DOPORUČUJI: Zapomenutý objev německého držitele Nobelovy ceny

13.5.2015 v Léčba 29

Základní příčina rakoviny byla oficiálně objevena před rokem 1923 a její objevitel za to dostal Nobelovu cenu za medicínu. Ví o tom jenom malý počet lidí na světě, protože tato pravda je před veřejností, bohužel, skrývána.

V roce 1931, německý vědec Otto Heinrich Warburg (1883-1970) obdržel Nobelovu cenu za objevení základní příčiny vzniku rakoviny. MUDr. Warburg objevil, že rakovina je výsledkem nefyziologického způsobu života.

Nefyziologickým způsobem stravování (jíme převážně stravu, která organizmus okyseluje) a fyzickou neaktivitou se v těle vytváří kyselé prostředí slabě zásobované kyslíkem.

Kyselost z buněk vytlačuje kyslík a nedostatek kyslíku v buňkách zase vytváří kyselé prostředí. MUDr. Warburg řekl: „Nedostatek kyslíku a zakyselení jsou dvě strany téže mince: má-li někdo jedno, má i to druhé“. Jste-li hodně zakyselení, automaticky vašemu organizmu chybí kyslík; a když vám chybí kyslík, tak máte zakyselený organizmus. Kyselé prostředí je prostředí bez kyslíku.

„Odeberete-li zdravé buňce 35 % jejího kyslíku, dokážete z ní udělat rakovinovou buňku za pouhé dva dny“, tvrdil MUDr. Warburg. „Všechny normální buňky mají maximální potřebu kyslíku, avšak nádorové buňky mohou žít bez něj. To je pravidlo bez výjimky“.


Tkáně s nádorem jsou kyselé, zatímco ty zdravé jsou zásadité

Ve svém díle „Metabolismus nádoru“ MUDr. Warburg uvádí, že všechny karcinogenní formy splňují dvě základní podmínky: kyselost krve a hypoxii (nedostatek kyslíku pro metabolismus buňky).

Objevil, že nádorové buňky jsou anaerobní (nevdechují kyslík) a že nemohou přežít v přítomnosti vysokých koncentrací kyslíku. A že mohou přežít jenom s pomocí glukózy a v prostředí bez kyslíku. Proto nádor není nic jiného, než obranný mechanizmus, kterého naše buňky používají, aby přežily v kyselém prostředí, v němž je nedostatek kyslíku.

Zdravé buňky žijí v zásaditém prostředí bohatém na kyslík, které umožňuje, aby mohly normálně fungovat. Nádorové buňky žijí v kyselém prostředí chudém na kyslík.

Kyselost a zásaditost organizmu je výsledkem stravy

Poté, co je dokončen proces trávení, vytváří potrava (dle svého nutričního profilu) podmínky pro kyselost či zásaditost v těle.

Jednodušeji řečeno, zásaditost organizmu závisí na tom, co jíme. Kyselé nebo zásadité prostředí se měří pomocí pH stupnice od 0 do 14, kde 7 je neutrální zónou. Od 0 do 7 jde o prostředí kyselé, od 7 do 14 zásadité. Aby naše buňky mohly dobře fungovat, potřebují lehce zásadité pH, malinko nad 7.

U zdravého člověka dosahuje pH v krvi 7,40 – 7,45. Krev se neustále sama reguluje, aby neupadla do metabolické kyselosti. Avšak některé potraviny krev okyselují a znečišťují organizmus.

Kyselinotvorné potraviny:

 • Rafinovaný cukr a jeho deriváty. Je ze všech potravin nejhorší, protože neobsahuje bílkoviny, tuky, vitamíny ani minerály, nýbrž pouze uhlovodany, které škodí slinivce břišní. Jeho pH je 2,1 (velmi kyselé).
 • Maso (všechny druhy)
 • Výrobky živočišného původu – mléko, sýry, smetana, jogurty atd.
 • Rafinovaná sůl
 • Rafinovaná mouka a všechny její deriváty, jako jsou těstoviny, dorty, sušenky apod.
 • Chleba
 • Margaríny
 • Kofein
 • Alkohol
 • Tabák
 • Veškeré průmyslové a konzervované potraviny, které obsahují konzervanty, umělá barviva a aromata, stabilizátory atd.
 • Antibiotika a obecně všechny léky

