Domácí slupovací pleťová maska, která vyčistí póry

9.7.2016 v Léčba 21

Milí čtenáři, na Youtube jsem náhodou natrefila na kuriozní videa, kde youtubeři představují velice jednoduchou pleťovou masku z věcí, které pravděpodobně máte každý doma. A je to docela hit, protože videí na jednu a tu samou věc je tam hromada. Youtubeři i rovnou slupují a v HD kvalitě ukazují, co všechno jim maska vytáhla.

Je to docela nechutné, ale ohromující, všichni mají totiž stejné výsledky. Vytahuje to ven celé uhry, což je výborné. Představte si, že si stačí doma jednou za týden namíchat něco, co stojí pár korun, vyčistí vám to preventivně kompletně a dokonale celou pleť, takže nemusíte nic mačkat a nic vám tam už nepokvete! Úžasná představa, že ano?

Ale všechno je to v angličtině, takže jsem se rozhodla pro vás návod přeložit. – Předem říkám, je to fakt kuriozní, asi si budete ťukat na čelo.

Jednoduchá DIY maska na čištění ucpaných pórů

DIY black head nose peel – super easy and it works!

https://www.youtube.com/watch?v=TkR-HQVLbHg


Easy DIY blackhead remover peel off mask removes EVERYTHING!

https://www.youtube.com/watch?v=lBmLC0ECUmk

Pleť si první omyjte, očištěte od případných líčidel a můžete ji nahřát teplým ručníkem, aby se póry otevřely.

Na tuto masku potřebujete:

Černé uhlí v prášku… To znamená, že můžete koupit kapsle aktivního černého uhlí, nebo si podrtit tabletky. Ano, myslí se tím TEN střevní adsorbens, co se bere když máte průjem 🙂 Stačí jedna malá lžička prášku. Černé uhlí se – dle laického vysvětlení nejmenovaných youtuberů – používá proto, že do sebe absorbuje všechny nečistoty, takže na uhry vlastně působí jako magnet. (Normální uhlíky z krbu nelovte.)

Lepidlo v tekuté formě… Není přesně specifikována značka, ale mělo by to být nějaké pokud možno netoxické lepidlo, co se používá i ve školách. (,,nontoxic white school glue“ – netoxické bílé školní lepidlo) Já použila HERKULES, pro mě to nebyla ani otázka nějakého přemýšlení, protože vím když jsem dělala modely, jak krásně umí seschnout na podrážku, takže má pro tuto bláznivinu ideální konzistenci. Navíc HERKULES není toxický, ale jak uvádí oficiální zpráva, obsahuje kalafunu a může tudíž u někoho způsobit alergickou reakci… Já od něj ale měla prsty už mockrát, takže alergii nemám a použila jsem ho.

Druhá ukázaná youtuberka dala do směsi i kapku éterického mentolového oleje, to vy dělat nemusíte, pokud nechcete… ale můžete si tam dát i jiný, pokud chcete aby to vonělo.

Pořádně to zamícháte, vezmete si štětec a natřete na místa na tváři, která chcete čistit. Může to být jenom nos, nebo celý obličej, záleží na vás. Vezměte si na to ale nějakou čelenku, abyste si neublemcali vlasy a pozor, abyste si s tím nenatřeli místa, která nechcete depilovat. Maska je po zaschnutí tuhá jako guma, když s ní zatřete chlupy nebo obočí, udělá vám depilaci. Což může být fajn pokud máte kníreček pod nosem, ale i dost nepříjemné, když chytnete kousek obočí. Takže nanášet pomalu a v klidu.

A necháte to pořádně zaschnout. Záleží na typu lepidla. Někdo schne hodinu, někdo půlhodiny. Taky záleží na tom, jak tlustou vrstvu nanesete – o to déle bude pak schnout.

Pomalu opatrně sloupněte a zkontrolujte to dílo… Pleť je to vyčištění krásně hladká a má stahující efekt na póry.

Zbytky očištěte mokrým teplým ručníkem.

Maska není vhodná na citlivou pleť, může po ní být zarudnutí a pocit pnutí. Také jsem našla i výsledek německé slečny, které to nefungovalo. Patrně asi hraje roli i příprava pleti před procedurou, možná i kvalita a kvantita uhlí, které se použije.

Na netu teď docela letí černá slupovací maska z ebay, na kterou se dělají divoce recenze, protože fakt funguje a je docela levná. Ta obsahuje právě aktivní černé uhlí a hloubkově čistí pleť. Vy si v podstatě to samé můžete takhle upatlat doma.

Komentáře

Ikona diskutujiciho all-is-magic 2016-07-09 07:47:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

A jaký je cca poměr lepidla k uhlí? 5:1?

Ikona diskutujiciho Alue 2016-07-09 08:24:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[1]: Toto uhlí bych dala víc, ať to zase není moc ředěné.

