Elita se vás zoufale snaží přesvědčit, abyste jedli hmyz… Proč?

17.3.2023 v Výživa 27

Konzumace hmyzu, červů i cvrčků je zdraví škodlivá. Přesto se nás média snaží předvědčit o tom, že jde o novou skvělou potravinu budoucnosti, která je ekologická, snadná na výrobu a zdravá. Nenechte se opít rohlíkem a vydejte se spolu s námi dolů králičí norou, kde uzříte obludnou pravdu o pojídání hmyzu.
Využívají k tomu celebrity, zprávy, tisk i vzdělávací systém. Elita právě nyní používá celý pytel špinavých triků, aby přesvědčila veřejnost, že by měla konzumovat hmyz. Co stojí za tímto náhlým masivním tlakem na drastickou změnu našeho stylu stravování?Většinu lidí hmyz přirozeně odpuzuje. Pouhý pohled na některé druhy brouků (např. na šváby) vyvolává u většiny lidí okamžitý pocit odporu, zatímco někteří propadají i naprosté panice a hrůze.
Předpokládá se, že tato téměř univerzální vlastnost lidí je instinktivní. Náš přirozený sklon křičet „fuj“, když se v naší blízkosti objeví nějaký hmyz, by mohl být varováním našeho mozku, že nás tyto věci mohou kousnout, bodnout, nakazit nebo dokonce otrávit k smrti. Také vzhledem k tomu, že některé druhy hmyzu se živí špínou, prachem, hnilobou a výkaly, stačí pouhý pohled na ně, aby náš mozek vyslal poplašný signál, který nám říká, že se jim máme vyhnout a odstranit je ze svého obydlí.

Alue.cz eshop – vstoupit

 

Přesto od nás globální elita (především Světové ekonomické fórum) chce, abychom si šváby strkali do úst, žvýkali jejich křupavé vnější kostry a polykali jejich lepkavý vnitřek. Agenda pojídání švábů skutečně proniká do masmédií a dokonce i do vzdělávacího systému. Cílem je normalizovat a dokonce oslavovat konzumaci brouků.

Někdo by mohl namítnout, že brouky přece některé kultury jedí. To je pravda. Červi se jedí hlavně na místech, kde býval nedostatek potravy. Většina lidstva však považuje pojídání brouků za naprostou ohavnost. Proč se tedy mocní intenzivně zaměřují na to, aby celá zeměkoule jedla cvrčky, moučné červy a šváby?

Světové ekonomické fórum nemá na srdci váš prospěch
Abychom plně pochopili, proč po nás elita chce, abychom jedli brouky, musíme si nejprve uvědomit jednu důležitou skutečnost: Chtějí nově definovat, co to znamená být člověkem na Zemi. Domnívají se, že máme příliš mnoho svobod a že spotřebováváme příliš mnoho zdrojů.

Světové ekonomické fórum je nezisková organizace založená v Ženevě. Pořádá každoroční zasedání ve švýcarském Davosu, kde se setkávají špičkoví podnikatelé, světoví politici, vybraní intelektuálové a novináři k diskusi o nejnalé­ha­věj­ších problémech, kterým svět čelí, včetně ochrany zdraví a životního prostředí.

V čele hnutí za propagaci pojídání hmyzu stojí Světové ekonomické fórum (WEF). Tato organizace se snaží utvářet budoucnost lidstva. Propagandistické video WEF (vloženo níže) například hrdě prohlašuje: „Nebudete nic vlastnit. A budete šťastní“.

WEF se nesnaží pouze ovládat vlády a ekonomiky, ale chce nově definovat smysl života na Zemi a vůbec se tím netají. Dokonce na svém webu vydali článek, který prohlašuje v nadpisu: „Psychologové říkají, že dobrý život nemusí být šťastný a ani nemusí dávat smysl.“ Jsou úplně mimo.
Stručně řečeno, vidí nás jako dobytek konzumující zdroje. Kromě toho, že se snaží omezovat všechny aspekty našeho života, chtějí také, abychom spotřebovávali mnohem méně zdrojů. A tady přichází na řadu agenda pojídání brouků. Pomocí módních slov, jako je „udržitelnost“, globální elita definuje, co je „zodpovědná“ strava, a zároveň stále více zostuzuje ty, kteří jedí maso.

Zde je Tweet oficiálního účtu WEF propagující pojídání brouků pomocí grafu znázorňujícího spotřebu zdrojů hospodářských zvířat:

Další článek WEF propagující pojídání brouků jako nevyhnutelnost zní: Burgery, brouci a posun k novému způsobu stravování

Kromě snahy oslovit ekologicky smýšlející lidi pomocí grafů a čísel, je elita v plném indoktrinačním módu, aby propagovala pojídání brouků masově.

