Duch / Ghost 1990

5.9.2012 v Doporučení 10

Film Ghost je velice zajímavý a přínosný pro lidi, kteří by rádi měli představu o tom, jaké to asi je, když člověk zemře a bloudí dál na tomto světě jako duch. Ačkoliv tento film je samozřejmě Americký a řádně osolený, základní pravda tady je, jenom si ji umět z filmu vyfiltrovat a rozlišit co je dosolené a co je podle skutečnosti.

Speciálně bych ráda upozornila na tyto chvíle z filmu:

– Když Patrick Swayze jako duch bafne na kočku, ona ho vidí. – Tak je tomu i ve skutečném světě.

– Když Swayze umírá a stává se duchem, otevře se mu kužel světla a má možnost odejít do nebe. – On ale nešel. Rozhodl se zůstat a tunel se mu pak na nějaký čas uzavřel. Pak celý film řeší, co řešit potřebuje a až když vše dobře dopadlo a jeho lásce nic nehrozí, otevírá se mu světlo znova. A tentokrát jde, protože už tady na zemi má dořešeno vše. Je smířený a rozloučený. Takto to funguje doopravdy.

– Všimněte si, že když ve filmu zemřel někdo, kdo za života udělal něco hrozného, odnesly si ho zrůdné stíny. – I to je skutečnost. Po smrti budete konfrontováni s realitou, jakou si zasloužíte. Kdo dělal dobro, zažije nebe. Kdo zabíjel, kradl a škodil, prožije si muka, o jakých se mu ani nesnilo.

Soundtrack


– Všimněte si, jak duchové najednou začali Whoopi Goldberg vyhledávat, když se ve filmu stala z podvodného media, co tahá z lidí jenom prachy a lže, skutečným mediem (a jak ji to vyděsilo, když najednou duchy začala skutečně slyšet). – Funguje to tak i v životě, protože mnoho duší má nevyřešené záležitosti a tak vyhledává lidi, kteří je mohou slyšet a pomoci.

– Duch v metru, co umí hýbat s věcmi pomocí zlosti, je bloudící duše. Během filmu vyjde najevo, že tragicky zahynul. Proto na tomto místě bloudil. Když na to došla řeč, ruplo mu v makovici a utekl, protože s tím nebyl srovnaný. Tak to také funguje. – Pokud byl někdo zabit, může bloudit po tomto světě tak dlouho, dokud si situaci neuvědomí a dokud se s ní vnitřně nesmíří. Dokud se tak nestane, vypadá jeho existence zhruba tak nějak, jako v tomto filmu. Jeho schopnost pohybovat věcmi pomocí destruktivních emocí je také podle pravdy, vzpomeňte si na poltergeisty.

Oficiální upoutávka:

Pravdivých okamžiků je ve filmu opravdu mnoho.

Připravte se na to, že si u něj možná popláčete. Já posmrkala celý balíček kapesníků, protože tam byly takové chvíle, které už člověka opravdu niterně chytají, hlavně pokud si něčím podobným už prošel, anebo je zkrátka filmová plačka, která to až moc prožívá.

Ale nebudete jenom plakat, protože humor přináší do filmu hlavně postava, kterou hraje Whoopi Goldberg. Šílené situace, které je nucena ve filmu řešit, vás dostanou a – co si budeme povídat – ona prostě má své kouzlo osobnosti, které do filmu přináší čerstvý vzduch.

Oficiální popis filmu:

Lehce komediální melodrama je kombinováno s detektivní zápletkou. Mladý newyorský bankovní úředník Sam (Patrick Swayze) začne žít s výtvarnicí Molly (Demi Moore). Jejich počínající šťastný život je však přerván Samovou násilnou smrtí, když jej na ulici zastřelí neznámý poberta. Ale Sam nemůže milovanou dívku opustit, a tak ji provází životem alespoň jako duch. Ze záhrobí naváže spojení se světem živých prostřednictvím bizarního média, kterým je černoška Oda Mae (Whoopi Goldberg).

Podívejte se na něho, určitě nebudete litovat 🙂 – Ale nachystejte si kapesníky, všechno poteče proudem, hlavně ke konci.


Kam dál:

Další doporučené filmy – ZDE

Znáte skvělý film, který stojí za zmíňku? – Doporučte mi ho ►mailem◄

Máte otázku? Ptejte se do ►Mailu◄

• Líbí se vám tyto stránky? Doporučte přátelům adresu https://aluska.org/

• Na Aluška.org najdete také interaktivní chat Vstoupit do Chatu – ZDE

• Líbí se vám publikované články? Za pár dní vám může pošta doručit i knihu! – Podrobnosti ZDE

• Používáte Facebook? Pomozte propagovat tento článek a použijte prosím tlačítko ,,To se mi líbí” níže pod reklamou, děkuji!

• Chcete mít přehled o videoaktivitách Alue na YouTube? – Můžete se přihlásit k odběru: ZDE

Komentáře

Ikona diskutujiciho mg 2012-09-05 06:45:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

… jo, veľmi fajnový film.

Ikona diskutujiciho leilafrank 2012-09-05 06:46:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Tenhle film mám moc ráda, taky si u něho vždycky dost pobrečím a myslela jsem si že to tak nějak funguje i ve  skutečnosti.

Ikona diskutujiciho stenly911 2012-09-05 08:37:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Zajímavý, peklo sice neexistuje, ale pokud je člověk za života zlý a snaží se ubližovat druhým, tak trest ho nemine, přesto že to peklo není – ale co to potom je ?

Ikona diskutujiciho Verunka 2012-09-05 10:02:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Jojo tenhle film si pamatuju. Byla tam i scéna u jeho hrobu, kdy jí za každou cenu chtěl ukázat, že je tam s ní. Ale jí to dělalo ještě hůř, ubližoval jí tím. Pamatuju si to dobře? Snad na to někdy mrknu znovu, je to dobrej film.

Ikona diskutujiciho Blue 2012-09-05 10:35:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Jsem rád, že se tu oceňují i filmy mého mládí ;-)

Ikona diskutujiciho Martina 2012-09-05 13:36:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Fabuluješ, Alue. Po smrti odchází duše z matrixu (hmoty), žádné peklo jí nečeká. Přízraky ji neodtáhnou na škvarky.

Ikona diskutujiciho Kecal 2012-09-05 14:34:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Viděl jsem před pár lety ale když jsem to viděl napoprvý, tak mi vůbec nedocvakly nějaký souvislosti s duchama, bral jsem to jen jako dobrej film :-)

Ikona diskutujiciho meditaceprodeti 2012-09-06 13:15:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Jo tohle je moc hezký film, já ho viděla v kině a několikrát v TV. :-))

Ikona diskutujiciho pa 2012-09-07 09:45:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[3]:já si myslím, že taková duše se dostane po smrti do duchovní nižší úrovně,a která jí náleží, tedy mezi sobě rovné, mezi stejné darebáky jako je ona sama a ti se budou chovat k sobě stejným způsobem, proto se tato úroveň nazývá peklem, není odtud úniku, jen pokud si uvědomí chybu a chce ji napravit, třeba tím, že si v příštím životě prožije na vlastní kůži vše, co způsobila a chce vyrovnat dluhy, které má na svědomí.

Ikona diskutujiciho BoFi 2012-10-13 15:23:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Super film <3 v tom mají poselství

Nový komentář

Ikona moderatora

Moderovaná diskuze: Příspěvky se zveřejňují s časovou prodlevou. Pro účast v diskuzi je třeba, aby byl váš komentář v souladu s obecnými pravidly slušného chování a podmínkami používání stránek