Dotaz ohledně práce s energiemi a o potížích s logickými předměty ve škole

12.4.2010 v Poradna 11

(Dotaz)

,,Milá Alue,
mám na tebe dotaz ohledně těch energií a věcí týkající se jich.
(…..zkráceno o osobní data…..)
Nyní k těm energiím a věcí týkající se jich. Četla jsem u tebe pár tvých článků, týkající se těch energií a velice mne zaujaly. Před pár měsíci jsem začínala mít po večerech takové divné pocity. Měla jsem strach. Už ani nevím proč, ale vždycky jsem si automaticky představila anděla, který na mne dohlíží a všechny špatné pocity byly pryč. To nebylo to jediné, co se u mne změnilo. Když jsem si představila takový plamínek naděje, oheň, (představovala jsem si ho většinou, když jsem byla podrážděná, nebo jsem se cítila bez energie), tak mně to docela jakoby “nabilo”. V mých rukách jsem vždycky pocítila takové zvláštní brnění a ruce se mi zahřály. Dělala jsem to často, hlavně když mi byla zima. A jak jsem si to procvičovala, tak mi potom jenom stačilo říci slovíčko “oheň” a představit si ten plamen, a hned mi bylo lépe.
To ale není zdaleka všechno. Ve škole jsem s ničím neměla problémy, vynikala jsem ve všech předmětech. Když vtom ale jsme prostě začali dostávat těžší a těžší příklady (třeba na matematice a já se musela učit tu logiku, vzorce a tak dále. Jenže můj mozek je zřejmě nechtěl přijmout a vždycky tak po týdnu jsem je všechny zapomněla. Tak jsem poprosila maminku, jestli by mi je nenaučila. Ona souhlasila a tak mně je znovu naučila. Jenže zase jsem je zapomněla. Maminka se divila, že to zase neumím. A tak to chodí pořád dokolečka a moje rodiče to už nebaví mne pořád něco doučovat.
Prosím, poraď mi. Má to všechno souvislost s těmi energiemi? Jak bych mohla ty problémy nějak vyřešit? Když mi nebudeš umět odpovědět úplně tak nevadí, přijmu jakoukoliv snahu. Mnohokrát Ti děkuji předem.”

(Odpověď)

,,Ahoj :)

Očividně máš nadání na používání vizualizace a dobře se ti pracuje s energiemi. – To je velice dobře, rozhodně to rozvíjej a ve svých vizualizacích pokračuj, v životě se to člověku skvěle hodí. – Možná by jsi mohla zkusit pracovat s energiemi podle tohoto návodu:
,,Jak pracovat s energiemi – kompletní návod”
Třeba už jsi ho četla, možná ne, ale v mailu jsi se nezmínila. – Určitě ti všechno popsané skvěle půjde.

Co se tvého problému s matematikou týče, jsi úplně typický příklad člověka, který pracuje hlavně pravou – tou správnou – půlkou mozku. (Možná jsi levák) Pokud má někdo pravou půlku mozku hodně dominantní, levou má samozřejmě méně schopnou. – Správně by to vůbec nevadilo, dokonce je to člověku k dobru, ale ne ve škole, kde podporují rozvoj logické části tvého mozku. – Tedy levé.
Ty pracuješ pravou půlkou, která logiku a prakticky vzato výmysly lidí není schopná brát. Ona pracuje s jinými pojmy. – Pracuje s obrazy, pocity, kreativitou, duchovností.
Tento problém mám taky. – Kromě matematiky budeš možná v budoucnu mít problém i s fyzikou a chemií, plus pokud tvůj mozek odmítá lži, nemusí ti jít ani dějepis.
Přesně tvůj problém mi už popsala jiná studující slečna, její otázka je zveřejněná tady:
,,Jaký je rozdíl mezi intuicí a předvídáním? / Proč mi dělá problém určitý předmět ve škole? / Jak poznám, co je magie a co ne?
Doporučuji to přečíst, určitě se v tom najdeš, slečna se ptá na problém s biologií.
Zapamatuj si následující:
Člověk vždy umí pouze to, co umět má a co potřebuje k životu.
– To je naprostá pravda. – To co ti nejde a čemu nerozumíš to nepotřebuješ. Pokud tě to ale společnost nutí se učit, nezbývá ti nic jiného, než to ,,nějak umlátit” na snesitelnou známku. Můžeš to zkusit i rodičům vysvětlit, protože odlišnost levé a pravé půlky mozku je všeobecně známá,vědecky vysvětlitelná a tvoji rodiče možná budou schopní to pochopit. Také vyzvednutí výhod, které ti přináší dominance duchovní půlky mozku je dobrý nápad.
Neber školu až moc vážně, protože to není to nejdůležitější na světě a nějaká trojka z matematiky ti svět nezboří. Hlavně nemít strach, v matematice se snaž, nebo alespoň předstírej, že se snažíš. – To kolikrát pomůže ke zlepšení známky, protože mnoho učitelů známkuje i snahu.
Člověk, který chodí neustále do školy několik let má pozměněný žebříček hodnot. – Když je pořád zavřený ve škole, jeho pozornost je zaměřená na školu a na to co bude po ní. Až když ze školy výjde a začne si žít po svém, pochopí, že ta škola nebla tak strašně moc důležitá. – Že mít trojku na vysvědčení vlastně katastrofa nebyla.
Navíc se blíží rok 2012 a já ti garantuji, že v nejbližší době budeš děkovat Bohu – nebo něčemu jinému dobrému, v to věříš, že jsi zaměřená duchovně a ne logicky.
– Snaž se svoje vlastnosti přijmout, rozvíjet, zkus se přizpůsobit a ničeho se neboj, všichni nemůžeme být výborní ve všem 🙂

