Dopisy čtenářů

20.9.2015 v Čtenáři 4

Opět děkuji za všechny krásné dopisy, které mi posíláte. Moc pro mě znamenají!! 🙂

Milá Aluško,

omlouvám se, že ti píšu až teď. Tvá odpověď přišla ve chvíli, když jsem jen přikyvovala hlavou a žasla.

Aniž bych ti poslala fotky jak píšeš napsala si přesně to co jsem zjistila. Než se rozepíšu předem se omlouvám za chyby a způsob, kterým píšu.

Čtu tvé stránky denně, mám upozornění na emailu, a vždy se mí líbí jak si někde přečtu, že si někomu změnila život. Zní to jako klišé, ale já můžu potvrdit, že je to pravda… Postupně jak si pročítám tvé starší příspěvky a dozvídám se nové a nové věci se můj život a svět mění. Víc se dívám kolem sebe, usmívám se na lidi, pomáhám lidem, chovám se k penězům dle tvých rad (dávám spropitné a platím hlavou dolů 🙂 a mám se lépe, ale o to ani tak nejde. Jde o to, že tím jak se měním já, mění se i lidí kolem mě.

Tvou knihu Svět za oponou sem již půjčila druhému dítěti a knihu Svítání kamarádovi ještě než jsem ji stihla přečíst sama. Neustále narážím na situace kdy mohu někomu něco poradit z přečteného u tebe nebo někoho na tvé stránky odeslat.

Synchronicita u mě probíhá na plné obrátky a já se někdy musím až pousmát jak vše do sebe zapadá.

Chtěla jsem ti ještě napsat, že se mi dějí zvláštní věcí. První se týkají očí. Vidím, jakoby se obraz přede mnou vlnil, někdy zas jako bych se dívala na kouř. Když se dívám pozorněji, tak vidím na bílé ploše jiskřičky, už jsem je i potkala ve tmě na wc (odešla žárovka a nejsou lidi 🙂 ) a nejlepší je náš pověšený obří samorost, vidím kolem něj zářivou linku.

Jinak často mi buší srdce z ničeho nic, jako když mám jít maturovat a jsem nervózní, ale nemám důvod, prostě z níčeho nic, jindy zas neuvěřitelnou radost až euforii….až se mi chce plakat…pohlazení, něčí přítomnost……

Chtěla bych ti na závěr napsat, že jsem ti hrozně moc vděčná, nedá se to ani popsat, lapám po dechu když tyto poslední řádky píšu….hm tak teď několik vteřin jsem nebyla schopna dál psát…stále nejsem….knedlík v krku a nejde to…moc moc za všechno děkuju, za to že jsi

Míša


Ahoj Aluško,

pamatuješ na článek ,,Miluju svou spolužačku ale jak to má ona netuším“???

– Ano jsem to já kdo ti tehdy psal o radu a s radostí ti oznamuju že od té doby se můj život hodně změnil k lepšímu.
Uvědomil jsem si že ta situace v které jsem se tehdy ocitl nastala mou vinou, podobné přitahuje podobné 🙂
Každopádně se mi život otočil o 180 stupňú když jsem si přečetl Zákony vesmíru a najednou jsem to celé chápal. Dnes žiju život plný radosti hojnosti a štěstí byla to taková mega přeměna.

Jsem rád, že jsi mi tehdy poradila (možná) zachránila život a já si to tehdy nějak přetrpěl a dnes už jen kvetu 🙂 není důvod proč bys pochybovala o tvé ´práci´ koukni kolikati lidem už si určitě pomohla.

V tomto mailu tě neprosím o nic jiného než o přijetí mého DĚKUJU. Ukazuješ pravdu a kdo jí nevidí tak musí ještě čekat než mu vše docvakne stejně jako já tehdy.

