Film o Veganství

23.1.2013 v Zajímavosti 10

Že jsem narazila na tento film, je v podstatě jen náhoda. Zdá se být zezačátku trochu ujetý, zřejmě je i staršího data, ale nenechte se hned na začátku odradit, speciálně až tam začne řádit černý dredáč. – On má totiž pravdu a podává ji vtipnou formou 🙂

Tento krátký film v podstatě vyvrací typickou myšlenku, že když je člověk vegan, že nemůže skoro nic jíst. Nebo že nemá energii. Ono je to ale ve skutečnosti jenom o tom, že si člověk musí zmapovat možnosti a nakonec zjistí, že výběr je pestrý a že to má i mnoho výhod. Jak víme i z přednášky Garyho Yourofsky, existují veganské formy jídel, jako je sýr, mléko, nebo i maso.

Pokud sympatizujete s vegetariánstvím nebo veganstvím, určitě se vám to bude líbit. (Případně to můžete použít jako protiargument na lidi, kteří by vám rádi vykládali, jak jste strašně omezení a skoro nic nemůžete.) Nebo v něm najdete zajímavou inspiraci.


http://www.youtube.com/watch?v=7qkY_9PZqow&feature=fvwrel

Mimochodem jsem se setkala s lidmi, kteří nevydrží ani na vegetariánské stravě, protože se jim dělá strašně zle, jsou hodně nemocní a hubnou. – Máme totiž různé stravovací typy. Jsou lidé, kteří nutně potřebují maso, jinak se i zhroutí. Jsou lidé, co se neobejdou bez pestrého výběru surovin. Od všeho musí mít trochu… Jsou lidé, kterým dělá nejlépe jakékoliv ,,zrní“.

To že někomu nedělá vegetariánství dobře proto neznamená, že je špatné pro každého. Právě naopak: Každý z nás by měl přizpůsobit svůj jídleníček nárokům svého těla. Neexistuje měřítko na všechny lidi stejné…


Kam dál:

Otevřít rubriku ,,Oblíbená videa“ – Zde

Máte dotaz? Ptejte se do ►Mailu◄

• Líbí se vám tyto stránky? Doporučte přátelům adresu https://aluska.org/

• Na Aluška.org najdete také interaktivní chat Vstoupit do Chatu – ZDE

• Líbí se vám publikované články? Za pár dní vám může pošta doručit i knihu! – Podrobnosti ZDE

• Používáte Facebook? Pomozte propagovat tento článek a použijte prosím tlačítko ,,To se mi líbí“ níže pod reklamou, děkuji!

• Chcete mít přehled o videoaktivitách Alue na YouTube? – Můžete se přihlásit k odběru: ZDE

Elektronický obchůdek: www.kramky.cz/alue

Komentáře

Ikona diskutujiciho Farah 2013-01-23 09:28:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Jo Aluš, to máš recht- taky vybírám to, na co mi přijde chuť. Obvykle zjistím, že mi tělo dává najevo, co mi chybí. Mám to třeba tak, že týdně sním 1plátek kuřecího a 1plátek ryby v průměru…zato vajec poněkud víc, sýr(ne tavené!), lilky, teď zázvor, páč po 4hodinách venku jsem brutálně zmrzlá 😉 Narazila jsem na diety podle krevních skupin- jaký máš na to názor? Říkám si, že to možná do určité míry funguje, ale zase přeci jsme každý originál a nejde jen usuzovat na krevní skupinu… tu je odkaz, nad kterým se zamýšlím (jinak podle toho, co mi dělá dobře, mi vychází AB, což není vyloučené- já to nevím, vím jen, že mamka je B). http://www.dietologickyporadce.cz/clanky/Strava-2/Strava-podle-krevnich-skupin-Krevni-skupina-AB-41

Ikona diskutujiciho Ilíriel 2013-01-23 10:16:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Zajímavý film. Sama maso poslední dobou nejím prakticky vůbec, protože nemám potřebu. Ale měla bych pár připomínek.

Ikona diskutujiciho Arten 2013-01-23 13:25:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Dá se to prý poznat podle krevní skupiny.Já jsem A,což znamená,že klidně můžu být vegetarián.

Ikona diskutujiciho Alue 2013-01-23 14:41:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[1]: Chci si přečíst knihu o výživě podle krevních ksupin, protože těch článků je na netu víc a tyhle ,,výcucky" se kolikrát hodně liší i si protiřečí. Jinak mě to opravdu zajímá, vedla jsem na tohle téma diskuzi s lidmi, co se tím zabývají delší dobu a aplikují v praxi (shodou okolností jsem je chytla na Slovensku). Jejich zkušenosti jsou velmi dobré.

Ikona diskutujiciho Nasgol 2013-01-23 19:25:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

7:00 to má z tý trávy, co pokuřuje navečír! :DDDDD

Ikona diskutujiciho Kačka 2013-01-23 20:36:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Taky budu vegetariánka (nebo dokonce veganka). Začínám se semivegetariánstvím – omezováním červeného masa(to jediné rodičům nepřijde moc nápadné – oni si myslí, že pokud nebudu jíst maso, budu nemocná)

Ikona diskutujiciho Ilíriel 2013-01-24 02:29:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

To je fakt, kombinovat je třeba… Pardon, jsem teď nějak moc kritická a rejpu do všeho, až si připadám jak prvoplánový rejpal. Už aby ty volby byly za náma :-)

Ikona diskutujiciho jess 2013-01-27 15:08:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

v zasade je to pravda ale ten dredař ten me fakt dostava… :DDD

Ikona diskutujiciho night.shine 2013-01-30 17:39:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Pokud člověk dbá o své zdraví a před tím, než se pustí do vegetariánství nebo veganstvísi zjistí, co je potřeba jíst a jak si  doplnit vitamíny, které jsou v mase, tak není problém být vegetariánem ani veganem. Dnes už není náhražka za maso jen sója a tofu, rostlinná mlka se také už vrábějí nejen ze sóji, ale i z ořechů, mandlí, máku, rýže.

Ikona diskutujiciho andreaajirka 2018-02-02 06:56:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Myslím si, že není  na světě člověk, který by k životu maso nutně potřeboval. Je to jen čistě o zvyku – pokud je někdo 20 (i více let) zvyklí jíst maso, má pocit, že ho potřebuje – chutě většinou zvítězí. Moje dr. mě přesvědčovala že maso je nedílnou součástí stravy a že bez něj budu děsně strádat, snížení imunity atd. Není to pravda. Nejím maso jž pěknou řádku let, jsem zdravá, minimálně kdy jsem nachlazená, zlepšili se mi vlasy, nehty, pleť a co hlavně… necítím se zodpovědná za to, jak se se zvířaty zachází. Už jn ten pocit, že každé zvíře chce žít a ze smrti má strach tak jako člověk, je hrozné, přestala jsem jíst maso právě proto, že jsem si uvědomovala, že jím i utrpení  strach, které to zvíře prožilo za svůj krátky život. Hrozné, narodit se jen proto, aby posloužilo jako jídlo. kor když jsou lidé tedy natolik vyspělí a chytří – mohou si potravu zajistit jakoukoli jinou. V každém kousku masa je bolest a strach zvířete, které bylo zabito. :-(  :-(  :-(

Nový komentář

Ikona moderatora

Moderovaná diskuze: Příspěvky se zveřejňují s časovou prodlevou. Pro účast v diskuzi je třeba, aby byl váš komentář v souladu s obecnými pravidly slušného chování a podmínkami používání stránek