Devátá brána: Film, který odhaluje satanisty

12.4.2022 v Doporučení 62

Na film Devátá brána z roku 1999 jsem natrefila kdesi přes diskuze, kde se někdo nad filmem rozplýval, jaký je kvalitní, nadčasový a jak si ho rád pouští, že má úžasnou atmosféru. Koukla jsem na recenze, abych se dozvěděla, co to má být za údajný skvost. Prý mysteriózní drama a trošku horor s Johnym Deppem v hlavní roli.
Měla jsem obavu, abych z toho neměla trauma, tak jsem si to radši nepouštěla před spaním, ale film mě dost překvapil v tom, že i když je prezentovaný jako hororový a píše že je o knihách které dokážou vyvolat Satana, tak tam žádné obludy nejsou a není vidět ani moc krve.Několik lidí sice ve filmu umře, ale není to žádný gore, ze kterého by se člověku chtělo zvracet. Prostě  je to snesitelné i pro někoho, komu se jinak horory a násilí ve filmech naprosto hnusí.

Pustila jsem si to, protože jsem si říkala, že tam možná bude něco schovaného. A skutečně, ve filmu je několik zajímavých záběrů, ve kterých je vidět hlubší smysl, i když nutno uznat, že obsahuje i pár scén, které jsou vysloveně debilní.
Vypíchla bych dvě nejdebilnější části a to je zcela nerealistický boj se záporákem u řeky a v závěru koko bongo scéna se ženou, která Johnnyho Deppa celým filmem doprovází. Ve filmu není jednoznačně vysvětleno, kdo tato žena je, ale popis filmu tvrdí, že má představovat jeho strážného anděla. Proč filmařům připadalo jako dobrý nápad, aby si to na konci rozdali, ještě k tomu s plameny v pozadí, opravdu nechápu. Navíc to nedává smysl, protože tato žena Johnnymu pomůže se zdárně dostat k cíli – otevře devátou bránu – takže to nemůže být jeho anděl strážný, jedině by to byl temný anděl. Logicky je to spíš démonka, která ho tam prostě měla dovést.

Dean Corso je expert na staré bibliofilie, specializuje se na zjišťování pravosti a oceňování hodnoty starých knih pro významné sběratele. Je najat bohatým podivínem Borisem Balkanem, aby si prohlédl a prověřil kopii knihy „Devět bran do Království Stínů“ jejímž autorem je sám Satan. Má to být jedna ze tří existujících kopií, z nichž pouze jedna je ta pravá a tu je třeba označit. Balkan posílá Corsa do Evropy, aby tam vyhledal zbylé dva výtisky a porovnal je s už dostupným originálem. Ten brzy přijde na to, že kniha, kterou vlastní Balkan je ze sbírky Andrewa Telfera, který se za záhadných okolností oběsil. Na cestě plné tajemných i erotických kontaktů a záhad se Corso střetne s vdovou po Telferovi a také s bezejmennou, krásnou francouzskou dívkou, svým andělem strážným… (zdroj)

Johnny hraje znalce knih, který postupně přichází do kontaktu s velice bohatými a vlivnými lidmi. Jsou to snobové, kteří jsou z různých důvodů posedlí satanem. Buď je prostě fascinuje, nebo se s ním chtějí setkat. Proto byl také Johnny vyslán, aby zjistil, která ze tří satanských knih je ta pravá, protože jeho zákazník si přeje satana s její pomocí vyvolat.

Ve filmu se Johnny potká s baronkou na vozíčku, která tvrdí, že ho osobně viděla a že to byla ta nejkrásnějš bytost na světě.
,,Jednou jsem ho viděla. Bylo mi 15 a byla to ta nejkrásnější věc, jakou jsem kdy viděla. Láska na první pohled.“

To je pravda, Satan je krásná bytost. Ohavnou podobu na sebe bere spíš v symbolice a výtvarném umění. Z téhle baronky, předtím než umře, vypadne ale více zajímavých hlášek. Zejména tato:

„Poté, co Torkia upálili kvůli této knize, byl založen tajný spolek, aby uchoval jejich památku a tajemství. Řád stříbrného hada.“
,,Je to sekta?“
„Spíš sabat čarodějnic. Scházejí se po staletí, čtou si z této knihy a uctívají knížete temnot. V dnešní době zdegenerovali na společenský kult milionářů a celebrit, kteří využívají těchto schůzek jako výmluvu pro ukojení svých nízkých se*uálních choutek. Já sama jsem byla členkou tohoto řádu. Před lety. Ale čas je v mém věku moc cenný. Krom toho, dny orgií mám už za sebou, poslala jsem je k čertu. “
„Všechno je jenom o se*u?“
„Jistě, že ne. Žijí v mylné představě, že svoje peníze a úspěch mají díky členství v řádu.“

Johnny postupně zjistí, že i když měl původně ověřit, jestli je zákazníkův výtisk knihy pravý, pravé jsou všechny tři kopie. Zákazník se pokoušel pomocí knihy vyvolat Satana, ale nepodařilo se mu to, proto Johnnyho vyslal. Johnny odhalí, že v každém výtisku jsou tři obrázky podepsané Luciferovým jménem a tyto obrázky jsou brány, které otevírají cestu Satanovi, aby se s ním bylo možné setkat. Zajímavé je, že obrázky zároveň fungují i jako varovná znamení, jejich symbolika předpoví to, co se v dalším úseku filmu stane.

V závěru filmu se setkává Johnny se svým zaměstnavatelem na starém hradě, který se pomocí této knihy a devíti ilustrací podepsaných LCF (Lucifer) pokouší vyvolat Satana. Ale nepovede se mu to, protože devátý obrázek byl falzifikát. Přesto provede obřad, vyvolá ďábla (teda spíš si myslí, že ho vyvolal), udělá kolem sebe kruh z benzinu, který zapálí.
A i když se tam žádný ďábel neukáže, je tam moc zajímavá scéna. Chlápek si myslí, že má všechno správně a že se mu skutečně Satana vyvolat podařilo a že do něho vstupuje. Ve filmu se to prezentuje spíš jako velké přání pomateného fanatika, ale poté, co prohlásí, že cítí jak do něj vstupuje síla a že je neporazitelný a nesmrtelný, začne si hrát s ohnivým kruhem, který předtím kolem sebe udělal.
Dá ruce do kruhu a říká ,,Vidíš? Nepálí mě to, nic necítím!“ Poté se benzínem polije celý, zapálí se a směje se, že nic necítí. Oheň mu začne vadit až ve chvíli, kdy mu jde do očí a to už hoří úplně celý a nedá se nic dělat. Johnny z této scény uteče.

Málokdo ví, že lidem, kteří jsou ovládaní temnými bytostmi, což jsou zejména satanisti, černí mágové, čarodějnice a jim podobní, jsou odolní vůči ohni. Jejich oslavy probíhají za tmy u zapáleného ohně, u kterého nazí dělávají obřady, případně kop*lují (záleží na typu spolku) a vzývají svá božstva, ale zároveň jsou tito lidé rezistentní vůči žáru.
Osobně jsem to několikrát pozorovala i u lidí, kteří ani neměli nic společného s okultismem, ale byli prostě a jednoduše velice zlí. Brali do rukou horké věci a nepálily je. Platí to pro horké nádobí, horké plochy, ale i pro oheň, uhlíky, nebo hořící kusy dřeva. Manipulují s nimi holýma rukama a smějí se, že je to nepálí.
(Možná jste si teď vzpomněli na chození po uhlících. Určitě není dobré dělat něco, co člověku propůjčí rezistenci vůči ohni, i kdyby jen dočasně.)

Další způsob, jak poznat zlé lidi, které ovládá destruktivní energie (nebo tajné satanisty) je, že se nechtějí dotknout přírodního křišťálu (bytost, která v nich je, totiž ví, že by ji křišťál začal tahat ven) a nechtějí ani sáhnout na kartičku tm. Když se s tím k nim přiblížíte, dostanou strach, uhýbají, nebo pokud to do ruky vzali, okamžitě to pouští. Na tromlované, zahlazené křišťály, vám ale sáhnou, protože ty nemají sílu ublížit temným bytostem.

