i dlouho mysleli), ale jde o velmi malou část. Hlavním faktorem je náš životní styl, respektive vlivy z prostředí.
To je pro vás náramně dobrá zpráva! Škoda, že o ní lékaři nemluví častěji.

Odhaduje se, že 70 až 95% rizika vzniku autoimunitního onemocnění (včetně cukrovky, onemocnění srdce či rakoviny) spočívá v tom, co děláte a jak žijete. Tedy to, co jíte, jak mnoho se hýbete, jak žijete svůj život a jakým chemickým toxinům jste každodenně vystaveni z průmyslu a zemědělství.
Silné léky, které lékaři předepisují, vůbec nezohledňují výše uvedené faktory, ani nenahradí stravu, ve které chybí vitamíny, minerály či zdravé tuky, které potřebují vaše buňky, abyste zůstali zdraví. Také tyto léky nic neudělají s rozpouštědly, pesticidy, rtutí, olovem, arsenem či jakýmkoliv jiným toxinem nacházejícím se ve vaší tukové tkáni, který dramaticky zvyšuje reaktivitu imunitních buněk. Výsledkem je pak zhoršený průběh onemocnění a potíže s jeho udržením pod kontrolou.

Jak předcházet a léčit autoimunitní onemocnění
Vaše zdraví a vitalita, které se tak velmi snažíte dosáhnout, vyžadují optimální prostředí, ve kterém operují vaše buňky. To znamená:

konzumovat stravu bohatou na živiny (ideálně v bio kvalitě) a vyhýbat se potravinám, na které můžete mít alergii
snížit vystavování se toxinům
detoxikovat tělo
aktivovat a používat své svaly (více se hýbat)
mít stres pod kontrolou
budovat a udržovat dobré mezilidské vztahy

Dodržování těchto jednoduchých a oproti tradiční léčbě malých kroků představuje nejúčinnější způsob, jak snížit projevy téměř každé chronické autoimunitní nemoci, která dnes trápí svět. Je čas, abychom přestali házet vinu za chátrající zdraví na naše geny a také omezili přílišnou spotřebu farmaceutických léků. Namísto toho změňme svůj životní styl. Tímto způsobem odstraníme 70 až 95% důvodů, pro které jsme na začátku onemocněli.

překlad www.aluska.org 2021 / podle Zdroje 

Komentáře

Ikona diskutujiciho Pavel 2021-07-20 08:30:03 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Děkuji za nádherný článek .

Ikona diskutujiciho Sin Le Noble 2021-07-20 15:28:53 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Skvělý článek. Ani se doktorům moc nedivím, že takhle jednají, každý musí přece platit hypotéku, tak jdou ideály stranou. Lidi s ne-mocí chodí k doktorovi pro pomoc, kterou zaplatí životem kvůli zisku FB a přitom stačí změnit pár drobností v každodenním životě a jiným nastavením psychiky může člověk utrpět celoživotní zdraví:). Nastavení bio-robot se netýká jenom doktorů, ale celé společnosti. Doktory samozřejmě potřebujeme, ale bodla by trocha lidskosti.
Před 3 dny se ke mě dostal film: Až přijde kocour 1963 (mistrovské dílo), pokud si uvědomíte v jaké době vznikl a jací herci tam hrají, pochopíte, že každý má šanci na změnu. V tomhle filmu je jen velmi málo vedlejších rolí. Vřele doporučuji všem.

Ikona diskutujiciho Marcel 2021-07-20 15:54:23 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ja som jeden z tých, ktorému lekári nevedeli prísť na to, čo mi je, až mi „našili“ diagnózu – autoimunitnú chorobu a ponúkli mi biologickú liečbu. Už som sa pozeral na tú injekciu s „liečivom“ (HUMIRA), ale odmietol som. Hoci som sa necítil dobre. Skúšal som tvrdú alternatívu, veľa rôznych spôsobov ako z toho von (môžem pomaly o tom napísať knihu), až som zostal pri jednej alternatíve podľa Edgara Cayceho. Zmena stravy je základ. Ak som sa cítil od 1 do 5 (pričom 5 je najhoršie) na 5ku, teraz si dovolím povedať je to 1,8. Ešte nie som fit, ešte tie problémy v sebe cítim, ale nedá sa to porovnať s tým, čo bolo pred tým. Ak tak sa pýtajte, ak vás niečo napadne, lebo, ak by som mal všetko napísať, čo som ako skúšal, tak to je fakt na knihu.