Masová indoktrinace
Pomocí masmédií, škol a zaprodaných vlád dokázala elita předefinovat, co znamená být mužem a ženou a jakoukoli kritiku postavila mimo zákon a tabuizovala ji. Nová agenda s pojídáním brouků je na podobné cestě a následuje stejný vzorec, který už se osvěčil. Celebrity jedí brouky před kamerou, „novináři“ píší články propagující pojídání hmyzu jako nevyhnutelnost, školy nutí děti jíst hmyz v hodinách.

Nechutné video s Nicole Kidman, která požírá hmyz zaživa a nazývá ho „mikroživočichové“
Ano, velká filmová hvězda byla přizvána, aby před kamerou polosvůdně pojídala hmyz a přesvědčila vás, abyste dělali totéž.
Povšimněte si, že je Nicole obklopena luxusem a snaží se u toho působit sexy, kultivovaně a ještě si vzala hůlky, aby to působilo elegantněji. Takto se vám propaganda snaží podsunout myšlenku, že požírání hmyzu je moderní, že je to in, je to strava slavných a bohatých. A že to vůbec nemá nic společného s chudobou, nečistotou, nouzí a odporností.

Při sledování videa jsem přemýšlela, jestli je Nicole skutečně tak skvělá herečka, že se u toho zvládla nepoblít, nebo jestli je nadrogovaná, nebo jestli je to vážně taková nechutná sadistka, že jí nevadí požírat zaživa hmyz, který vnímá bolest. Zakusovat žijícího červa a nemít problém s tím jak jí umírá v hubě, na to asi musíte být hodně kvalitně vyšinutí, aby vám to nevadilo. Přesto se při pohledu na cvrčky viditelně otřásla, ale pak se vrátila zpátky do role broučího labužníka.

Komentáře na YouTube naštěstí dávají naději, že jim to lidé jen tak nesežerou:

„BUDU vlastnit věci a NEBUDU jíst hmyz.“
„Víte, kdo nebude jíst brouky? Lidé kteří od vás chtějí, abyste jedli brouky.“
„Je na ní vidět, že ji stojí veškeré síly, aby nevypadala, že se jí to příčí. Koho si ti blázni myslí, že oblbují?“
„Z jejího temného čarodějnického smíchu mi přeběhl mráz po zádech… to je to, co po nás elita chce, abychom jedli, zatímco oni kteří večeří steaky a všechna vybraná jídla.“
„Hádám, že všichni dlužíme Tomu Cruisovi omluvu, on zjevně nebyl ten šílený v jejich vztahu…“
„Nikdy nebudu loutkou WEF a nikdy nebudu jíst brouky!!“

Jedna filmová hvězda samozřejmě nestačí. Potřebují jich hodně. Tady je Lupita Nyong’o, která využívá své herecké schopnosti k tomu, aby se radovala z pojídání mravenců.

Kromě celebrit elita ráda využívá zprávy. Jak pravděpodobně víte, velké množství zpravodajských článků jsou ve skutečnosti chabě zakryté pokusy o propagandu.
Laboratorně pěstované maso a hmyz jsou dobré pro planetu i zdraví hlásí BBC
K výše uvedenému titulku je třeba upozornit na několik věcí. Zaprvé, snaha o syntetické „maso“ je součástí přesně téže agendy. Zadruhé, tento článek napsal „zpravodaj pro životní prostředí“ a jako téma je zařazen pod „změnu klimatu“. Z tohoto úhlu pohledu se snaží donutit a zahanbit svět, aby přijal stravu založenou na hmyzu a syntetických potravinách.

Propaganda cílí i na děti
Elita samozřejmě dobře ví, že indoktrinace je nejúčinnější na mladé lidi. Právě děti si nejrychleji osvojují nové návyky, které je pak budou provázet po zbytek života. Z tohoto důvodu proniká agenda pojídání hmyzu do škol po celém světě.
V TOMTO videu je dětem dočasně povoleno sundat si masky a jíst cvrčky. Vytváří se tím pro WEF poddajná generace.

