Druhá čakra – Detailně

19.8.2006 v Energie 0

 

Druhá čakra – Svadhisthana, nazývaná i sakrální čakra nebo centrum kříže

Barva: oranžová

Element: voda

Smyslová funkce: chuť

Základn princip: tvořivé rozmnožování bytí

Části těla: hýždě, rozmnožovací orgány, ledviny, močový měchýř, vše tekuté – míza, krev, sperma, trávicí šťávy

Vyživuje: střední trakt, ledviny, močově-pohladní systém

Žlázy: varlata, vaječníky, prostata

Druhá čakra je centrum původních, nefiltrovaných emocí, sexuální energie a tvořivých sil. Je přiřazena elementu vody, ze kterého postává vše živé. Prostřednictvím této čakry máme přístup k oplodňujícím a vstřícným energiím, které pronikají přírodou. Zažíváme sebe jako část tvořivého procesu, který projevujeme skrze pocity a tvořivého jednání. Tato čakra je považována za sídlo Šakti, ženského aspektu boha, ve formě tvořivé rodící síly. U muže zahrnuje její působnost oblast pohlavních orgánů, které v sobě nesou impuls k tvoření nového života, avšak voda také odplavuje a očišťuje to se projeví v oblasti detoxikeční a vyměšující. Na úrovni duševní po jako uvolnění a odplavení pocitů.

Harmonická funkce:

Harmonická funkce se projevuje v přirozeném splývání s proudem života a svými pocity. Jste vůči lidem a hlavně vůči druhému pohlaví přirozeně otevření. Sexuální spojení s druhým člověkem je láska a radost dohromady.

Disharmonická funkce:

Chybná funkce druhé čakrymá svůj původ hlavně v období puberty. Probouzí se sexuální síly vyvolávající nejistotu. Někdy je to, ale také nedostatek něžnosti a tělesné blízkosti v dětství. Jiný možný následek tohoto přístupu je, ža používáte sex jako drogu. To znamená, že jste správně nepoznali tvořivý potenciál těchto sil a použil je nesprávným směrem.

Nedostatečná funkce:

Nedostatečná funkce vzniká ve většině případů již v dětství. Možná vám chyběly dotyky, mazlení a něžnosti. V pubertě jste deroucí se sexualitu zablokovali, potlačili. Možná to zapříčinila malá sebedůvěra. Toto potlačení má za následek nedostatek sebeůcty, neprůchodnost emocí a sexuální chladnost.

Řeč těla: Rozhodující oblast je křížová čakra. Představuje schopnost tvořit a mít prostor k tvoření. Položení rukou do oblasti podbřišku může být výrazem strachu z citového ranění a nebo odmítnutí. Tyto věci je třeba mít na paměti, když jednáte s někým, jehož řeč těla má vztah ke křížové čakře. Takový potřebuje prostor spojený s nepodmíněnou láskou, aby se mohl plně projevit.

Nemoci spojené s křížovou čakrou:

Dráždivý tračník, menstruační cyklus, premenstruální syndrom, menstr. krvácení, cysty na vaječníkách, endometrioza, nemoci varlat, nemoci prostaty

Jak čistit a harmonizovat čakru:

 

Účinky přírody:

Druhou čakru oživuje měsíční světlo, dotyk s čistou, průzračnou vodou i pohled na ni. Měsíc obvzlášť v úplňku, stimuluje pocity. Tiché posezení u čisté vodní hladiny, koupel v ní nebo pár doušků čistého pramene pomáhá očistit tvou duši a osvobodit ji od citových blokád a stresů, aby život mohl zase volně proudit.

Účinky hudby:

K aktivování se hodí plynulá hudba, vzbuzující pocit nezkažené životní radosti. Ke zklidnění čakry naslouchejte zpěvu ptáků, zvuku tekoucí vocy, vodotrysku, nebo meditační hudbu se zvky přírody.

Účinky barev:

Druhou čakru aktivuje jasná oranžová barva, která zprostředkovává oživujíící energii. Podporuje sebeúctu a vzbuzuje radost ze smyslových požitků.

Účinky vůní:

Ylang ylang: je jedno z nejznámějších afrodysiak. Otvírá se smyslovému vnímání. Jeho sladká vůně dává pocit bezpečí. Nahromaděné a zadržované emoce se rozplynou.

Santal: Používá se na zlepšení sexuality. Povzbuzuje fantazii a probouzí radost z činnosti.

Olej – směs pro intimní atmosféru – Přírodní éteriký olej

 

 

 

 

Komentáře

Nový komentář

Ikona moderatora

Moderovaná diskuze: Příspěvky se zveřejňují s časovou prodlevou. Pro účast v diskuzi je třeba, aby byl váš komentář v souladu s obecnými pravidly slušného chování a podmínkami používání stránek