Ikona diskutujiciho Quatro 2021-07-30 14:13:33
Ikona diskutujiciho
sipka

Předpokládám, že jsi přešel na tučnou stravu s minimem sacharidů a optimem bílkovin 🙂 V podstatě jak to doporučuje Kvašněvský…

Ikona diskutujiciho Petra Široká 2021-07-20 17:35:35 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Všechny problémy začínají diagnostikou.O svém zdravotním stavu ví něco piloti letadel a několik
dalších profesí,které požadují komplexní vyšetření pro výkon činnosti.Jestliže existuje snad 127
parametrů při rozboru krve,a třeba na urologii pacientovi zjistí stav 3 parametrů,pak zdravotní
stav člověka zůstává tajemstvím,ale je „něco naordinováno“.Proto taky nemůže fungovat plošné
očkování.Každý člověk je v jiném zdravotním i genetickém stavu stavu.Také psychika každého jedince je osobitá.Někdo je „nemocný“ následkem chybného naprogramování od dětství,jiný chybné
programy absorbuje v průběhu života.Bez komplexní diagnostiky je náhodné léčení zločin.

Ikona diskutujiciho Marcel 2021-07-20 20:44:15
Ikona diskutujiciho
sipka

Lekári sa príliš špecializovali a nevidia telo ako celok (holistická medicína). A je niekde niekto kto mi komplexnú diagnostiku spraví?

Ikona diskutujiciho Antonin 2021-07-30 05:35:18
Ikona diskutujiciho
sipka

Trpím léta bolestmi zad, kloubů, svalstva. Nikdo a nikde mi nezjistil příčinu. Od čerta k ďáblu po vyšetřeních a fyzioterapiích. Už jsem měl těch šarlatánů plné brýle. Pomáhám si sám. Je těžké přinutit bolavé tělo k pohybu. Na to musíte mít sakra vůli. Věděl jsem, že cestou závazku denodenního cvičení to neprojde a tak jsem se z bytu odstěhoval do starého domku, kde je každý den plno těžké práce. Vypotím hektolitry potu. Nevím večer co s končetinami, zády…, ale každý den ráno po vyspání je lepší a lepší. Změnil jsem nejen byt za dům, ale i jinou zemi za Česko. Jak řekl Svěrák ve Vratných láhvích,, už mě netěší tu být a učit,, tak i mě v této době od Března 2020 netěšilo setrvávat v té zemi se žlutými poli od obzoru k obzoru. Není pravdou, že není dnes, kde utéci. Totálni změna stravy, která je zde cenově dostupnější a kvalitnější mi také převrací můj bolavý život postupně k lepšímu. V Česku jsem na kvalitní potraviny prostě nedosáhnul. Atmosféra klidu a pohody bez napětí a stresu také pomáhá. Významě. Nemám TV. Odmítnul jsem mít tuto zvrácenost plnou lží a manipulací doma. Chytrý telefon se mi nehne ze šuplete z domu. Vezmu jej občas do rukou, abych si přečetl co mě zajímá. K navigování ve voze mám navigaci. K focení hezkých zážitků fotoaparát. V autě starou nokii 3310 a nerozbalenou simku k němu v případě nějaké nouze na cestě, neb smartphone se mnou nikam nejezdi a nechodí. Vláda ani nově složená po volbách nikde lidem nepomůže a nevysvobodí je ze sanitárního teroru zkorumpovaných medii, justice a lékařů. Musíme si pomoci sami. Odmítnutím nástrojů k zotročování a tím jsou technologie. Nikdy bych nekoupil jiz cokoliv,, smarth,,. Vysavač, lednici, auto, TV apd. A už vůbec ne další telefon. Jeden v šupleti, abych se dozvedel pro sebe něco užitečného pouze z mnou vybraných serverů stačí. Chcete zpět zdraví a svobodu? Netřeba chodit na náměstí a kontraproduktivně se stavět proti vodním dělům zfanatizovaných sloužících novému pořádku. Vyhoďte televize a mobily. Věřte, že i to zdraví se Vám začne do těl vracet, jako svoboda do Vašich životů. Co budou globalčíci dělat? Zavádět na náměstích betonové špulky na výlep svých vyhlášek, jako za protektorátu. Hahaha. Zbavte se těch předražených šuntů. Hned. Ještě je čas. Přeji mnoho zdraví a hodnotných dní bez nástrojů totalitní moci.

