Duchovní probuzení může transformovat nebo zničit vaše vztahy

24.8.2022 v Spiritualita 14

Duchovní probuzení a osvícení je často považováno za konečný cíl, o který by měl člověk v životě usilovat, ale zatímco často diskutujeme o velkých výhodách této cesty, přehlížíme oběti, které to s sebou nese. Duchovní probuzení může být osamělý a odcizující proces, který může mít vážný dopad na vaše vztahy.
Duchovní probuzení je jedním z nejhlubších zážitků, s nimiž se člověk kdy setká. Je to okamžik, kdy je schopen znovu se spojit s Vesmírem a pochopit, že jedinec a božství skutečně jsou jedno. Je těžké tento zážitek logicky vysvětlit nebo přesně definovat, protože je to velmi komplexní zkušenost.Někteří to popisují jako okamžik, kdy objevíte vyšší smysl svého života, své skutečné poslání nebo účel. Jiní věří, že stav duchovního probuzení spočívá v tom, že se vzdáte svého individuálního „já“ ve prospěch většího univerzálního obrazu. Když si uvědomíte, že jste jedno s Vesmírem, jste schopni skutečně vidět, že jste jen jedním malým dílkem mnohem větší skládačky, což vám dává možnost opustit jakákoli sobecká přání nebo touhy ve prospěch vyššího dobra.

Bez ohledu na to, jaké definici věříte, základní pravda je, že duchovní osvícení je okamžik, kdy se vám otevřou oči pro nový pohled na život, který žijeme. Místo toho, abyste svůj život prožívali ve stresu z nepodstatných detailů, jste schopni podívat se na širší souvislosti. Je možné, že by malá oběť z vaší strany dnes mohla mít hluboký dopad na svět? Tento způsob myšlení vám umožní vidět v každé situaci to dobré a udržet si optimistický pohled na věc, místo abyste byli zahlcení pesimismem a sebestředností.

Ti, kteří v současné době procházejí duchovním probuzením, mohou mít pocit, že jsou více spjati s okolním světem a přitahováni k přírodnímu prostředí. Začínají si všímat a vnímat myšlenky a pocity lidí kolem sebe a pociťují zvýšený soucit a empatii.

Jakmile se více sladíte s energií Vesmíru, všimnete si také, že vaše intuice je silnější a spolehlivější. Nepřehlížejte ji. Čím více budete své intuici naslouchat a uvádět ji v činnost, tím silnější a přesnější bude.

Nejvýraznější změna je, že jakmile dosáhnete bodu duchovního probuzení, začnete si všímat neuvěřitelného vnitřního klidu, který to doprovází. Už se nebudete zabývat destruktivitou a toxickou energií vnějšího světa, ale budete si užívat čas strávený osamotě. Odstoupíte od svého hektického programu. Vaše životní hodnoty se změní.

Bohužel, i když to všechno vypadá jako skvělý krok ke šťastnějšímu a spokojenějšímu životu, může to velmi poznamenat vaše vztahy. Každý je na své vlastní duchovní cestě, která má unikátní tempo a vaši blízcí nemusí být tak daleko, jako vy. Když uvidí, jak přecházíte k tomuto novému pohledu na život, najednou se mezi vámi vytvoří propast, kdy už si nebudete navzájem rozumět.

V tomto okamžiku se váš vztah začne ubírat jednou ze dvou cest. Buď bude váš pokrok vašeho partnera inspirovat a posilovat, posune vás oba na vašich duchovních cestách kupředu a vytvoří hlubší a silnější spojení než kdykoli předtím, nebo budou rozdíly mezi vámi příliš velké a rozdělí vás.
I když byste měli vyvinout adekvátní snahu, abyste si svůj vztah udrželi (pokud vám vyhovuje), nedovolte nikomu, aby vás na vaší duchovní cestě brzdil. Pokud byste to udělali, připravili byste si totiž rozcestí nové. Buď budete nešťastní v nepodnětném vztahu který vám nic nedává s člověkem který vám bude připadat primitivní přízemní a nudný, nebo se necháte strhnout zpátky do starého kolotoče a začnete spolu se svým partnerem stagnovat, abyste si ho udrželi.