Opravdu jsem dost hleděla, že je to v tomto filmu ukázané. Normálně si toho člověk nevšimne, když o tom neví, ale tato scéna je velice pravdivá a přesná. I to, že nakonec dotyčný nadšený satanista shoří. Služba temné straně totiž sice člověku v něčem pomáhá – má moc nad jinými lidmi, může je ovládat, „beztrestně“ (to je relativní, spíš po určitou dobu) jim ničit život, může jim přinést bohatství – ale pro temnou stranu jsou tito satanisti jen poskoci, které přechod na zlou stranu nakonec zničí. To znamená, že oheň, který je předtím nepálil, je dřív nebo později stejně pohltí.
Proč je to zrovna rezistence vůči ohni, když oheň je transformační element a sám o sobě není zlý, spíš záleží kde a v jaké míře se vyskytne? Pravděpodobně jde o symboliku, je to asi v matrixu takto nastavené. Když si vezmete obecně satanskou symboliku, všude ji doprovází oheň.

A pak je tam otevřený závěr
Nebo alespoň diváci to říkají. Já to jako otevřený závěr nevidím, myslím si, že je to jasné. Johnny Depp hrál v prvním filmu, když mu bylo 21, jmenoval se Noční můra v Elm Street, to je hodně slavný horor. Johnny hrál v celé řadě velmi drahých filmů, které v sobě měly satanistickou tématiku (Připomínám Alenka v říši divů, Karlík a továrna na čokoládu) a které mu přinesly velkou slávu. Je jasné, že je členem.

Dokonce v zahraničí vyšla kniha vyloženě na tohle téma. Jmenuje se ,,Johnny Depp: Vampír, satanista, nebo Iluminát?
Anotace knihy: „Je Johnny Depp členem skryté skupiny satanistů? Byl zasvěcen do tajné společnosti iluminátů? Připojte se k autorovi, moderátorovi podcastu a vydavateli webu IlluminatiWatcher.com Isaacu Weishauptovi, který zkoumá různé okultní motivy, jež se skrývají ve filmech, hudbě a tetování Johnnyho Deppa.
S přáteli, jako je čestný kněz Církve satanovy Marilyn Manson, usvědčený okultní vrah dětí Damien Echols, okultista Nicolas Cage, pe*ofil a mluvčí NAMBLA Allen Ginsberg – se budete divit, že jste si nikdy nevšimli Deppových ďábelských zvyků, když to máme celou dobu přímo před očima. Přečtěte si tuto obsáhlou knihu a přiveďte povědomí o nástrojích iluminátů dřív, než bude pozdě, protože Isaac předkládá argumenty, že o vaši duši se vždycky bojovalo…“

Další věc, kterou také málokdo ví (ale rozhodně je to známější než resistence proti ohni) je, že když herec hraje ve filmu s ďábelskou tématikou, je to pro něj zasvěcení. Neplatí to ale pouze pro veliké hollywoodské filmy. Počítají se do toho i menší role, malé nízkorozpočtové filmy, nebo hudební klipy. Všechno je totiž symbolika. Když něco hrajete, tak ve skutečnosti nehrajete. Protože symbolika je univerzální, je jasně daná a když nějakou symboliku děláte, tak se zkrátka zapojujete ať už tomu věříte, nebo ne.
Jako příklad se dá uvést zdánlivě nevinný seriál Comeback, který se sice okultismu nevěnuje, ale má v symbolu ruku, která ukazuje paroháče. Jeden by řekl že to je metal, druhý by řekl že to je ve znakové řeči ,,miluji vás“, ale to jsou falešné udičky. Ve skutečnosti jsou to ďábelské rohy. Kdo tam hrál, ten si zadělal. Další je slavný český film Svatba upírů, o kterém se říká, že přinesl hercům velkou smůlu. Asi nejvíc zesnulé herečce Ivetě Bartošové, které zničili život zlí lidé a odporné bulvární krysy, které jí nedaly pokoj, až ji dohnaly na koleje.

Takže jak je to s tím otevřeným koncem? Úplně jednoduché. Johnny přežije svého zadavatele, který uhoří na hradě po svém fanatickém výstupu, s nápovědou od té záhadné ženy (co je ve skutečnosti jakási démonka) najde devátou Luciferovu ilustraci a vydává se znova na ten samý hrad, kde to předtím jeho zákazníkovi nevyšlo. Takže je to jasné. Má 9 bran, jako jediný je získal a jde se spojit s ďáblem. Film Devátá brána je vlastně Johnnyho symbolické zasvěcení.

Devátá brána, anglicky na youtube:

© Alue K. Loskotová, www.aluska.org 2022

 

 Komentáře

Ikona diskutujiciho Lenka 2022-04-12 09:00:09 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Svatbu upírů jsem viděla jako malý děcko, naši mě nechtěli nechat koukat, ale já nevím proč moc chtěla, takže mi to nakonec prošlo …zadělala jsem si tím na noční můry o upírech na spoustu dalších let.

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2022-04-12 09:11:44
Ikona diskutujiciho
sipka

A přitom ten film zase až tak hroznej nebyl. Docela i místy vtipnej. Na dnešní všudypřítomný gore je to slabota.

Ikona diskutujiciho Danny 2022-04-12 09:04:41 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Zrovna včera jsem na Johnnyho Deppa myslela 😀 Ani nevím proč mi přišel na mysl, tyhle holywoodské celebrity moc nemusím. Jé jasné, že tu slávu nemají vydobytou jen vlastní pili a talentem.

Já si vždy myslela, že v našem malém českém rybníčku takové zhovadilosti jako filmy s okultní/satanis. tématikou ani nejsou. Že to tu nikdo nemá zapotřebí. Pak jsem viděla Lekcí Faust od Švankmajera (ten točil i klipy pro světozn. hudebníky). Film je klasicky o chlapovi (Faustovi), co se zaprodá ďáblu. Během natáčení se prý zabila jedná maskérka a technik a herec v roli Fausta (P. Čepel) zjistil, že má rakovinu a snad ten samý měsíc po premiéře umřel.
V tom filmu je scéna, kde Faust kreslí nějaké klikyháky a čte latinský text, aby toho ďábla vyvolal. A podle Švankmajera tam četl nějaké staré zaklínadla z hermetické knihy, které jsou prý funkční. Takže tak. Neměla jsem z toho filmu dobrý pocit.

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2022-04-12 09:10:36
Ikona diskutujiciho
sipka

Blbci. Nic jiného se na to nedá napsat. Kdyby si aspoň přeložili do latiny nějakou nenápadnou větu. Né, oni musí použít skutečná zaklínadla.

Ikona diskutujiciho Samuel 2022-04-12 09:28:44 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Parádní výklad filmu, Johny to taky teď pěkně schytává bez adrenochromu. Prý se ho snad snaží získávat ze zvířat, když je jim přerušen zdroj z dětí ale to je jim celkem k ničemu. Pěkně se nám mění před očima ty bestie.

Ikona diskutujiciho vcelka 2022-04-12 13:18:12 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

A vsimli jste si, kdo je reziser Devate brany? Polanski, vic uz asi dodavat nemusim …..

Ikona diskutujiciho mariankosmac 2022-04-12 16:22:20 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Trochu mi to niečo pripomína, toto som videl, dávajú stále dokola na nejakom filmovom kanáli, asi AMC a je fajn že to neni moc hororové, len mysteriózne, mohlo by byť aj viac takýchto filmov ale pripomenulo mi to i iný film, myslím Flynn Carsen 2: Návrat do dolů krále Šalamouna, tiež si tam chlap pálil ruku nad plameňom a nebolelo ho to, alebo tak niečo a nakoniec ho hodili do lávy i s knihou kráľa šalamúna.

Ikona diskutujiciho Jo 2022-04-12 18:20:56 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ten film jsem kdysi viděla. Přítel tu ženštinu komentoval: to nebyl anděl, to byla andělská mrcha. A já: ne, to byla jen mrcha. 😄 Kam čert nemůže, tam nastrčí bábu.