Tento plakát je vylepen v kalifornských veřejných školách:
„10 důvodů, proč byste měli jíst brouky. Hodně dětí je jí. Můžete vzdělávat ostatní. Jsou chutní. Nebudete z nich nemocní jako z masa. Nemusí ani vypadat jako brouci. Udržují nás zdravé a silné. Jsou dobří pro životní prostředí. Mohou ukončit hlad ve světě. Je super zkoušet nové věci. Zůstaneme díky nim fit a štíhlí.
Výše uvedený plakát byl vytvořen speciálně za účelem manipulace dětí, aby jedly brouky. Využívá laciné psychologické taktiky a používá argumenty jako „dělají to všichni“, „můžeš si je namočit do ČOKOLÁDY“ a „jsi díky tomu cool“. Také argumentuje tím, že „maso přenáší nemoci“ a „dělá vás nemocnými“… Z hmyzu prý nemocní být nemůžete. To tvrdí propaganda. Podívejme se však, co říká věda.

Proč hmyz
Mocní se zaměřují na to, aby lidé konzumovali určitou skupinu hmyzu, konkrétně moučné červy, cvrčky, šváby a sarančata. Vzhledem k široké škále potenciálních potravin, které mohou lidé konzumovat, proč se zaměřují na těchto několik obzvláště nechutných druhů? Je to skutečně proto, že jsou „udržitelné“, nebo je za tím vším nějaký hanebnější důvod?
Pokud se oprostíme od zjevné propagandy a podíváme se na vědecké výzkumy prováděné v posledních desetiletích, rychle vyplave na povrch několik znepokojivých skutečností. Hlavní z nich je zjištění, že hmyz je toxický.

Studie z roku 2019 s názvem „A parasitological evaluation of edible insects and their role in the transmission of parasitic diseases to humans and animals“ (Parazitologické hodnocení jedlého hmyzu a jeho role při přenosu parazitárních onemocnění na člověka a zvířata) uvádí následující:

„Od 1. ledna 2018 vstoupilo v platnost nařízení Evropského parlamentu a Rady (EU) 2015/2238 ze dne 25. listopadu 2015, kterým se zavádí pojem „nové potraviny“, včetně hmyzu a jeho částí. Mezi nejčastěji používané druhy hmyzu patří: mouční červi (Tenebrio molitor), cvrčci domácí (Acheta domesticus), švábi (Blattodea) a sarančata stěhovavá (Locusta migrans). V této souvislosti je nevyzpytatelným problémem úloha jedlého hmyzu při přenosu parazitárních onemocnění, která mohou způsobit značné ztráty v jejich chovu a mohou představovat hrozbu pro lidi a zvířata. Cílem této studie bylo identifikovat a vyhodnotit vývojové formy parazitů kolonizujících jedlý hmyz v domácích chovech a obchodech se zvířaty ve střední Evropě a určit potenciální riziko parazitárních infekcí pro lidi a zvířata. Experimentální materiál tvořily vzorky živého hmyzu (imag) z 300 farem pro domácnosti a obchodů se zvířaty v zájmovém chovu, včetně 75 farem moučných červů, 75 farem cvrčka domácího, 75 farem madagaskarských švábů a 75 farem sarančat stěhovavých. Paraziti byli zjištěni ve 244 (81,33 %) z 300 (100 %) vyšetřovaných chovů hmyzu. Ve 206 (68,67 %) případech byli identifikovaní parazité patogenní pouze pro hmyz, ve 106 (35,33 %) případech byli parazité potenciálně parazitičtí pro zvířata a v 91 (30,33 %) případech byli parazité potenciálně patogenní pro člověka. Jedlý hmyz je podceňovaným rezervoárem parazitů pro lidi a zvířata.“

30% chovaného hmyzu hodnoceného v rámci citované studie obsahovalo parazity, kteří jsou škodliví pro člověka.
Celá studie popisuje jednotlivé objevené parazity a uvádí, že jsou škodliví zejména pro střeva a plíce.

Další studie se zaměřily na chitin, což je přirozená strukturální složka, která se nachází v exoskeletech hmyzu. Studie z roku 2007 s názvem Chitin induces accumulation in tissue of innate immune cells associated with allergy (Chitin vyvolává akumulaci buněk vrozené imunity v tkáních spojených s alergií), píše:

„Antigeny spojené s hmyzem, korýši, helminty a houbami tvoří značnou část environmentálních antigenů spojených s alergiemi a astmatem u lidí. Nicméně společné prvky, které spojují tyto široce rozšířené entity, zůstávají neznámé. Hlavním viníkem by mohl být chitin. Chitin je druhým nejrozšířenějším polymerem v přírodě, který zajišťuje osmotickou stabilitu a pevnost v tahu nespočtu buněčných stěn a tuhých exoskeletů. Reese a spol. nyní zjistili, že u myší ošetřených chitinem dochází k alergické reakci, která je charakterizována hromaděním buněk vrozené imunity exprimujících interleukin-4. Povolání spojená s vysokým obsahem chitinu v životním prostředí, jako jsou zpracovatelé měkkýšů, jsou náchylná k vysokému výskytu astmatu, což naznačuje, že tato cesta může hrát roli v lidském alergickém onemocnění.“

Studie zkrátka zjistila, že chitin způsobuje u lidí alergické reakce. Možná je to způsob, jak nám naše tělo říká, že bychom neměli jíst exoskelet hmyzu.

