Duchovní život 3: Přetvářka a lži

11.1.2023 v Poselství 29

Mnoho lidí, kteří u nás dělají duchovno, ve skutečnosti vůbec duchovní nejsou a dají se často na první pohled poznat. Obecně by se dalo říct, že čím je člověk více vnitřně nezajímavý a pustý, tím má větší potřebu si to kompenzovat navenek. Neříkám samozřejmě, že se muži mají přestat holit a používat deodorant, nebo že by se ženy měly přestat malovat a vonět. Mluvím o jiné formě povrchnosti. V podstatě čím větší schízák, tím divočejní o sobě šíří příběh a tím divočejšími doplňky a kresbami to podtrhuje.Když otevřu youtube a najdu tam záznam z nějakého alternativně laděného povídání a v okně na mě vyskočí nějaká paní, co sedí v tureckém sedu, za sebou má mandalu a na čele na třetím oku má nalepené kamínky aby vypadala víc osvíceně nebo zajímavě, tak to prostě zavřu.
Podobné to je, když mi někdo začne vykládat, že je reinkarnovaná mořská víla, když na setkání, kde jsou jinak všichni oblečení normálně někdo dojde v sárí nebo hidžábu nebo v oranžovém hadru, když si na profilovku pomaluje obličej tak aby hlavně nevypadal jako normální člověk… Tímto vším dávají dotyční na první pohled najevo, že mě nemají co naučit.

Duchovní člověk nemusí být zarostlý a smrdět, rozhodně je to však člověk skromný, který nepotřebuje dělat co největší dojem výstředním zjevem, nebo příběhy o tom jak ho sem vysadili z UFO talíře. Skutečně duchovní člověk zaujme bohatstvím, které má v sobě. Zaujme vnitřní krásou, která září ven, která mu kouká z očí.
Naopak pozéři musí být hodně nazdobení a šířit kolem sebe mlhu záhadna a exkluzivity, aby je vůbec někdo poslouchal, protože jinak vůbec zajímaví nejsou. Jsou to vlastně šašci, kteří si před cirkusem berou převlek, aby pobavili publikum.
Víte proč to ti pozéři vlastně dělají? Protože to na obyčejné lidi, kteří také neví co je duchovno, často funguje.

Tím, že se hodně nazdobíte, hodíte na zem mandala koberec, začnete dělat asány nebo jiné hustě vypadající pózy a lepnete to na internet, se skutečně nestáváte duchovním člověkem.
Duchovno totiž není o tom na něco si hrát, předstírat, přetvařovat se, dělat se lepším, nebo potlačovat své skutečné já. Je pravým opakem. Duchovno je o návratu k přirozenosti. Má tendenci vést člověka směrem k jednoduchosti, protože ta přináší více svobody.

Mnozí z esotericky laděných pakošů, kteří se vydávají za duchovní učitele, mohou být i velmi nebezpeční. Někteří byli zavření a úředně zbaveni svéprávnosti, jiní bydleli v blázinci a mají papíry na hlavu, jiní jsou sexuální devianti, prostě úchylové.

Velmi důležité je upozornit na fakt, že psychické nemoci a psychiatrické diagnózy nejsou projev duchovnosti. Je to přesně naopak. Duchovno je o celkovém zdraví a harmonii. Když je v sobě člověk nemá, místo toho v záchvatech vzteku rozmlátí co může a pak jde na pár měsíců do blázince, troufat si lidi poučovat o duchovním rozvoji by pak byla z jeho strany velká troufalost.
Duchovní rozvoj ale může být velmi vhodnou a funkční cestou, jak se z psychické nemoci, nebo z těžkého traumatu, uzdravit. (pozor, duchovno… ne esoterika)  Duchovní rozvoj totiž může člověku pomoci najít v sobě mír a klid, které podpoří uzdravení.

Dokud se však psychicky nemocný jedinec nedá dopořádku, může díky nedostatečnému nebo špatnému vnímání reality nadělat mnoho škody a mnoho lidí zavést do slepé ulice. Jsou to právě duševní nemoci a charakterové vady, co vytváří ty nejhorší predátory, protože takoví lidé si pokrucují realitu podle svého, neštítí se lhát, manipulovat a poškozovat jiné lidi ve svůj prospěch. Velmi snadno se stávají zaslepenými fanatiky, kteří pak ženou věci do extrému.