Hellywood je stvořený jen ze tří důvodů. Satanistické zasvěcovací rituály pro herce, blbnutí a podprahové měnění myšlení diváků přes všechny filmy a pohádky natočených v těch studiích a jako třešnička na temném dortu neustálý proud peněz. I když diváci mohou nadávat a kritizovat určité filmy, tak i přesto jsou temnotou přitahovaní a na film se znovu a znovu dívají. Dnes mnoho lidí už ví o Hollywoodských praktikách a i přesto se neštítí jít na film nebo se na něj podívat na netu. Místo toho, aby je tvrdě bojkotovali a nic si z Hollywoodu prostě nepustili. Napomáhají jim v uctívání satanismu. Mají tak podíl na vraždě všech utýraných dětí. Nevědomost neomlouvá. Dnes se tito parchanti přesunuli na Netflix, takže konec s nimi ještě není. Některé seriály na Netflixu jsou čistou propagací satanismu (přes sexualitu atd.).

Vzpomněla jsem si i na český film Upír z Feratu. Horor z roku 1981 režiséra Juraje Herze. Mnoho lidí se u toho přihlouple hihňalo, ale mě to přišlo naprosto zvrácený, nechutný a symbolický až až.

K těm kamínkům, Aluško chci se zeptat, mají hlazené krystaly nějaký energetický efekt? Nebo je lepší preferovat pouze surové? A co si myslíš o tom, když mě odpuzuje diamant? Křišťál miluju, ale s diamantem mám opravdu problém. Nedokážu to popsat, prostě mě odpuzuje. Ale setkala jsem se s ním pouze jednou, známá mi ukazovala diamant v prstenu.

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2022-04-12 21:26:39
Ikona diskutujiciho
sipka

Tromlování / ohlazení naruší způsob jak krystal vede energii a tím se krystal znehodnotí. Takže se z něho stane dekorace / těžítko. To platí i pro úlomky, zlomy, nebo špatně vytěžené kusy. Pro léčitelské účely jedině surové a změřit senzibilem.
Diamanty jsou prokleté. Všechny na celém světě, tady je o tom článek. Dobře, že tě odpuzují. Znamená to, že máš správný cit pro energie a jsi správně nastavená.
https://aluska.org/diamanty-drahe-kameny-proklete-nepredstavitelnym-zlem-ktere-prinasi-svym-majitelum-nestesti-a-smrt/

Ikona diskutujiciho Jo 2022-04-12 22:04:30 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Tak jsem si ten článek o diamantech přečetla jedním dechem. No už aspoň vím co jsem to z toho cítila. Prostě něco na energetické úrovni, co se nedá popsat. Ale nebylo to ani trochu příjemné. Ještě mi známá říkala, ať si ho zkusím a já prostě nemohla. Přišlo mi, že mi táhnul dlaň úplně dolů, jako bych to měla upustit na zem. Tak jsem poděkovala a raději ji ho hned vrátila.
Vzpomněla jsem si na jednu fotku nějakého ruského oligarchy. Auto, které mělo celou karoserii polepenou (prý) samými diamanty. No neumím si představit tolik destruktivní energie na jednom místě.
Alue, děkuji za informace o léčivých kamenech, pomohla jsi mi. 🙂

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2022-04-12 23:39:48
Ikona diskutujiciho
sipka

Člověk musí pár takových věcí zažít aby si to odzkoušel a na vlastní kůži zažil. A naučil se co jak cítí. Jinak má pocit že je něco blbě, divně ale neví, jak to má identifikovat a pochopit. Příště si jenom řekneš aha, tohle už jsem zažila a budeš vědět že pryč od toho. A kdyby ne, tak sledovat znamení, ta chodí vždycky.

Ikona diskutujiciho Veronika 2022-04-12 22:30:09 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Prosím, píšete, že Marylin Manson, jež je známý i tím, že jsou s Deppem nejlepší přátelé, je přímo ,,čestný kněz,,. Marylin Manson ale ve skutečnosti není zapsán v žádné satanistické církvi. Aby se stal knězem, musel by projít rituály, díky kterým by byl na kněze vysvěcen, k čemuž nedošlo. Třeba jedna z věcí, která mě zaujala bylo, že v té jeho ,, satanistické církvi,, se třeba nesmí ublížit dětem. Sám se nechal slyšet, že není satanista, přece jen byl totiž vychován ve velmi křesťanské rodině. Ale, je ,, obrazem Ameriky,, . Navíc právě v textech a klipech dost naráží na tu ,, církevní problematiku,,. Ale kde je ta pravda se můžeme jen domnívat.

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2022-04-12 23:37:54
Ikona diskutujiciho
sipka

Je to překlad popisu zahraniční publikace. Zadruhé, samozřejmě že členové vysoce postavených sekt to nebudu o sobě mít napsané na internetu.

Ikona diskutujiciho jana 2022-04-14 13:31:56 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

ahoj Aluška, ďakujem za komentár ku filmu. Vynikajúci film, ktorý je (aspoň pre mňa) pozerateľný aj viackrát. Osobne si myslím, že tá francúzka, ktorá Corsa sprevádza, je diabol sám – pozoruje ľudí ktorí sa venujú jeho „hre“ deviatich brán. A aj pomáha keď chce a uzná za vhodné. Ona to tuším v jednej pasáži Corsovi aj povedala, že študuje alebo pozoruje ľudí. A s tým zasvätením máš určite pravdu – podľa mňa to prebehlo aj reálne vtedy, keď mu pomazala krvou tvár na hotelovej izbe.
Aj samotná Lena Olin (Liana Telfer) mi príde ako bytosť dosť temná…
K tomu zasväteniu hercov počas filmov – nebude to ďaleko od pravdy, napríklad ľudia čo sa podielali na Exorcistovi mali tak isto nehody či problémy.

Ikona diskutujiciho stenly919 2022-04-15 10:26:30 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

To by mně zajímalo, když je jakýkoli film o upírech tak problematický, co je potom z hlediska symboliky a co nám vlastně ukazují ve filmové sáze stmívání, zvláště v tom poslením díle. Můžete prosím někdo znalý symboliky to okomentovat ?

Ikona diskutujiciho Vap 2022-04-15 12:01:41 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Dokonce existují jakési kurzy chození po uhlících, kde si zájemce za to ještě musí zaplatit.Mimo jiné jsem se dozvěděl, že když člověk hledá kamarády, tak někdo pořádá skupinové seznamování někde v parcích a to se také platí.Na čem všem se dá vydělávat.Prostě Satanovy prachy.Žijeme opravdu v ulítlé době.Svobodu vydělávat prachy tímto způsobem nikdo nikomu nebere, ale je to na makovici.Mimo jiné, existují jakýsi manipulátoři s ohněm na předváděcích akcích.Na tyči jim hoří oheň a tu tyč různě roztočí a hází s ní.Myslím si, že normální člověk by se spálil, takže usuzuji, že oni nějaké zasvěcení démonu mít musí.Divákům se to líbí a mají je za borce.Nebo ty oslavy silvestra na Václaváku.Samý blesky, rány-tam normální člověk nepůjde, to je pro blázny zasvěcené bůhví čemu.Normální myslící člověk se tohodle bojí.Takhle neslavili ani barbaři.Nejsou ty lidi náhodou bezduché loutky? Lidi, kteří nemají vlastní vědomí a ovládá je démon, něco jako roboti.Jinak nějaký démonický vliv je patrný u lidí, kteří se oslovují „kámo“ a používají často amerikanismy.Tyhle lidi mají většinou navíc rádi negativní témata a bulvár.Reinkarnovaní pohani, válečnící?

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2022-04-15 12:28:06
Ikona diskutujiciho
sipka

Těžko říct, ve společnosti je toho zla strašně moc a často už ani slušní ldi nevidí co ano a co ne, protože se to často líbivě lakuje na růžovo aby to vypadalo neškodně. Jako reiki, nebo jak jsi zmínil pohanství. Člověk musí kopat hlouběji, aby se k pravdě dostal.

Ikona diskutujiciho kiko 2022-04-15 15:42:57
Ikona diskutujiciho
sipka

Takže ak mi semtam ujde nejaky anlgicky vyraz (lebo tu anlgictinu denno denne pouzivam), tak som vlastne posadnuty demonom? Ked uz si clovek mysli ze tu v komentoch videl vsetko 😀 ….

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2022-04-15 16:12:15
Ikona diskutujiciho
sipka

nope. anglismy jsou všude. jsme tím prosycení… ostatně spousta českých slov je taky původně přejatá z angličtiny i jiných jazyků a lidi si to už ani neuvědomují. jazyk se vyvíjí pořád.

