Děkovné dopisy čtenářů

18.5.2013 v Čtenáři 3

Děkuji za všechny krásné dopisy, kterými mě pravidelně zahrnujete. Mám z nich opravdu radost 🙂

1. ,,S láskou a úsměvem“ píšu do knih ráda, nejvíc se mi to líbí.

Ahoj Alue,

už dlouho jsem Ti chtěla napsat a nyní jsem se k tomu konečně odhodlala, chci Ti moc poděkovat za to, co pro všechny děláš, za všechny Tvé rady a za to,že jsi i přes všechno vytrvala a stále pomáháš lidem.

Dnes jsem dostala k narozeninám Tvou knihu a náhrdelník od Tebe, no dobře, nebylo to až takové překvapení, protože jsem si to vybrala, chci ti moc poděkovat, že i když byla kniha na dobírku (rodiče by mi to jinak nekoupili), napsala jsi tam věnování: „…. s láskou a úsměvem Alue …..“ vím že to možná píšeš do všech, ale strašně mě to potěšilo.

Děkuji jestli jsi tento email dočetla až do konce, je to trochu delší než jsem myslela, závěrem ještě připojuji pozdrav od našich prasátek. Omlouvám se za kvalitu, je to foceno web kamerou.

K.E.
PS. Máš moc krásný rukopis a na tuto zprávu nemusíš odpovídat.


2. Ptát se, věřit si, nevzdávat se: Když si to člověk vezme k srdci, nadělá s tím v životě spoustu muziky 🙂

Dobrý den, Alue 🙂

Chci Vám tímto mailem poděkovat za Vaše stránky a za všechen čas, který jim věnujete. Nepředpokládám, že napíšu něco extrémně originálního, ale snad Vás těch pár řádků alespoň trochu potěší…

Děkuji, že jste tady.

Naučila jste mě tři z nejdůležitějších věcí v mém životě: ptát se, třeba i na hlouposti, hledat velké Proč ( Proč se mi tohle děje? Když mi sledování TV nedělá dobře, proč se na ni tedy dívám? V čem je můj problém? Proč lézt někam, kde mě přejede parní válec, je mi to snad prospěšné?), věřit si (Jsi šikovná, nepodléhej panice!), nevzdávat se. Hlavně se nevzdávat.

Kolikrát mi bylo zle, plácala jsem se v černém rybníčku deprese, uvažovala nad rezignací na život… Kdepak, na některá Vaše varování byla jakákoliv deprese krátká.

Mnohokrát děkuji také za kurz sebelásky – probírám se jím postupně, pomaloučku, vždy když cítím, že ho potřebuji. Je to skvělá věc a velký kus práce k tomu 🙂 Asi největší (příjemný sebepoznávací) šok mi připravily jednoduché testy „Jaká jsem“ , dokonale jsem se pobavila při hodnocení částí těla před zrcadlem.

Děkuji i za seriál o zákonech Vesmíru, článek o druzích energií (už vím, co nám to jiskří na nebi, juchů :), za veselé i jakékoliv jiné životní postřehy, krásnou galerii Vašich výtvorů s pastelkami, za celý obsah Alušky.org – je totiž za co děkovat, jednou, třikrát, desetkrát i víckrát.

Přeji Vám spoustu inspirace, pevné nervy, dobrou náladu a humor i do dalších zimních dní (také už u Vás sníh taje?).

D. M.

3. Odpovědi všichni známe, ale postrčení je občas fajn.

Ahoj Aluško,
chci ti moc poděkovat za tvoji odpověď. Dřív jsem přemýšlela nad tím, jak je možné, že Ti lidé neustále píší a neptají se raději sami sebe – vždyť odpovědi všichni známe. 🙂

Ale když jsem to nyní také zkusila, už to chápu. Tvá slova nejsou jen slova, to nejcennější na nich je energie, kterou do nich vkládáš. Nevím, zda o tom víš a děláš to vědomě, ale – dokážeš člověka nakopnout!

Sice jsem věděla, že bych měla milovat sama sebe a být fascinována sama sebou, ale asi jsem to potřebovala slyšet ještě od někoho, kdo na tom byl třeba někdy podobně. 🙂 Jakmile jsem si přečetla tvou zprávu, začala jsem na sebelásce pracovat. Ještě jednou děkuji za tvou reakci i za tvé „popřání“.

Potěšilo mne to, protože jsi vystihla to, co bych si skutečně přála. Zase s ním být. 🙂 Tak snad.
Měj se krásně. 🙂

4. Další odezva na dávný Sisyfos

Vážená Alue,

po shlédnutí Vašeho videa na youtube, které se týká klubu Sifýsos, jsem se rozhodl Vám napsat. Není to sice již aktuální, ale nedalo mi to.

