Fakta o medu a skořici. – S tímto vyléčíte prakticky všechno / DŮLEŽITÉ!

26.2.2010 v Výživa 31

Je zjištěno, že směs medu a skořice léčí většinu nemocí. Med se vyrábí ve většině zemí světa. Dnešní vědci jej doporučují jako velmi účinný lék na všechny druhy nemocí. Med může být užíván bez jakýchkoliv vedlejších účinků na všechny druhy nemocí. Vědci zjistili, že ačkoliv je med sladký, jestliže se bere ve správných dávkách jako lék, nemůže ublížit ani diabetickým pacientům. Týdeník World News, vycházející v Kanadě, ve svém vydání datovaném 17 ledna uveřejnil následující seznam nemocí, které mohou být léčeny medem a skořicí jako výsledek studií západních vědců.

Nemoci srdce: Smíchejte med a mletou skořici a mažte na chléb místo džemu nebo marmelády a jezte pravidelně k snídani. Snižuje to hladinu cholesterolu v krvi a cévách a chrání pacienty před infarktem. Ti, kteří už infarkt prodělali a budou jíst toto denně, budou se držet míle daleko od dalšího infarktu. Pravidelné snídaně tohoto druhu ulevují při zadýchávání a posilují srdeční tep. V Americe a Kanadě, různé domy s ošetřovatelskou péčí léčí takto své pacienty, kteří jsou ve věku, kdy cévy a žíly ztrácejí svou pružnost a mohou se ucpávat. Med a skořice vracejí cévám a žilám jejich pružnost.

Artritida: Artritičtí pacienti mohou denně, ráno a večer, jeden šálek horké vody s 2 lžičkami medu a 1malou lžičkou skořice. Berou – li to pravidelně může se vyléčit dokonce i chronická artritida. Dle výsledků průzkumu dělaného na universitě v Copenhavenu bylo zjištěno, že z 200 pacientů léčených 1 lžící medu a lžičkou skořice před snídaní, 73 nemocných bylo úplně zbaveno bolesti a do měsíce nemocní, kteří se nemohli pohybovat, začali chodit bez bolestí.

Infekce močového měchýře:
Rozpustit 2 lžíce medu a 1 lžičku skořice ve sklenici vlažné vody a vypít. Tím se odstraní infekce měchýře a močových cest.

Bolesti zubů: Smíchejte 1 lžíci skořice a 5 lžic medu. Aplikujte 3x na bolavý zub a bolest přestane.

Chloresterol: 2 lžíce medu a 3 čajové lžičky skořice smíchané s 2dcl horké vody, které podávali pacientům s vysokou hladinou cholesterolu dokázaly snížit hladinu cholesterolu o 10% do 2 hodin. Podává – li se 3x denně je vyléčen i pacient s chronicky vysokou hladinou cholesterolu. Dle informací zmíněného časopisu i samotný pravý med, je – li užíván denně, zabraňuje zvyšování cholesterolu.

Nachlazení: Ti, kdo trpí na časté nachlazení, by měli užívat 3x denně 1 lžíci vlažného medu s ¼ lžičky skořice po dobu 3 dnů. Tím se vyléčí nachlazení, chronický kašel a pročistí průdušky.

Potíže se žaludkem: Med se skořicí úspěšně léčí bolesti žaludku a chrání žaludek od vzniku žaludečních vředů.

Plynatost: Dle studií prováděných v Indii a Japonsku med a skořice zabraňují tvoření nadbytečných plynů při trávení.

Posílení imunitního systému: Každodenní užívání medu a skořice posiluje imunitní systém a chrání tělo před viry a bakteriemi a brání útokům virových infekcí.Vědci zjistili, že med obsahuje obrovské množství železa a vitaminů. Pravidelné užívání medu posiluje bílé krvinky v jejich boji s viry a bakteriemi.

Těžký žaludek: 1 lžička skořice a 2 lžíce medu před jídlem zabraňuje zvýšení kyselosti žaludku i u nejtěžších jídel.

Chřipka: Vědci ve Španělsku zjistili, že med obsahuje přírodní látky, které zabíjejí kmeny chřipky a chrání před ní pacienty.

Dlouhověkost: Čaj vyrobený z medu a skořice, je-li brán pravidelné, zabraňuje potížím dlouhého věku.Vezměte 4 lžíce medu,1 lžíci skořice a uvařte jako čaj spolu se 3 šálky vody a uvařte jako čaj. Pijte ¼ šálku 3x denně. To udržuje kůži čerstvou a hebkou až do vysokého věku. Délka života stále vzrůstá a i 100 letí lidé mohou být svěží, jako ve 20 letech.