Ikona diskutujiciho kiko 2022-04-15 16:24:28
Ikona diskutujiciho
sipka

pššš, nekaz srandu…Démoni sú za tým 😀

Ikona diskutujiciho tauri 2022-04-15 21:19:36
Ikona diskutujiciho
sipka

Já se dostávám do bodu, že občas nerozumím nejen anglickým slovíčkům, ale i lidem a této hře…
Prostě se člověk dostal do stádia, kdy už se odpojuje od věcí, které mi už nic nepřináší a lidé se jen zbytečně honí stále za něčím a přitom v nějakém smyslu stačí jenom žít a prožívat ty chvíle s druhými..
Člověk občas neřeší už nějaké věci a ať se klidně věc rozbije, nebo ať ten člověk, který sice byl v pohodě, ale nebyl na stejné vlně odejde..už se s lidmi, ani věcmi tak nemažu a možná by to mělo více lidí..Dáváme věcem a lidem stále šanci, i když stojí za prd, ale bereme je jako lidi že každý dělá chybu…Jenže neseme následky díky tomu všichni, tak ať si ty kameny odnese zase ten, který je zbytečně nosí lidem pod nohy…
Taky mi příjde, že poslední dobou přeje matrix více zlým lidem a těm, kteří si mají potřebu na něco hrát..Ne že by tomu bylo někdy jinak, ale když se člověk od toho distancuje „uplně“, tak nemá vlastně kolem sebe ani fajn lidi, ani nabídky na práci, jako dřív. Je to možná i dobře, že nedostává nějakou „otročinu“ ale těch fajn prací je dneska vlastně taky pomálu a čestných lidí pomalu na jedné ruce spočítá. Je to jenom o tom, kdo si stojí za svým a je od srdce, jaký chce být a nebo přestane bojovat a přidá se k temné straně. A když to tak vidím, ani se nedivím, že si sem češi tahají uprchlíky, když oni jsou vibračně to samé v bleděmodrém.
A těch, kteří chtějí být většinou jiní jsou zase právě ony pasti, kdy chodí na různé semináře, chtějí být jiní, chtějí to dát každému „sežrat“ a ukázat, že jsou lepší..pak právě končí zase jako otroci, co poslouchají nějakého guru, který je programuje a odvádí od jejich cesty…Takže ve výsledku potkat někoho se svým názorem je jako potkat onoho Nea, který je svým pánem a odmítá do sebe programovat onoho agenta Smithe..
Takže když vidím nějakého sluníčkáře, tak jejich duše je opravdu dost hnusná..asi jako ta, kteří jsou spoutaní v matrixu..každý akorád pohrdá druhým. Snad tahle hra už skončí …

Ikona diskutujiciho kiko 2022-04-16 02:10:59
Ikona diskutujiciho
sipka

@Tauri: Schválne aký ste ročník? Sadnúť si a nenahánať sa je luxus ktorý si môžu dovoliť starší ludia ktorí majú život za sebou ale rozhodne nie mladí ludia ktorí si potrebujú zabezpečiť budúcnosť aby sa jendého dňa ako vravíte nemuseli za ničím nahánať (aneb. bez práce nebudú koláče). Taktiež, naratív o tom ako je všetko v péči a akí sú ľudia zlí a neviem čo, vídať v komentoch na tzv. „alternatívnych“ weboch tak často že už to beriem ako pravidlo, možno obmedziť práve tú alternatívu by prispelo k lepšej nálade? 🙂

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2022-04-16 07:08:03
Ikona diskutujiciho
sipka

Blbost. To není alternativou. Akorát že si na těchto webech lidi nebojí postesknout. Jinde si to nemůžou dovolit, protože by je tam akorát sepsuli.

Ikona diskutujiciho vap 2022-04-17 03:02:31
Ikona diskutujiciho
sipka

Že někomu ujede anglický výraz o to tu nejde.Mluvím o lidech, co se vyžívají v amerikanismech+vykazují výhradně komerční a bulvární chování (jedno s druhým-komplexně).Častým úkazem tohoto je například taková ta mládež (ale i starší) v kšiltovkách a teplácích či nějak podobně oháklá.
Já bych Danovi (Danielovi) nikdy neřekl Danny („denny“).Českého Stanislava oslovují Stanley („stenly“).Lukášovi řeknou Lucas („lukas“)Proč to vlastně dělají? K čemu je to v Čechách dobré? Mimo jiné mezi sebou si neustále říkají „kámo, kámo….“ Navíc je jim blízké, vše duchovně nízké včetně materialismu a ateismu.Takových jsou např. plná parkourová hřišťata.Například včera kolem mě prošli asi tři skejťáci a najednou mi doslova klesla energie, vycucli mě nárazově, opravdu z nich sálala silná destruktivní energie.(Adrenalínoví lidé bývají posedlí).
Mimo jiné si všímám, že komerčáci okupují i dost čajoven, hlavně tam chodí na šíšu.Dneska už není pravdou, že do čajoven chodí jen alternativní hipíci v kytičkovaných košilích s věncem a máňou na hlavě a v sandálích.Čajovny jsou plné značkového oblečení a značkových bot a naprosto nealternativních lidí, některé holky nesympatické fifleny.Jako nic proti, je mi to fuk, ale jen zírám.Buď jsem moc staromódní a nebo svět opravdu blbne.Dřív mělo všechno svoje nepsaná pravidla, zato dnes je vše tak podivně smixované.Kdo je vlastně dneska hipík, kdo je radikál? Azore vyčuchej to.V 90-tých letech (ač tu dobu jsem neměl rád) bylo vše jasné na první pohled, stačilo se na ty lidi podívat.Dříve např. radikál měl vždy krátké vlasy a hipík dlouhé.Dneska? Je to leckdy i naopak.Hokej, guláš, bordel kam se podíváš.Mimo jiné, dnes se často zženštují kluci, kteří ale nejsou 4 procenta.Proč? (Třeba v Praze a okolí je takových mnou popisovaných lidí jak hub po dešti.Pokud někdo z Vás bydlí na vesnici, tak to co tu píšu, chápat asi moc nebude, nedovedu posoudit).

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2022-04-17 10:01:56
Ikona diskutujiciho
sipka

Vždycky jsemm měla za to, že do čajoven chodí lidi co mají rádi čaj, hledají klid případně trochu asijské atmošky a hudby 🙂 I když si zapamatuju že vždycky na rohu býval aspoň jeden co dělal že tam strašně medituje. 😀 Čajovny jsou super. Akorát tam většinou není co k jídlu a to je na prd, čaj na lačno se špatně tráví.

Ikona diskutujiciho kiko 2022-04-17 13:18:12
Ikona diskutujiciho
sipka

Sorry že stále píšem pod (už) starší článok ale má rád takéto diskusie 🙂
Staršia generácia tiež používala cudzie výrazy, napr.nemecké, schválne nadávali by ste aj na nich alebo by ste boli ticho 😀 .
Svet sa proste mení deal with it… niečo sa zmení k lepšiemu niečo k horšiemu, budťe rád že nemusíte momentálne žiť v takej Amerike tam je na vzostupe „woke culture“ a to by Vás asi prclo 😀 (minimálne mňa z toho ide rozdrapiť a to som mladý 😀 )

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2022-04-17 16:19:38
Ikona diskutujiciho
sipka