Jsi skvělá ! ahoj

Ahoj Alue,
Před delším časem jsem ti psal o pár rad a ty jsi mi vždy pomohla. Možná si vzpomeneš, ale není to tak důležité. Tvé ochoty a pomoci si nesmírně vážím. Je velice dobré, že je tu někdo jako ty, kdo pomáhá lidem kteří to potřebují. Ostatně je radost číst děkovné dopisy a komentáře které uveřejníš. Díky takovým jistě stojí za to to dělat i když je sposty takových, kteří jsou přímým opakem.
I já díky tvým stránkám a knihám jsem se naučil spousty… A spousty ve svém životě změnil k lepšímu. Však ještě dále se musím učit, abych byl lepším člověkem. Ostatně všichni se stále máme co učit, zlepšovat a to ne jen věkem. 🙂 Jsem si vědom jak svých lepších, tak i horších stránek a díky tvým stránkám a knize (včetně odkazovaných knih) jsem se dosti horších zbavil a dalo by se říci i nějaké lepší naučil.
Jistě nejsem první ani poslední kdo ti napíše poděkování, také je spousty delších i kratších, konkrétních i méně konkrétních, ale myslím že všichni píšeme ze stejného důvodu a to je z lásky a od srdce, za to co jsi pro nás udělala. Jsem rád že pomáháš lidem, díky takovým jako jsi ty, je na světě mnohem lépe. 🙂
Původně jsem nemyslel že napíšu něco takového, ale nechal jsem se vést intuicí a srdcem.
Nyní mám na srdci poslední věc. Pouze jednu otázku: „Myslíš že by bylo možné, aby jsme si občas psali a třeba se i seznámili?“
Možná je to trochu otřepaná žádost, možná by to šlo napsat jinak a třeba i zabalit do jiných slov, ale asi je prostě lepší jednoduchost. 😉
Měj se hezky
Jindra

Milá Alue,
Děkuji za Tebe a za Tvůj blog. Protože díky Tobě se mi otevřel jemnohmotný svět (jsem s Tvým blogem od roku, kdy jsi ho založila a „vyrostla“ jsem s ním 🙂 ) a nejen to.

Když jsem Ti psala na Vánoce (nepěkný rozchod s ex přítelem) tak jsi mi vyloženě zachránila život – a přitom jsi mi „jen“ řekla, ať věřím andělům, když mi to říkají a že si zasloužím někoho, kdo si mě bude vážit a né mě podvádět, ať ho kopnu do řitě, že „přileze“. Stalo se tak. Trvalo to hodně měsíců, ale můj život opět začal být plný života.

A to jsem Ti psala v době, kdy jsem byla „půl minuty předtím“ než jsem si sáhla na život. Uvěřila jsem, že si někoho takového zasloužím a čistou „náhodou“ se i takový někdo objevil.

Jsi tu pro lidi, když jiní odejdou a vezmou s sebou i naději a víru… nikdy Tvou práci nepřestanu obdivovat, protože je nesmírně důležitá. Především pro děti. Z celého srdce Ti přeji, ať máš mnoho skvělých přátel, jen a jen štěstí a klid v duši. A také štěstí na muže 🙂

Před X měsíci jsem Ti psala ohledně duše našeho zemřelého pejska. Že jsem měla pocit, že mi chce něco moc důležitého říct. Pověděla jsi mi, ať si o něm nechám zdát sen, kde se ho zeptám, zda a JAK se k nám opět vrátí. Ve snu byly symboly – horská gorila, 2 000, boj o život, apod,.. Všechny symboly se prolnuly do života úplně plynule a zcela zřetelně, že ani mě to nedovolilo pochybovat – když se to dělo, věděla jsem, že právě o tomhle byla „řeč“.

