Hlídáte si složení vaší kosmetiky? Dnes si řekneme, pod jakými názvy se skrývají složky pocházející z potratů a jak se vlastně takový materiál získává. Není to moc pěkné počtení. Těžko tomu uvěřit, ale buňky z potratů (i lidských) se používají v celé řadě výrobků. Není to jen pleťová kosmetika, ale spousta druhů potravin a nápojů.
Fetální produkty (z Latiny Fetus – plod) jsou produkty získané z potracených lidských embryí a plodů. Patří mezi ně placenta, kmenové buňky a další tkáně. Podobné produkty je možné získat i po narození dítěte, v tomto případě se však už nenazývají ,,fetální“ a mají mnohem menší hodnotu. Embrya mohou být nejen lidského, ale i živočišného původu (nenarozená jehňata, telata, selata).
Většina „fetální“ kosmetiky, kterou si běžný člověk může koupit v obchodě, je živočišného původu. Označená může být například: Placenta, Cutis, Hepar, amnion, Liquor amnio, placentární proteiny, proteiny fetální kůže atd. Produkty lidského původu jsou označeny jako Human nebo Fetal.
Výrobci často neuvádějí, že kromě produktů živočišného původu (jejichž použití může také být eticky sporné), se mohou ve složení nacházet i lidská embrya (takové kosmetické výrobky jsou zpravidla mnohem dražší). V podstatě jde o kosmetické řady švýcarských, francouzských, německých a ruských výrobců. Jsou to pleťové vody a krémy proti svědění, oční krémy, krémy proti celulitidě a dokonce může jít i o zubní pasty.
Kmenové buňky
Jsou schopny neomezené reprodukce a transformace do jakékoliv jiné specializované buňky lidského těla. U dospělých jsou takové buňky v kostní dřeni, kde se neustále transformují na krvinky. Embryo jich samozřejmě má více, protože dochází ke zvýšenému růstu malého organismu.
Proto je lze získat různými způsoby. U dospělých při transplantaci kostní dřeně při leukémii a jiných chorobách, u novorozeného dítěte odebírají pupečníkovou krev z odříznuté pupečníkové šňůry, která obsahuje i kmenové buňky a nakonec od nenarozených dětí z potratů.
Posledně jmenované jsou mnohem dražší, protože mají mnohem větší vitalitu ve srovnání s buňkami dospělých a mají větší vyhlídky na použití (například při léčení takového vzácného, ale závažného onemocnění, jako je Alzheimerova choroba). Někteří vědci pochybují o léčebném a zejména o omlazujícím účinku kmenových buněk, protože mají dočasný charakter a nevedou k úplnému uzdravení.
Injekce proti stárnutí
Pacientovi se do břicha injekčně aplikuje preparát připravený z orgánů potracených plodů z pozdních měsíců těhotenství. To se provádí například v Ruském vědeckém centru pro porodnictví, gynekologii a perinatologii pod vedením Dr. Genadija Suchich. Ve většině zemí je takový postup zakázán, proto se Rusko stalo největším dodavatelem potratového materiálu ve světě. V Rusku už existuje asi třicet takových klinik.
Když se na produktu uvádí „Placenta“
Placenta se nemusí vztahovat na fetální produkty z plodů, pokud byla získána přirozeným způsobem po narození dítěte. Ale může, pokud výrobce vyrábí produkty i fetálního původu, pak se placenta získá také potratem a nikoliv přirozeným způsobem.
Vakcíny se složkou získanou z potratu
Některé vakcíny obsahují buňky získané z tkání potraceného lidského embrya (např. zarděnky, neštovice, hepatitida A). Aby se získaly kvalitní embryonální buňky, musí být děti zcela zdravé. To znamená, že potrat je proveden na žádost matky.
Jak se získávají fetální produkty
Všechny takové produkty musí být získány od zdravých jedinců (lidí nebo zvířat). Pokud se tedy jedná o produkt živočišného původu, vyberou se ze stáda zdravá zvířata a usmrtí se.
Přirozenými dodavateli tohoto produktu lidského původu jsou kliniky, kde se provádějí potraty. Plod musí být zcela zdravý, to znamená, že potrat se neprovádí ze zdravotních důvodů. Fetální preparát je nejúčinnější, pokud jsou látky získané z plodu v pozdních stádiích těhotenství. Jak uvádějí odborníci, skutečné fetální produkty (z potratového materiálu) jsou „všelékem“, „elixírem mládí“ se širokou škálou použití – od Alzheimerovy choroby po impotenci.
Náklady na fetální terapii jsou také působivé. V Rusku jedna injekce stojí od 500 do 2 000 dolarů. Podle oficiálních údajů se v Rusku provede šest milionů potratů ročně, z toho jeden a půl procenta (90 tisíc) v pozdních stádiích těhotenství.
Primární zdroje:
1. «Что такое стволовые клетки?» (По статье д-ра Луиса Раэса «Стволовые клетки и человеческий эмбрион»). ПМПЦ «Жизнь». Информационный листок №29. С.48
2. М Назаров «Что такое« омолаживающие уколы »? (Из книги «Вождю третьего Рима»). ПМПЦ «Жизнь». Информационный листок №29. С.48
3. Миронов Б.С. Приговор убивающим Россию. М: ФОРЖИ.-2005. С. 14
4. Суббота Н.П. Перспективы создания нового класса лекарственных соединений на основе фетального сырья.
5. Шруб К. Зародыш «в розницу».
6. Алешина И. Красота на клеточном уровне. (По материалам журнала «Новости в мире косметики»).
7. Московский Патриархат. Совет по биомедицинской этике. Заявление о фетальной терапии.
8. Биокосметика Ney Skin.
9. Биктимир
připravila aluška.org podle zdroje biosferaklub.info
Poslední komentáře
-Alue K. Loskotová ....A neublíží to spíš takové slevy tvým křišťálům?
-Aaenn Tak toto asi máme väčšina, pokiaľ nie všetci.…
-Zuzi Pokud nevěříš googlu, je možné zavolat i do…
-Alue K. Loskotová No, pripomenulo mi to hudobný klip od Priessnitz…
-mariankosnac