Miliony lidí na celém světě věří v reinkarnaci. Myšlenka, že jsme již někdy žili a po smrti budeme žít znovu, je stará tisíce let, ale existuje skutečně souvislost mezi mateřskými znaménky a minulými životy?
Reinkarnace je náboženský nebo filozofický koncept, podle kterého duše nebo duch po biologické smrti začíná nový život v novém těle, které může být lidské, zvířecí nebo duchovní, v závislosti na morální kvalitě činů v předchozím životě. Existuje mnoho variací víry v reinkarnaci.
Dr. Ian Pretyman Stevenson (1918-2007), kanadsko-americký psychiatr, se stal mezinárodně známým díky svému výzkumu reinkarnace. Věřil, že z jednoho života do druhého se mohou přenášet nejen emoce, vzpomínky, ale i fyzická zranění v podobě mateřských znamének. Jeho teorie vycházely ze studií 210 případů dětí. Časem nabyl přesvědčení, že mateřská znaménka mají určitý význam pro minulý život.
Ve svém vědeckém článku Birthmarks and Birth Defects Corresponding to Wounds on the Deceased Persons (Mateřská znaménka a vrozené vady odpovídající zraněním na zemřelých osobách) doktor Stevenson napsal, že „téměř nic není známo o tom, proč se pigmentová mateřská znaménka (mateřská znaménka nebo névy) vyskytují na určitých místech kůže. Příčiny většiny vrozených vad rovněž nejsou známy.
Souvislost mezi mateřskými znaménky a reinkarnací
Asi 35% dětí, které tvrdí, že si pamatují předchozí životy, má mateřská znaménka a/nebo vrozené vady, které ony samy (nebo dospělí informátoři) připisují zraněním na osobě, jejíž život si dítě pamatuje.
Z 895 případů dětí, které tvrdily, že si pamatují předchozí život (nebo se dospělí domnívali, že měly předchozí život), byla mateřská znaménka a/nebo vrozené vady přisuzovány předchozímu životu u 309 (35%) subjektů.
Znaménko nebo vrozená vada dítěte prý odpovídaly zranění (obvykle smrtelnému) nebo jinému znamení na zemřelé osobě, jejíž život si dítě podle svých slov pamatovalo.
Děti, které tvrdí, že si pamatují předchozí životy, byly nalezeny ve všech částech světa, kde se po nich pátralo, ale nejsnáze se nacházejí v zemích jižní Asie. Obvykle takové dítě začne o předchozím životě vyprávět téměř hned, jakmile dokáže mluvit, obvykle mezi druhým a třetím rokem věku; a obvykle s tím přestane mezi pátým a sedmým rokem.
Existuje několik příkladů studií o případech mateřských znamének od doktora Stevensona, najdeme mezi nimi chlapce, narozeného v Indii, bez prstů na pravé ruce. Vzpomínal na svůj předchozí život, v němž byl chlapcem, kterému byly amputovány prsty poté, co je strčil do stroje na sekání píce.
Dalším příkladem je chlapec v Turecku s deformovaným pravým uchem. Tento chlapec si vzpomínal, že byl na této straně hlavy zblízka postřelen a zabit.
Chlapec jménem Maha Ram v Indii si pamatuje, že byl v minulém životě zabit brokovnicí vystřelenou z bezprostřední blízkosti. Pamatoval si dost podrobností o svém minulém životě, aby Stevenson našel pitevní zprávu muže, který se údajně reinkarnoval jako Ram. Mateřská znaménka na Ramově hrudi odpovídala střelným zraněním.
Jiné barmské dítě uvedlo, že si pamatuje život své zesnulé tety, která zemřela při operaci vrozené srdeční vady. Toto dítě mělo dlouhé, svislé lineární hypopigmentované mateřské znaménko poblíž střední čáry spodní části hrudníku a horní části břicha; toto mateřské znaménko odpovídalo chirurgickému řezu pro opravu tetina srdce.
© aluska.org 2023
Poslední komentáře
-dodo Třezalka se spolu s antidepresivy brát nesmí. Jinak…
-Maria Tak i Mojžíš na hoře Sinai (stojícím na…
-***** ... abyste se náhodou neposrali z obrázku.
-koblih potřebovala jsem náhledový obrázek a něco jsem prostě…
-Alue K. Loskotová