Někdy zkrátka není možné mít oboje. Hodně záleží na tom, jaké lidi okolo sebe máte. Pokud podobné situaci čelíte, dejte si své možnosti na misky vah a zhodnoťte, co je pro vás v životě důležitější. Jestli mít dobré vztahy s lidmi, kteří na sobě odmítají pracovat, do konce života se kvůli nim přetvařovat a dělat ze sebe někoho kým nejste, nebo být sám sebou, rozvíjet se, osvobodit svou mysl, i za cenu možného osamění, nebo ztráty svého partnera? … Problém je volba.

Ať se rozhodnete pro cokoli, jisté je jen jedno: Tomu co vy, čelil při svém duchovním probouzení, v nějaké fázi svého života, každý člověk. Pro někoho to byla rodina, pro někoho přátelé, pro někoho partner a pro někoho to byli úplně všichni.

poslechnout si článek v audioverzi ZDE

© aluska.org 2022

 Komentáře

Ikona diskutujiciho Astrid 2022-08-24 05:36:57 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Jo tento článek mi mluví z duše. Přátelé nemám žádné a když už, tak se zdrží v mé přítomnosti jenom krátkou dobu protože jsem pro ně údajně mimo. Jak je v tomto směru člověk jinak naladěný než ostatní, tak je těžké být na všechno sám

Ikona diskutujiciho mike 2022-08-24 11:04:19
Ikona diskutujiciho
sipka

Vitaj v klube Astrid, usmev.

Ikona diskutujiciho Danny 2022-08-24 14:07:42
Ikona diskutujiciho
sipka

Nejsi v tom sama. Já i když si nějakou podobně naladěnou kamarádku najdu, brzo se naše cesty stejně rozejdou a ztratíme kontakt. Většinou pak nemají zájem to kamarádství udržovat ony a jsem to vždy já, kdo se ozývá.

Ikona diskutujiciho Magnetko 2022-08-24 08:50:42 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Aluska ty vies presne kedy prehovorit cloveku do duse krasnym clankom. Presne sa nachadzam na tomto rozcesti duchovny vývoj vs vztah a vyssie spomenute mi len potvrdzuje to co si myslim uz nejaku chvilu ze niekedy clovek musi opustit jedno aby mohol ist dalej aj ked to nie vzdy je jednoduche. 🙂

Ikona diskutujiciho mike 2022-08-24 11:05:10
Ikona diskutujiciho
sipka

Vela stastia v rozhodovani Magnetko, treba dat na pocit a intuiciu, ja uz som za rozcestim, usmev.

Ikona diskutujiciho vaclav 2022-08-24 09:09:48 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

„Je to okamžik, kdy je schopen znovu se spojit s Vesmírem a pochopit, že jedinec a božství skutečně jsou jedno.“
nemůžeme se stát bohem, ale můžeme ho znát. nad bohem není nic vyšího, proto nemá v sobě žádnou pokoru, cokoli dělá, je vždy dobré. my, jako lidé, si ji ale musíme, mimo jiné, vypěstovat.

Ikona diskutujiciho ma.ni. 2022-08-24 10:09:36 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Proto mívám lidi jen chvíli kolem sebe a pak se mi ztratí z života. Poslední Člověk, byl v mým životě jen něco přes dva měsíce.

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2022-08-24 10:12:38
Ikona diskutujiciho
sipka

To je smutné, já mám docela širokou skupinu, všichni jsme stejní a je to moc fajn. Ale musela jsem si na ty lidi počkat a najít je.