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2021-07-30 08:13:57
Ikona diskutujiciho
sipka

A kam jste se přesunul, že je vám tam tak dobře?
Znáte Geloren pro koně? Spoustu známých co mají kolem 40-60 let po tom přestaly bolet klouby. Dáte si půl až jeden čtvereček denně. Ve vašem případě bych rovnou koupila celý kýbl: https://www.gelorenha.cz/pro-kone/geloren-ha-1350g–90ks/
Je to chuťově dobré, takový málo sladký gumídek.

Ikona diskutujiciho karel 2021-07-31 00:12:21
Ikona diskutujiciho
sipka

Existuje 153 sledovatelných krevních veličin, jejich sken na kvantové rovině trvá v plné kvalitě 12 minut, je dynamický!!!, a stojí 250,-Kč opakuji a ano je to správně 250,-Kč (vše ostatní je jen zlodějina), kvantovou metodou je možné provést screening celé homeostázy a pořídit tím obraz v plném frekvenčním rozsahu
16500^≠7,05517E6958∆∆… , jenom samotná analýza trvá 8 hodin a výsledná zpráva čítá více než 650 stránek – tu vyhodnocuje tým systémových operátorů. Tyto technologie jsou již téměř 40 let realitou přičemž jsou stále řekněme o 70 let před používanou „civilně dostupnou“ péčí. Vše uvedené je správně spočítáno, a tvrzení lze fyzicky předvést/uskutečnit. To vše je dnes dostupné..

Ikona diskutujiciho Petra Široká 2021-07-22 18:04:54 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Pro Marcel
Myslím že někde v Brně dělají komplexní rozbor krve,snad za 2 500Kč,alespoň tak mi to utkvělo v
paměti.Bylo to v TV.Nemocnice Bohunice??Opravdu nevím,ale nějaká transfůzní stanice v Brně
bude mít informace.Hodně štěstí.