Pupínky: 3 lžíce medu a 1 lžička skořice se smíchá v pastu. Ta se aplikuje na pupínky před spaním a ráno se smyje teplou vodou. Když to děláte denně pupínky do týdne zmizí i s kořeny.

Kožní infekce: Aplikace medu a skořice na postižená místa léčí ekzemy i pásový opar a všechny typy kožních infekcí.

Hubnutí: Každý den ráno, 1/2 hodiny před snídaní na lačný žaludek a večer před spaním vypijte šálek medu se skořicí. Pravidelné užívaní sníží váhu i u mimořádně obézních osob. Pravidelné užívaní zabraňuje usazování tuku i při požívání mimořádně tučných jídel.

Rakovina: Nedávné výzkumy prováděné v Japonsku a Austrálii prokázali, že i pokročilá rakovina kostí, žaludku a střev může být s úspěchem léčena. Pacienti trpící těmito druhy rakoviny by měli užívat lžíci medu a lžíci skořice měsíc 3x denně.

Chronická únava:Nedávné studie ukazují, že cukr obsažený v medu nejvíce pomáhá při regeneraci tělesných sil. Pacienti-senioři užívající med a skořici v poměru 1 ku 1 jsou čilejší a ohebnější. Dr Milton, který tyto výzkumy prováděl říká, že 1 lžíce medu a malá lžička skořice smíchané s vodou a brané několikrát denně a hlavně kolem 3 hodiny odpoledne, kdy začíná klesat tělesná vitalita obnoví do týdne vitalitu těla.

Zápach z úst: Lidé v Jižní Africe už odedávna první co ráno udělají je to, že kloktají 1 lžíci medu a lžíci skořice smíchané s horkou vodou. Jejich dech tak zůstává čerstvý po celý den.

Závěrem: Co říci závěrem? Myslím, že vám to určitě neublíží a že je nejlepší to vyzkoušet. Co myslíte? Vzpomínáte, když jsme byli děti? Krajíc chleba pomazaný čerstvým máslem a posypaný skořicí patřil mezi oblíbené pochoutky. Asi na tom něco je.

zdroj: týdeník World News

orient

Kam dál:

Nemělo by Vám uniknout, aneb Vyšlo KNIŽNĚ

Svítání
Kniha Svítání patří do kategorie osobního rozvoje. Učí čtenáře, jak se naučit milovat sám sebe, jak přijmout sám sebe a jak být spokojený ve svém životě. Za tímto účelem poskytuje velké množství praktických návodů, postupů i cvičení, jak daných cílů dosáhnout.

Kniha obsahuje tři samostatné části, jedná se v podstatě o tři knihy v jednom svazku naráz. První díl je základní, uvádí čtenáře do tématiky a učí ho principům, na kterých je třeba stavět, aby každý mohl svůj život proměnit v takový, jaký si přeje.

Druhá část knihy učí čtenáře sebelásce. Obsahuje testy, návody, postupy. Je velmi praktická, zahrnuje v sobě jak problémy se sebepřijetím kvůli povaze, tak i otázku fyzického vzhledu.

První a druhá část knihy je proložena množstvím osobních příběhů, spadajících do probíraného tématu. Téměř každá kapitola obsahuje osobní příběh, který pomáhá čtenáři převádět načtené vědomosti do praxe, lépe je tak pochopit a více se s knihou ztotožnit.

Třetí část knihy je ryze praktická. Obsahuje návody, které pomohou čtenáři v těžkých chvílích. V případech, kdy neví co dál, kudy kam. Jedno, jestli jde o výčitky a zátěže z minulosti, energetické, psychické, či zdravotní problémy.

Celá kniha staví na principu sebelásky, sebepoznání, vybudování sebejistoty a sebepřijetí. Je koncipována tak, aby měl čtenář možnost dobře si poradit v jakékoliv těžké životní situaci. Aby měl možnost vždy pro sebe vybrat tu správnou cestu a ten správný postoj, který mu dopomůže k životnímu štěstí.

Svět za Oponou

Kniha Svět za oponou je duchovně laděná beletrie, inspirovaná vlastním životem autorky.

Vypráví příběh dívky na hranici dospělosti, která cítí vnitřní nenaplněnost v životě a proto si velmi přeje, aby poznala něco, co jí ukáže smysl jejího života.