Jak by řekl Trump: https://www.youtube.com/watch?v=zRrh241c0PI

Ikona diskutujiciho vap 2022-04-17 14:51:17
Ikona diskutujiciho
sipka

Vím o některých čajovnách v Praze, kde nějaká vegetariánská jídla přeci mají, obsahují například brambory, těstoviny, luštěniny, zeleninu, rýži v různých mixech.Někdy bývají i posypaná sýry a různě okořeněná indickými kořeními.Jinak jak jsem psal, v čajovnách mám zkušenost, že jsou převážně bublající komerčáci ve značkových mikinách.Nic proti nim, nijak je nezatracuji, nevadí mi.Většinou tam řeší životní trable nebo typické přízemní věci, žádné meditace se nekonají.Jinak mám zkušenost, že i ze saunování se dnes také stává snobismus.V saunách potká člověk většinou frajerky a frajery v mladším středním věku načesané, upravené, od pohledu mi přijdou jak lidi z lepší společnosti (hlavně muži často od pohledu nafrněný-téměř zabíjejí pohledem).Většinou si tam chodí párečky užívat večery místo biografu.
Jinak jsem si vzpoměl ještě k těm amerikanismům, děcka jednou na koupališti skákaly z můstku, řvaly tak hlasitě, že to bylo slyšet až 150 metrů ke mě, slyšel jsem neustále „Danny, Danny, Danny“.Takže fajn.Až budu v Americe, tak budu pro změnu říkat tamnímu nějakému Dannymu pěkně počesku „Dane, Dane, Dane“.Asi by si zaťukal na hlavu.Je vidět ten nepoměr, který mě právě štve.U nás se to zkousne, zato v jiných zemích opačně by se to asi nezkouslo.Česká republika je dneska vůbec země podivuhodných věcí.Pokud má někdo sympatie k Americe, tak se tam může přeci přestěhovat.Nejhorší bývají právě tyhle typy komerčních Čechů, co ze sebe dělají rádoby Čecho-Američany (honí si tím ego), přitom o Americe ve skutečnosti vědí kulové.Ono s normálním běžným Američanem je tisíckrát lepší domluva než s takovým typem Čecha.Ale bacha na to, takovým lidem tohle říct do očí, tak hrozí, že se urazí a nafouknou.To je jako šáhnout kohoutovi na hřebínek.
—-

Ještě dodám, že tohle je právě ta moje osudová šikana snad od narození.Celý život mi do cesty chodí převážně lidé, s kterými si pořádně nemůžu rozumět.Bud mají na věci neustále opačné názory, nezajímám je a nebo naopak je zajímám jako terč jejich negativity.Jenže tohle vede akorát k flustraci a nahromadění hněvu.Sednu si v parku na lavičku, vedle si sednou lidé a mluví o věcech, které zrovna nemusim a nebo je nesnášim.Hledám jen cestu, jak zlým duchům a démonům konečně za to všechno praštit facku.Kdyby šli proklet démoni ve jménu stvořitele.

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2022-04-17 16:25:14
Ikona diskutujiciho
sipka

Možná bys mohl lidi míň soudit. No tak chodí mezi námi lidi co jsou hezky oblečení a načesaní, to je přece v pořádku. A co kdo má za mikinu, to je taky jeho věc. Proč si takových věcí všímáš a proč ti vadí, to je spíš otázka pro tebe.

Ikona diskutujiciho mariankosmac 2022-04-17 18:18:58
Ikona diskutujiciho
sipka

Veď prízemní ľudia v značkových mikinách, načesaný a používajúci amerikanizmy sú dnes všade, tak je ,,normálne“ že ich budeš stretávať, nebral by som to asi ako nejaké prekliatie. Oni sami majú dosť svojich predsudkov a tiež posudzujú ostatných a keď vidia niekoho kto nemá upravený účes, značkové boty a značkovú mikinu a miesto toho má starú šuštákovú súpravu, tak oni to tiež berú ako prekliatie, že musia vídať takýchto ľudí. Alebo tiež neznášajú keď niekde v MHD vidia peknú ženu v zelených nohaviciach či elasťákoch a keď vystúpi tak ju hneď kritizujú ,,ako si preboha môže inak dobre vyzerajúca žena obliecť zelené“. Takže sú to len dve strany jednej mince, my vidíme ako prekliatie ich – oni vidia ako prekliatie nás! Inak amerikanizmy tiež neznášam a komentáre ktoré ich obsahujú preskakujem.

Ikona diskutujiciho kiko 2022-04-17 19:13:12
Ikona diskutujiciho
sipka

Tak schvalne páni, boli by ste rovnako kritický keby sa jednalo o ruské výrazy? Niečo mi vraví že ak by decká hovorili rusky tak by ste ani pol slova nepovedali…. Ok teraz hlavne v klude nádych, výdych 😀 je to len taký „pocit“

Ikona diskutujiciho vap 2022-04-18 14:53:09
Ikona diskutujiciho
sipka

Jsme v Čechách, tak by se tu mělo mezi Čechy mluvit hlavně Česky, čili žádné jinonysmy.Angličtinu používat pouze pro komunikaci s cizinci.Já prožil dětsví v 80-tých letech a žádné rusismy jsem nikdy naštěstí od nikoho neslyšel.Lidi se oslovovali normálně Česky (i na pionýrských táborech-né každý tábor vedli skuteční soudruzi, mezi vedoucími bývali i trampové).Já za komoušů v roce 1986 v první třídě nikdy neřekl učitelce „soudružko“, zato ostatní žáci jí tak říkali.Jí to nevadilo, byla to normální ženská, původem rodačka z Jižních Čech, rozená asi ve 30-tých letech.Nemohu si pomoct, ale Jihočeši mi obecně připadají nejvíc normální z celé republiky.Nejhorší mi připadá Moravsko-slezský kraj a Plzeňsko, je tam dost zlých lidí a temná atmosféra.Ani ten Olomouc moc nemusim, podle mé zkušenosti je tam dost natvrdlých a studených lidí.Mnoho lidí pracující v pohostinstvích v Praze mé těchto lidí plné zuby (hlavně těch z Moravy), samá arogance a povyšování (inu démon=zlo).Ale staří Moraváci bývali v pohodě, ovšem tyhhle moderní už moc ne.Oni si tu dolují, protože ví, že tu nedostanou po tlamě.Kdyby naopak Pražák na Moravě si stejně dovoloval v jejich restauraci, bylo by velmi zle.Z tohoto nepoměru plyne mnohé, ať si o nich udělá úsudek každý sám, ale já takovým lidem podlézat nebudu.
Jinak k těm lidem s těmi předsudky, amerikanismy a se značkovým oblečením.To jsou lidi, kteří jsou právě hodně řízený démony a temnotami (čím více předsudků=tím více démon).To se pozná hned.Když jim budeš vykládat něco o dobru, pozitivnu, míru, tak se budou většinou vysmívat, ponižovat a budou tě mít za totálního blba.Když ale nastíníš jakékoliv démonická témata, zazpíváš něco sprostě apod, tak je to zaujme, budeš pro ně borec a pašák.Taktéž když s nima budeš probírat, jaký má nějaká mladá herečka zadek, to se jim líbit bude.Lidi, kteří jsou úplně nejvíc pod vlivem temnot, jsou např.žáci zvláštních škol, byl o tom natočený film Bastardi.To je ten obecný pojem z duchovních literatur „hrubovibrační energie“ a to je právě nejvíc démonické.Lidi, kteří milují výhradně zlo, dobro bud přímo nenávidí a nebo jim nic neříká=silný démonický vliv.

Ikona diskutujiciho kiko 2022-04-18 17:08:07
Ikona diskutujiciho
sipka

„čím více předsudků=tím více démon“, nič v zlom pane ale skúšali ste si zrátať predsudky vo vašich vlastných príspevkoch? (a že ich tam je)
Čierno-biele videnie sveta Vám naozaj neprospeje. 🙂