Ikona diskutujiciho Zdeněk 2021-07-30 10:50:56 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Vážení a milí, je mi už (teprve) 79 a tak snad vám mohu trochu poradit. Moje rady jsou podloženy praxí z poradny pro přírodní postupy, kde jsem kdysi pracoval. Můj původní obor je ovšem elektrotechnika, která, jak asi nevíte nebo víte, má velmi úzký vztah k lidskému organizmu. Proto moje poznatky z teoretické i praktické elektrotechniky lze v lékařině dobře uplatnit. Jelikož pro lékaře je elektrotechnika španělskou vesnicí, nemají ani potuchy o tom, jak v mnohých případech pacientům lékaři škodí, popř. nevědomky někdy pomáhají. Oč tedy jde? Jde v tomto případě o zmiňovaná autoimunitní onemocnění.
Kdysi jsem měl v poradně klienta (slovo pacient bylo u nás i tehdy tabu), který trpěl autoimunitním onemocněním tlustého střeva, kde postižená tkáň měla rozměry zhruba 15 x 3 cm a krvácela. Standardní ošetření spočívalo v tom, že dostal od svého lékaře imunosupresiva, aby nekrvácel a IS (imunitní systém) nenapadal příliš tuto část organizmu. Takováto léčba vede ovšem do pekel a onen celkem mladý pacient by býval skončil na operačním sále, kde by mu postiženou část střeva časem odoperovali. (Později asi další čast, později další, …. až by z něho nic nezbylo.) Opravdu inteligentní zásah, když neznám podstatu tohoto onemocnění.
Autoimunitní onemocnění z hlediska vlnového charakteru práce našeho organizmu spočívá v tom, že organizmus se tzv. rozfázuje. To znamená, že v době, kdy IS dostane od nevědomí pokyn, aby něco udělal, tak nereaguje okamžitě, ale se zpožděním. Malé fázové zpoždějí je logicky přirozené, ale pokud je IS „líný“, tak mu to trvá dost dlouho a situace může dojít tak daleko, kdy v době, kde má probíhat zásah, se skoro nic neděje, ale IS pracuje až v době, kdy už zase pracovat nemá. Lidské tělo pracuje jako vlnění. V době, kdy IS už zase pracovat nemá, „pracuje“ nesmyslně a může napadat i vlastní tkáně, které v tu jistou přesně určenou dobu jeho pomoc nepotřebují, ale když ji potřebují, tak ji nedostanou.
Celá tato šaráda se dá srovnat do latě velmi jednoduše tím, že zrychlíme odezvu IS, tím snížíme otočení (posun) fáze a organizmus bude dostávat přesně to, co v daném okamžiku potřebuje, tedy nikoli se zpožděním. Zrychlíme tedy „medový chod“ organizmu.
To jsem udělal se svým klientem, když jsem mu navrhl, aby postupně a vyrovnaně snižoval imunosupresiva a užíval od této chvíle i prostředky zrychlující odezvu IS. Znamenalo to použít jednak vitaminy a minerály ve větším množství než DDD (RHP), především megadávky vit. C + flavonoidy, jako „mazadlo“ metabolických pochodů. A jednak čistící bylinné prostředky, které odstraní to svinstvo, které brání IS v adekvátní časové odezvě. (Podotýkám, že imunosupresiva tu prodlevu ještě zvětšují.) Tím se postižené místo v tlustém střevě začalo zmenšovat až posléze asi během 3/4 roku úplně zmizelo. Klient se cítil zcela zdráv.
Toto se týkalo autoimunitního onemocnění. Pokud vidím „středověké“ léčby pacientů s jinými potížemi, jsem z toho smutný.
Je možné použít mnohé z nabídky dnešních alternativních prostředků, a to především východní např. sibiřské provenience.
Jen malé upozornění: Vzhledem k tomu, že alopatické lékařství má „patent na rozum“ a všechno, co dělá, je z jeho pohledu „lege artis“ (podle jím schváleného zákona), pokud byste chtěli využít výše uvedených poznatků, poraďte se nejprve s vaším lékařem.

