Důvody proč zůstat navždy svobodným

16.8.2022 v Psychologie 39

Mít harmonický vztah je velice naplňující, ale není nezbytný pro to, abyste žili šťastný nebo plnohodnotný život. Navzdory všeobecnému přesvědčení, že je naše štěstí přímo závislé na druhých, na partnerovi a rodině, nejsme všichni stejní a proto pojetí krásného života pro každého z nás vypadá jinak. Být ve vztahu bude většině lidí vyhovovat, ale ne všem. Pokud zjistíte, že jste vlastně šťastnější svobodní, tak klidně buďte svobodní. To, že se všichni ostatní žení, vdávají a mají děti, neznamená, že vy to automaticky musíte dělat také. Žijete svůj vlastní život, děláte svá vlastní rozhodnutí a následky ponesete vy, ne vaše okolí.Zde jsou některé důvody, proč je fajn zůstat svobodný. Některé z nich se nemusí zdát jako nic moc extra, ale pro člověka, který nesnáší závazky, mohou mít velký význam. Je jedno, jestli jste s partnerem rádi, nebo nesnášíte společnost jiných lidí ve společné domácnosti. Pokud děláte to, co chcete a váš život vám vyhovuje, pak je to v pořádku. Být svobodný může být stejně skvělé, jako být ve vztahu. Záleží na tom, jak to cítíte.

Nemusíte se bát, že někoho naštvete
Když jste single, nemusíte brát ohled na emoce nikoho jiného. Můžete si dělat, co chcete a není potřeba se nikomu zodpovídat. Můžete přijít domů ve tři ráno, nebo se nevrátit vůbec. Nemusíte se starat o to jestli na vás někdo čeká a jestli se o vás bojí.

Ušetříte spoustu peněz
Být ve vztahu může být drahé, hlavně zpočátku když se často jezdí na výlety a po kavárnách. Musíte se starat o někoho jiného a on se musí starat o vás. I když je to skvělé, pro některé lidi to může být frustrující, hlavně pokud jsou ve finanční tísni. Když jste svobodní, utrácíte peníze jenom za sebe a šetříte tak, jak uznáte za vhodné.

Nemusíte se bát, že vás někdo podvede
Když jste svobodní, nemusíte si dělat starosti s tím, co dělá váš partner. Nemusíte žárlit ani nic kontrolovat. Nemůžete totiž přijít o něco, co nemáte.

Můžete se soustředit na svou kariéru
Být svobodný znamená, že se můžete více soustředit na sebe a svou kariéru. Můžete se naplno vrhnout do svých projektů a vypracovat úžasné věci. Nikdo vás přitom nebude vyrušovat, zdržovat, vymáhat váš volný čas, nebo vám do toho mluvit.

Máte pro sebe celou postel
Nemusíte se bát, že vám někdo sebere peřinu, nebo vám dá kolenem do břicha. Zejména pokud máte lehký spánek a ruší vás partnerovo funění, nebo pohyby, tento problém vám odpadá. Můžete si zabrat celou postel. Pořiďte si pořádné letiště a rozvalujte se po něm jako král.

Můžete se soustředit na svůj osobní růst
Když jste single, můžete se soustředit sami na sebe a svůj osobní růst. Můžete pracovat na tom, abyste se stali člověkem, kterým chcete být. Nemusíte se ztrácet v někom jiném tím, že byste se mu snažili přizpůsobovat. Pokud jste v životní fázi, kdy se stále ještě hledáte a nevíte přesně co chcete a kam jdete, je pro vás i lepší být single.

Můžete být tak nepořádní nebo tak organizovaní, jak chcete
Tohle je jeden z nejlepších bodů. Když jste sami, můžete být nepořádní, nebo organizovaní, nebo podle toho jak máte čas a chuť. Nemusíte po nikom uklízet ani za vámi nemusí chodit někdo, kdo si stěžuje na váš nepořádek. Máte prostor, který je tu jenom pro vás a svůj bordel si uklidíte, až na to budete mít čas a náladu, ne až na vás naběhne partner, že jste zase někde nadrobili, nebo máte tři dny mastnou pánev na sporáku.

Nemusíte se bát, že vám někdo sní večeři
Když dáte zbytky do lednice, nemusíte se bát, že až se k nim večer vrátíte, zjistíte, že jsou pryč. Pokud jste někdy byli ve vztahu, zejména pokud jste žena, tak víte, že pánové často rádi zbodnou na chuť co najdou a neptají se, jestli s tím má někdo nějaké plány, nebo jestli by nebylo lepší někomu něco nechat. Je to maličkost, ale když se zbytečně těšíte na teplou večeři a skončíte u rohlíku párkrát do měsíce, začnete z toho být mrzutí.

