Domácí nakládaný zázvor na sushi (video-recept)

8.7.2016 v Zajímavosti 4

Když jsem psala v Zápisníčku, že bastlím doma svoje sushi, ptali jste se jak to dělám a jestli dám návod. Tak jsem se rozhodla, že začnu první nakládaným zázvorem a udělám to formou videa, protože na českém youtube takové video v češtitě ještě není a podle mě tam docela chybí. Můžete tam najít návody na rýži i balení rolek, ale na zázvor ne, přitom je důležitý…

Pokud máte sushi rádi a chcete si ho dělat doma, určitě se vám vyplatí naložit si svůj zázvor. Je to práce tak na 1-2hodiny a ušetříte svůj organismus mnoha jedů, zejména Aspartamu, který se nachází v kupovaném zázvoru. Jak jednou zjistíte co v tom je, bohužel vás často pak úplně přejde chuť dávat si to někde v restauracích.

Nakonec po troše cviku můžete mít sushi lepší, než když si na něho zajdete jinam, což je i moje zkušenost! 🙂 Naučila jsem se to sledováním receptů na zahraničních stránkách, doma, věci jsem si objednala po internetu… zkrátka sushi se může naučit každý, kdo opravdu chce. V dnešní době nic není problém 🙂

Domácí nakládaný zázvor na sushi HD

https://www.youtube.com/watch?v=KtphFBV4Gdo


Znova píšu ingredience na octovou zálivku:

120ml rýžového octa

100ml vody

50gr cukru

1/2 pol. lžíce soli.

A buď to jako ve videu všechno hodíte dohromady a mírně zahřejete, nebo ocet nalijete až nakonec po rozpuštění ingrediencí, aby se vám během zahřívání tak neodpařoval.

Do hotového roztoku můžete nalít 2 pol. lžíce šťávy z červené řepy a zalít tím nakládaný zázvor na konci, tím získá růžovou barvu. Červenou řepu můžete dodat kdykoliv i dodatečně, protože zázvor ve sklenici postupně zraje.

Na netu jsem četla, že se počká pár hodin a můžete ho konzumovat, ale podle mé zkušenosti je to nesmysl, správnou chuť dostává až po dvou týdnech, chodila jsem ho preventivně ujídat a sledovala, jak se mění.

Ještě přikládám fotku, jak vypadá naložený s tou červenou řepou, vypadá to i na oko hezky 🙂 Ale jestli řepu nemáte, tak se s ní vůbec netrapte, ta je jenom na okrasu.

Komentáře

Ikona diskutujiciho Petule 2016-07-08 02:18:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Dekuji! Vypadá úzasne, uz se tesím, az to vyzkousím 🙂

Ikona diskutujiciho gin 2016-07-08 07:59:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Nad tímhle receptem přemýšlím od té doby, co jsi tu o tom prvně psala. Hele, ale všechny ingredience mám, jenom koupit zázvor a můžu jít na to 🙂 Já se teď pokouším pěstovat zázvor doma (mám teď takové pěstitelské období – stromeček z pecky z avokáda, stromeček citronu z pecky…moc mě to baví :D).

Ikona diskutujiciho Alue 2016-07-08 11:23:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[2]:  Nechci ti kazit radost, ale já před lety takhle zasadila dokonce velký zázvor, za celou sezonu na něm dorostl takový malý záprdek o vel. 7×7 cm a ten pak za týden v ledničce zplesnivěl, takže z něho nebyl ani prd. A ta rostlinka taky nebyla bůhvíco a ještě mi ji napadla píďalka…. :D

Ikona diskutujiciho gin 2016-07-08 19:20:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[3]: Fakt jo? :D Hmmm no tak to jsem zvědavá, jak to dopadne teda :D

Nový komentář

Ikona moderatora

Moderovaná diskuze: Příspěvky se zveřejňují s časovou prodlevou. Pro účast v diskuzi je třeba, aby byl váš komentář v souladu s obecnými pravidly slušného chování a podmínkami používání stránek