Ikona diskutujiciho Antonín 2021-07-30 10:54:54 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Odpověď pro Alue K. Loskotová.
Řeknu Vám to, ač nerad. Pouze z důvodu, že když jsem to někde zmínil dostal jsem sprchu písemného,, bití“ a byl jsem označen za totálního mimoně. Češi umí být obzvláště zlí, ač je to všude de facto podobné – normální lidi a pak ti druzí. Jinak děkuji za tip na koňskou medicínu. Zkusím si zdraví vybojovat pohybem a stravou.
No. Je to Polsko. Já nevím, kde se v Češích bere ta nevraživost vůči této skvělé zemi. Mmjn. tzv.,, rebelantské“ zemi spolu s Orbánovým Maďarskem. Brusel si zde tolik nedovolí. Ale jakmile Češi slyší Polsko, hned mají plná ústa hanlivostí. Kšeftaři, zloději, pánbičkáři, nemožní řidiči, podvodníci, pšonci apd. Zakomplexovaní, až na půdu. Polák nemá potřebu o Češích mluvit stejně, či podobně. Moc rádi do Česka jezdí jen tak. Mluví o Češích, jako pohodářích a že mají krásnou zem. Trochu nepoměr, že? Pánbičkáři? A co je zlého na Křesťanských hodnotách? Nelze paušalizovat proviněním některých kněží. Kšeftaři? Mají rádi obchodovat. A co? Průměrně vzdělaný Čech se zakotvil v báchorce o správnosti života a váženosti člověka jen pokud bouchá někde pro nějaký koncern a nechá tam za drobné zdraví. Ostatní jsou nefachčenka a šmejdi. Děkuji. Ne. A když už jsme u toho, tak smysl pro kšeft není překážkou vyrobit pro Český trh na zakázku podotýkám zadavatelů z Čech i hnusné potraviny, které by nepozřel ani polský pes. Ale nadávat se bude na Poláky. Tady je nezničené zemědělství. Na každém kroku osetá pole potravinami. Ne složkou do biopaliv. A restrikce koronašílenství? Papír snese všechno. Polák ne. A proto jsem chodil plavat na bazén a posedět s přáteli do restaurací i přes údajně kolabujici nemocnice a hroucení zdravotního systému, jak psaly v Česku mainstreamová média a zdejší prý lockdown. Polský policista by v životě neklečel na krku někoho, kdo si odmítnul nasadit roušku. A že jich tu je. Všude. V obchodech, na benzinkách… všude. Nikdo nenapadá nikoho a nedělá ze sebe lidového fízla. Tady se osobní právo si to prostě na ksicht nedat obecně respektuje. A řidiči? No co jezdí z Česka tady mnohdy je taky slušný výkvět. Ale nikdy se mi nestalo, aby nějaký zneurotizovaný a samolibý psychopat na mě ukazoval jisté posunky. Jezdí tu mnoho mladých, mnoho velmi, ale velmi starých a dávají tu řidiči pozor jeden na druhého. Oční kontakt. Galantně se pouštějí v zácpách a nestojí dlouhé minuty na zůžení, protože by se neuměli zipovat, nebo byl každý druhý zakomplexovaný nepustit své prvenství v lajně. Jsou dynamický národ. Nestojí na zelenou a nečekají, až bude zelenější. Umí vyrazit a projede více vozů. Levné potraviny, levné bydlení. Za dům s obrovským pozemkem platím za co bych neměl ani garsonku v Česku. Spousta příležitostí, jak si vydělat. Milí lidé. Přijali mě ve vsi za vlastního. Je mi tu dobře. Netvrdím, že mé zkušenosti jsou univerzální. Spousta má jiné. Špatné. Ale globálně vzato je to teď to nejlepší co jsem mohl já pro sebe udělat. Odstěhovat se tady. Není tu až takový koronastres protože tu nežijí lidi, kteří chtějí být papežtější, než Papež. To v Česku vláda, ani policije tolik práce nemá. Tam se lidi donutí klečet sami mezi sebou. A když to nezabere dorazí fackovací tým pomahačů.Děkuji,tohle není má mentalita, proto tam nemohu žít. A poslední věc. Miluji cestování. I kdybych nemohl ze země, tak tu mám hory, nížiny, moře, velké řeky a obrovská jezera. Nádherná středověká města a moderní Varšavu s mrakodrapy. Mohu si vybrat. Jenže tady se nehraje na dvojí kategorii lidí. Očkované nadlidi a neočkované prašivky. Takže žádné podmíněné vstupy kamkoliv. Všem stejně. Běž, kde chceš. Svoboda. Musel jsem Vám odpovědět trochu obšírněji. Ještě jednou děkuji za tip.

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2021-07-30 11:05:52
Ikona diskutujiciho
sipka

Tak to je super 🙂 A domluvíte se s nimi normálně polsky, nebo česky a noha ruka?

Ikona diskutujiciho izairi 2021-07-30 13:36:49
Ikona diskutujiciho
sipka

Antonín:
Nic si z toho nedělejte,víte že se říká podle sebe soudím tebe. Poláci jsou jistě pohodáři a proto se tak divají i na nás,no a češi,co si budeme povídat,že. To je jako v tom příběhu kde na mezi ležel muž a kolem šli postupně 3 muži. První si říkal,že je to určitě lenoch,který se jen válí. Druhý si říkal,že je to určitě holkař,a ten třetí,že asi celý den pracoval a teď odpočívá. O tom muži to neříkalo nic,o těch třech všechno. První byl lenoch,druhý na holky a třetí byl pracovitý člověk. Tak asi tak nějak.

