Dokumentární film Rok konopí – Year of Marihuana

18.4.2012 v Aluška.org 5

Rok konopí

Ahojky Alue,

Chtěla bych tě ( případně další lidičky) upozornit na film, který poběží v kinech od 19.4. pár dní.

Jedná se o dokumentární film Rok konopí, možná si o něm už slyšela. Přijde mi, že by mohl být zajímavý 😉

http://www.rokkonopi.cz/

Pěkný den ti přeji, Katie.

Konopí je rostlina, která provází lidstvo po tisíce let a pro své vlastnosti našla pestré využití v různých oblastech lidské života. Pro své příznivé a mnohostranné působení se běžně a hojně využívaly také léčivé vlastnosti konopí. Jeho potenciál byl zpochybněn až v polovině minulého století ve Spojených státech amerických, kde konopí dostalo od politiků nálepku marihuana a začala být prezentována jako nebezpečná droga, proti níž je nezbytné bojovat.

Film Rok konopí – Year of Marihuana se snaží skrze příběhy nemocných lidí léčících se konopím, rozhovory s vědci, politiky i úředníky objektivně mapovat problematiku využití konopí jako léku v České republice, poukázat na jeho možnosti i meze a to vše na pozadí probíhajícího střetu svobody jednotlivce se zákony společnosti.

Komentáře

Ikona diskutujiciho Míša 2012-04-18 18:59:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

To by mohlo být vážně zajímavé.

Ikona diskutujiciho Babe 2012-04-18 19:44:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Já už jednou ráno vidělo upoutávku a moc se mi to líbilo. Mám už delší dobu v plánu  pěstovat konopí na svém statku, abych si z něj dělalo alespoň látku :D.

Ikona diskutujiciho vlaja 2012-04-18 23:40:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

zakaz kvoli alkoholu nesel by na odbyt

Ikona diskutujiciho Strom 2012-04-21 17:51:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Rozhodně mám v plánu se zajít podívat. Je to úžasná bylina.

Ikona diskutujiciho Primula 2012-04-25 19:53:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ja rozhodne som za používanie konope alebo "marihuany", pretože to čo nám ponúka Matka Zem je vždy každému prospešné. Ja som síce ešte túto rastlinu neskúšala, ale verím, že to čo rastie na Zemi je vždy dobré pre všetkých ľudí. Treba len tomu veriť a nevzdať sa, nikdy sa nevzdať a bojovať za svoje presvedčenie. Lebo keď niečomu Verím, nemôže ma nič a nikto zastaviť, nech si to USA kľudne zakazuje.

Nový komentář

Ikona moderatora

Moderovaná diskuze: Příspěvky se zveřejňují s časovou prodlevou. Pro účast v diskuzi je třeba, aby byl váš komentář v souladu s obecnými pravidly slušného chování a podmínkami používání stránek