Další studie o chitinu dochází k závěru:

„Chitin, polysacharidová složka mnoha alergenů a parazitů, iniciuje vrozený zánět plic 2. typu prostřednictvím neúplně definovaných cest.“

Studie zaměřená na chitosan, chemickou sloučeninu vyrobenou z chitinu, zjistila, že jeho konzumace vede k vyčerpání vitamínů v lidském těle, což vede ke katastrofálním následkům.

„Se zjištěným poklesem hladiny vitaminů nebyly spojeny žádné histologické změny, nicméně pokles byl dostatečně významný, aby naznačoval nedostatečnou výživu. Dlouhodobé účinky nedostatku vitaminu A a E jsou dobře známé a není známo, jaké účinky související s nedostatkem by byly pozorovány, kdyby se tyto snížené hladiny udržely po delší dobu. Při snížení cirkulujících hladin vitaminu E, konkrétně α-tokoferolu, může dojít k poškození tkání. Deplece vitaminu E u lidí následně souvisí s anémií, narušením normálního růstu, snížením reakcí na infekce a problémy s otěhotněním. Vitamin A je nezbytný pro řadu biologických procesů a dějů, včetně růstu, vývoje zraku, imunitních funkcí a metabolismu. Těžký nedostatek vitaminu A (VAD) vede k narušení normální funkce tkání a je spojen s dětskou slepotou, anémií a zhoršenou reakcí na infekci; VAD během těžké infekce může vést až k úmrtí. Ačkoli dlouhodobé účinky nedostatku vitaminu u hlodavců nejsou tak dobře známy, dostupná literatura o nedostatku u lidí naznačuje, že pokles vitaminu A a E pozorovaný v této studii může být v průběhu času škodlivý.“

Zde je titulek z LiveScience, který prohlašuje, že Chleba z mouky vyrobené z pomletých cvrčků může být napěchovaný bakteriálními spórami:

V podnadpisu je napsáno, že čím více cvrččí mouky bylo použito, tím je pečivo tmavší. Vlevo 30% obsahu, uprostřed 10% a vpravo 0%. Tak se mi zdá, že za chvilku budeme všichni péct pečivo doma a budeme se bát všeho tmavého, zatímco dodnes bylo tmavé pečivo považováno za zdravější.

Ačkoli hmyz může na papíře vykazovat dobrou výživovou hodnotu, pro lidský organismus může být vyloženě toxický. Studie zjistily, že se v nich mohou vyskytovat paraziti, ovlivňují imunitní systém, vyvolávají alergie a vyčerpávají z těla vitaminy. Navzdory těmto zjevným problémům elita pokračuje v této agendě plnou parou vpřed.

Vytváří krizi cíleně?
Zatímco jsou masy tlačeny ke konzumaci hmyzu a syntetických produktů, dochází po celém světě k podivným událostem, které přímo ovlivňují zásobování potravinami. V Nizozemsku se vláda pustila do války s chovateli hospodářských zvířat kvůli „znečištění“. Cílem je snížit počet prasat, skotu a kuřat o více než 30%.
Návrhy nizozemské vlády na řešení emisí dusíku naznačují radikální snížení počtu hospodářských zvířat – odhadují, že 11 200 farem bude muset být uzavřeno a dalších 17 600 zemědělců bude muset výrazně snížit stavy hospodářských zvířat. Další návrhy zahrnují omezení intenzivního zemědělství a přechod na udržitelné „zelené farmy“. Přemístění nebo vykoupení zemědělců jako takové je téměř nevyhnutelné, ale nucené výkupy jsou scénářem, kterému se mnozí chtějí vyhnout. Kabinet vyčlenil 25 miliard eur na snížení emisí dusíku v zemědělství do roku 2030 a cíle pro konkrétní oblasti a provincie byly stanoveny v barevně odlišené mapě.
Pokud se nabídka masa drasticky sníží, jeho ceny drasticky vzrostou. To by otevřelo cestu k chovu hmyzu, který je považován jako „udržitelné zelené farmy“.