Ikona diskutujiciho Antonin 2021-07-30 11:41:42 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Polsky. Žiju tady, tak se tedy učím Polský jazyk. Nemohu čekat, že se budou prizpůsobovat oni mě. Ač je tu pár Poláků, kte|í Česky umí a rádi se se mnou pobaví mým rodným.
Polština je snadná. Podobná.A snad ještě.., mnoho Čechů zná Polsko jen kousek za hranicí.Slezské wojvodství třeba, nebo Opolské. Ale tohle není celé Polsko. Pokud chce někdo opravdu projevit zájem poznat sousedy, tak musí, nebo měl by více na sever. Třeba, až nahoru. Já jsem spokojený. Někdo miluje jižní sousedy. Vpořádku. Všichni máme nárok na to co je nám nejblíže a všichni se můžeme podělit o zkušenosti a postřehy bez dogmat. Každý to cítí jinak. Co je dobré pro Pavla, nemusí být OK pro Petra.
A jeden z mých postřehů ještě. Polsko je plné zábavných parků. Mám rád jejich atmosféru. Plno bavících se lidí. Byl jsem nedávno v Energylandyji v Zátoru. Jeden z nej v Evropě. Tisíce lodí. Bez náhubku, bez testů a injekcí. Volně. Kdo chce jde. Nic ze zdravotniho hlediska se neděje. Nikdo tu nepřekračuje mrtvoly a nestaví do ulic mrazáky. V Česku? Ani na tak obyčejnou záležitost, jako je oběd s přáteli bez buzerace. O tom tu mluvím. Nejsem vyděšený svědek kovidův. Měl jsem o velikonocích těžký zápal plic. S odkašláváním krve. Ještě dnes levá plíce zabolí. Možná jsem měl, jako padesátník na hraně. Nevím. Byly to ošklivé týdny. Neznám původ. Nenechal jsem se testovat, kdyz to bylo podmínkou pro přijetí do nemocniční péče. Nestál jsem o péči tohoto druhu a tak jsem byl léčen ambulantně doma. Starala se o mě žena. Jsem tady. Přijal jsem v životě fakt, že nejsem Kostěj nesmrtelný a jednou zemřu. Jsem nesmírně vděčný za to, že jsem se dožil přes padesát, kdy umírají novorozenci a děti. Mám v životě neuvěřitelné štěstí dlouhověkosti, už nyní. Když bude můj život pokračovat do stádia, kdy okusím co je to být skutečným starcem se všemi pozitivy i negativy, pak to bude teprve úlet:-)Ale,když nemám tohle zakusit, žádná vláda světa, žádný prodejný rádobydoktor mi tohle nezaručí. Jsme prostě smrtelní. A nejhorší smrt je ta z vyděšení. Nechci přežívat v kleci s falešnou nabídkou zdraví, ochrany a dlouhověkosti od těch světových tyranů. Stejně lžou a zneužívají lidský strach. Chci žít. Dokud to jde. Volně. Umřít třeba pod hvězdnou oblohou v písku na pláži. Ne na JIP, kde vás dají nesprávně na ventilátor a tím odrovnají. Stačí naslouchat názorům Skuteč ných odborníků co se Jidášsky nezaprodali za 30 stříbrných. Ale ti moc slyšet nejsou. Zacpávají jim ústa hanebnou cenzůrou. Děkuji vám za milou diskuzi

Ikona diskutujiciho izairi 2021-07-30 13:56:30
Ikona diskutujiciho
sipka

Antonín:
Tedy Antoníne ty máš super názory. Nepřidáš se taky do naší tadesco rodiny? Omlouvám se za tykání,ale jsme věkově nastejno,tak to snad nevadí 🙂.

Ikona diskutujiciho Antonin 2021-07-30 11:50:22 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Teď už Polsky

Ikona diskutujiciho Antonin 2021-07-30 14:28:52 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

