Druhy přírodních bytostí ve zjednodušené kostce

3.2.2010 v Bytosti 0

Andělé jsou strážci světa přírody. S láskou pomáhají lidským bytostem a království přírody, aby se vyvíjely. Dohlížejí na duchy, kteří se o přírodu starají. Mezi jinými jsou to víly, skřítkové, trpaslíci, duchové vzduchu, salamandři a elfové.


Tam, kde tito duchové žijí v těsné blízkosti s lidskými bytostmi, jsou ovlivňováni jejich emocemi a napojují se na jakoukoliv dostupnou energii. Připojí se stejně snadno jak na temné myšlenky, tak i na naši pozitivní energii, a obě pak díle rozvíjejí. Ten, kdo pracuje s krystaly ví, že duch uvnitř krystalu bude zvětšovat negativní energii stejně jako pozitivní léčebnou energii. Takže duchové mohou být ničiví i tvořiví.


Funguje to takhle. Salamandři, duchové ohně, pomáhají hořet ohni. Když jsme shromážděni kolem veselých plamenů, salamandři pohotově pracují. Když jsou lidé zlostní a nejsou v rovnováze, salamandři na to reagují tím, že přemění mírný oheň na naprostou katastrofu. Když nějaký dům, či obec zcela shoří, tito salamandři budou zářit-často potlačenými-chaotickými emocemi lidí, kteří tam žijí.

Oheň je také očistný. Když jsou lidé zpopelňováni, salamandři pomáhají s uvolňováním starých rodinných vzorců chování, negativních návyků a myšlenkových názorů, které by se jinak mohly napojit na citlivého člena rodiny, který je ještě naživu.


Duchové vzduchu jsou Sylfové. Usmívají se v jemném letním vánku nebo se mohou semknout do šílených tornád nebo hurikánů. Duchové vzduchu se napojí na naši potlačenou zlost a vyjádří ji navenek.


Víly pečují o květiny. Tam, kde máme svoji zahrádku a ony se tam cítí bezpečně a milovány, pomáhají víly růst našim květinám i zelenině.


Existují také Rusalky, což jsou vodní víly a Mořské pany, které dohlížejí na rostliny na dně moře. Duchové Země jsou Trpaslíci, kteří pracují s kameny, minerály a drahokamy.


Tito duchové jsou tvořeni jen jedním elementem, ne jako lidské bytosti, ve kterých jsou obsaženy všechny čtyři: vzduch, voda, oheň a země. Jakýkoliv z těchto duchů může být velmi zlomyslný.


Vyplatí se nám, abychom s nimi zacházeli s patřičnou úctou.

_______________________________________

Z knihy Světla andělů od Diany Cooper

Další figurky víl a andělů najdete TADY

Komentáře

Nový komentář

Ikona moderatora

Moderovaná diskuze: Příspěvky se zveřejňují s časovou prodlevou. Pro účast v diskuzi je třeba, aby byl váš komentář v souladu s obecnými pravidly slušného chování a podmínkami používání stránek