Ve Spojených státech v posledních měsících vyhořel neobvyklý počet potravinářských závodů. To u některých lidí vyvolalo otázku: „Co se to proboha děje?“

Mezitím se Bill Gates oficiálně stal největším soukromým vlastníkem americké farmy s přibližně 269 000 akry v desítkách států. Bill Gates se chystá změnit způsob, jakým Amerika hospodaří. Proti malým, nezávislým a samostatným zemědělcům se vede válka.

Kolem záboru zemědělské půdy Billem Gatesem v Americe se objevuje spousta spekulací. Proč kupuje tolik zemědělské půdy? Pohled na oficiální webové stránky Nadace Billa a Melindy Gatesových poskytuje několik vodítek.
Nadace Billa a Melindy Gatesových nabídla grant společnosti „All Things Bugs“, která se specializuje na výrobu potravin na bázi hmyzu. Ať už jsou všechny tyto skutečnosti součástí uceleného plánu, nebo ne, všechny nás vedou k větší vzácnosti masa a zvýšené nabídce hmyzu a syntetických potravin.

Všichni jsme svědky agendy o pojídání hmyzu. S využitím masmédií a vzdělávacího systému je světová elita v plném indoktrinačním režimu, aby přesvědčila svět, že cvrčci, sarančata, švábi a mouční červi se musí stát důležitou součástí naší stravy. Používanými hesly jsou udržitelnost, globální oteplování a znečištění.

Tato výzva k drastické změně produkce potravin je součástí širšího plánu WEF, jehož cílem je zcela přehodnotit lidskou zkušenost na Zemi. Chtějí, aby se masy lidí spokojily s menším množstvím zdrojů, protože rostoucí počet zdrojů bude považován za luxus.

Kromě toho může mít agenda pojídání brouků ještě temnější motiv. Jak je uvedeno výše, nespočet studií dokumentuje nepříznivé účinky hmyzu na lidský organismus. Chovaný hmyz může obsahovat pro člověka škodlivé parazity, oslabovat imunitní systém, vyvolávat alergie a dokonce vyčerpávat z těla vitaminy. Jak lépe vytvořit generaci, která bude ještě více závislá na farmacii?

Kromě toho všeho je tu ještě duchovní složka. Vzhledem k tomu, že lidé mají k hmyzu přirozený odpor, proč trvají na tom, abychom ho požívali? Protože pro ně špatné znamená dobré.

připravila www.aluska.org 2023 podle Zdroje

 Komentáře

Ikona diskutujiciho Nirvana 2023-03-17 04:29:58 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

tak to maj blbý, já ho nikdy jíst nebudu, někdy mam už problém i obrat kuře 😂 kdyby hmyzáky jedli bohatí a úspěšní, tak holt nebudu bohatá a úspěšná 🤣 sotva přežiju brouka ve stanu…

Ikona diskutujiciho Petr 2023-03-17 07:27:37 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Za éry hipies žrali Beatles všichni..😂

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2023-03-17 09:48:40
Ikona diskutujiciho
sipka

😀 ale ze škvora ve stanu byli stejně všichni po..

Ikona diskutujiciho Tomáš 2023-03-17 07:31:37 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Alue, ďakujeme za článok.
Najhoršie je, že mi ten hmyz konzumujeme už celé roky.
Síce nie v priamej forme, ale predsa.
Myslím si, že za tie roky už má naše telo „imunitu“, dokáže si s tým poradiť.
Rovnako tak ako sa posledných 20 rokov rodia ľudia, ktorí sú absolútne imúnny voči istým ochoreniam.
Samozrejme – absolútne tým nemyslím to, že sa smelo môžme pustiť do hlbšej konzumácie.
Nikdy!

Kyselina karmínová se získává z vodných, vodně alkoholických nebo alkoholických extraktů košenily, sestávajících ze sušených těl samiček hmyzu Dactylopius coccus Costa. Karmíny jsou hliníkové laky kyseliny karmínové, ve kterých se předpokládá přítomnost hliníku a kyseliny karmínové v molárním poměru 1:2. kyselinu karmínovou je potřeba velmi často konzervovat benzoanem sodným (E211).

https://www.ferpotravina.cz/seznam-ecek/E120

Prikladám tento šikovný článok o tom slávnom éčku, ktoré je takmer všade.

Ikona diskutujiciho Tomáš 2023-03-17 10:09:12
Ikona diskutujiciho
sipka

Sakra – ****MY ten hmyz konzumejeme…****

Ikona diskutujiciho mariankosmac 2023-03-17 12:11:30
Ikona diskutujiciho
sipka

Áno hmyz konzumujeme odjakživa ale to sú len minimálne množstvá. Nejaké drobné množstvo hmyzu bude i v múke a víne. Veď keď sa to obilie alebo hrozno melie tak sa to pomelie i s tými chrobáčikmi v tom. Jeden rok boli nejak premnožené lienky a aj ten ročník vína mal takú pachuť.