No. Snad ještě k zdravotnímu tématu. Baví mě, jak ne těmi bankstery a gangstery umlčována alternativní léčba. Nesmí se uvádět léčivé konkrétní schopnosti bylin apd. Protlačuje se pouze tzv.,, vědecká“ medicína. Já netvrdím, že vše je špatně. Kolik je špičkových chirurgů třeba, bez jejichž zásahu by byli mnozí na prkně. Jiných lékařů z jiných medicinských oborů. Medicína stála za něco kdysi. Třeba nebyly pracoviště tak špičkové, ale brali to, jako poslání. Ve vší vážnosti. Dnes je to převážně kšeft a mohou za to nenažranci a zločinci s kriminální minulostí z vedení farmaceutických koncernů. Jedovaté koktejly pro lidstvo namísto skutečných medikamentů za hanebně vysoké částky a napojení každého obvoďáka na tento způsob léčby. Léčby? To mi připomíná. Doktor stojí u vizity nad pacošem a ptá se sestry. Sestro, tak co? Budeme ho léčit? Nebo ho necháme žít? A tohle je trefné. A celé té atmosféře dnešní doby zdatně pomáhají presstitutky mainstreamu, policie ve službách opět totality a zkorumpované nemocnice. Koupené farmakogiganty.
A že si dnes nemohu vážit policajta, doktora a novináře je mé přesvědčení. Ti co rozpoutávají ta sanitární pekla ruku v ruce s médii a doktory za dozoru policie a hygien by nebyly nic, kdyby jim tito užiteční idioti pokorně a servilně neposluhovali. Stačilo by říci,, NE,,. Nebudeme tlouct vlastní národ za něco co soudy ministerstvu pořád zhazují, jako nezákonné. Pro mě jsou odpad právě tito. Chtěl bych se dožít doby, kdy by museli chodit jen v noci a kanálama a postavit se před tribunály za zločiny proti lidskosti.
A že novináři lžou a cucají propagandistické hlouposti z palce u nohy? Stačí žít mimo ČR, mít ten nadhled tím pádem a vidět co se Čechům na objednávku píše třeba o národě a zemi ve které žijete. Že ty bláboly jsou na míle vzdálené realitě. Doma vidíte co se děje a i tak dokážou lhát. Co teprve o místech na zemi, kde fyzicky nejste. Loučím se. Tady jsou diskutujici velmi milí a slušní lidé. Tento server je kolegizuje tak nějak. Cítíme, že máme společného a velmi nebezpečného nepřítele a nedá se tomu čelit v rozhádanosti, nýbrž jedině v pospolitosti. Kdo jeste nepochopil jejich strategii starou jako svět,, rozděl a panuj,, by se měl rychle zamyslet, že Novák od naproti není ten nepřítel, ač si myslí něco jiného, než já.

Ikona diskutujiciho Antonin 2021-07-31 22:46:35 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Odpověď pro IZAIRI
Děkuji. Nevím zda jsou mé názory takové super. Jsou prostě jen moje. Já jednoduše chápu odlišnosti. Mě se mnohdy nelíbí názory mnohých veřejně prezentované, ale místo kritiky se snažím zamyslet v tom sdělení nad širšími souvislostmi okolo. Kdo může být ten člověk, čím si prošel asi a čím prochází. Jestli je to jeho názor, nebo pouze přejatý z médií apd. Člověka ovlivňuje, tak mnoho věcí! Je přízemní začít ho urážet, nadávat mu apd. Vysmívat se. Jinak bude prezentovat ten samý hotel někde někdo, kdo tam byl ubytovaný a měl osobní super den a potkal se s neunaveným personálem a vše bylo zalité sluncem, než ten kdo narazil na špatně naladěného recepčního, pak číšnik zakopnul a vylil mu kafe do klína a nakonec pokojská zapoměla na ručníky a celkově to byl osobní den blbec. Jeden z nich hotel doporučí a ten druhý ho pohaní. A je to tatáž budova v tomtéž místě. Těch situací co lidé prožívají je nespočet a nekonečně mnoho a od nich se pak odvíjí názory a přesvědčení. Ve všech oblastech. Nemohu říkat, že lidé co si běží pro vakcínu jsou blbci a stejně tak jimi nejsou ti co to do těla nedovolí vpravit. Ale budou se hádat, osočovat jeden druhého. Nic o sobě nevědí,ale mají,, jasno“ místo toho, aby se zamysleli nad tím, kdo a proč vůbec takovou situaci ve které stojí zapříčinil a komu to prospěje. Co, nebo Kdo způsobil, že teď stojí proti sobě. Minimálně názorově. Příčina a následek. Ale to je složité a nevyčerpatelné téma. Tadesco rodina? Chybí mi společenství podobně smýšlejících lidí a tak bych odpověděl ANO a rád. Co bych měl pro to udělat, nebo jak je to přesně myšleno. Hezký víkend.