Postupně naváže kontakt s říší nehmotných bytostí, které ji mnoho naučí a pod jejichž vedením prožije mnoho dobrodružství.

Čtenář prostřednictvím příběhu získá základní a ucelené vědomosti o nehmotném světě a bytostech, které se v něm vyskytují, zároveň prožije nevšední napínavý příběh.

Kniha je proto vhodná pro každého, který se zajímá o věci mezi nebem a zemí, rovněž pro začátečníky, kterým poskytne spolehlivý základ a inspiraci.

Tato kniha je zároveň niternou zpovědí, která byla přenesema do symbolického příběhu. Většina popsaného se zakládá na skutečných událostech, ačkoliv se to může zdát neuvěřitelné.

Prodej knih: www.kramky.cz/alue“ – ZDE

Podrobnosti o knihách – ZDE

Kam dál:

Otevřít rubriku ZDRAVÍ: ZDE

Máte otázku? Ptejte se do ►Mailu◄

• Líbí se vám tyto stránky? Doporučte přátelům adresu https://aluska.org

• Líbí se vám publikované články? Za pár dní vám může pošta doručit i knihu! – Podrobnosti ZDE

• Používáte Facebook? Pomozte propagovat tento článek a použijte prosím tlačítko ,,To se mi líbí“ níže pod reklamou, děkuji!

• Chcete mít přehled o videoaktivitách Alue na YouTube? – Můžete se přihlásit k odběru: ZDE

.

Elektronický obchůdek: www.kramky.cz/alue

Komentáře

Ikona diskutujiciho Ada 2010-02-26 09:10:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ahoj všem, k tomu článku o medu a skořici – opravdu funguje!!! Manžel je po DMO (dětská mozková obrna) a má dost bolavé nohy a hrozila mu operace a bolestí už nemohl vydržet – každý 3 dny byl u ortopeda na injekci. Loni začátkem léta jsme objevili tento článek a on začal pít skořicový čaj s medem, bolesti ustoupili a operace se nekonala. Opravdu mohu jen doporučit!!!

Ikona diskutujiciho Alue 2010-02-26 09:49:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho Efrem 2010-02-26 11:54:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Hm, to určitě vyzkouším…:). A dokázalo by to pomoci i ostatním členům rodiny 🙂 🙂

Ikona diskutujiciho symbolicalka 2010-02-26 13:00:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Uff,no konečně něco zdravýho co do brášky dokážu dostat(sladkej med),díky aluš!:-),určitě to taky sama skusim

Ikona diskutujiciho pytihvězd 2010-02-26 16:22:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

velice obohacující článek.

Ikona diskutujiciho Alue 2010-02-26 16:57:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[5]: Jo no… asi nadsázka.. v tomto systému by jsi byl veliká raritka :D

Ikona diskutujiciho Veronika 2010-02-27 15:04:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Supééér =oD

Ikona diskutujiciho Etellyen 2010-02-27 16:55:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

má stím někdo z vás zkušenosti?:)

Ikona diskutujiciho Alue 2010-02-27 17:06:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho Etellyen 2010-02-27 17:11:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[9]: boože já myslel ještě ňáký další:D a neříkej mi brouku:D

Ikona diskutujiciho Kitt C. 2010-02-28 14:37:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Je zajímavý spát s obličejem pomazaným medem se skořicí :D A mám přišla jsem na další účinky – pokud má někdo strašnou chuť na sladké, dejte si lžičku medu smíchaného se skořicí – je to sladké a zdravé :))

Ikona diskutujiciho Urabwe 2010-02-28 19:20:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Jojo,skořice je dobrá :D (akorát mamka s tim má trošku problé protože mi to barví zuby :D)

Ikona diskutujiciho hawai 2010-03-02 03:05:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

huraaa na skoriciiiii :D

Ikona diskutujiciho JanaJ 2010-03-08 01:26:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Urabwe, ja som nikdy nemala belšie zuby, než teraz, keď po Aluenkinom článku pravidelne žujem celú škoricu. Možno Ti farbí zuby iná potravina. Skús dôkladne požuť plátok citróna s mätou.