Ikona diskutujiciho Tomáš 2023-03-17 13:22:31
Ikona diskutujiciho
sipka

Pomletým votrelcom v múke, tomu rozumiem, to sa stáva. Rovnako ako červíky v čerešniach alebo v jablku. Tam som to hlavne ako chlapec vedel pochopiť a často som na to prišiel až neskoro, keď som zbadal vybágrovaný chodníček 🙂 Ale o karmíne som až donedávna nevedel, že je tohoto pôvodu. Každý jogurt, sladkosť, mäsový výrobok. Celkom prúser, ten zoznam na tom webe je extra dlhý. Nepríde mi to až také minimálne množstvo keď to do seba pchám 25 rokov v rôznych výrobkoch. Hold, budem/e múdrejší.

Ikona diskutujiciho dodo 2023-03-17 08:46:15 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Nemyslím si, že by Nicole Kidman pojídala hmyz a už vôbec si nemyslím, že je to Nicole Kidman. Závadza sa nový druh Matrixu. Mali by ste všetci o to m vedieť, pretože už dosť dlho si nemôžete byť istý, že to, čo vidíte na obrazovke je skutočné. Stručne to približuje toto video: https://youtu.be/Wrald_EZgDQ

Ikona diskutujiciho mariankosmac 2023-03-17 13:35:03
Ikona diskutujiciho
sipka

Áno dnes už sa dajú vytvoriť realistické videá čohokoľvek, stále sa ale môžeme riadiť pocitmi – a podľa mňa je to pravá Nicole – ale ruku do mraveniska by som za to nedal. Napokon celebrity podpísali zmluvu s diablom a jej súčasťou je i to že budú robiť zo seba šašov a šíriť propagandu.

Keď už je tu i to druhé video s černoškou pojedajúcou mravce – raz som si v noci potme išiel dať arašidové chrumky, boli načnuté a odložené v obývačke v skrini a pripadalo mi že sú nejaké divné, mizerné akoby posypané nejakými tvrdými kúskami bez chuti a samozrejme boli plné mravcov, to mi hneď došlo lebo som vedel že sú v obývačke mravce ale dovtedy vždy behali slušne len po zemi. Tak našťastie boli jaksi bez chuti.

Ikona diskutujiciho Jana 2023-03-17 08:51:33 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Keď by chceli ľuďom radiť, ako zdravo žiť a zároveň šetriť zdrojmi zvonka či prírodu, podporili by ľudí, aby chovali hospodárske zvieratá pre vlastnú spotrebu, aby vo svojej záhrade pestovali a vysádzali stromy, ktoré produkujú kyslík a prijímajú oxid uhličitý. Učili by ľudí, aké buriny jesť, čím by pomohli aj k likvidácii invazívnych druhov rastlín. Podporili by ľudí v živote, ktorý dnes už nie je populárny, málokto má víziu mať vlastnú záhradu a pestovať v nej, pretože má naučené vzorce, že sa človek v záhrade musí zákonite nadrieť. Všetko je to však cesta k sebestačnosti a odrezanosti od systému čo znamená, že by mnohé finančné skupiny stratili značné zisky, takže pre udržanie systému je to neekonomické.

No myslím, že museli byť naivní tí, čo vymysleli, že touto propagandou začnú ľudia jesť hmyz, podľa mňa práve to bude mať skôr opačný dopad a teda, že začnú byť ľudia viac sebestační zo strachu pred tým, čo kupujú v obchodoch.

Ikona diskutujiciho Petr 2023-03-17 09:24:25 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Sorry že nadlehčuji situaci dvojsmysly a vtipem, ale příjde mi, že to je nejlepší řešení. 8)