Začátečník snadno podlehne líbivé fasádě a může dočasně podlehnout představě, že když někdo říká, že se zabývá duchovním rozvojem, tak je to dobrý člověk, jenomže to NENÍ PRAVDA. Tak jako nejsou zaručeně dobří lidé v kostele, nejsou zaručeně dobří lidé ani v duchovních kruzích. Dokonce uvěřit něčemu takovému je zaručený recept na vážný průšvih, protože se v tu ránu stanete obětí nějakého úlisného hada. Zejména pokud jste žena, držte se dál od (kromě odsouzených zločinců a papírových bláznů, tam je to snad jasné) čehokoli, co zavání tantrou. Probouzení kundalíny, mapování vagány, odháčkování a podobně.

O duchovních úchylech vám povím víc, protože určitou zkušenost také mám. Nebudu nikoho jmenovat, ale podle indicií byste se ke jménu mohli snadno dopídit. Kdysi jsem někoho poznala, kdo měl moc rád ženské. Milenky, podvádění partnerek, nedělalo mu to problém. Platil v té době za velké eso. Za českou „duchovní elitu“. Protože začínal v tomto odvětví po revoluci jako jeden z prvních. Ne proto, že by byl nějak mimořádně úžasný. Prostě obsadil chybějící místo na trhu.

Když na mě zkusil sahat poprvé, byla jsem ještě nezletilá. Bylo to stehno. Hned jsem ucukla a uhnula. Podíval se na mě, jakobych udělala něco zlého. Místo toho, aby se mi omluvil, že na mě nevhodným způsobem sáhnul, řekl mi, že mám problém sama se sebou, že se nemám ráda, když nechci dovolit, aby mě někdo pohladil.

Ano, takto vypadá manipulace. Já tě neosahávám, já jsem tě tam přece chtěl jenom pohladit.

Rok se s rokem sešel, nějak jsme to přešli, občas jsme se příležitostně viděli na pár hodin a nebyl s ním víceméně žádný větší problém. O pár let později, to už jsem byla plnoletá, mi on a jeho partnerka nabídli, ať přijedu na pár dnů na návštěvu. Jela jsem. Celkově by to byl fajn pobyt, protože jeho partnerka byla moc příjemná holka a byla tam krásná příroda. Chodila jsem pořád na hříbky, nebo brnkala na klavír.

Až na jednu věc. Dotyčné „duchovní eso“ mě začalo přemlouvat na masáž. Vykládal mi, že má léčivé ruce, že léčí klienty dotekem a že je fakt třída a že je škoda nechat si to ujít, že mě rád namasíruje zadarmo, když jsme kamarádi. A že to není žádný reiki, že mu to „chodí samo.“

Jak velkorysé, že? 😀 Jelikož jsem o něm věděla, že je starý obšourník, tak se mi do toho nechtělo. „Záda mě nebolí, nic léčit nepotřebuju, nechcu…“
Ale po několika dnech přemlouvání jsem tedy řekla ano, aby dal pokoj. Je to jenom blbá masáž zad, však o co jde. Hodinku mi bude patlat trapéz, pak půjdu na houby a bude to. Hm, ale to jsem ještě nevěděla, co mě čeká za kuriozitku.

Hned první požadavek rozepnout podprsenku se mi plnit nechtělo, ale ležím na břiše, nic nebude vidět, tak o co je. Chtěl to dát pryč úplně a trochu na mě tlačil. To mu neprošlo. „Řekli jsme si přece záda a nic jinýho,“  řekla jsem podrážděně. Byl viditelně zklamanej.

Uběhlo asi 10 minut, jenom mi tak patlal lehce prsty po zádech, nic extra se nedělo. Pak ale začal dost hlasitě funět a na levé straně na stehně jsem ucítila, jak mu tvrdne pelikán a jak ho na mě tiskne.

Zeptala jsem se ho, co dělá. On že jako nic, že energie proudí, že to se stalo samo. Fakt jsem si říkala, to si ze mě děláš srandu. Mladýho masíčka se ti zachtělo. Kolik let se známe a ty si dovoluješ toto na mě zkoušet? Co by mě sakra mělo přitahovat na starým kocourovi? Tohle je ta údajná úcta k ženám?