Nemusíte nic odkládat a na nic čekat
Můžete dělat co chcete, kdykoli chcete. Pokud se chcete odstěhovat ze státu, klidně můžete. Nemusíte brát ohled na nikoho jiného.

Nemusíte se zabývat problémy nikoho jiného
Musíte se zabývat jen svými problémy a to je celé. Když jste ve vztahu, problémy vašeho partnera se stávají i vašimi vlastními a pokud má například konfliktní rodinu, nebo osobní problémy, je to stresující. Když jste single, tohle řešit nemusíte.

Nemusíte chodit na povinně dobrovolná rodinná setkání
Pokud nemáte partnera, nemusíte chodit na večeře s jeho rodinou a řešit některé problémové jedince a jejich chování. Rodinné vztahy bývají často velice složité a i když je to nádhera, když se spokojená rodinka v klidu sejde a stráví den společně, realita bývá většinou jiná… Ale to není vaše starost.

Nemusíte nic vysvětlovat ani se obhajovat
Můžete být sami sebou a žít svůj život. Nikdo vám nepoleze do mobilu, ani do mailů, nikdo vás nebude zpovídat kde jste tak dlouho a co jste tam dělali. Nikdo vás nebude mít celý den na očích a nebude vás hodnotit, takže se můžete chovat jakkoli divně, chodit prapodivně oblečení, nebo pouštět nahlas svoji hudbu, o které víte, že není na poslech pro normální lidi. Můžete si libovolně rozhodit den, vstát v poledne a obědvat v 5 odpoledne. Nikdo se na vás kvůli tomu nebude kabonit, ani vás nebude budit.

Máte tolik samoty, kolik chcete
Nemusíte se starat o to, jak si najít chvilku, abyste byli chvilku sami a mohli vypnout. Když budete chtít, můžete trávit o samotě celé týdny a být uvolnění a vypnutí, jak budete potřebovat.

Můžete žít podle svých vlastních měřítek
Můžete klidně být lakomí a líní, nebo štědří a přepracovaní, pokud chcete. Můžete si určit standard svého života podle toho jak jste stavění vy sami a nemusíte řešit, že si na to někdo bude stěžovat. Když jste single, je to opravdu jenom váš vlastní život a nikomu se nepřizpůsobujete.

Nic nehledáte
Před třemi dny jste si tu věc dali na tohle místo a teď ji potřebujete a už tam není. Tak ji zmateně začnete hledat, mezitím ztratíte 20 minut času, za tu dobu jste mohli mít úkol hotový pětkrát. Nakonec se jdete zeptat partnera, který řekne, že to asi někam dal a nekonkrétně určí místo. Hledáte dál. Nakonec tu věc najdete za měsíc, když už ji nepotřebujete, nebo jste si už koupili novou. Když se vám to stane párkrát za týden, začnete být nabručení a pořádat porady typu „nůžky patří sem a všichni je sem budou dávat“.
Když jste single, žádná věc záhadně nemizí, ani nemění své místo, takže neztrácíte čas ani energii neustálým hledáním něčeho. Když to tam položíte, víte, že to tam za měsíc bude.

Nemusíte řešit milostná dramata
Vztahy s sebou obvykle přinášejí spoustu dramat, a pokud jste svobodní, můžete se tomu všemu vyhnout. Žádné milostné trojúhelníky, žádný sexy kolega u partnera v práci, žádné podezřelé změny v chování které by vás uváděly do nejistoty, žádné otázky typu jestli vám dává dost přednost a jestli na tom vztahu dost pracuje.

Vybudujete si pevnější přátelství
Jako svobodný člověk můžete trávit více času s přáteli a svou rodinou. Vybudujete si tím blízká přátelství, která vydrží. Tyto vztahy vám prakticky nahrazují milostný vztah. Máte někoho rádi, na koho se občas můžete spolehnout… ale nepřesouvá vám přitom nikdo doma věci, ani vás nebuzeruje. A to vám vyhovuje.
Mnozí zadaní lidé se izolují od světa, protože jsou „sami spolu“ a lidi zvenku proto tolik nepotřebují.

Prostě nechcete být ve vztahu
Možná prostě chcete být svobodní. Nechcete mít děti, nezajímají vás milostná dramata, odmítáte se přizpůsobovat jiným lidem a jste spokojení se svou kočkou, nebo leguánem. Nepotřebujete seznam důvodů, proč je to lepší, protože vám stačí, že jste spokojení a máte svůj klid.

Většinová společnost často kouká na single bezdětné (s domácím mazlíčkem) přes prsty, jakoby byli divní nebo neschopní si partnera najít a často zapomínají, že je to taky cesta, že si ji člověk může vybrat vědomě a že může být velice příjemná a harmonická. Být ve vztahu není vždycky všechno. Můžete být šťastní a s někým, nebo šťastní sami se sebou.

