Digitální dehumanizace lidstva

27.5.2023 v Zprávy 12

Ray Kurzweil, americký vynálezce futurolog a jedna z klíčových postav technologického vývoje ve společnosti Google, nezná Boha, kterého by uctíval. Má však Stroj a chce, abychom všichni přešli na digitální verzi božství. Chce, abychom se stali superpočítači ve všech ohledech kromě jména. Říká tomu „singularita“, což je název s kvazináboženským nádechem. Singularita znamená „spojení reálného se syntetickým“.Kurzweil to považuje za vrcholný čin, který ukončí potřebu lidské evoluce tím, že přenese smysl a účel života do elektro-digitální encyklopedie „reálného času“ složené z bilionů elektrických obvodů bez duše, které se opičí po tom, čemu říkáme „vědění“.
V tomto způsobu uvažování není sám, jsou tu také Zuckerberg, Schwab, Musk a kdo ví, kdo ještě. A za nimi se táhne celá řada následovníků, kteří jdou stejnou cestou. Jsou jich desítky milionů, ne-li miliardy. Neoznačují se za věřící v „singularitu“, prostě uctívají stejný digitální totem a dovolují mu, aby postupně ovládl jejich životy – megabajt po megabajtu, gigabajt po gigabajtu -, se z nich ukrajuje lidská podstata.

Když vidíte lidi, kteří se neustále dívají dolů, uvědomíte si, že i metamorfují směrem dolů. Aspirace, neboli touha růst, učit se a být něčím víc, než člověk je nyní, je činnost směřující vzhůru. Impuls aspirace ke stavu vyššího vědomí je pohybem vzhůru. Stejně jako strom nebo květina směřuje ke světlu, tak i my lidé.

Ale ti, které svádějí jejich mobily, ipody, tablety a další, se pořád dívají dolů. Dolů na místo, kde jediným světlem je LED diodami napájená záře na čelní straně jejich přístroje. Lidé se pomalu, ale jistě mění v to, na čem jsou závislí. Ztrácejí schopnost vidět a reagovat na skutečné Světlo, svého průvodce, anděla a vrozené spojení s univerzálním kosmickým vědomím. Ztrácejí svou lidskost. Jejich duše je překryta digitálním šumem.

Kdykoli člověk sedí před zářící obrazovkou, je předmětem hypnózy. Člověk se podvědomě stává závislým na tom, co je branou do jiného světa bytí a vnímání: virtuálního světa.

Kurzweil a miliardy lidí, kteří si osvojují jeho fascinaci virtuální existencí, kladou na život okolo sebe velkou zátěž. Jsou závažím, které je uvaleno na živou hmotu. Jsou totiž přijímači a vysílači disonančních energetických polí a tato pole znečišťují přirozená vibrační pole, která jsou zodpovědná za zdraví a pohodu veškerého živého stvoření.

Lidé, kteří se dívají pouze dolů, vylévají své destruktivní vibrace na ostatní ve svém okolí. To je jejich vibrační realita. A ve spojení se skutečným elektromagnetickým zářením vycházejícím z toho, na čem jsou závislí, jsou cirkadiánní rytmy biosféry přehlušeny všudypřítomným elektrosmogem.
Schumannova rezonance (7,86 Hz), která udržuje rovnováhu přírodního prostředí, včetně lidí, volně žijících živočichů a rostlin, je zatlačena do pozadí, zatímco syntetické frekvence záření vysílané z věží a vysílačů 3,4,5G se stávají převládajícím energetickým polem.
Napěťové pole je rozptýleno a zvýrazněno malými kapesními přístroji, s nimiž se asi 95% lidí žijících a pracujících v západních společnostech nemůže smířit. Když je však vaším nejlepším přítelem stroj, snadno propadnete jeho moci.

Milostný románek člověka s technikou se s každým dalším desetiletím stupňuje. Vždycky nás fascinovalo to, co se zdálo, že usnadňuje každodenní život a dělá ho „pohodlnějším“.
Cena, kterou je třeba zaplatit za stále dokonalejší a „neopravitelné“ digitalizované rekvizity moderní doby, je však příliš vysoká. Nelze je jednoduše brát jako něco, „bez čeho se člověk neobejde“.

Do této kategorie bezbytností ve skutečnosti patří jídlo, voda, oblečení, přístřeší a léky, ale ne nebezpečné technologie.