Být to veliký pelikán, asi bych se trochu bála. Ale protože to bylo pelikáně a on nebyl žádný násilník, tak jsem se mu rovnou vysmála. Řekla jsem, že nic nebude, ať to dá ode mě pryč a bylo po masáži. Nic mi neudělal. Nemám z toho trauma, ale urazil mě tím a naštval. Tím, že očekával, že se s ním budu pelešit zatímco jeho partnerka si odběhla do města. Za koho mě sakra má?!

Výsledek? Napsal o mně na svůj webík srdeční výlev, že jsem byla u něho na návštěvě a že jsem nevděčná, že nemám žádné vlohy, ani vrozené ani rodové a přesto jsem dostala vzdělání, které si ani nezasloužím… Prostě uražené mužské ego. (Asi nejsem nadaná, protože jsem nereagovala na ty jeho pelikání proudy.)

To, že se mi ve skutečnosti mstí za to, že jsem se zasmála jeho pelikánovi, samozřejmě do článku nenapsal. Naštěstí to byl předposlední den pobytu, ale nevím jestli si umíte představit jak mi bylo strašně divně, když pak přišla domů jeho partnerka a já jsem tu historku dusila v sobě, abych jim nepoškodila vztah. Skoro jsem se cítila provinile, jakobych něco provedla.

…. Tohle jsou ti údajní duchovní učitelé co milují ženy a mají je ve velké úctě. Prdy vody jahody. „Duchovní eso“, místo toho aby za mnou osobně přišel a poslal mě do řiti, nebo mě konfrontoval a řekl mi „je to můj pelikán, já ho mám rád a ty se mu nemáš co smát!“, mě srabsky pomluvíl na blogísku jak zoufalá puberťačka. Jak duchovní! 😀 A takhle to přátelství skončilo. Doma jsem to samozřejmě hned zatepla vyklopila, rozhodně jsem si to pro sebe nenechala.
Kdo víte jméno, nepište ho sem, jinak hrozí další přecitlivělý výlev. Měla jsem tehdy chuť mu to oplatit a napsat reakční článek. O tom jak ho na mě natisknul, jak mě kvůli tomu několik dnů odhodlaně otravoval, co ve skutečnosti znamená ta jeho proklamovaná láska k ženám, jak se snaží ošustit každou co je aspoň naživu a v dosahu, ale nestálo mi to za to.

Stalo se mi mockrát, že po mě jeli vdaní, opartnerkovaní, nebo staří kocouři. A kdybych ty situace měla shrnout, tak mě to dost pohoršuje. Jednou jsem se dozvěděla, když jsem řekla že nejsem volná, že „to přece není nemoc“.

Celkově z mých zkušeností vyplývá, že není horší nepřítel, než uražený chlap, kterého žena odmítne. Někteří jdou za pomstou i přes mrtvoly, většina si ale vystačí s pomlouváním a vyhrožováním o tom jak mě zničí. Tak teď máte alespoň představu o tom, jak vznikají pomluvy – píšou je úchyláci, které naštvalo, že mě nedostali do postele a certifikovaní blázni. Některé jsem třeba ani nikdy v životě neviděla, ale když jsou dost pošahaní, nijak jim to nepřekáží. Ono stačí napsat mailem, že se s nimi nesejdu, nebo neodepsat pro jistotu vůbec a už je zaděláno na motivovaného psychopata.
A tohle je zároveň i nahlédnutí za oponu. Tohle jsou věci, které se v těch duchovních skupinkách poblíž duchovních učitelů dějí. Je to samé bahno, intriky a oplzlosti.

Celkově je duchovní komunita hrozně toxická a naopak je větší riziko, že právě zde zarazíte na šmejdy, než kdekoli jinde. Protože populární duchovno přitahuje psychicky nemocné a morálně pokřivené lidi. Je to nepříjemná pravda, ale je to tak. Lidé, kteří nezapadají a kterým se nedaří, často dostanou dojem, že tohle je ta země zaslíbená, kde to, co je v normální společnosti vada charakteru a psychická nemoc, bude v duchovních kruzích vyzdvihováno, nebo alespoň strpěno. Proto jsem vždycky říkala, od lidí raději dál, rozvíjet se samostatně, doma v přírodě, nechodit do těch skupin. To nejsou plané řeči, to jsou zkušenosti.