© aluska.org 2022

 Komentáře

Ikona diskutujiciho Astrid 2022-08-16 01:35:15 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

S tím kočičákem je to výstižné 😀

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2022-08-16 10:01:32
Ikona diskutujiciho
sipka

Líbil se mi i tento se zelim, ale nakonec jsem to nechtěla úplně přeplácat https://i.pinimg.com/564x/1f/80/3a/1f803a87bfed8f5642d8c74444a137f4.jpg

Ikona diskutujiciho zuzi 2022-08-16 10:14:48 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Moc hezký článek. A humorný 🙂

Ikona diskutujiciho mike 2022-08-16 10:20:48 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

alue, musim to sem dat, co predchadza tomu byt sam, smiech. Je to uz davno ale stale si to rad pozriem a zasmejem sa, mozno tym urobim niekomu radost, usmev

https://www.youtube.com/watch?v=Jl9L8c3Uyzg&list=PLbthXHCNhRjsqVYSlaDIYKaKE-4Q4B2zf&index=7

Ikona diskutujiciho Voldemort 2022-08-16 11:06:18
Ikona diskutujiciho
sipka

Tak co! Už někoho máš? 😀

Tohle téma perfektně sedne do té série o matrixu co teď vychází. Lidi jsou tak zblblí z homogenity že nedokážou pochopit že by někdo takto mohl být šťastný a že je to v pořádku. Tady dole ten koment „zřejmě jste rezignovala na vztahy“ je taky dobrej. Představa že něco hodinu překládám nebo připravím psychologický populárně naučný rozbor o duševním zdraví abych pomohl některým lidem cítit se dobře ve vlastní kůži a přijmout fakt že nemusí být stejní jako všichni ostatní a pak dojde nějaký max a začne mi radit jak si mám dát život dopořádku… Já bych tuhle práci fakt nemohl dělat. Bych musel všechny poslat do.

Ikona diskutujiciho Max 2022-08-16 10:42:07 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Dobrý den,
zřejmě jste rezignovala na vztahy. Já jsem po nezdařených několika experimentec s ženami také skoro rezignoval. Ale pak přišla Ona. Můžu zodpovědně říci, že když si dva lidé sednou pak je to ráj na Zemi. Když jsou dva oddaní vztahu a mají se rádi, pak neshody a vše ostatní jsou malé věci, které nemohou ohrozit vztah.
V každém vztahu platí, že partner není odpovědný za to co chcete Vy. A když Vám to splní máte co vracet a být za to vděčná. A to je návod na štěstí.

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2022-08-16 10:51:46
Ikona diskutujiciho
sipka

Tento článek ale není o mém soukromém životě, zřejmě jste ho nečetl.

Ikona diskutujiciho Koblih 2022-08-16 11:00:43
Ikona diskutujiciho
sipka

Aluška.org není žádný osobní blog, ale alternativní web. Tvá představa že všechny články na tomto webu jsou popisem osobního života majitelky webu je naprosto nesmyslná. Kdyby jsi článek četl věděl bys že tam nic o rezignovanosti není.

Ikona diskutujiciho Max 2022-08-16 11:32:09
Ikona diskutujiciho
sipka

Promiňte,
asi jsem si vytvořil falešnou domněnku.

Ikona diskutujiciho Květa 2022-08-16 10:54:45 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

A zároveň stav kdy je člověk spokojený sám se sebou je ideální předpoklad pro to aby se pak jednou mohl stát plnohodnotným partnerem v krásném harmonickém vztahu. Protože když je někdo nešťastný sám bude nešťastný i s někým.

Ikona diskutujiciho Ilíriel 2022-08-16 11:06:38 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Děkuji za krásný článek 🙂

Ikona diskutujiciho hanka 2022-08-16 13:34:54 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Článek je boží. Úplně sedí 😀 sice jsem ve vztahu, ale miluju a nutně potřebuju samotu. Vztah mám dost nestandardní, oba jsme rádi sami, děti nechceme. Jinak žít sám je určitě výhodnější z hlediska kvality osobní energie a úspory času. Nejsem zdaleka jediná žena která říká, že vaří se v podstatě jen když je doma muž. Když jsem sama, nepotřebuju každý den teplé jídlo, jím mnohem skromněji, jím méně, nechodím tolik nakupovat, ušetřím spoustu času a peněz za jídlo. Další důležitý důvod proč být sám je kvalita spánku. Ať mám partnera ráda jak chci, stejně se mi spí nejlíp samotné. Zajímalo by mě jestli to tak mají všichni introverti nebo jsem výjimka.