My lidé nejsme stroje. Máme citlivá fyzická těla, úžasně brilantní mozky a vynikající schopnost vnímání a duchovnosti. Úkolem technologie má být tyto schopnosti podporovat, nikoliv je překonávat. Zdůraznit tvůrčí smysl a zesílit schopnost reagovat v každodenním životě v lidském měřítku.

Dnešní rozmanité technické hračky se ale stávají bičem na lidi. Zrodily se z vojenského výzkumu a vývoje. Byly původně koncipovány a navrženy jako zbraně a sledovací zařízení, spojené v jeden celek. Neobsahují žádná zdravotní varování, kromě několika preventivních informací psaných drobným písmem, které jsou méně zřejmé než varování spojená s plastovými hračkami. Děti jsou nabádány, aby s těmito toxickými elektromagnetickými hračkami a s virtuálními světy, do kterých své majitele přitahují, navázaly dlouhodobý vztah – jako můry k žárovce. Jsou to původně vojenské doplňky, které byly přislazeny a upraveny do podoby, která je líbivá veřejnosti. Tyto technologie svůdně narušující božský lidský stav.

Nyní začínáme vidět neblahé důsledky toho, že jsme přijali takovou míru slepé víry ve falešného jednookého boha zvaného „pokrok“ s jeho faustovským příslibem, že nás přivede stále blíže k zaslíbené zemi technologické dokonalosti. Přeměna vřelých, spontánních a tvůrčích lidských bytostí ve sterilní kyborgy bez duše. To je Kurzweilův, Zuckerbergův, Gatesův a Schwabův program.

Chraňte si proto své drahocenné, vnímavé duše a nikdy se nenechte technologicky zotročit. Dopřejte si skutečný prostor k dýchání, který potřebujete, neboť jedině vaše duše zná pravý směr do zaslíbené země.

překlad www.aluska.org 2023 / autor Julian Rose, zdroj: https://humansbefree.com/2022/01/digital-dehumanisation-of-mankind.html

 Komentáře

Ikona diskutujiciho Jabadabaduuu 2023-05-27 05:31:58 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Zde vyjmenovaní vidí singularitě dokonalost a sílu stroje přežít v nelidským podmínkách. Stroje nepotřebují k žití atmosféru s kyslíkem narozdíl od dusící se Gréty. Mohou vegetovat třeba i na povrchu Měsíce. Líbí se jim výhody umělé inteligence oproti lidskému mozku a ty její schopnosti analizovat a kalkulovat. Člověk má přístup ke kolektivnímu vědomí. Ale jen někteří jedinci. Umělá inteligence je propojena se sebou skrze síť.

Ikona diskutujiciho jantulka 2023-05-27 07:45:55 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Smutné, veľmi smutné.
A najsmutnejšie je, keď nejaký takýto Kurzweil, človek s dušou prekrytou digitálnym šumom Ti povie, že: „Musíš ísť s dobou.“

Niektorí rodičia dávajú deťom mobil nasilu. Prídu do cukrárne, reštaurácie, dieťa sa nevie správať, šup mu do ruky telefón. Dieťa sa niečo pýta vo vlaku, autobuse, šup mu do ruky telefón a môžu spokojne sami surfovať ďalej.
Televízia v detskej izbe, úplná samozrejmosť. „No hádam sa nebudem večer pozerať na to, čo chce ono“, aj keď to dieťa už má dávno spať.

Alebo niekomu povieš, že keď nechceš, aby bolo na mobile musíš sa mu venovať. A dostaneš znechutenú odpoveď: „Však práve, musíš sa mu venovať.“
Čo bude o 10-20 rokov?!!!!

Ikona diskutujiciho octomaník 2023-05-27 11:39:42
Ikona diskutujiciho
sipka

Y pořadu Petra Hájka – od cca 47 minuty – synáčkovi nechtějí koupit nový mobil…
v diskuzí se spekuluje, zda je to od „synáčka“ hrané nebo autentické…
https://youtu.be/_RbZzdoSOPA?t=2782

Ikona diskutujiciho sm 2023-05-27 11:52:51 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Posledním pozitivním počinem pana Kurzweila byl jeho syntezátor. Od té doby to s ním jde z kopce. Bohužel si neuvědomuje, že je v kontrastu ostatních řidičů planety majetkem totální lůzr, se kterým se ve finále nikdo bavit nebude a kterého pošlou na digitální otroctví úplně stejně, jako naprostou většinu ostatních. A ještě si to pochvaluje. Nechápačka.