Když na vás někdo bude sahat, pošlete ho k šípku, pokud se vám to nelíbí. Nenechte si nabourávat morálku a přirozený cit pro rozeznání dobra a zla – oni se to velice často pokoušejí překroutit. Takoví se jen pokoušejí zneužít příležitost a přiživovat se na lidech, kteří hledají pomoc. Od nikoho si nenechte namluvit, že je to ok a že si to musíte nechat líbit, jinak nejste dost duchovní. To jsou přesně jejich metody.

pokračování příště

© Alue K. Loskotová, www.aluska.org 2022

 Komentáře

Ikona diskutujiciho Standa 2023-01-11 10:36:23 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Zaujala mne věta Duchovno je návratem k přirozenosti. Někteří si však pletou přirozenost s neomaleností –
je to i případ prolhaného mikropelikána, kterému zřejmě nedošlo, že sex není jednostrannou záležitostí.

Ikona diskutujiciho Gulliver 2023-01-11 11:03:40 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Já to jméno vím. Co mě na tom dost překvapuje je že si to dovolil zkusit na někoho kdo by ho mohl medializací hodně snadno zrušit. A pak ještě provokoval a pomlouval. Úplně si o to říkal. Přitom by stačilo málo a napsat tehdy tohle i s jeho jménem na rovinu tak by měl fakt hodně problém. Ale pelikán nikdy nejednal ani nepodnikal čistě. To není čistej člověk. Dobře že jsi na to hodila vidle. Kontakt to možná byl asi dobrej ale za jakou cenu že…

Ikona diskutujiciho Will 2023-01-11 11:48:09 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Zažila jsem podobné věci. A můžu fakt potvrdit že se v alternativě obecně schovávají blázni kteří ze svých nemocí zkouší dělat duchovno. Držet se dál od skupin a nepropadat populárním vlnám je jediný způsob jak se jim vyhnout.

Ikona diskutujiciho František 2023-01-11 12:23:01 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

souhlas 👍 pár skupin jsem navštívil a rychle jsem zase odešel… nic pro mne

Ikona diskutujiciho mariankosmac 2023-01-11 13:19:17 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Hm Duchovný človek, kto by to tak mohol byť? Všetci sú tak falošní, pozéri alebo rovno prasatá. Možno J. Dušek ale toho nesledujem, má moc dlhé videá a ani mu nerozumiem, to je už iný vesmír. Alebo Dalajláma ale ten len žbleptá nezmysly. Proste tu není duchovný človek, ktorý by bol zároveň zrozumiteľný pre bežné masy ale nevadí. Myslím že skutoční duchovní ľudia sú skôr tichí a nenápadní a nemajú potrebu sa otŕčať na youtube a facebooku.

Ikona diskutujiciho tauri 2023-01-11 17:00:40
Ikona diskutujiciho
sipka

Dušek se hezky poslouchá a poslední dobou se odtrhl od sluníčkaření a žije „při zemi“. Dost z toho, co načetl o Toltécích se jeví jako pravda, ke které jsem taky sám dospěl. Ostatní co jsem zatím sledoval kolem je někdo, jak popisuje Aluška. Takový ty duchovní lidi, co mluví moc slušně, mají na sobě dobové oblečení, které se nosilo někdy ve středověku. Na zdech mají samé ornamenty, milion přívěsků na těle, možná i tetování na zádech, pro dokázání, že jsou skutečně duchovní, kdyby to nikdo neviděl. Lapač snů nesmí chybět ani v každém videu, aby odháněl zlé hatery.
Většinou mají tak 4 děti a za seminíře si říkají dost velký peníze. Zmínim to tu zase, ale další manipulace s lidmi se mi jeví jóga. Prostě další moderní kravina, která minula účinku. Za mě asi skutečně cviky, které mají smysl je Tai-chi. Tam se dá skutečně už trénovat se svoji čchi a usměrňovat ji kam chceme, posilovat ji a pročišťovat meridiany. Třeba tim, že si ji budu představovat, kde má zrovna proudit a to prociťovat. Tim si taky získám zkušenosti s naciťováním okolní energie, ale i vlastního problému v těle. Ale to je vlastně základní trénink s koulí za použití „many“. Takže skutečně žádný mistry nepotřebujeme, stačí pozorovat sami sebe a tim se nejvíc naučíme. Jen si člověk musí přiznat chyby a s těmi pracovat. Vidět je, jako příležitost..a pochopit, že nikdo není dokonalý.