Ikona diskutujiciho Julka 2022-08-19 09:16:37
Ikona diskutujiciho
sipka

Komentář úplně jako bych ho psala já. S přítelem se neženeme ani do dětí, ani do svatby, nepotřebujeme to, i když chápu že svatba přináší určité jistoty. Jen mě štvou drzí lidé okolo, kteří strkají nos do věcí do kterých jim nic není, a i vzhledem k mému věku teď často slýchám otázku kdy budou děti? Přijde mi tahle otázka hrozně neomalená, netaktní, až moc osobní…stejně tak když se mě někdo tuhle zeptal kdy budeme mít s přítelem svatbu? Že se prý na to čeká..🤯

Ikona diskutujiciho hanka 2022-08-19 16:59:56
Ikona diskutujiciho
sipka

Kdyby mi někdo řekl že čeká kdy se budu vdávat, tak mu řeknu: tak čekej 😀 lidi jsou neuvěřitelní. Oni se ptají na děti a na svatbu protože nemají nic zajímavého o čem by se mohli bavit, proto se baví o druhých lidech a jejich soukromí.

Ikona diskutujiciho kiana 2022-08-16 14:49:39 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Tak já si myslím, že je lepší být ve vztahu, ale pouze s twin flame (popř. se spřízněnou duší). A vztah si představuju tak, že dva lidi žijou v rodinném domě, kde má každý svoje místnosti a sejdou se jen když mají oba náladu. Můžou kdykoli sami i na delší dobu kamkoli odjet. Jediný pevný závazek je věrnost a ta není dána vztahem, nýbrž city (když jsem do někoho zamilovaná, tak se mi nelíbí nikdo jiný a tudíž netoužím mít něco s někým jiným). No a jinak ve vztahu samozřejmě platí všechny body jako kdybyste byli single.. Sice se mi doposud nepodařilo mít takový vztah, ale takhle nějak si to představuju 😀

„Když budete chtít, můžete trávit o samotě celé týdny a být uvolnění a vypnutí, jak budete potřebovat.“
– kdo chodí do práce, tak nemůže..

Před třemi dny jste si tu věc dali na tohle místo a teď ji potřebujete a už tam není. Tak ji zmateně začnete hledat, mezitím ztratíte 20 minut času, za tu dobu jste mohli mít úkol hotový pětkrát. Nakonec se zoufale snažíte ptát svých dalších osobností, některá řekne, že to asi někam dala a nekonkrétně určí místo. Hledáte dál. Nakonec tu věc najdete za měsíc, když už ji nepotřebujete, nebo jste si už koupili novou.
– to se mi stává i jako single člověku (ale asi jenom tak jednou za pár měsíců)

Ikona diskutujiciho tauri 2022-08-16 15:20:47
Ikona diskutujiciho
sipka

Tak bych si to představoval i já…proto spousta párů, co dělají pořád vše spolu a jsou v jedné místnosti mají ponorku. Být sám má výhody, ale lepší je mit někoho po svém boku, než být uplně na vše sám a ke konci života si říct, zvládl/a jsem to…ano, ale za jakou cenu. Stejně hodně věcí, které se nám v životě dějí je i díky druhým a jejich pozornosti k nám. Tak proč být stále sami..
Spousta lidí cestuje sama, ale stejně se rádi stýkají s lidmi a chodí někam na jídlo a někdo je obsluhuje.

Ikona diskutujiciho Ellie 2023-12-24 14:35:09
Ikona diskutujiciho
sipka

Za mě souhlas, tak ve vztahu by se člověk měl cítit svobodně, jenže vztahy jsou interpretovány, že jakmile máš vztah, tak ti končí osobní život, koníčky, přátele a kompletně musíš měnit svou osobnost. I to je duvod, proč se vztahum vyhýbám. Lide mají zakořeněne paradigma mám vztah, tak kašlu na sebe, ostatní a ted svuj život odevzdávám tobě, protože se to tak musí dělat

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2023-12-24 14:59:16
Ikona diskutujiciho
sipka

To je definice toxického vztahu s nezralým člověkem, ve zdravém vztahu se takové věci nedějí.

Ikona diskutujiciho mariankosmac 2022-08-16 14:54:49 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Každý by bol radšej slobodný. Manželstvá a rodiny sa zakladajú proste preto že sme tak naučení že je to srávne a hlavne z finančných dôvodov. Predsalen je rozdiel keď človek niekoho má než keď je na všetko sám.