Zásadotvorné potraviny:

 • Veškerá syrová zelenina. Některá má sice kyselou chuť, ale v těle se změní a stane se zásaditou.
 • Ovoce. Například citron dosahuje v těle velmi vysokého stupně zásaditosti (nenechte se zmást jeho velmi kyselou chutí).
 • Mandle. Jsou velmi zásadité.
 • Celozrnné obiloviny: jedinou zásadotvornou obilovinou je proso. Všechny astatní obiloviny jsou lehce kyselé, ale ideální strava musí obsahovat i určité procento kyselin, takže je dobré jíst i trochu obilovin. Veškeré obiloviny se musí jíst uvařené.
 • Med. Má velmi vysokou zásaditost.
 • Chlorofyl. Zelené rostliny obsahují chlorofyl, který je velice zásaditý.
 • Voda. Je důležitá pro tvorbu kyslíku. Buďte pořád dobře zavodnění, pijte vodu po malých doušcích po celý den.
 • Cvičení. Cvičení pomáhá udržovat zásaditost organizmu, protože rozvádí kyslík po celém těle. Sedavý způsob života ničí život.

Chemoterapie neléčí, nýbrž zhoršuje kyselost organizmu

Chemoterapie okyseluje tělo do té míry, že tělo musí sáhnout do svých zásaditých rezerv, aby neutralizovalo kyselost. Přitom musí obětovat minerály (vápník, hořčík, draslík), které se nacházejí v kostech, zubech, končetinách, nehtech a vlasech. Proto vidíme změny na osobách, které dostávají chemoterapii, mimo jiné i padání vlasů. Ostatní léky rovněž zhoršují kyselost organizmu, takže je třeba se jim vyhýbat, jak jen je to možné.

(Pozn. Alue: K tématu bych ráda připomenula článek podobného ražení ,,Rakovinu způsobuje překyselení organismu!“… Asi už je všem jasné, proč se tolik lidí s rakovinou vyléčilo jen za pomoci vegetariánské příp. veganské diety. Dávala jsem o tom sem i video, které je také moc přínosné. Najdete ho tady: ,,Vyléčila jsem se z rakoviny bez léků jen za pomoci vegetariánské stravy!“ Další články o rakovině a možnostech řešení najdete v příslušné rubrice ,,Léčba Rakoviny“ v hlavním tématu ZDRAVÍ.)

Správná míra pH

Jak již bylo řečeno, je zcela nemožné, aby rakovinu dostal člověk, který se stravuje zdravě, pije hodně čisté vody a cvičí.

Chcete-li se správně stravovat, zajistěte svému tělu 60 % zásadotvorné stravy a vyhýbejte se výrobkům, které jsou z větší části kyselinotvorné, jako jsou sycené nápoje, sladkosti a produkty rychlého stravování.

Nepřehánějte to se solí a používejte ji co možná nejméně.

Když jste nemocní, postarejte se, aby vaše strava byla zásadotvorná alespoň z 80 %.

Máte-li nádor, tak se snažte vytvořit ve svém těle co možná nejvíce zásadité prostředí. Toho můžete dosáhnout pomocí stravy, cvičení, vyhýbání se stresu a doplňováním chlorofylu.

Názor odborníků

„Veškerá tak zvaná přirozená úmrtí nejsou nic jiného, než konečná míra zasycenosti těla kyselostí“, řekl George Crile z Clewelandu, jeden z nejuznávanějších chirurgů na světě.

„Nesčetné názvy nemocí nejsou důležité – důležitá je skutečnost, že všechny ty nemoci mají stejnou základní příčinu: přemíru kyselosti v těle.“ – MUDr. Theodore A. Baroody, v knize „Zvyšuj zásaditost nebo zemři“ („Alcalize or Die“).

„Zvýšená kyselost organizmu je příčinou všech degenerativních nemocí. Když dojde k porušení rovnováhy a organizmus začne ukládat kyselost a toxické látky ve vyšší míře, než dokáže vyloučit, pak se objevují nemoci“ – MUDr. Robert O. Young.

zdroj: Zapomenutý objev německého držitele Nobelovy ceny

Kam dál:

Máte otázku? Ptejte se do ►Mailu◄

– Líbí se vám tyto stránky? Doporučte přátelům adresu https://aluska.org/

• Líbí se vám publikované články? Za pár dní vám může pošta doručit i knihu! – Podrobnosti ZDE

• Používáte Facebook? Pomozte propagovat tento článek a použijte prosím tlačítko ,,To se mi líbí“ níže pod reklamou, děkuji!