Ikona diskutujiciho vap 2022-04-19 17:16:18
Ikona diskutujiciho
sipka

Pane, možná máte nastavené myšlení jinak, proto nechápete, co jsem chtěl těmi příspěvky říct.Právě lidi, co mají blíž k Satanu a ke zlu (někdy i záškodnické osoby), mě nikdy moc nechápali ( a nebo to jen uměle hráli, aby mě mohli psychicky dehonestovat a štvát).Možná také moje chyba, že jsem do textu špatně zpracoval své myšlenky, někdy je to docela těžké.Co je teda ten můj předsudek? Když se divim, že komerčáci ve značkovém oblečení jsou v čajovnách, je to předsudek? Jenom komentuju situaci, že tohle nikdy nebývalo zvykem, protože čajovnu považuju za duchovní prostředí pro hipíky, což tyhle lidi většinou nejsou.Zakazuji takovým lidem tam chodit? Ne a jsou mi ve skutečnosti fuk, ani se tam na ně nebudu mračit.Dále popisuju osobní i cizí negativní zkušenosti s lidmi z různých krajů státu.To opravdu nejsou předsudky, ale zlá realita.Obecně kdo si dovolí říct oprávněnou námitku proti hadům na prsou, holt má předsudky, že ano? Zlí lidé si holt musí zvyknout, že si jich budu všímat a budu je posuzovat-naučily mě to špatné životní zkušenosti.
Pokud se vyhradim proti Amerikanismům v Českém jazyce, protože mi přijdou nepřirozené (ale nezakazuji je nikomu používat) je to předsudek? Ale zjistil jsem, že podle Vašeho stylu myšlení vyplývajícho z jednoho příspěvku, kdo nemá rád Amerikanismy, tak musí být automaticky příznivcem Rusismů.Takhle HLOUPĚ (s prominutim) přesně přemýšlí lidé ovlivněný mediálně- bulvárním proudem, což právě v příspěvcích kritizuju.Předsudky, problémy, snobárny a netoleranci k odlišnostem (alternativě) ve společnosti vytváří právě mediální bulvární hlavní proud a ty lidi ve značkovém oblečení užívající amerikanismy jsou jeho otroci-to není předsudek, ale závažná realita.Jak má někdo značkové oblečení, tak na 90 procent je jasné, čemu slouží.Tady jde o to, že ty hadry na to poukazují, ale o samotné hadry jako takové nejde.Pokud někdo měl předsudky, tak to byly například tyhle komerčáci ve značkovém oblečení vůči mě, protože pro ně je člověk v obyčejném oblečení něco méně (socka) a to je právě to, co mě na nich štve.Né všichni komerčáci to ovšem řeknou narovinu, ale je z nich cítit opovržlivost.Sice nic neřeknou, ale už by s člověkem v obyč oblečení nikam nešli.Že někdo nenosí značkové oblečení, ještě vždy ani neznamená, že je chudý a nemá na něj (to ovšem komerčáky většinou nenapadne protože nejsou zvyklí používat mozek).Někdo značkové hadry nenosí třeba proto, že se mu příčí snobárna (třeba mě) a nebo proto, že snižuje riziko okradení na ulici.To je to samé jako STUPIDphony, ty nejdražší stojí i desetitisíce a jak lehké je to ztratit někde z kapsy nebo být okraden.Asi jsem málo stádní, ale já těm lidem skutečně nerozumim, sednou v tamvaji a už to vytáhnou a jedou.Ať žije šedivá nudnost moderního konzumu! Budu lecos kritizovat, na mě žádné manipulativní démonské heslo typu „Mlč, přizpůsobuj se a neposuzuj“ neplatí (to už tady bylo před rokem 1989).A co je výhra démona? Když člověk nevěří v jeho existenci.Ateisté tohle krásně splňují (možná právě i tohle chce ten horlivý protialternativní boj v posledních letech).Pokud tohle obecné vysvětlení v tomto příspěvku nepochopíte, tak už Vás opravdu začnu považovat za provokujícího Trolla a nebudu se s Vámi, pane Kiko, i nadále bavit.Trollení je dětinská zábava duševně nevyspělých jedinců (také způsobená démonským vlivem v mysli jedince).Osoby starší 20-ti let by trollit neměly a měly by vážně diskutovat a obecně brát věci vážně.

Ikona diskutujiciho mariankosmac 2022-04-20 11:42:14
Ikona diskutujiciho
sipka

,,Niečo mi vraví že ak by decká hovorili rusky tak by ste ani pol slova nepovedali….“

Ak budú decká písať rusky tak ich komentáre budem preskakovať rovnako ako tie obsahujúce amerikanizmy, pretože ja jazyky stejne neovládam. Navyše ruština, ukrajinština a ešte viac poľština mi pripadajú ako ,,šušlavé“ jazyky a až ma strasie keď ich niekde začujem. Amerikanizmy zas neznášam kvôli ľuďom ktorí ich používajú – to mám dlhodobo vyskúšané, že sú to ľudia ktorí mi vôbec nesadnú /a tiež takí ktorí používajú napríklad slovné spojenie ,,dobrá práca“/. A tiež nemám rád angličtinu kvôli tomu že v nej neplatí ,,píš ako počuješ“.

Ikona diskutujiciho kiko 2022-04-19 17:54:47 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Nikto Vás netrollí, to vy vidíte „démonov“ za každým rohom… podla oblečenia sa medzi sebou posudzujú možno deti na základnej škole (ani tam kolko krát nie), každopádne ďakujem že ste to so mnou vydržali, snáď som Vás neurazil, prajem pekný deň. 🙂

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2022-04-19 18:24:29
Ikona diskutujiciho
sipka

Zajímavé, já ani nepoznám značkové hadry. Rozeznávám jenom parametry sluší/nesluší a líbí se mi / nelíbí se mi 😀 Podobně to mám s autama. Každopádně dobře vybraný hezký oblečení ocenit umím. Nikdy se mi nestalo, že bych si o někom myslela něco špatného za to, že vypadá, že má drahou mikinu nebo kabelku, natož pokud v tom vypadá dobře. Myslím, že na světě jsou problémy skutečné, vážné a pak pitomosti a imaginární prkotiny. A člověk by to měl rozeznávat.

Ikona diskutujiciho kiko 2022-04-19 20:02:29
Ikona diskutujiciho
sipka

Presne tak! Nepozeráš na značku ale proste kúpiš v čom vyzeráš ako človek, a asi aj dobre vyzerať je zločin alebo ja „nevjem uš“ 😀 a ak mal pán na mysli značky typu adidas, nike, etc. tak to sú mi také značky jak poďme na jahody 😀

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2022-04-19 20:42:18
Ikona diskutujiciho
sipka

Moje adidas trika, to je horší kvalita než od vietnamce, od nich oblečení už nikdy. Je to křivě šité a vůbec nic to nevydrží, potisk se loupal po pár vypráních, prostě hrůza 🙁 ale boty od nich držej.

Ikona diskutujiciho Diana 2022-04-19 20:11:01
Ikona diskutujiciho
sipka

To jsem teďka nedávno narazila na takový podivný článek… Užijte si čtení a podívanou 🙂
https://www.expresfm.cz/aktualne/ostatni/osuntele-boty-vytahane-kalhoty-i-igelitky-aneb-trend-ktery-vychazi-z-looku-bezdomovce/

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2022-04-19 20:44:16
Ikona diskutujiciho
sipka

no to je něco… společnost se opravdu vyvíjí. ale hádejte do čeho

Ikona diskutujiciho tauri 2022-04-19 22:06:04
Ikona diskutujiciho
sipka

Nejde už dneska tak o značku, jako celkový úpadek textilního průmyslu. Vše je takřka černé, člověk už nevidí nic veselýho..Spousta oblečení je ze streče a spandexu..Dříve to byl většinou polyester, nylon a dnes je to právě tohle a ještě o dost slabší materiál. Takže se to časem totálně odrbe…Dost blbá značka je pro mě třeba AlpinePro. Dříve byly i dobré věci v Decathlonu, ale teď je to jak pro důchodce a materiál taky nic moc.
Klimatex, nebo NorthFinder má třeba ještě ok oblečení. Jinak bavlnu už ani nekupuju, protože za chvilku je rozdrbaná a smrdí i po prvním dnu těžší práce…Polyester je v tomhle uplně v pohodě..
Já nenakupuju u vietnamce proto, že spíš tam měly jiný styl oblečení, který byl spíš pro chudší, nebo starší lidi, kteří si nepotrpí na designu. Ale podle mě dneska co se týče oblečení bude asi jedno, odkud to je, protože to bude stejně jedna fabrika.

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2022-04-20 09:32:58
Ikona diskutujiciho
sipka

To bude asi rozdílným potem..? já v bavlně vůbec nemám problém, ale v umělině do tří hodin, protože nedýchá. Adidas triko na sport co jsem si koupila, no do dvou hodin. Prej odvádí pot a rychleschnoucí. Dobrej vtip 🙂 Ani jsem v něm nesportovala a už to bylo. Totální šunt.