Ikona diskutujiciho Jarka 2022-08-16 16:22:32
Ikona diskutujiciho
sipka

mariankosmac – pravda….moje teta byla svobodná, bezdětná a šťastná….a měla kolem sebe blízkou rodinu samozřejmě, ale přišla mi úplně v pohodě …akorát okolí řešilo vše možné…že je stará panna, že je divná…byla skvělá měla přehled i nadhled…

Ikona diskutujiciho hanka 2022-08-17 11:09:30
Ikona diskutujiciho
sipka

Jarka. Kdyby to šlo dám ti lajk. Takoví lidé co žijí sami bývají právě nesmírně zajímaví! Stojí za to se jich zeptat co je přivedlo k jejich životnímu stylu, jestli okolnosti nebo si to sami vybrali. Mají víc času a soukromí. A samozřejmě okolí je považuje za podivíny protože ohrožují zavedený systém. Dokonce slýchám názory z úst starších žen že bezdětné ženy jsou méněcenné.

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2022-08-17 11:20:59
Ikona diskutujiciho
sipka

Pro bioroboty z pohledu matrixu ano, protože bezdětná nevyrobila nového člena a neodevzdala tak svou energii do investice do budoucnosti.

Ikona diskutujiciho Danny 2022-08-17 12:56:08
Ikona diskutujiciho
sipka

Pro Jarku: Paní jako je vaše teta bych chtěla znát 🙂 Já mám „štěstí“ na to, že mám v okolí skoro samé lidi, co žijí v partner.svazku. Takže se mezi nimi cítím úplně mimo, protože sama nemůžu na toho „pravého“ narazit a odmítám se s někým tahat jen proto, že na to mám věk a pod.matrixové programy. Bezdětná svobodná žena, která dokáže žít naplňující život i sama by pro mě byla taková „psychická“ opora. Neměla bych prostě pocit, že jsem „divná“, nebo tak něco.

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2022-08-17 16:47:12
Ikona diskutujiciho
sipka

Klidně buď sama, to nejhorší co se ti může v životě stát, je zakysnout s nějakým volem. Takto máš alespoň klid a můžeš budovat. Mám kolem sebe kamarádky které si na správného partnera musely počkat dlouho, i do 40ti let.

Ikona diskutujiciho Ellie 2023-12-24 14:43:06
Ikona diskutujiciho
sipka

V okolí mám převážně lidi, jak píše Danny, co se s někým tahají, aby nebyli sami, ale vnitně nejsou štastní, jen čekají až láska si je najde časem sama. Já jsem typ, co si muže zrovna vybírat, ale vzhled je jedná věc, nitro druhá a z ega někoho nepotřebju jen tak, na to se mám ráda. Bývale spolužačky, co si nasekaly děcka s kdekým se dobrovolně vzdaly kariery, nemají peníze…nemají nic…jen čekají, že se o ně chlap postará do konce života a do práce se jim moc nechce, hlavně, aby ale nebyly samy. Ale co, každeho život.

Ikona diskutujiciho Astrid 2022-08-16 16:45:29 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

@hanka
U těch introvertů to možná asi tak bude. Já to mám stejně. Potřebuju mít hodně času se sebou, ale když to nemám tak se cítím rozpolcená a podrážděná. Sleduju, že holky kolem mě potřebují vztahy za každou cenu, aby nebyly samy se sebou a hlavně spousta lidí na mě zírá, když nechci mít nikdy děti. Já nevím jaké mají programy v hlavách.
Řekla bych, že je nejlepší mít přítele za kamaráda zároveň, protože samotná láska jenom bolí.

Ikona diskutujiciho tauri 2022-08-16 19:31:22 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Je fajn být sami a růst..většina lidí nic neřeší a mají dětí, kolik chtějí i když nemají peníze a barák..ale když si člověk uvědomí, že právě takovým se hodně uvědomělých lidí rodí a pak mají trable, kolik hodných duší by bylo rádo za lidi, jako jsme my…

Ikona diskutujiciho Lenka 2022-08-18 14:29:41 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Já děti mám, takže je možné, že jsem zaujatá, ale myslím, že za 1. si lidé nepořizují děti, protože by je do toho nějak nutily názory společnosti, ale prostě proto, že je to přirozené …u nás, stejně jako u všech ostatních živých tvorů tady, to probíhá přece stejně: narození, partner, děti, smrt …koloběh života. Nebo snad kdejakého ptáčka jarabáčka taky nutí matrix, aby si postavil na jaře hnízdo a vyvedl mladý? Naopak mám pocit, že systém se ze všech sil snaží, aby lidi už rači moc dětí neměli (viz. teď aktuální očkování) a ti, co je mají, aby to neměli moc jednoduché.
2. Před x lety jsem četla o pokusu nějakého pana Calhouna, myší ráj …koukala jsem, že je o tom článek i tady ze dne 27.1.2015. Možná teď hodně lidí chce být rači sama, protože jsme prostě jako ty myši v určité fázi v tom jeho experimentu. Mám kamarádku, která je toho ukázkovým příkladem …několikrát týdně ve fitku, perfektní figura, partnera nemá, děti nechce (přece si nezničí tu vydřenou postavu).
Ale samozřejmě, že než si pořídit dítě s prvním volem, to bych zůstala taky rači sama, zabavit bych se zvládla. S dětma člověk nemá ten čas pro sebe, co by potřeboval. Ale zase na druhou stranu se utěšuju, že je to jen na pár let než vyrostou, nebudu se o ně přece starat do konce života 😃 …snad.