• Chcete mít přehled o videoaktivitách Alue na YouTube? – Můžete se přihlásit k odběru: ZDE

.

Elektronický obchůdek: www.kramky.cz/alue

Komentáře

Ikona diskutujiciho Nikola 2015-05-13 07:00:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Můžu se zeptat, co dávat psům, aby nedostali rakovinu?

Ikona diskutujiciho vahavec 2015-05-13 09:00:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

a jak je to teda s citronem? http://karolinaloskotova.blog.cz/1210/citron-vselek-i-na-rakovinu ted jsem trochu zmatenej a moc tomu nerozumim, citron je prece kyselej a rakovina je z prekyseleni…

Ikona diskutujiciho Alue 2015-05-13 09:53:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[1]: Syrové maso a vnitřnosti v kombinaci s vařenou přílohou a zeleninou jako doplněk. Výborné recepty pro domácí psí stravu najdete v knize Přírodní medicína pro psy a kočky. Velká kniha, kterou koupíte za pakatel:

Ikona diskutujiciho Otavínka 2015-05-13 11:20:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Děkuji za velmi zajímavý článek. Dnešním dnem startuji s novým jídelníčkem, abych se odkyselila. Už dlouho jsem hledala někde něco, abych se dozvěděla, které potraviny jsou kyselotvorné a které záaadité. Konečně jsem vše našla.

Ikona diskutujiciho leeth 2015-05-13 12:49:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

díky za boží článek 🙂

Ikona diskutujiciho sp 2015-05-13 14:00:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[2]:Nejde o pvodní chuť, ale o to co zbyde v těle po trávení.

Ikona diskutujiciho Moudrávrba 2015-05-13 14:04:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ahoj.

Ikona diskutujiciho Ema 2015-05-13 20:27:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

meho pribuzneho vylecila chmoterapie.

Ikona diskutujiciho Alue 2015-05-13 21:58:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[6]: Buď prosím tak moc hodný a koukni se po ní. Kdyby šla poslat ke mně do mailu, můžu ji tady lidem vyvěsit veřejně ať se zorientují, ráda bych se taky přiučila.

Ikona diskutujiciho Alue 2015-05-13 22:01:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[7]: Podvazování nádorů se dělá inkognito v Polsku a ještě něke, ale teď mi to vypadlo… Ta metoda přežila! 🙂

Ikona diskutujiciho Alue 2015-05-13 22:03:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[8]: Tak v tom případě buď neměl rakovinu (chybná diagnoza je naprosto běžná), nebo dostal málo, nebo má zázračně tuhý kořínek. Každopádně gratuluju. Ostatní takové štěstí neměli.

Ikona diskutujiciho Mára 2015-05-13 23:54:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

kdy bude článek zamyšlení co měl vyjít prosím?

Ikona diskutujiciho Aneta 2015-05-14 02:55:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

No a ? Když máme umřít,tak umřeme. To jako nebudu celý život chlastat, jest a dělat co chci a pak jako budu žít o pár roků déle nebo ne?? Duše si vybírá čas svého odchodu už před narozením, takže o co tady vlastně jde? Když se bude blížit můj konec na tomto světě tak to stejně vycítím a proč bych se tomu měla bránit? Proč a jak bych měla umřít zdravá?? Budu žrát celý život "zdravě" a pak mě přejede auto a řeknu si tam nahoře "Já jsem byla ale kus kokota že jsem nevyužila všeho co mi život nabízel" a pak už bude pozdě něco napravit.. všechno je to osud a vše se děje v ten správný okamžik, nic není náhoda ani nespravedlnost. Ani rakovina.

Ikona diskutujiciho Alue 2015-05-14 08:13:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[12]: neboj brzo 🙂

Ikona diskutujiciho Alue 2015-05-14 08:15:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[13]: Aneto, můžeš prožít život zdravá, bez špekatého pupku, vitální a na stará kolena bez těžkých nemocí, bez rakoviny a ležení na JIPce…. Nebo tohle všechno můžeš prožít. O to jestli umřeš dřív nebo později nejde, jde o kvalitu tvého života, který prožiješ. A to si uvědomíš, až tě něco začne skutečně bolet nebo trápit. Dokud ti nic není, neuvědomuješ si, co to je za dar být zdravá!! Počítá se do toho samozřejmě i duševní zdraví.