Ikona diskutujiciho vap 2022-04-20 02:11:55
Ikona diskutujiciho
sipka

Tak to je v pohodě, já mám z diskuzí zkušenosti různé a proto hádám.Já jsem spíš fylozof a s těmi démony jsem to sebral od křesťanů, ale když se nad tím zamyslím, tak je na tom hodně pravdy.Též každý, kdo se zajímá o magii a okultismus, ví něco o démonech.V démony nevěří snad jen ateista, ale i někteří ezoterici, maximálně ateističtí satanisté.Démoni souvisí se stavem mysli, třeba zlé divoké sny, noční můry i různé špatné psychické stavy.Vy mi jinak připadáte, že tu jen výzvědně sbíráte informace o alternativních tématech a mám z Vás silný pocit, že holdujete spíš ateismu.A nebo satanismu, ale i satanisté mohou ze sebe dělat lživě ateisty před lidmi, proč ne, když někteří se dokonce vydávají za křestany.
Nicméně, realita dnešního světa včetně různých mediálních a bulvárních manipulací v pořádku a božská určitě není.
Potom ještě ty skeptici mi připadají záhadní, protože jedna z nich má za manžela mentalistu.A jiná nejmenovaná skeptička od nich se infiltrovala na nějakou duchovní přednášku, kde obtěžovala přednášejícícho bleskem z fotoaparátu a lživě mu řekla, že fotky dělá pro mámu.Ve skutečnosti tam přišla jako zvěd.Četl jsem to hodně dávno a už ani nevím, co to bylo za přednášku a kdo byl přednášející.Problém je, že jisté iracionální věci na základě zkušeností lidí nějak fungují, ale není technika na racionální prokázání.Jenže tvrdit „není prokázáno=neexistuje“ je hloupé.
Jinak, Aluška se vším určitě souhlasit nebude, ani já si nejsem se vším jistý, co tam píšou, ale přesto dávám odkazy na tyto weby: (ale také řeší duchovno)
http://odkrytelzi.cz/
https://odkrytepravdy.cz/
Jinak nějaká paní Bostlová z Mariánského společenství
https://petrabostlova.wordpress.com/

Ikona diskutujiciho kiko 2022-04-20 10:44:42
Ikona diskutujiciho
sipka

Fúha, síce som mal diskusiu za ukončenú ale musím sa spýtať, nieje satanizmus a ateizmus v jednej vete tak trocha oxymoron?
https://i.pinimg.com/736x/a3/7d/fe/a37dfe8e7ba797f20049998cef5f0e5b.jpg

Ikona diskutujiciho tauri 2022-04-20 11:04:32
Ikona diskutujiciho
sipka

Tak asi záleží, jaké jsi měla/máš…Já teda mam jak bavlněná trika, tak umělá z decathlonu za 100 a jsou uplně v poho..Měl jsem je na dovolený a v těch vedrech vydržely (ty umělý). Ale šetřim si je :)) Já třeba koukal ve Sportisimu na nějaká trika, no řekněme 700-1000 není na triko málo a byly mezi nimi třeba Adidas a jak se na to lidi koukaji, tak stačí zavadit i o nehet a na triku je oko. Pak stačí, když má mikyna zip a nebo v podpaždí se to tře a během pár týdnu je to taky rozrušený a má co cucky. Takže dnes už taky neplatí, co značka, to kvalita. Já dřív třeba nedal dopustit na boty Columbia. Ale i jejich kvalita šla dost dolů..a to je pro mě standart bot kolem 1500-2000Kč. Salomony jsou moc úzký a tvrdý..Tak jsem taky vybral Adidasky..ale ty mám ještě v zásobě 😀
Tady jsou myslím ta trika
https://www.decathlon.cz/p/panske-tricko-na-atletiku-cerne/_/R-p-302631?mc=8506048&c=B%C3%8DL%C3%81
Zkus ještě tu značku Klimatex, to je česká značka..mají i funkční, takže přímo na tělo..ale když jdeš, tak to dost ochlazuje :))
A pokud jsme u odéru, máš nějaký třeba dobrý deodorant? Já zkoušel používat různé BIO a za pár hodin to bylo stejně k ničemu..Tak jsem si koupil v BIO e-shopu křemenec, sice to nesmí spadnout, ale taky to má nějaký efekt..I když ne jako ty, v kterých je hliník a nevim co ještě. Mám i HugoBoss a ten je bez hliníku a taky vydrží několik hodin.

Ikona diskutujiciho vap 2022-04-20 11:35:21
Ikona diskutujiciho
sipka

Existují i nějací ateističtí satanisté, viz vyhledávač.

Ikona diskutujiciho mariankosmac 2022-04-20 15:50:58 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Oni (komerčáci) pohŕdajú aj značkou Adidas a majú na Adidas aj nejakú neslušnú básničku. Nosia skorej Nike, Vans, Guess a podobne, hlavne že tam majú velké viditelné logo/nápis… Odkaz čo sem dala Diana, ten look smutného bezdomovca je konečne niečo dobré, to by sa malo nosiť a nemuseli by sme sa dohadovať o značkách a ,,závidieť“.

Inak od Adidas som mal dve šiltovky a bol to ten najhorší šmejd materiál, asi len tie boty majú dobré. No čo sa týka materiálov v posledných rokoch som si všimol problém hlavne s uterákmi že rýchlo zosmradnú, žeby nejaký materiál v ktorom sa darí baktériam, prípadne aj zlý prací prášok, neviem, najlepšie by bolo keby sa človek nemusel utierať.

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2022-04-20 16:06:02
Ikona diskutujiciho
sipka

No už jsem chtěla houmles luk pohanit, ale když vidím mariána jak to chválí.. tak si říkám, každej styl má asi svýho kupce 😀 Já zůstanu u klasiky.

Ikona diskutujiciho vap 2022-04-20 17:56:16
Ikona diskutujiciho
sipka

Komerčáci často nosí věci, na kterých je ten nápis (znak) značky hodně viditelný, například uprostřed prsou či na zádech.
Takový komerčák má tričko s krátkým rukávem minimálně za 500,- (pokud ho nekoupil ve slevě) a mnou výše popisovaní komerčáci jsou většinou absolventi sportovních škol nebo učilišť, semtam průmyslovek, na gymnáziích a vysokých školách je jich už méně.Někteří dokonce nosí roztrhané džíny přímo zakoupené, dříve to byl symbol alternativy (panku) a každý si je vyráběl doma sám.Někteří komerčáci jsou striktní a nekomerčáky mezi sebe neberou, jiní jsou trochu moudřejší a tolerantnější.

Tohle je přesně příklad klasických komerčních týpků-youtuberů: (některé stylově podobné těmto trochu znám naživo-také sportovci).
To jsou lidi, co kladou velký důraz na zevnějšek-oblékání, často nějaké tetování, jsou na peníze, rádi amerikanismy atd.Ale zrovna tyhle, klobouk dolu, velmi pohybově nadaný.
https://www.youtube.com/watch?v=vTJKgj-3x_I

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2022-04-20 22:32:41
Ikona diskutujiciho
sipka

No počkej, komerčák… dneska koupit slušné triko pod 500 je taky kolikrát docela výzva. Hadry jsou dneska dost drahé.

Ikona diskutujiciho tauri 2022-04-20 18:25:54
Ikona diskutujiciho
sipka

Kdyby se takhle bavilo o značce Adidas v Rusku, asi by bylo po nás 😀 Tam nemají snad nic jinýho…
Pokud jde o smrad, příjde mi, že do vzduchu musí ve velkém množství pouštět různý plísně, proto někdy i smrdí ta bavlna jinak.
A vypadat jako houmeles? Člověk by rád vypadal slušně, ale díky troubům kolem, co se nechali naočkovat a to ve velkém, ještě můžem být později rádi za nějaké oblečení. Protože za chvíli bude o to ještě mela. Pokud je naočkováno kolem 80% číny a velké procento z indie, tak kdo asi bude potom vyrábět oblečení..? Kupute, dokud to jde..už teď koukám, jak některý oblečení chybí a naskladnění v nedohlednu.

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2022-04-20 22:31:14
Ikona diskutujiciho
sipka

Mám tři trika a každé stojí za houby, všechny hned materiálově degradují. Od vietnamce koupíš lepší trika z bavlny. Nevěřím tomu, že nosí všichni Adidas, to sice říká Boris, ale opravdu je to pravda? Ale zase leginy a boty od nich drží. Něco prostě umí a něco neumí.