Na úvod se musím přiznat, že jsem se náramně pobavil, protože tomu co předvádí klub Sifýsos se nedá nic jiného udělat, než se od srdce zasmát. Já být Vámi, tak jsem na tu cenu hrdý, protože vědět, že ten kroužek myšlenkovitě okleštěných předsudkářů Vás mezi sebe nechce, to je spíše uznání, než zesměšnění. Dle mého mínění, je to jeden z mnoha důkazů, že jdete správnou cestou. Tito lidé by se měli pozastavit nad tím jaký svět to vlastně obhajují a jakého světa jsou zastánci. Pokud s klidným svědomým obhajují, to co vytvořil jen tento svět(civilizace), svět, kde s e válčí pro peníze v zájmu víry a nyní v zájmu demokracie, kde jsou nám předhazovány jen lži a polopravdy, kde tato nynější cílená mediální propaganda dělá vrásky ještě žijícím soudruhům z doby nedávné, poněvadž závidí, jak je vše jednoduché a hlavně účinné, tak bych jim ten patent na rozum ponechal. Když tohle sami nevidí, tak s nimi nikdo už asi nehne. Ať si dělají co chtějí, ale když budu mluvit za sebe, tak já mám chuť poznávat nové věci, které dávají nejen logiku, ale které dokonce už mají hmatatelný vědecký důkaz. Půjdu radši cestou experimentu, než oprašovat teorie, které mají od počátku jasné trhliny. Jsem zastáncem toho, že každá ztracená myšlenka je nenahraditelná, i kdyby by se později ukázalo, že je méně důležitá až bezvýznamná.

Jak už jsem psal, buďte hrdá na to, že vás tato certifikovaná skupina s čárkovým kódem vypudila z jejich světa, buďte ráda, protože vy do tohoto chaotického světa , plného přetvářky a neurvalého pokrytectví nepatříte, vy patříte do toho hezčího, reálného, do světa, který má řád, jenž má sice jiné zákony, ale ty se dodržují. Spousta lidí byla zasažena Amorovým šípem, ale bohužel, Amor je taky někdy vtipálek. Na hrotu měl lásku k nevědomosti, předsudkům a právě uznávané „pravdě“. V lidské touze je objevovat a poznávat a právě proto, by si každý měl uvědomit, že celý vesmír je velký perpetum mobile a my do něj jen patříme. Až se toto dozvědí a uvěří tomu, tak budeme mít vše. V této společnosti téměř vymizeli dva atributy lidské tvořivosti. Tím je logické a kritické myšlení. Většině lidí stačí jen to, co jim je předhozeno, věří tomu a obhajují to, až do své vlastní nepříčetnosti. A ti „privilegovaní“ s diplomy začnou kolem kousat a vysmívat se, jen kvůli tomu, že je to prý takto ve škole neučili. Jsou jak uražení páťáci, kterým nebylo vyhověno. O tom, kdo tlačí balvan do kopce, by se dalo polemizovat.

Alue, myslím, že jsem můj postoj v těchto pár řádcích naznačil více než zřetelně a nyní jen zbývá Vám popřát mnoho šťastných dní na této planetě a mnoho úspěchů v překonávání nastávajících životních problémů. A samozřejmě gratuluji k ceně.

Šáňa

Kam dál:

Otevřít rubriku ,,Dopisy čtenářů“ – ZDE

Máte otázku? Ptejte se do ►Mailu◄

Otevřít seriál Zákony Vesmíru

• Líbí se vám tyto stránky? Doporučte přátelům adresu https://aluska.org/

• Na Aluška.org najdete také interaktivní chat Vstoupit do Chatu – ZDE

• Líbí se vám publikované články? Za pár dní vám může pošta doručit i knihu! – Podrobnosti ZDE

• Používáte Facebook? Pomozte propagovat tento článek a použijte prosím tlačítko ,,To se mi líbí“ níže pod reklamou, děkuji!

• Chcete mít přehled o videoaktivitách Alue na YouTube? – Můžete se přihlásit k odběru: ZDE

.

Elektronický obchůdek: www.kramky.cz/alue

Komentáře

Ikona diskutujiciho Dalibor Zástera 2013-05-20 02:51:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Miá Alue, doufám, že to k romu došlo. Jak jsem jsem říkal, mám to doma a pokud  máš o to ještě zájem. Stačí říci Clair  už se to tam cpe. Tak se domluvte. Nebo to pošlu do dle úvahy do Austrálie. Měj se moc hezky. Škody že jsem se tak starý. Choval bych se jinak.Starý jelito, Dalibor, Jihlava

Ikona diskutujiciho Alue 2013-05-20 12:32:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[1]: Mohu vědět, o čem je řeč a kdo se s kým má na čem domluvit?

Ikona diskutujiciho dali4you 2013-05-20 23:18:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[2]: Nějak si nerozumíme, ale to je blbost.

Nový komentář

Ikona moderatora

Moderovaná diskuze: Příspěvky se zveřejňují s časovou prodlevou. Pro účast v diskuzi je třeba, aby byl váš komentář v souladu s obecnými pravidly slušného chování a podmínkami používání stránek