Ikona diskutujiciho sp 2015-05-14 09:37:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[9]:Tady je taková docela přehledná tabulka.

Ikona diskutujiciho Amálka 2015-05-14 11:38:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[16]: Supr tabulka! Už jsem si ji stáhla, díky:) Jinak moc dobrý článek, plný informací, které mě zajímají.

Ikona diskutujiciho Kač 2015-05-14 14:41:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[16]: Ty jo, skvělá tabulka! 🙂 Díky ní je mi jasné, že mám, co se stravování týče, ještě co zlepšovat 🙂

Ikona diskutujiciho Taft 2015-05-14 17:09:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ahoj,

Ikona diskutujiciho Alue 2015-05-14 18:02:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[19]: ano, za pár dnů tady vyjde další s praktickými tipy

Ikona diskutujiciho adonajpetr 2015-05-14 20:27:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Kyselost, zásaditost (polarita).. věřím, že je to dosti pravděpodobné :-) :-). Zní to jednoduše a jednoduché přístupy jsou snadněji ověřitelné, alespoň tedy v prvotním jednoduchém základu. Takže asi v brzké době vyzkouším :-).

Ikona diskutujiciho Moudrávrba 2015-05-14 21:05:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[13]: Já si myslím, že osud si můžem určit sami i v otázce zdraví. Po tom co jsem viděl  a slyšel věřím v zázraky a v to, že se člověk z rakoviny může dostat sám a nemusí při tom brát nějaké medikamenty. Díky jedné kultivační praxi, kterou sám praktikuji se dostalo hodně lidí z leukemie, rakoviny a jiných těžkých nemocí na které věda a medicína nezná lék. Když se pak takový člověk vyléčí, tak to doktoři nazvou zázrakem a ti utvrzelejší prostě řeknou, že se asi spleli v diagnóze a pacient vůbec nikdy nemocný nebyl.

Ikona diskutujiciho Evča 2015-05-14 22:08:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Uvědomuju si, že mezi vámi riskuju sežrání zaživa, když sem přidám tento článek: http://www.margit.cz/nikdo-kysely/ ale s tím, co o lidském těle vím, tak s ním můžu jen a jen souhlasit. Faktem ale pořád zůstává, že pokud bude člověk jíst většinu potravin "zásadotvorných", jedině mu to prospěje a plně to podporuju! Jenže většina lidí, co si někde přečte tuhle teorii překyselení se zhrozí a chtěla by s tím něco udělat – jenže spoustě lidí zelenina moc "nevoní" a přejít na zásadotvornou stravu natrvalo nedokážou. Najednou se však objeví zázračný doplněk stravy, tabletky, čaj nebo nevímco a slibuje, že překyselení vyřeší za ně… lidi to kupujou jak jatý, vycházej o tom celý knihy a prodejci si mnou ruce a chechtaj se nad lidskou blbostí :D Můj soukromý názor je, že každou informaci je třeba brát s rezervou a všechno si vždycky ověřit.

Ikona diskutujiciho LDV 2015-05-15 07:01:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ještě jedna léčba ( nejen ) rakoviny je Breussova metoda, spočívá ve 42 dvoudenní diete na zeleninových šťávách a bylinkových čajích viz.: http://breussova-dieta.webnode.cz/breussuv-postup/ a šťávy jsou zde http://www.biotta.eu/breuss.html je to docela drahé cca 125,- za 0,5 l. Dá se vyrobit také doma v odšťavňovači 555g červené řepy, 200 g mrkve, 200 g bulvového celeru, 55 g černé ředkve a dvě brambory velikosti vajíčka.Zde dokument s vyléčeným http://www.ceskatelevize.cz/porady/10391040480-navraty-dokumentaristu/21256326358-viliam-poltikovic/

Ikona diskutujiciho Alue 2015-05-15 07:18:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[23]: Mám osobní zkušenost. Brala jsem rozdílné odkyselující přípravky a pravidelně jsem čůrala na lakmusový papírek a sledovala hodnoty svého PH. Výsledky jsem měla a přirozeně to mělo dopad na mé zdraví a na můj další životní styl. Odkyselené však trvá v řádu měsíců, není to hotové za týden.