Ikona diskutujiciho Daja 2010-03-11 16:36:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Skořice a med opravdu funguje. Já jsem měla moc pih a tak jsem si dala na obličej med rozmazala ho a na to posipala skořici a asi po 20min smila teplou vodou a pak salátovou okurkou potřela;) Asi se to má užívat častějc, hned napoprvé se to asi nesmaže ty pihy, kor kdž jich má někdo moc. A nebo si jej mazat nějakým krémem aby se chránil před slunkem, UV zářením.;)

Ikona diskutujiciho Marry 2011-01-31 20:02:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

já jako malá furt žrala med s chlebem :D ale vážně to asi bude mít význam 🙂

Ikona diskutujiciho Nasgol 2011-03-10 10:41:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Jaká skořice se doporučuje? Ta  vprášku co se prodává?? A když, není v ní nějaký "bordel"??….Odpovím si sám: Asi ne, když to všem pomáhá :oD :oD…Kdyžtak mě opravte :oD

Ikona diskutujiciho Šárka 2011-09-22 16:46:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

To je sice moc hezké, ale když má někdo alergii na med, co s tím? Je možné ten med něčím nahradit? Díky za odpověd.

Ikona diskutujiciho Vit 2011-09-26 21:24:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Šárko, tak se zkus té alergie zbavit. Mě se to povedlo s alergií na černý bez a jiné pyly. Až bude čas, napíšu o tom kdyžtak podrobněji na svém webu.

Ikona diskutujiciho Šárka 2011-10-03 23:01:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Vítku,já jsem kdysi dávno snědla med,je to už roky ,nikdy mi po něm nic nebývalo a najednou jsem po něm dostala šílenou zimnici a bolesti v břiše..tak se ho ted bojím jíst,myslím,že byl kupovaný tenkrát..já nikdy na  alergii neptrpěla ,a asi před 7 lety jsem zase snědla  vlašské ořechy,které jsem normálně jedla snad po kilech a taky, najednou mi bylo hodně zle,všechno mě svědilo,i v hlavě, bylo mi špatně od žaludku a jako by mě pálil jazkyk a tak jsem rychle pila vodu po malých douškách a pak mi to přešlo, tak je taky nejím ..nebo třeba ,já vůbec nepiju alkohol a jednou mě bylo špatně od žaludku a syn měl doma  becherovku ,já jsem si nalila do toho VÍČKA! :))) a vypila to,udělalo se mi dobře, ale v tu ránu mě začaly svědit žíly na rukou a měla jsem všude pupínky a úplně rudý žíly ..já nevím, co to je ,tak jsem zase pila tu vodu:))) což mi vždycky pomáhá,jak naředím tu krev ¨)))

Ikona diskutujiciho roblicka 2012-04-27 08:37:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

ale med se přece nad 40 st. zničí,,,,

Ikona diskutujiciho Petr 2012-10-08 23:32:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Zkoušeli jste připravit čaj z práškové skořice?Mě se ze skořice zalité horkou vodou, vytvoří na dně takový sliz,něco jako při zahuštění škrobem.Má to tak být,nebo je to skořicí?

Ikona diskutujiciho vl 2013-02-28 21:16:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Dotaz: v jaké formě se podává skořice v uváděných předpisech? Mám dojem, že většina lidí si dnes pod pojmem "skořice" představuje skořicový cukr.

Ikona diskutujiciho Aluša 2013-03-28 19:11:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Umí někdo vysvětlit, co je myšleno pod pojmem "šálek medu se skořicí"?

Ikona diskutujiciho Jan 2013-07-15 18:39:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Dobrý den,

Ikona diskutujiciho Marek 2013-08-29 10:27:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

chcem sa opytat na to chudnutie nieje to vela vypit salku medu ?

Ikona diskutujiciho Iva 2013-08-31 20:25:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Na obezitu šálek!!!!medu se skořicí???Tolik medu nesním za rok!není to chyba??

Ikona diskutujiciho Barbora 2014-01-18 00:13:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Tady je dobrá inzerce, kde můžete prodat i koupit cokoliv, co se týká včelařství, tedy i medu: http://www.vcelarskainzerce.cz/

Ikona diskutujiciho Kristýna 2014-06-11 18:25:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Dobrý den,

Ikona diskutujiciho myší královna 2014-08-02 11:40:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ha, jdu zkusit to na močák… snad to zabere, už jsem bezradná.

Ikona diskutujiciho Venda 2015-02-15 20:36:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Šalek medu se s kořici znamena: vezmeš si šalek horke vody a das do toho skořici (ne tu praškovou ale celou).

Nový komentář

Ikona moderatora

Moderovaná diskuze: Příspěvky se zveřejňují s časovou prodlevou. Pro účast v diskuzi je třeba, aby byl váš komentář v souladu s obecnými pravidly slušného chování a podmínkami používání stránek