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2022-08-18 21:14:18
Ikona diskutujiciho
sipka

Vaše kamarádka má prostě vlastní životní styl co jí vyhovuje a jiné hodnoty než většina lidí.. a je to tak v pořádku. Všichni nemůžeme být stejní a vést stejný život. Je dobře že ví co chce a co nechce. Spousta lidí na to přijde až když je pozdě a zjistí že žijou život který vlastně nechtěli.

Ikona diskutujiciho vap 2022-08-18 14:43:11 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Každý člověk není rodinný typ.Pokud člověk cítí, že na to neni a nebo na to nemá, tak proč se do toho hrnout? Každý ani ten množící pud nemá.Nějakej chlap někde prohlásil, že se smrt necítí (myšleno až jednou zemře) protože má potomky (bože).
Mnoho lidí také nadává na homosexuály, že se moc ukazují, že chodí do průvodů atd, jenže když čtu ty diskuze, tak ten fanatismus vidím na obou stranách.Nějaká diskutérka tam někomu imaginárnímu vyčítá „já se starám o děti…“ A co jako? Chtěla je, tak ať se o ně stará.A nebo si je udělala proto, že to po ní chtělo okolí? Nejspíš ano.Mě to začíná připadat, že si tu lidi dělají děcka z nepsané společenské povinnosti a že jejich přirozený pud za tím neni=blbárna.Pak je na světě zbytečně moc lidí a hroutí se ekologie.Podle statistik lidí neustále přibývá, takže je opravdu směšné si myslet, že nějaká homo propaganda způsobí vymírání lidí, to je paranoia či přímo matrixová debilita.Nejde mi o obhajobu ani o hanění propagandy, ale jen poukazuju na to, jak lidi neumí logicky přemýšlet.Ani nevím, co je víc fanatičtější, zda barevné pochody či pochody za tradiční rodinu, prostě obojí je matrix.
Jsou ženy, které nemohou ani otěhotnět, ale musí se prostě za každou hrnout do těhotenství, asi kvůli okolí.Pak se zázrakem narodí vysněné dítě, pro něhož se život často stává katastrofou.Tyhle vysněné děti mívají pak v životě spoustu problémů.Mě spíš přijde, že tyhle ženy jsou sobecké, ony chtějí dítě, ale dítěte se už nikdo neptá, zda se chtělo narodit do takových podmínek.S tím, co si duše vybírá, si nejsem jist.Nejspíš asi takto: „Milá duše, tohle dostaneš a drž tlamu“.Jinak ještě také nechápu výrobce kočárků, proč vyrábí tak těžké buldozéry, zrovna v době, která aušusem překypuje? Pomáhat s kočárkem do MHD je dobrovolná povinnost, odmítnutí zamená zatracení paní matkou, přitom matinky si často jedou za svou zábavou a že v MHD není k hnutí, nikoho samozřejmě nezajímá.Občas tam řidič pustí provokativní hlášení „uvolněte místo pro kočárek“.Nevím, zda je větší sobeckost nepomoci s kočárkem a nebo zbytečné obtěžování s kočárkem v MHD? To také jednou na mě vyjela nějaká bréca s dětma bez kočárku, abych je pustil sednout, děcka okolo 5-ti let.Jeli z nějaké poutě samozřejmě.Dala mi to příkazem („pusťte ty děti sednout !!!“), žádné slušné požádání.To jsem odmítl a dozvěděl jsem se, že jsem nevychovanej ( v té době mi bylo 34).Ať se policie a soudci potom nediví, když někomu rupnou nervy a takovým lidem praští facku.Lupnutí výchovného pohlavku takovéhle bréce by mělo být beztrestné.
Dost často se říká, že svobodní bývají zacílené osoby na psychologickou sabotáž.Ale není to pravda, neboť zacílené bývají i celé rodiny.

