Čtvrtá čakra – Detailně

19.8.2006 v Energie 0

 

Čtvrtá čakra – Anaháta, nazývaná také čakra srdce

Barva: zelená, růžová, zlatá

Element: vzduch

Smyslová funkce: hmat

Základní princip: odevzdanost

Část těla: srdce, horní část za hrudníkem, hrudní dutina, spodní část plic, krev, krevní oběh, kůže

Žláza: brzlík – reguluje růst řídí míznísystém v těle. Povzbuzuje a posiluje imunitní systém.

Vyživuje: srdeční a cévní systém, hrudní koš, páteř a ruce

 

Čakra srdce vytváří střed systému čaker. V ní se spojují tři spodní fyzicko – emoční centra se třemi horními duchovními. Jejím symbolem je šestiuhelník. Elementem je vzduch a smyslem hmat, což naznačuje nestálost srdce, kontakt, dojetí, přijímání dotyků. Nacházíme zde schopnost vciťovat se, soucítit, naladit ne na druhé, prožívat. Úloha čakry je sjednocení skrze lásku. Každá touha po kontaktu, po splynutí, harmonii a lásce se projevuje prostřednictvím čakry srdce. Ve své očištěné formě je srdce centrem opravdové lásky, které není možno mít či ztratit. Každým záporem vytváříme oddělenost a negativitu. Pozitivní „ano“ naproti tomu vytváří vibrace, ve kterých se negativní pocity nemohou udržet a mizí.

Harmonická funkce:

Je-li čakra srdce dokonale otevřená a působí v harmonii s ostatními čakrami, stáváte se prostředníkem lásky. Vibrace dokáží přeměňovat tvůj svět, sjednocovat a usmiřovat. Vyzařuje teplo, lásku a energii, což otvírá srdce ostatních, navozuje důvěru a dává radost. Soucit a ochota jsou pro vás samozřejmostí.

Disharmonická funkce:

Chybná funkce čakry se může projevovat různým způsobem. Např rádi byste dávali a byli byste tu vždycky pro druhé, nejste však spokojeni se zdrojem lásky. Nebo se cítíte mocní a silní a dáváte tuto sílu jiným, ale nejste schopni přijímat lásku, otevřít se, abyste ji mohli pojmout. Říkáte si možná, že lásku druhých nepotřebujete.

Nedostatečná funkce:

Nedostatečná funkce srdce vás dělá lehce zranitelnými a závislými na lásce a náklonosti ostatních. Když jste ji odmítnuli, cítíte se hluboce zasaženi, obvzláště pokud jste se jednou otevřeli. Pak se uzavřete do ulitya jste smutní.

Řeč těla:

Děti, které se často postaví do rohu místnosti s rukama překříženýma na prsou chrání své bolavé srdce. Tento zvyk si nesou až do dospělosti, projevují se tak, kdkoliv potřebují útěchu. Dotyk se stal jedním z nejdůležitějších prvků doplňkových terapií, protože bohužel v dnešní době je mnoho lidí, kterých se po dlouhá léta nikdo nedotkl nebo je nikdo nepohladil.

Jak očistit a harmonizovat čakru:

Účinky přírody: Každá tichá procházka v nedotknuté přírodě, každý květ přináší poselství lásky – obvzláště růžové květy.

Účinky zvuků: každá klasická hudba

Účinky barev: zelená barva luk nás povzbudí, navozuje sympatie, pocit míru. Jemné vibrace růžové barvy uvolňujízatvrdliny v těle.VZbuzuje pocit lásky a něhy.

Účinky vůní: Růžový olej – jeho něžné láskyplné esence hojí rány srdce. Povzbuzuje a zjemňuje smyslné radosti.

Olej – Relaxační směs pro uvolnění – Přírodní éterický olej

 

Komentáře

Nový komentář

Ikona moderatora

Moderovaná diskuze: Příspěvky se zveřejňují s časovou prodlevou. Pro účast v diskuzi je třeba, aby byl váš komentář v souladu s obecnými pravidly slušného chování a podmínkami používání stránek