Ikona diskutujiciho dodo 2023-05-27 12:32:38 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Tí, ktorí takto rozmýšľajú zrejme zabudli na to, ako je súčasná technológia zraniteľná a závislá na zdroji energie. A majú zrejme aj inú predtstavu o singularite, než tú, ktorá je vlastná tvorcovi vesmíru. Nahrať vedomie do logických obvodov asi nebude to isté ako splynutie s Božským vedomím.

Ikona diskutujiciho Standa 2023-05-28 13:44:49 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Skvělý výběr překladu, z něhož si navždy budu pamatovat jeho ukončení „…nenechte se technologicky zotročit a dopřejte si skutečný prostor k dýchání…“ Přesná trefa do terče dnešní bolavé epochy.

Ikona diskutujiciho :) 2023-05-28 14:45:04 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Výborný článek, to mi připomělo filmo-seriál který jsem viděla včera… neskutečný snímek childhoods end.. nechápu že jsem se k němu dostala až dnes.. že ho neznám už déle…

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2023-05-28 18:16:36
Ikona diskutujiciho
sipka

to vypadá chutně.. https://www.csfd.cz/film/60764-childhood-s-end/prehled/

Ikona diskutujiciho asdf 2023-05-29 21:51:59
Ikona diskutujiciho
sipka

Ten seriál je dle klasického sci-fi od A.C.Clarka (např. zde: https://epdf.tips/queue/konec-dtstvi.html#)
dřív se mi to líbilo, ale dnes mám pocit že jde o skrytou propagandu NWO, vzatou jako že jsou to ve skutečnosti oni ti „hodní“ i když to „na první pohled“ vypadá že ne. Ale je v tom i víc zajímavých témat, a po technické stránce je to dobře promyšlené…

Ikona diskutujiciho Můj penis 2023-05-28 20:53:10 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Hele koukej co ti posílám.. smaž mi okamžitě můj účet…tohle je můj viral Martin Miloš budeš koukat na můj penis to je co hahaha

Ikona diskutujiciho Roman 2023-05-29 09:11:06
Ikona diskutujiciho
sipka

Tento komentář poslal někdo kdo moji ženu poslední měsíc bezdůvodně obtěžuje. Neznáme ho a nevíme jaký má k tomu důvod. Pochopil jsem že velmi touží po pozornosti takže jestli si s ním někdo chcete popovídat o jeho psychické nemoci tak můžete.
[email protected]
IP: 82.202.9.50
Mám založenou složku a všechno ukládám. Pokud to dojde do fáze jako Poyman a jemu podobní idioti, dám trestní oznámení. Už toho máme dost.

Ikona diskutujiciho Petra 2023-05-30 02:46:50
Ikona diskutujiciho
sipka

Transhumanismus byva datovan vetsinou do r 1957, nic bych nedala za to ze to mohlo byt drive. V te dobe Kurzweil a spol mozna chodili na zakladku, pokud vubec uz byli na svete, ani google nebyl… V roce 1977 vydal Timothy Leary svou Exo-psychologii kterou o 10 let pozdeji zdokonalil do info-psychologie. Cili tohle se resilo v dobe, kdy dnesni duchodci jeste curali do plenek. Nic noveho pod sluncem. Pred internetem, byla tahle zavislost na televizi, pred televizi zase lidi sedeli prilepeni u radia. Treba muj prastryc narozeny jeste za Rakouske monarchie televizi az do sve smrti nemel a jeho modlou byl rozhlas. Uz tehdy se to delo , ze lide byli externe jaksi modifikovani a byli na tom zavisli. Pred 100 lety. Jen se to postupne zdokonaluje a tak je mozne, ze zde KLIDNE do komentaru nekdo uvede FILM, ktery je produktem tehoz, unasi to nasi mysl, krade ji prostor a obsazuje ho svou mentalitou. Jestli je cesty zpet, nevim. Museli bychom travit cas venku, v orirode, bez vseho, HLAVNE BEZ CEHOKOLIV CO JE NA ELEKTRINU. Dnes uz se toho prostredi elektrosmogu neboji ani divoka zver a jsou schopni se pohybovat dokonce i ve velkych mestech ! I zvirata uz jsou zvykla. Nejen clovek.

Nový komentář

Ikona moderatora

Moderovaná diskuze: Příspěvky se zveřejňují s časovou prodlevou. Pro účast v diskuzi je třeba, aby byl váš komentář v souladu s obecnými pravidly slušného chování a podmínkami používání stránek