Ikona diskutujiciho tauri 2022-08-20 15:35:20
Ikona diskutujiciho
sipka

vap:
V tomto systému je trestán pouze útočník, nikoho nezajímá, co bylo kloudně předtím a jak se chovala i „oběť“.
Taky mám v tomhle stejný názor, jako ty, ale kdyby se dneska někdo bránil, protože být gentleman je výsada a povinnost, tak to pěkně odskáčeš a paní s dětmi by ještě vyzdvihovala hlavu, že je v právu. Dám příklad, když někdo zmlátí partnera pro nevěru, je potrestán pouze útočník a není brán v potaz další aspekt, proč to udělal. Kdyby byli potrestání oba, věřím, že nevěra by nebyla tak rozšířená.
A že má hodně žen děti..z vlastní zkušenosti vim, že:
1. vyžaduje to kolektiv, aby zapadly.
2. nepracují na sobě a proto štafetu předávají dál a „učí“ své děti tomu, aby oni napravili chyby rodičů a dokončili závod.
3. chtějí mít děti vychované podle sebe, jako domácí mazlíčky, které pak předvádí jako trofeje.
4. chtějí někoho, kdo se o ně bude později starat a makat kolem baráku.
5. Naprogramované geny- Proto člověk nežije dlouho, aby měl potřebu se množit a předávat to nejcenější dál.
Proto ho ovládají geny a kolektivní vědomí a ne jeho duše..takže třeba má buď oslabenou duši, nebo žádnou..Má v sobě pouze BASIC vědomí. Něco jako mravenec, moucha atd.

Takže ve výsledku málo lidí dá na to, jak to cítí, ale proto, že v takovém věku už je normální mít děti a tím většinou končí jejich duchovní růst. Pokud někdo na sobě pracuje dál, děti má taky jako dobré studium pro poznání sebe sama a jak to vidí ještě nezkažená duše Matrixem.

Ikona diskutujiciho dodo 2022-08-20 08:08:59 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Zostať sám, tak to je 1:0 pre systém. To systém práve chce, aby (najradšej) každý bol sám. Aké nevýhodné je zostať sám zistíte až ku koncu života kedy sa nachýli čas odchodu. Dovtedy to môže byť pre toho samého výhodné. V posledných okamihoch života by nemal byť nikto sám. Ak pred tým bude potrebovať 24 hodinovú opateru tak až potom pocítite aké zlé rozhodnutie ste spravili. Môžete mať tisíce virtuálnych priateľov, desiatky bežných priateľov, ale nikto sa o vás nepostará. Zabudnite na to, že by vám nejaký priateľ vymieňal plienky, upratoval po vás zvratky, chodil s vami na vyšetrenia. Takého priateľa nenájdete. Hovorím z vlastnej skúsenosti.

Ikona diskutujiciho AaQby 2022-08-20 13:22:31
Ikona diskutujiciho
sipka

To, co popisuješ, ti přijde jako život? Doporučuji se zbavit (nejednoho) programu, který ti kupříkladu říká, že od určitého věku můžeš fungovat jen s opatrovníkem. Nikdy nejsi sám, jen to tak pod tíhou iluze hmoty mnohým na Zemi připadá.

Ikona diskutujiciho dodo 2022-08-20 16:29:16
Ikona diskutujiciho
sipka

No našťastie vás v súčasnosti nechajú v zdrav.zariadeniach čo najskôr zomrieť, takže nebudete veľmi trpieť. Vidieť, že ste nikoho neopatrovala v záverečnej fáze rakoviny.

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2022-08-20 19:56:31
Ikona diskutujiciho
sipka

Zase ale na druhou stranu, rodina také nic nezaručuje. Musí tam být dobré vztahy a rozumní lidé, jinak člověk bude sám i kdyby měl sourozenců a dětí bůhvíkolik.

Ikona diskutujiciho mike 2022-08-20 20:48:53
Ikona diskutujiciho
sipka

alue, to si vystihla presne. Aby som nebol zle pochopeny, ja som otvoreny vsetkemu, ale ako pises, musia tam byt rozumni ludia a dobre vztahy, inak je to trapenie, a to za to nestoji.

Ikona diskutujiciho Antique 2022-08-21 11:14:58
Ikona diskutujiciho
sipka

Nič v zlom,ale píšete nezmysly.V tomto systéme žije naozaj minimum ľudí samých,a ak áno, väčšinou je to dočasná záležitosť,jednak preto,že ľudia sami žiť nechcú,a zároveň ich do vzťahov tlačí okolie.Ten spoločenský tlak a často zúfalú túžbu niekomu patriť,či niekoho vlastniť(lebo na tejto báze v matrixe vzťahy fungujú,žiadna synchronicita,len čistá podriadenosť,alebo manipulácia),ustojí skutočne len niekto,kto si je vedomý vlastnej hodnoty a túto latku nepodlieza. Čo sa týka toho,kto sa o nás postará,keď budeme starí ,chorí a nevládni,narovinu píšem s plnou vážnosťou,že rodina to určite nebude.Mám toho dosť odpracového v DSS službách ,dokonca aj v paliativnej starostlivosti,a viac ako 90% pacientov a klientov deti mali,no väčšinou im šlo len o o to sa rodičov zbaviť,a dostať sa ľahko k ich majetku,na návštevu chodili minimálne,ak vôbec,a častokrát sa tam s tým smrteľne chorým rodičom akurát pohádali .Tak tu prosím nepíšte,prepytujem nezmysly,humatoni nemajú vyššie city,a tým pádom skutočný súcit ani s vlastnými rodičmi,ich životnou motiváciou sú majetky, peniaze,a sex. Prečítajte si tu práve prebiehajúci seriál o matrixe,je skutočne pravdivý!