Ikona diskutujiciho mariankosmac 2023-04-29 16:48:43
Ikona diskutujiciho
sipka

Jo aj ten Dalajláma je divný. Zdá sa že čo duchovný človek – to nejaký úchyl. Aj keď pomerne neškodný. Viď článok: Dalajláma na ďalšom šokujúcom VIDEU! Nechutné, kde obchytkával speváčku Lady Gaga

Len nedávno sa na verejnosť dostalo video, na ktorom si dalajláma od malého chlapca pýta pusu a chce, aby mu ocucával jazyk. Teraz začalo po internete kolovať sedem rokov staré video a hravosť duchovného vodcu vyvoláva vážne otázniky o vhodnosti jeho správania. Dostať do rozpakov kontroverznú Lady Gaga nie je také jednoduché, jemu sa to však podarilo. /Ale zas až také šokujúce to nie je.

Ikona diskutujiciho Q 2023-01-11 13:36:45 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

dneska jsou to teda dobrý rány 😀

Ikona diskutujiciho Koblih 2023-01-11 13:37:26 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

notywle, co ty všechno nezažiješ.

Ikona diskutujiciho Dalimil 2023-01-11 13:41:56 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

To jsou přece známý triky. Jak myslíte že guru jára odháčkovával penisem. Ale mnoho žen nemá duševní sílu na to aby vzdorovalo někomu koho považuje za autoritu. To že starý chlap co žije z pověsti duchovního učitele zkouší zneužít mladou dívku pod příslibem masáže a léčby zad je hodně nechutný. Alue je charakter nejenom že ho odpálkovala ale že se mu ani nepomstila i když měla dost velký důvod. Kdyby mě někdo veřejně hanobil tak nad odvetným článkem nezaváhám a naperu mu to co se do něho vejde. Kdo seje vítr sklidí bouři.

Ikona diskutujiciho Dominika 2023-01-11 13:59:12 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Perfektní článek 😍🙏

Ikona diskutujiciho R 2023-01-11 15:11:54 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Oni ti vrcholní ezoterici a politici mají často hodně společného… Nějaká image navenek, pumpování ega, moc nad ostatními, a pak v soukromí pořádají orgie a kradou. Je to show, cirkus.

Ikona diskutujiciho Standa 2023-01-12 00:18:19
Ikona diskutujiciho
sipka

Nebo třeba jehovisti, hrají si na superslušňáky, přitom jejich nitro je naplněno povrchností, demagogií a skrytou zlobou.

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2023-01-12 13:08:23
Ikona diskutujiciho
sipka

A to je ještě hodně slabě řečeno.

Ikona diskutujiciho martin ****** 2023-01-11 15:45:44 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Jak píšete o šmejdech, tak šmejdi jsou vždycky tam, kde je něco na co lidé slyší. Stačí říkat, že je něco zdarma či jiná kouzelná slovíčka a lidem se zatemní mozky. Lidé, kteří tomu nerozumí pak snadno naletí.

Ikona diskutujiciho Andrea 2023-01-11 16:38:05 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Populární duchovno láká jako velice snadný zdroj příjmů. Dostatečně nešťastný člověk zaplatí co si řekneš a takový způsob obživy je země zaslíbená pro konkrétní skupinu lidí.

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2023-01-12 13:00:10
Ikona diskutujiciho
sipka

Psala mi nedávno paní, že si myslí, že je prokletá a nějaká „léčitelka“ jí nabídla, že jí to odblokuje za 3 sezení, každé po 40ti tisících. Celkem „léčba“ za 120 000 kč. Radši blíž nekomentuju.