A jinak něco veselýho na dobrou noc 😀 https://www.youtube.com/watch?v=2-8gsWZqDBM&t=78s

Ikona diskutujiciho kiko 2022-04-20 23:06:50
Ikona diskutujiciho
sipka

Ja už asi pána chápem, on pod pojmom „komerčáci“ myslí to čo my nazývame „stokári“ 😀 to potom hej to su stratené prípady xD

Ikona diskutujiciho tauri 2022-04-20 23:09:43
Ikona diskutujiciho
sipka

Když jde o značku, tak ti, co jsou skutečně bohatí mají pidi značku a nemusí se tím chlubit, protože značka je i reklama a čim větší, tim je to někdy levnější.
Pokud kupuju umělotinu, tak to musí být z klasické látky polyester. Nikdy nekupujte tu hladkou látku..ta se skutečně hned rozjebe. Měl jsem v plánu i košili Columbia za 1500 z nylonu, ale koukám na recenze amazonu a píšou, že taky dost změnili látku a trhá se po pár vypráních. Takže bude tu doba, kdy budem opět nakupovat od vietnamců, ti snad ještě někde mají BIO bavlnu, která má dlouhá vlákna, nebo vzorek, který je hezčí. Mě prostě příjde, že dneska nakupovat ve Sportisimu je někdy stejná cena, jako u vietnamců, akorád se zárukou. Já třeba mám 10 let soupravu Nike z Německa a je pořád uplně v pohodě. Tak možná bude problém, že jsme jiná kategorie a Němci mají prostě vyšší třídu. Boty Nike (cca 2500)mě jednou taky vydržely asi 4,5 roku a to zažily hodně.
Takže nevím, zda jde vždy uplně o značku, jako použité materiály..čim víc mají reklamy, tim víc to asi budou šulit, vůči ostatním. Třeba levná a kvalitní mi ještě příjde značka Head.
Já fakt neřeším, co natom je…to ze mě fakt nedělá větší hodnotu, ale taky to musí držet a vypadat.
To, že většina lidí má bílou podrážku nikde, nebo bílé boty adidas je spíš jejich trapáctví..Protože podrážka je z pěny a nic nevydrží a popkud mají ještě bílý boty, tak jsou časem tak hnusný, že bych s tim nechodil ani na vesnici do lesa.
Vy holky/ženy máte ještě výhodu v tom, že u Vás máte pestřejší výběr..Ne že bych byl baba, ale klidně bych si taky někdy zakoupil Váš styl, jenže nemají takový velikosti..My už pomalu máme jen vše černý, šedý a to je jak na pohřeb, nebo někam do klubu důchodců.
A kdo neřeší značku, pořád melou v rádiu třeba e-shop bezpotisku.cz
Sice se mi jejich styl uplně nelíbí, někdy mají vyšší ceny než značkové, ale koukám, že tam mají většinou bavlnu.
A přidám taky něco..ruský krasavce 😀 když jsem to viděl před x lety, nevěděl jsem, co vykreslit na obličeji…
https://www.youtube.com/watch?v=y90yaLFoYoA

Ikona diskutujiciho vap 2022-04-21 01:02:29
Ikona diskutujiciho
sipka

Tak to koukám, třeba v Praze se dá v nejmenovaných známých hyperrmarketech koupit tričko jednobarevné bez potisku v rozmezí 100 (když jsou akce) až 300,- U Vitenamců také tak nějak.Jinak naopak ve sportovních prodejnách jsem viděl nóbl trička i za 1700,- To je škoda peněž i pro prachatý lidi.V oddělení pánské módy-pánská trička mohou mít i ženy, ale opačně to moc nejde.

Ikona diskutujiciho vap 2022-04-21 02:49:27
Ikona diskutujiciho
sipka

Ještě doplňuji, existují také prachatí lidé, kteří si nikdy na sebe zmíněnou „pubertální značkovou módu (někteří jí nosí i v 50-ti)“ nevezmou, ale to je jiná liga lidí.Můžu zavtipkovat na adresu těch, co rádi pubertální značkovou módu „vyšší šlechta z učňáků (ale i jiných vzdělávacích zařízeních)“Hlavně ta učiliště, jsou nejvíc plná těch, kteří by nejraději nic nedělali a měli se dobře.Dělat kantora na učilišti, hmm, tomu se říká pekelný očistec.Na učiliště bych postavil preventivní policejní hlídky.Slušných učňů lituji mezi tím zbytkem.
A také se mi nelíbí, že mobily nejsou jenom čistě účelová zařízení, ale i symbol snobismu-to je už špatně.

Ikona diskutujiciho vap 2022-04-21 13:15:37
Ikona diskutujiciho
sipka

Jasně „Stokári“ když jsem dal do vyhledávače, tak to bude zhruba ono, co jsem myslel.I když ale dle těch definic by to mohlo sedět i na hipisáky a pankáče.Ale tyhlety, co jim říkám „komerčáci“ s „pubertální značkovou módou“ bývají (ale né vždycky) z lepších finančních poměrů a né všichni jsou ze sídlišť, někteří jsou z rodinných baráků.Třeba ty parkouristi na tom videu typičtí stokári dle těch definicí nebudou, jsou dost prachatý.Ten jeden v tom červeném tričku, jsem viděl víc jeho videí, chlubí se soukromým majetkem, všichni vědí, co má v bytě a tak-youtuberství a jeho obchody mu sypou velké prachy.Je to takové exotství-chlubit se veřejně soukromým majetekem, možná chce ukazovat, jak je schopný, nebo nevím.Je ženatý a má dcerku (i ta je na videích).Fanoušci prostě musí znát jeho rodinný život, sám sobě velkým bratrem.
Viz také ponížil svého dětského fanouška:
https://magazin.aktualne.cz/nemam-drahe-obleceni-ty-mas-malo-penez-urazil-youtuber-chlap/r~29752e243f2b11e9ad610cc47ab5f122/

Jinak já kupuji třeba značkové batohy, protože jsou lepší a daleko déle vydrží, než ty hypermarketové levné šmejdy za 300,- apod, občas boty.Letní žabky mi stačí levnější, v Praze se nosí docela masově, víc než sandále.Co se týká oblečení, v tom jsem skromný, kalhoty/kratasy kolem 400 až 600,- mikiny také tak i když některé outdorové co mám, byly o něco málo stovek dražší.Já uvažuju také tak, že když se ty věci poškodí nebo nevypratelně ušpiní, tak to není taková škoda jako u těch drahých.Zase pravda, těch levnějších věcí mám víc na střídání.Takový ten stud typu „jak budu vypadat, co si lidi o mě řeknou apod“ jsem ze sebe dávno vytěsnil-i to je součást duchovního pokroku.Tím ovšem nechci říct, že bych tak šel do divadla a tak, ale na nějaké ulici, v práci (pokud není určené oblečení) proč ne.

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2022-04-21 13:55:33
Ikona diskutujiciho
sipka

Taras? Jj… teď už má ale dávno novou kauzu. Zneužívá téma Ukrajina aby nabalil diváky. Dost nevkusně. https://www.youtube.com/watch?v=Zhwj99o6GFw

Ikona diskutujiciho kiko 2022-04-21 18:11:54
Ikona diskutujiciho
sipka

S Ukrajinou ani nezačínaj, dva roky bol každý Jožko z ulice študovaný virológ, teraz je zas každý vojnový analytik 😀 už len čakám čo bude nasledovať, hyperinflácia? To zas bude potom každý ekonóm s titulom z vysokej školy života 😀

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2022-04-21 18:16:42
Ikona diskutujiciho
sipka

tu už máme ne? bylo to 9,9% a teď nějakých 14%
a to je stejně jedno že jsme národ odborníků.. v zadku je to tak jako tak

Ikona diskutujiciho vap 2022-04-22 12:40:01
Ikona diskutujiciho
sipka

A také o Tarasovi jednou vyšel článek v novinách naší městské části Prahy, které nám dávají do schránky.Přitom ani nevím, co má s naší městkou částí vůbec společného, když prý bydlí někde Říčanech u Prahy.Bud se potřebuje zviditelňovat a nebo ho chtěl někdo zviditenit.Ted jsem si vzpomněl na již zaniklé stránky o astrálnim cestování, které jsem četl někdy před dvaceti lety.Autor tam měl zmínku, že slávu a bohatství nám dávají démoni (nebyl to křesťan, ale expedimentátor s AC, tehdy mladý kluk asi zhruba v mém věku).Potom následně v průběhu času diskutoval i na lide.cz

Nový komentář

Ikona moderatora

Moderovaná diskuze: Příspěvky se zveřejňují s časovou prodlevou. Pro účast v diskuzi je třeba, aby byl váš komentář v souladu s obecnými pravidly slušného chování a podmínkami používání stránek