Ikona diskutujiciho izairi 2021-08-01 10:44:16
Ikona diskutujiciho
sipka

Antonín:
Stačí se zaregistrovat,aby ses na tadesco mohl účastnit diskuzí. Na tadesco jsme taková velká rodina,včetně tomáše marného,carstena,terezky a admina (i když aź na vyjímky a samozřejmě tadesco tým 🙂 se zatím bohužel osobně neznáme). Když máš nějaké zdravotní potíže a napíšeš to do komentáře,tak určitě dostaneš několik (často i víc) rad. Jistê že se stane že někdo s někým nesouhlasí,asi jako v každě rodině,ale je to samozřejmê v mezích slušnosti.

Ikona diskutujiciho Antonin 2021-08-02 00:51:55 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Dobrý večer.
Když zde diskutujeme o mnohém potažmo o zdraví a neduzích pak jsem dnes zachytil rozhovor paní Trávničkové. Česká hygienička, která dle mě odpálila nade vše srozumitelná fakta daná zákonem o vyhlášení epidemie. A pro všechny vystrašené zločineckými médii a s nimi spolupracujícími zločineckými lékaři tady mám něco ke zklidnění. EPIDEMIE NIKDY NEBYLA! Cituji doslovně paní Trávničkovou. Vysvětlení. V roce 2020 ani v roce 2021 žádná krajská hygienická stanice v České republice epidemii nevyhlásila! Ne.
Protože, aby toto mohla hygienická stanice udělat, tak musí být naplněn tzv. hygienický práh. Ten je daný zákonem a nejde z toho nijak uhnout. Hygienický práh znamená, že musí klinicky onemocnět respiračními chorobami více, jak 1600 lidí na 100000 obyvatel, což jsou takové České Budějovice. Když přidáte nulu, pak 16000 obyvatel na 1 milion, což řekněme může být taková Praha. A s další nulou je to pak 160000 lidí na 10 miliónů, kdy je toto Česká republika.Počítá se to za posledních 7 dní. Do těchto respiračních onemocnění se řadí všechny jako rýma, kašel, průdušky,zápaly plic, záněty středouší, chřipky apd.
A teď se držte. Od vyhlášení prvního nouzového stavu v Březnu 2020 do vyhlášení druhého nouzového stavu na podzim tuším Říjen 2020 tento epidemiologický práh nebyl naplněn ani z 25 % z čehož vyplývá, že epidemie (a kde je do pandemie) vyhlásili politici! A teď je zásadní otázkou PROČ? Paní Trávničková řekla, že by ráda veřejně v nějaké diskuzi konfrontovala třeba hlavní hygieničku.
Já říkám lidé nebojte se. Jede se proti nám habaďůra a rozumím tomu, že se spousta vylekala, až vyděsila k smrti, ale teď se seberte a začněte přemýšlet, jak vrátit sobě, ale hlavně dětem, budoucím generacím ukradenou svobodu a skutečnou demokracii. Pokud si kdokoliv neuvědomuje, že jsme v novodobé totalitě, a prodáváme za pár výhod své vlastní životy těmto gangsterům co by měli stanout před tribunálem, pak už nevím. Už opravdu nevím. Probuďte se! Hej! Vstávat! Už nechtějí jen nás, ale i naše děti. Dá se na to nečinně dívat?
Ptáte se mě, nebo jiných co dělat? Nehrejte s nimi ty hry na kovid a falešnou demokracii. Nečekejte, že volby něco změní. Kdesi jsem slyšel, že pokud by volby měly moc něco změnit byly by dávno zakázané. Není na tom něco? Bojujme každý za sebe po svém. Není pravdou, že sám nic nezmůžu. Masová síla startuje od každého jednotlivce. Každý individuálně za sebe ví co zmůže na tom svém vlastním a osobním poli a uděláte to všichni, sečte se to a hne. Pohnete světem. I zde platí, že pokud chceš změnit svět změň sám sebe. Začni u sebe prostě. Takovou současnost a takovou budoucnost si nezasloužíme nikdo! Ani vězeň za trest někde v arestu, ani vážený občan a budu se opakovat, už vůbec ne naše děti. Hezký večer všem.

Nový komentář

Ikona moderatora

Moderovaná diskuze: Příspěvky se zveřejňují s časovou prodlevou. Pro účast v diskuzi je třeba, aby byl váš komentář v souladu s obecnými pravidly slušného chování a podmínkami používání stránek