Ikona diskutujiciho tauri 2023-01-11 17:14:12 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

A přesně to je problém, kde dneska najít vhodný vztah. Buď to jsou materialistický, neempatický lidi, nebo moc „duchovní“ a nic mezi tím není. Buď to jsou arogantní hovádka, nebo sluníčka, který by v krámě nejradší platili za: Pánbůh vám to zaplať a měli doma hromadu psů a dětí.
Jako mit doma někoho, kdo není skutečně duchovní, nebo někoho, kdo chodí stále na semináře, schází se s pochybnýma lidma a partner pak neví, s čím příjde příště, nebo s nějakým kravským nápadem je taky k ničemu. Takže najít takového je buď zázrak, popř. mit vztah vyžaduje dnes už velký ústupky, který akorád omezují a ve výsledku je lepší být sami.

Ikona diskutujiciho Danny 2023-01-11 19:34:42
Ikona diskutujiciho
sipka

A kdo je někde mezi těmito extrémy, je buď zadaný, nebo ho stejně nikdy nemusíš potkat, protože napsané na čele to nemá.

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2023-01-12 13:04:58
Ikona diskutujiciho
sipka

nebo se schovává protože už toho má taky dost 😀

Ikona diskutujiciho Vladka 2023-01-11 23:55:34 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Taky vim ..kdo je pelikanek..dela nebo delal rodinne konstelace..a jak vime..i to je
cerna magie.Co ho znam.. vzdycky mi prisel podivne slizky..vzhledem i projevem..jak byla ezo „skulinka“sup do ni..hlavne aby to paradne sypalo.
Ted jsem si vzpomnela na jednoho terapeuta..chtela jsem udelat regresi kdysi je to uz cca 20 let..a on mi misto toho nabidl svuj vymysleny projekt..ja uz nevim nazev..ale jedna moje znama..slavna herecka se tomu smala a rikala mi..jeste chodis k tomu hladicovi ramen?To byl prvni krok..kdyz uz jsem byla zpusobila tak byl druhy krok..mela jsem si koupit pekne pradelko..a pry bez aktu by mazlil ..abych objevila svou skutecnou zenu..na to uz jsem nikdy nesla brrr..uz jsem si vzpomnela..Něžnoterapeut nebo tak nejak se to jmenovalo..chtel za to dost penez..a pak to vytunil..jezdil neznoterapeutovat za penize klientky..s ni i na delsi pobyty na dovcu..super byznys.
Zazila jsem i lecitele..ktery byl prase…
Vsechny tyhle zkusenosti..my vyrobily tykadla..na ryziho duchovniho cloveka…a na radoby duchovniho..A jak pises Alusko..je v tehle oblasti mraky posuku a uchylu.A je pravda..ze skutecne duchovni lidi..kteri takovy jsou..to nikde nehlasaji..Cim dal tim vic..takove lidi mam i okolo sebe.. ..nejak prirozene se pritahneme..

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2023-01-12 13:18:41
Ikona diskutujiciho
sipka

Měla jsem kamaráda (je to asi 10-12 let), co mě chtěl hrozně moc s „někým zajímavým“ seznámit. Sešli jsme se v čajovně. Byl tlustý, mastný, smrděl, ale měl moc zajímavé řeči, asi toho hodně načetl a dobře jsme si nakonec popovídali.
Za pár dnů mi od něho začaly chodit mailem zprávy, že je duchovní učitel a že mě bude učit a že mi to jako předá. A samozřejmě mi to chtěl předávat svým pelikánem. Napsal mi že mi zcela neosobně dá veškeré své sexuální já… 😀 Jakože bez lásky, že to bude jenom sex pro duchovní rozvoj. Prezentoval mi to tak, jakože on mi tím vlastně prokáže duchovní službu 😀 (No to by od něho byla velká oběť, klátit náctku v jeho věku, že…)
Bylo mi asi 18 nebo tak nějak a on byl starej zanedbanej kocour. Drzost a naivita některých duchovních špekounů opravdu nezná mezí. Vrhlo to špatné světlo i na toho kamaráda (ty maily jsem mu ukázala a zeptala jsem se ho s kým se to sakra stýká… řekl mi že nevěděl že je to takové prase) a brzo jsem se přestala stýkat i s ním. Prostě další divnolidi, další divný kontakt, nechci.. fuj. Ať si ty svoje prasárny nechají.