Ikona diskutujiciho m 2016-07-09 11:20:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ještě bych vypíchla BabyFoot, to zase sloupne mozoly, no v ČR toho nemáme fakt ještě dost :-D

Ikona diskutujiciho carnelian 2016-07-09 16:45:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Na tuhle masku mě upozornila ségra, už ji sama i zkoušela namíchat, neúspěšně. Přijde mi skvělý ten efekt vytažení obsahu všech pórů, to by mi bodlo. Ale to, že to trhá i všechny chloupky, je problém. Protože já mám obličej celý porostlý drobnými chloupky a bojím se, že po jejich vytržení by se mohlo stát to, že nové co po nich narostou budou celé černé. 🙁 Nějaká zkušenost někoho s tímto problémem? Díky 🙂

Ikona diskutujiciho Alue 2016-07-09 20:35:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[4]:  No, mně to obličej taky vydepilovalo… :D Nicméně je to fakt zajímavá věc.

Ikona diskutujiciho Alue 2016-07-09 20:36:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[4]:  … ale jestli se toho bojíš, tak to nepokoušej. Mně ale opičí chlupy na obličeji po tomhle nenarostly 🙂

Ikona diskutujiciho iriska 2016-07-09 21:04:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[4]: Ahojky, já mám drobné chloupky na tvářích, tak zatím na ta místa černou masku neaplikuju, dávám ji na T-zónu. Ale existuje zajímavá maska, která by měla růst chloupků na tváři úplně zastavit, tu je recept:

Ikona diskutujiciho Naty 2016-07-10 13:44:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Právě jsem masku vyzkoušela a jsem s ní spokojená. Všechny ucpané póry jsou volné a pleť je krásně hladká. :3 použila jsem lepidlo print pro školáky a zmíněné tabletky s uhlím. 🙂 Všem doporučuju ?

Ikona diskutujiciho eva 2016-07-10 15:27:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Vytahuje to celé uhry?! Co je to za blbost? Po shlédnutí pár videí bych řekla, že to funguje jen jako peeling a čistí póry. A používá se živočišné, nebo aktivované uhlí? Je rozdílné a youtuberky to asi nerozlišují.

Ikona diskutujiciho Malina 2016-07-10 16:43:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Jem i líto,že mi to nefunguje.. něco asi dělám špatně,jen nevím co

Ikona diskutujiciho Kamila 2016-07-10 18:28:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Jdu do toho..a uvidím!

Ikona diskutujiciho Depe 2016-07-10 19:12:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

premyslim, zda to risknout na mou hodne citlivou plet. abych mohla vylist aspon za tyden z domu :-)

Ikona diskutujiciho Alue 2016-07-10 21:07:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[8]:  Super, gratuluji :D

Ikona diskutujiciho Aneska 2016-07-10 21:42:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Už jsem to zkusila a výsledek je ohromující :D

Ikona diskutujiciho LenkaL. 2016-07-10 22:01:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Tak jsem to zkusila na nos a bradu a něco mi to vzalo a plet mam hladkou :). Příště musím tablety víc rozdrtit, uplně na prášek, jsem to měla hrudkovitý :D. Jsem použila nějaký special herkules, měla jsem to do pár minut uschlý :D, takže příště nějaký obyč. Takže to funguje 🙂 !

Ikona diskutujiciho carnelian 2016-07-11 09:59:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[7]:Tuhle znám, recept mám přepsaný, že ho realizuju na některé partie na těle. 🙂 Trochu ale váhám, protože Alue psala, že není dobré chloupky odstranit celé, že si tím "odstraníme antény". Na druhou stranu si říkám, že když si nezruším chlupy na celém těle, nemělo by to snad až tak vadit. Protože co třeba lidi co přirozeně moc chlupů nemají – to by byli od přírody hendikepovaní…

Ikona diskutujiciho Meru 2016-07-15 21:51:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Tiež som dávnejšie tento návod na masku videla. Celá natešenà som to šla hneď skúsiť, všetko som spravila podľa návodu ale nič mi to nevyťahalo 🙁 Možno to skúsim znova ale podľa mna to nezabere tak ako všetko čo skúšam.

Ikona diskutujiciho morrisst 2016-07-28 21:48:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Vyzkoušel jsem. Napařil obličej horkým ručníkem. Pórů to vytáhlo docela málo, ale jako depilace chloupků dobrý. :-) Dám tomu ještě jeden pokus.

Ikona diskutujiciho 'Katty 2016-08-10 21:03:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

No… když už to má i depilační efekt, tak si s tím napiplu nohy :-D

Ikona diskutujiciho Kamila 2016-12-21 10:59:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Zkoušel někdo masku z avokáda prosím? Jak se vám oplatila?

Ikona diskutujiciho Petra 2017-05-26 15:08:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Zrovna ji mám na obličeji :D

Nový komentář

Ikona moderatora

Moderovaná diskuze: Příspěvky se zveřejňují s časovou prodlevou. Pro účast v diskuzi je třeba, aby byl váš komentář v souladu s obecnými pravidly slušného chování a podmínkami používání stránek