Ikona diskutujiciho Eliška 2022-08-21 20:20:12
Ikona diskutujiciho
sipka

Lidé nejsou na světě asi kvůli tomu, aby tu byli jenom sami se sebou. Ale jedinec nemusí být kompatibilní se svým okolím, když nevidí nikoho rozvinutého přibližně aspoň nějak blízko kolem levelu svého vlastního vývoje. K čemu být vůbec někde, kde je všechno jenom pomíjívé? Můžete sice třeba napsat nějakou pěknou knihu, kterou si lidé možná budou i číst až tu mezi nimi vy osobně nebudete. Můžete třeba náhrát nějaký album s vašimi songy a nebo třeba, když máte vlohy, vynaleznete i nějaký technický aparát, který tu zůstane a bude používan i v době dávno po vás. Pokud to tedy nebude něco, co by zrovna vadilo elitám. Majetek, když se tady narodíte není špatné do té smrti určitě sice asi nějaký mít. S penězmi vám to zde dodá určitý pocit bezpečí. Sex může být příjemný. Stejně tak může být příjemné, když vám přes týden výjde článek s vaším rozhovorem v místním tištěném magazínu. Ale. Co když dojdete až k závěru – Co tu dělám? Vyrábět a pěstovat systému nové bioroboty a nebo jak je Aluška nazývá humatony v tom žádný smysl nevidím. Požitky matrixu vás tu plně neuspokojují. S nikým si ani dost nerozumíte. Nikdo snad ani nerozumí pořádně vám. Kariéra a nebo být v něčem zde úspěšný? Může to být sice v některých fázích příjemné, ale celý je to jenom ubohý matrix, kterým v podstatě jen zabíjíte (jak se to ještě tak říká) svůj drahocenný čas. Duchovno? Trávit svůj volný čas na meditacích? Člověk se pak cítí sice příjemně, ale k čemu to? Jen, aby to zde nějak ještě vydržel, překonal to a zabil tu prostě nějak ten čas, než-li nastane konečně ten čas odsud odejít? Někteří, jako třeba Aluška si asi řeknou, že zde jsou pro ostatní lidi. Pro společnost a že mají třeba i nějaký vyšší poslání, které je zde naplňuje. Ale ne zrovna ke každému zde promlouvají andělé a není mu dáno vést zrovna nějaké konverzace s bytostmi přírody.

Ikona diskutujiciho Ellie 2023-12-24 14:29:13 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Jsem moc ráda že vyšel tento článek. Já osobně dětí nemusím, nemám k nim vztah a jaksi necítím, že jsem se tady narodila proto, abych si hrála na super mámu a polovinu sveho života obětovala svuj čas chlapovi. Vztahy žerou hafo času a energie a to se mi nechce. Je obrovský rozdíl být sám a cítit se sám. Lidi pořád do mě cpou ty sve moudra jak rodina a děti jsou vše, ale to stejne mohu dělat já a cpát všem, jak samota je nej a rodina je přítěž. přesně ta jak píšeš v uvodu, každý je jiný a pro každeho je definice štěstí něco jineho a v mem případě to není rodina a jsem za to ráda. Mě stačí chodit do práce, koupit si hezke věci a mít svuj klid. A to jsem dost atraktivní, abych si mohla vybírat a nápadníky mám na každem rohu, takže je to objektivně o tom, co cítím. Svatbu, děti považuji pro muj život za hodně svazující a já si nehodlám zbytečně přikládat si další práci. Co chybí v dnešní společnosti je toleranci druhých, že ne každý to má stejně. A vtipne je, že ti co nejvíce vyřvávají jak rodina a partner jsou nejduležitější, tak většina z nich se udržuje v toxickem, závislem a nezdravem vztahu, co dávají sebe až na poslední kolej. Naopak emočně závislých lidí ve vztahu jsou mraky a sami sobě si to nepřiznají, proto mají tendenci být nalepení na toho druheho a pak se hroutit, což není tento stav zdravý. Nepočítám zdrave vztahy samozřejmě.

Nový komentář

Ikona moderatora

Moderovaná diskuze: Příspěvky se zveřejňují s časovou prodlevou. Pro účast v diskuzi je třeba, aby byl váš komentář v souladu s obecnými pravidly slušného chování a podmínkami používání stránek