Ikona diskutujiciho Danny 2023-01-12 17:29:55
Ikona diskutujiciho
sipka

Já nemůžu uvěřit svým očím, co tu všechno čtu za storky :O Co někteří chlapi nevymyslí, aby si vrzli. Docela by mně zajímalo, jestli to zkoušel i na jiné a jestli se některá chytla. Ale řekla bych že nechytla 😀

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2023-01-12 19:02:26
Ikona diskutujiciho
sipka

Podobných storek by bylo víc, někteří kucí jsou ale trochu rafinovanější. Před pár lety mě jeden balil na hlášku že se mu opravdu silně teď aktivoval duchovní strom a chtěl to samozřejmě řešit osobně. 🙂 … kdyby někdo z vás věděl co je duchovní strom tak mě poučte.

Ikona diskutujiciho Dalibor 2023-01-12 08:30:58 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

No, tak hlavně nevěřím, že to byl pan Dušek, jak tady někdo uvedl v komentu. Navíc, Dušek nemá partnerku, ale manželku. Tyto praktiky spíš vypadají na guru Járu. A já bych se teda nebál jmenovat konkrétně. Když je někdo pozér a prase k tomu, tak nevím, proč bych ho měl nějak šetřit.

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2023-01-12 13:21:43
Ikona diskutujiciho
sipka

V žádném případě ve svém článku nepopisuji Jaroslav Duška. Ani se s ním neznám, jednou mi stiskl ruku na autogramiádě a to je všechno. Guru Járu jsem naštěstí také v životě ani neviděla.

Ikona diskutujiciho mariankosmac 2023-01-12 16:43:13
Ikona diskutujiciho
sipka

Dalibor – To já ani netvrdím že to mal byť dušek, teoreticky mohol lebo viem že alue sa s ním stretla (a nie som si istý ale mám dojem že som na duška niekde čítal i niečo zlého ale už si nevybavujem o čo išlo, možno len pomluvy) – ale skôr som tipoval že práveže on to nebol a patrí k tým duchovným ľuďom, ktorí nepatria k pozérom a prasatám, takže tak.

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2023-01-12 16:57:57
Ikona diskutujiciho
sipka

Já jsem na J. Duška slyšela i četla pomluvy, ve stylu „alternativec šířící nepodložené fake news a potenciálně nebezpečný“. Psali/tvrdili to vždycky nýmandové, kteří nic nedokázali, nikomu nepomohli a nic neuměli, kteří prezentovali pouze svůj osobní názor bez jakýchkoli důkazů. Takže jedovaté sliny, které se někomu vyrobily v jeho choré hlavě.

Ikona diskutujiciho Nyo 2023-01-12 09:22:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Článek je síla.
Za mne jen drobnost, právě jsi mi docvakla, proč se s těmi lidmi nikdy necítím dobře. Na józe mi bylo divně kdysi, z regrese jsem si přinesla úzkostnou poruchu na tři roky. Ze skupin odcházím záhy, protože to je nablito do duhy balených exkrementů a co dělám já sama, pořád dělám jen sama a v podstatě na základě vlastních zkušeností a prožitků. Nikam nezapadám, nikdo se mnou nekamarádí – jen ti klienti chodí, poděkují, odejdou, a třeba se zase vrátí, pohladí… Ale asi tedy nebudu řešit to, že když přijdu osobně někam do podobně laděné skupiny, tak se cítím fakt blbě…zle, úzkostně až od žaludku zle a nikdo, ale fakt nikdo ke mě nejde s otevřenou náručí. Jako bych nebyla. Nevyzařuju.

Problém akorát je, že mám někdy touhu nebýt sama, že by se mi ta komunita hodila. Jako obecně.
Pár přátel mám, ti jsou zlatí… ale reaguju na to, že lidé z toho ezo duchovno (asi ten typ, co popisuješ) na mě opravdu reagují hodně špatně nebo vůbec.

Nový komentář

Ikona moderatora

Moderovaná diskuze: Příspěvky se zveřejňují s časovou prodlevou. Pro účast v diskuzi je třeba, aby byl váš komentář v souladu s obecnými pravidly slušného chování a podmínkami používání stránek