Ikona diskutujiciho iria 2023-03-17 09:37:25 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Fuj,málem jsem se po ránu poblila.Bohužel,obávám se,že se lidi zblbnout nechají,jako nedávno s Covidem.Chovali se „zodpovědně“ nošením hadrů a odstupy,neváhali pokárat i slovně napadnout ty,co si zachovali zdravý rozum,na očkování se jen hrnuli a ještě si mysleli,že chrání druhé.A přesně stejnou písničku jim začnou hrát masmédia.Je to eko,zdravé šetří planetu.Brzy masírka i u nás.To svinstvo už v potravinách je :https://www.pekarske-technologie.cz/retezec-penny-zacal-prodavat-chleb-s-cvrcci-moukou-hmyzi-chleb-vyrabi-hradecka-pekarna/?fbclid=IwAR3punLWFMPPqqiz3ZFY3QkY1FCxl_8IyEvw1FLytMzr3ZyVemqWEu0LcI4
Takže ovečky šup šup nakupovat,teď ještě s přídechem exkluzivity,ve smyslu Já se chovám zodpovědně a připlatím si za kvalitní potravinu,za chvíli to nacpou všude,jestli už se tak nestalo.
Jo a tohle mi přišlo před měsícem mejlem:
Výrobci již mohou přidávat hmyz do všech potravin. Jsme povinni číst složení výrobků, které budou v latinském jazyce…. Zde jsou uvedeny latinské názvy:
‼ Žlutý moučný červ = Tenebrio molitor.
‼ Brouci = Blattodea.
‼ Kobylka domácí = Acheta domesticus.
‼ Saranče stěhovavá = Locusta migratoria.
‼ Bizoní červi = Alphitobius diaperinus.
Chitin je tuhý vnější obal hmyzu, který poškozuje vnitřní orgány člověka a způsobuje onemocnění (ATOPICKÝ DERMATITIS, RAKOVINA, LUPUS). Hmyz je rezervoárem parazitické a patogenní flóry, která infikuje lidské orgány. Zbavit se těchto parazitů z těla bude nemožné.
Také:
E-120-karmín (červené barvivo) je směs kešerů.
E-904-SHELAC je odpadní produkt červů. Při nákupu výrobků si musíte přečíst obsah!
Hmyz se nyní přidává do cukrovinek, pečiva, těstovin, pečiva a nápojů.

Ikona diskutujiciho Danny 2023-03-17 12:10:59
Ikona diskutujiciho
sipka

Člověk aby chodil do obchodu s lupou a seznamem, jaký hnus co obsahuje, nebo aby si všechno pěstoval a vyráběl sám. Je to šílené, co pořád ti zmr… vymýšlí. Jakobychom už tak na tom nebyli dost blbě. Za kvalitní potraviny, kosmetiku, oblečení, atd. už teď aby si jeden hodně připlatil. A aby toho nebylo málo, teď ještě dávat bacha na to, aby se člověk nepřehmátl v obchodě a nekoupil chleba z broučí mouky 😀

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2023-03-17 12:47:55
Ikona diskutujiciho
sipka

Docela snadno se dá dělat domácí pečivo z čerstvých kvasnic. Uděláš větší várku, hodíš na mrazák a postupně vytahuješ. U nás sklidil velký potlesk tento jednoduchý základní recept. Moje pletýnky byly tužší a menší než ty z obchodu, ale jinak jsme si pochutnali. Asi tímto směrem to vidím. Ale péct jenom sama pro sebe by mě tak nebavilo. Mě víc baví ta radost kterou to vyvolává.
https://www.pekarnomanie.cz/nejobycejnejsi-pecivo-se-sadlem/
Jinak toto je moc zajímavý web, určitě budu zkoušet dál. Ale z toho základního těsta jde udělat i normální rohlík. A sypat to můžeš tím co najdeš doma… akorát je to prostě na rychlou spotřebu, takže to pojistí mrazák.

Ikona diskutujiciho Akimo 2023-03-17 11:33:45 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Já jsem měla jednou kobylku a vyhodila jsem to tedy, mělo to hnusnou pachuť, ale křupavé larvy potemníka moučného miluji. Ty by neměly být závadné ne? Od firmy Worm Up.

https://www.wormup.com/?gclid=Cj0KCQjwn9CgBhDjARIsAD15h0DgkOfzgXR3OhaG2V4ouUeeZXh77vhZ4o_AcB27aupU9Fp8fX9EOWgaAgtGEALw_wcB

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2023-03-17 13:14:55
Ikona diskutujiciho
sipka

Přečti si ocitované studie. Raději chipsy z brambor.

Ikona diskutujiciho hanka 2023-03-17 13:04:56 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Souhlasím že je to hnus a jsem zklamaná. Ale co bychom taky čekali, že. Od těch mocných nic dobrého nevzejde.
Pečivo ale vlastně nepotřebuju, nejím ho denně. Teďka jsem měla odbobí, kdy jsem moučné věci vůbec nejedla asi dva měsíce a nechybělo mi to. Kupuju chleba od místního farmáře a jenom výjimečně. Pečivu ze supermarketu nedůvěřuju vůbec.
Kdysi jsem si často dělala tyto žitné placky, jsou bez droždí a jen ze žitné mouky, velice zdravé a dobré. Kdyby se chtěl někdo inspirovat 🙂
https://www.varimezdrave.cz/zitne-placky-se-lnenym-seminkem/

Ikona diskutujiciho iria 2023-03-17 13:11:35 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Aluška 12:47:55,Jj,doma peču docela často a kolikrát i jen proto,abych nemusela do obchodu,když mi doma zrovna nic jiného nechybí.Receptů mám několik,teď už dělám kolikrát jen „vod voka“.Někdy místo vody použiju pivo,manžel ho pak dorazí :-). Domácí pečivo je snadné,vždycky je to dobré a je to radost.Před pečením strčím do trouby dolů kastrolek s horkou vodou – pečivo je vláčnější a přitom zůstane křupavé.