Ikona diskutujiciho Evča 2015-05-16 14:34:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[25]: Aha, nevěděla jsem, že jsi jí taky brala, nemyslela jsem to proti nikomu zle. Když na to koukám, tak složením je to v podstatě směs minerálů, takže doplňovat minerály je určitě moc dobré (spolu se zdravým životním stylem), dneska jich je ve stravě prý dost velký nedostatek, takže už chápu.

Ikona diskutujiciho Fellien 2015-05-16 16:06:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Na odkyselení je parádní dát si ráno na lačno sklenici teplé vody s vymačkanou šťávou z 1/2 čerstvého citronu :). Jinak tento článek mi nepřipadá jako něco zapomenutého, my jsme se tohle normálně učili ve škole, před pár dny jsem dokonce na toto téma konkrétně dělala zkoušku a úspěšně! 🙂 (ačkoliv je mi jasné, že moje zkouška tady nikoho nezajímá, protože je to off topic :D) Všechno co je v tomto článku je naprostá pravda :). Asi bych to nenazvala "Zapomenutý objev" ale spíš "Objev utajovaný před nezdravotníky". Já teda nestuduju doktorku, ale laborantku, ale učí nás doktoři, kteří pracovali třeba v nemocnicích, ve vědě apod a bylo nám řečeno, že veškeré průmyslové potraviny včetně pečiva, alkoholu apod nejsou ničím jiným než systematickým vyvražďováním lidí, protože je nás na této planetě už moc, za chvíli nám dojde i voda a hold se nás chtějí zbavit. Smutná to pravda. Musím dodat, že nám neřekli že je to tak na sto procent, ale hodně nám různí učitelé naznačují, že nemáme být blbí a že nemáme věřit všemu, co slyšíme v televizi a tak. Že kdo ví, jak to všechno je. Jinak ale tedy musím dodat, že nám bylo taky řečeno, že stejně jako překyselení je pro lidi velmi nebezpečná i alkalická krev (myšleno alkaličtější než rozmezí které Alue uvádí). Chce to hold udržet v rozumném rozmezí. Opravdu hodně kyselý charakter má právě maso a já musím potvrdit že od doby, co jsem maso vyloučila z jídelníčku téměř úplně nevím co je to pálení žáhy a pH moči mám okolo 6-7 což je hodně parádní, je alkaličtější, ale ne za tou zdravou hranicí. Dokud jsem jedla maso, měla jsem pH 5 a nikdy ne víc.

Ikona diskutujiciho Alue 2015-05-16 16:49:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[27]: No vidíš, ty se to učíš ve škole a já tu musím poslouchat, že je to pochybná teorie. Achjo 🙂

Ikona diskutujiciho Fellien 2015-05-21 12:46:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[28]:  Já mám taky papírky, takové ty které ukazují i glukózu, bilirubin a všechno :D. Ale ty jsou už drahé docela… A škola která nevymývá mozky jak jsi hezky napsala :D je Vyšší odborná škola obor zdravotní laborant :). Je radost tam studovat, ale teda ty požadavky jsou opravdu šílené. Studovala jsem před tím VŠ, ale nebavilo mě to, nebyla tam ta náplň taková jakou jsem čekala, vlastně mi to přišlo, že tam nic neděláme a nic se nedozvídám (VUT fakulta chemická) a pak jsem šla na tu VOŠ, protože jsem jinde nenašla stejnou náplň a stejný obsah učiva, laborant se dá studovat pak už jen jako Bc. obor, ale z tama pak vylezeš a taky nic neumíš, tak jsem šla teda na tu VOŠ a je to tisíckrát horší a náročnější než vysoká. Na tom jsme se tam shodli všichni, co jsme přišli z vysoké. Ale jinak je to krásný obor a neměnila bych, za tu námahu to stojí :).

Nový komentář

Ikona moderatora

Moderovaná diskuze: Příspěvky se zveřejňují s časovou prodlevou. Pro účast v diskuzi je třeba, aby byl váš komentář v souladu s obecnými pravidly slušného chování a podmínkami používání stránek