Hodně štěstí 🙂
Alue”

Veverka

Další obrázky Veverek najdete ZDE

Komentáře

Ikona diskutujiciho AnjelikChantall 2010-04-12 11:49:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Veľmi povzbudzujúce…díkes, že si to sem hodila…to je presne môj prípad už od malička.

Ikona diskutujiciho Frise 2010-04-12 11:58:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Nějakej error mi to při psaní hodilo, tk doufám, že nepíšu několikrát… Taky můj případ, ještě že nejsem se svým problémem sama :))

Ikona diskutujiciho Smejko 2010-04-12 12:19:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

krasna veverka ;-)

Ikona diskutujiciho Lúmenn 2010-04-12 17:22:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Jsem za svoje kašlání na matiku vděčná už teď – a vlastně celkově jsem školu nikdy neřešila, nelámala si s ní hlavu a bylo pro mě vždy hodně důležitějších věcí, které se můžu naučit. Jsem ráda, že to tak bylo, hodně mi to do života dalo, třeba to, že můj žebříček hodnot se nestačil moc zkroutit směrem pro systém:)

Ikona diskutujiciho Daja 2010-04-12 18:42:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Mě matika dělá strašný problém, vlastně celá škola… Když jen uslyším jen slovo "škola" znérvozním a začnu se potit, prostě mám stres…

Ikona diskutujiciho Petr Pan 2010-04-12 20:22:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Já se s matikou bohužel musím prát stále, ale je to pro mě menší zlo, než se učit nějaký bichle z psychologie, biologie, práva, atd. To bych teprve nepřežil :).

Ikona diskutujiciho Datlik 2010-04-12 21:22:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Tak už chápu, proč mě něšla nikdy chemie, fyzika moc taky ne, dějepis mě nebavil a matika jakž takž na tu trojku většinou :-D Ale matika byla pro mě z těhle věcí nejmenší zlo. A bavila mě anglina a tělák 🙂 A někdy literatura, když se něco četlo nebo tak nebo učitelka něco vyprávěla.

Ikona diskutujiciho Datlik 2010-04-12 21:24:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Jo a zemák mě bavil, ale jenom na základce, na střední už to tam brali jinak a to už mi moc nevonělo..

Ikona diskutujiciho m-prcek 2011-04-19 23:25:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ahoj 🙂 V poslední době docela dost pracuji s energií… nevím čím to je, ale líp mi pracuje levá ruka a to vždy všechno dělám hlavně pravou rukou… S kamarádkou, které to s energií taky celkem jde, zkoušíme dát ruce k sobě a cítit tu energii. sice není tak silná, jako když to dělám sama, ale cítím ji… Je dobré to dělat?

Ikona diskutujiciho Euklides 2012-07-11 19:21:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Matematika je pouze způsobem jak převést realitu do abstraktní podoby,v podstatě se tedy její funkce neliší od běžně užívané řeči a k jejímu zvládnutí stačí pouze dobrá představivost,jakmile se člověk osvobodí od zažité představy že logika je suchá a nudná pak už nic nestojí v cestě jejímu pochopení.

Ikona diskutujiciho Martin Riedl 2013-05-12 17:30:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Milá Alue, skvělý dopis-článek, tvůj web naprosto miluji a nezapomenu na to, jaks mi poradila s tím, jak se spojit s andělem. Chtěl bych se jen zeptat- není možné, aby člověk uměl používat dobře obě hemisféry? Čili v matice- levá, v duchovním rozjímání- pravá a v životě levá/pravá?

Nový komentář

Ikona moderatora

Moderovaná diskuze: Příspěvky se zveřejňují s časovou prodlevou. Pro účast v diskuzi je třeba, aby byl váš komentář v souladu s obecnými pravidly slušného chování a podmínkami používání stránek