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2023-03-17 13:23:56
Ikona diskutujiciho
sipka

Jo, není to žádná velká věda. Nejvíc času sežere si to načíst a najít recepty. Upatlat to je už potom zábava.

Ikona diskutujiciho Jirka 2023-03-17 16:06:40 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Myslel jsem si, že je to prostě projev pohrdání normálními lidmi. Elity se nudí a vysmívají se těm, které ovládají. A navíc testují svou schopnost, natlouct lidem do hlav zjevné nesmysly, odporující lidské přirozenosti a instinktům.

Ikona diskutujiciho V 2023-03-18 08:09:14 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ahoj, clanek je to fajn, informace jsem o tom cetl z vice zdroju, ale

napada me, neprogramujeme se nahodou takto, ze nam ma toto a onako skodit, tvorime si realitu zalozenou timto programem a nebo ho muzeme kdyz budeme sikovni premenit ve svuj prospech, to je takova uvaha.

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2023-03-18 10:25:19
Ikona diskutujiciho
sipka

Buď můžeš přijímat realitu takovou jaká je – i se všemi hnusotami ošklivostmi a krutostí – nebo zalezeš do ulitky, ucpeš si uši a budeš předstírat, že svět je jiný a že je takový, jaký ho ty chceš. V podstatě na výběr máš, problém ale je, že to druhé řešení je pouze dočasné a krutá realita, v podobě nemoci, nebo zlých lidí, tě jednou dostihne a dost možná nepřipraveného na střet. Neříkám žít v depresi a všeho se bát, ale nemalovat nic na růžovo, znát svého nepřítele a znát rizika.

Ikona diskutujiciho V 2023-03-19 10:20:15
Ikona diskutujiciho
sipka

Dekuji za odpoved, mysleno to bylo spise tak, ze ano znam to co to muze udelat, ale vychazim z toho naprogramovani, cili to potom i v sobe tvorim.

Spise by me zajimalo jak se nastavit na to, ze i kdyz nevedome prijmu neco co by melo skodit, jak to transformovat aby bylo prospesne.

Jestli je vse informace, informace se v realite zhmotni v nejake forme.

Samozrejme to uz je asi vyssi divci tato uvaha :).

Ikona diskutujiciho leco 2023-03-18 11:53:59 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Nicole Kidman – záběry na živý hmyz – houseny, je jiný než co si dává do hlavy. Tam ukazují nepohyblivé cosi.

lienka – sluníčko

Ikona diskutujiciho Sandra 2023-03-19 09:27:12 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Dobrý den Alue chtěla jsem vám jen ve zkratce vzkázat že křišťály od vás hned pomohly. V minulosti jsem nějaký měla z burzy ale neměl vůbec sílu. Z těch od vás se mi po ruce hned rozlilo překrásné teplo a ty problémy mě pustily. Už je to několik dnů a cítím se skvěle. Děkuji za vaši práci 👍

Ikona diskutujiciho Amanda 2023-03-22 09:44:15 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Hmyz patří k rozkladným organismům, takže se klidně jíst může, protože společnost už je stejně celá v rozkladu. Aspoň se to urychlí. Stačí se podívat do rušných ulic města, jak to tam vypadá v astrálu. Ulice jsou plné červů, ze spousty lidí padají taky červi, doslova hnijí zaživa. Opravdu duchovní věk jak stehno:-) A to bude tóčo, až budou „lidi“ baštit pražené červíky a zapíjet to vodkou nebo slivovicí. Takový hmyzí chitin, ten dokáže věci, když se pořádně nakombinuje s vydatným chlastíkem:-)

Ikona diskutujiciho eva 2023-04-14 22:25:11 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

je to hrozny už aby lidem vratil rozum a zvítězila mornalny vlada

Nový komentář

Ikona moderatora

Moderovaná diskuze: Příspěvky se zveřejňují s časovou prodlevou. Pro účast v diskuzi je třeba, aby byl váš komentář v souladu s obecnými pravidly slušného chování a podmínkami používání stránek