Ikona diskutujiciho mike 2022-08-24 11:14:34
Ikona diskutujiciho
sipka

ma.ni zdaleka nie si sama, co sa tyka priatelov, uz niekolko rokov sa na mna ziadny nenalepil, a tych co som mal akoze zo skol odisli velmi rychlo ako som si zacal uvedomovat viac a viac veci, nikto nechapal moje rozhodnutia, zrazu som sa strasne zmenil, atd. to pozna asi kazdy kto si tym presiel. Co ma prist to pride a vsetko je tak ako ma, treba byt konstruktivne nastaveny aj ked je to niekedy tazke. Ked sa mi objavi taka myslienka, vzdy sa zameriam na to co chcem a nie co nechcem, volba okamihu ako sme s alue pisali pod jednym z clankov. Chce to len cas a uz sa oddeluje zrno od pliev.

Ikona diskutujiciho tauri 2022-08-24 23:09:22
Ikona diskutujiciho
sipka

mike:
Zatím největší odliv přítel je, pokud člověk přestane pít alkohol.
Spousta lidí řeší materiální věci, ale nikdo z nich nežije…prostě si sednout, nekecat a jen třeba sledovat západ slunce, nebo přírodu už umí málokdo. Většina lidí furt jen žvaní a nedokáže být zticha a prostě být.

Ikona diskutujiciho mike 2022-08-26 20:14:13
Ikona diskutujiciho
sipka

tauri,
aj ked som si sem tam vypil, tak som nikdy nepil vytrvalo cize som ani nemal takych okolo seba, ktori to robili stale. Moj najvacsi odliv bol ked som si prave zacal uvedomovat veci a hlavne to zacal praktizovat bez ohladu na to co si kto mysli. Odvtedy ale zatial nebol ziadny priliv, smiech. Suhlasim s prilisnym zbytocnym kecanim vacsinu ludi. Ja som za to, aby sa hovorilo, ked je o com, a nie zbytocne a ked nie je zrovna o com, tak ako hovoris len byt. Ale takych tiez vela nie je a preto nepochopia ked som proste ticho a uzivam si chvilu alebo myslim na svoje. Tam to oni beru ako utok na ich osobu alebo nudu, smiech.

Ikona diskutujiciho Namasteen 2022-08-24 12:09:36 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ono je to taky o tom vědět, kdo jsem, a žít to. Někdo to ví hned a někomu to trvá a podle toho pak člověku do života chodí lidi. A těch důležitých lidí si může člověk všimnout až po čase a po různých karambolech, kdy se ta pozornost přeorientuje jinam a začnete vyhledávat lidi s jinou kvalitou. Každopádně je dobré vědět, co se po změnách děje, stávající okolí vždycky bude chtít udržet status quo, je to prostě přirozený obranný mechanismus. V tomhle směru žádnou extra pomoc očekávat nelze a když, tak je vzácná. No a taky mít na to všechno dostatek odvahy a pokračovat v novém směru.

Ikona diskutujiciho dodo 2022-08-24 17:55:55 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Najhoršie je, ak je jedinec posunutý výrazne do jednej strany či už duchovna, alebo hmoty. S takými ľuďmi sa nedá vôbec rozprávať. Sú veľmi ľahko ovplyvniteľný, postrádajú kritické myslenie, veria čomu-koľvek aj najväčšej blbosti, Príkladom môže byť napríklad nosenie malej pyramídy na hlave. Rozvíjanie schopností by sa malo diať rovnomerne, duchovno v súčinnosti s hmotou. Žiť by sa malo v strede medzi týmito dvoma svetmi. Hovorí to Bashar, ale aj Mr.Zelenka a určite na tom niečo bude.

Ikona diskutujiciho le 2022-08-25 22:39:35 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Tento článek může navést každého člověka na tu správnou životní cestu.

Nový komentář

Ikona moderatora

Moderovaná diskuze: Příspěvky se zveřejňují s časovou prodlevou. Pro účast v diskuzi je třeba, aby byl váš komentář v souladu s obecnými pravidly slušného chování a podmínkami používání stránek