Asi deset dní potom jsme šli do lesa a byl tam nemocný, zanedbaný a vychrtlý labrador. Vzali jsme ho okamžitě na veterinu a domů. Jeho stav byl vážný. Později jsme zjistili, že nějaké hovado ho tam odvezlo na smrt. — panický strach z kufru u lesa a za tmy, byl také týraný a dost nemocný. Rodiče nikdy nechtěli už psa, protože naší první fenu neskutečně milovali. Ale Barney je i přesto všechno mírné a láskyplné povahy jako právě gorila :). Všechny si získal svou vděčností, láskou a spokojeností, kterou u nás překypuje. Přišel nás na spoustu tisíc a hodně práce – nemoc plus výcvik dospělého psa, kterému se nikdo nikdy nevěnoval plus odbourávání jeho velkých strachů z pozůstatků týrání. Ale nejednou mě dojalo k slzám a dojímá stále, že se opravdu vrátila a byla ochotná podstoupit tohle všechno, jen abychom si jí nechali. Jiná cesta k nám totiž neexistovala, o psa jsem žadonila dlouhé roky. Mé pouto k ní\němu je o moc hlubší, když vím tohle všechno – pověděla jsem to i mamce, protože mamka má velkou zásluhu na tom, že je naše. S taťkou to umí :). Jen mě mrzí, že to nikdy nemůžu říct taťkovi, protože je kolikrát k němu dost chladný – jakoby měl výčitky, že má i jiného psa rád. Moc Ti děkuji za radu, nebýt Tebe, tak by naše rodina nebyla kompletní.
Máme ho už 4 měsíce a jednou nám utekl skrz nezamčenou bránu – nevěřila bys jak jsem vyváděla a brečela 😀 a když se k nám sám vrátil (nadšený, jakou si udělal procházku), tak mi andělé řekli, ať už nikdy nemám strach, protože ti, kteří si jsou souzeni, tak k sobě cestu vždycky najdou. Moc si přeji, aby Barney v našem životě zůstal hodně dlouho.
Děkuji Ti za to ještě jednou!

Opravdu moc Ti děkuji za Tvůj čas, Tvůj blog, Tvou práci a za to, jaká jsi 🙂

Přeji Ti ať máš zdravá a spokojená morčátka i kočičáka a měj se krásně a spokojeně 🙂

Eurien

Kam dál:

• Kontakt: [email protected]

• Líbí se vám tyto stránky? Doporučte přátelům adresu https://aluska.org/

• Líbí se vám publikované články? Za pár dní vám může pošta doručit i knihy! – Podrobnosti ZDE

• Používáte Facebook? Pomozte propagovat tento článek a použijte prosím tlačítko ,,To se mi líbí“ níže pod reklamou, děkuji!

• Chcete mít přehled o videoaktivitách Alue na YouTube? – Můžete se přihlásit k odběru: ZDE

http://alueshop.webnode.cz/

Komentáře

Ikona diskutujiciho Agáve 2015-09-20 08:59:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

To moc potěší, když jsi pomohla jiným lidem i kdyby jen tím, že jsi je vyslechla, a pak ti píšou o svém štěstí.  V téhle složce tvé osobnosti jsi fakt dobrá, obdivuji.

Ikona diskutujiciho Helene 2015-09-20 23:12:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Tyjo víš co? Já jak na tím vším tak přemýšlím…nevím, jestli bych byla schopná překonat všechny překážky v životě kdyby nebylo tebe. Kdybych neměla moji víru, která je mi vším, díky které jdu svým strachem čelem, tak jsem asi ztracená. Tenhle rok jsem překonala sama sebe, zariskovala, šla za svým srdcem a ono se to všechno vyplatilo, všechno to úsilí se mi vrátilo a můj život je teď úplně o něčem jiném. Začínám chápat opravdové hodnoty života a žije se mi fakt krásně a lehce. Těším se na další výzvy, protože díky tobě vím, že když budu jednat jenom srdcem tak se budu mít vždycky dobře. Děkuji 🙂

Ikona diskutujiciho Alue 2015-09-21 08:32:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[2]: Děkuji, to jsem moc ráda 🙂 A ještě tě určitě spousta dobrého čeká, všechno je o našem vnitřním nastavení…

Ikona diskutujiciho Gabby 2016-01-28 16:50:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Slovo děkuji je v mém případě málo, protože vděk se tímto slovem vyjádřit úplně nedá, kdyby takové slovo existovalo, použiju ho 🙂 Taky moc za vše děkuji 🙂

Nový komentář

Ikona moderatora

Moderovaná diskuze: Příspěvky se zveřejňují s časovou prodlevou. Pro účast v diskuzi je třeba, aby byl váš komentář v souladu s obecnými pravidly slušného chování a podmínkami používání stránek