Fungují lapače snů?

17.4.2014 v Poradna 12

Dotaz:

Ahoj Alue, nejprve chci poděkovat za knihu Svítání. Pomáhá mi pochopit a vyrovnat se s hodně věcmi v mém životě, šikanou(psychickou), že jsem jiná a tak dále. 🙂

A chtěla jsem se zeptat co si myslíš o Lapači snů? Opravdu funguje? Máš nějaký?

Chtěla bych si ho vyrobit a nevím jestli vadí, když nebude z přírodních materiálů (kruh z vrbové větvičky,…), ale místo toho plastový kruh, nebo když nebude jen z jedné barvy, ale smíchám mé oblíbené.

Já si myslím, že by to nemělo vadit, ale chci znát třeba tvůj názor. 🙂


Odpověď:

Ahoj,
Lapač snů je krásná ozdoba, takže já vlastním hned 3. Jeden jsem si i sama vyrobila před sedmi lety a pořád je hezký.

Pokud cítíš potřebu vyrobit si lapač snů, nebo něco na ten způsob, jdi hrdě do toho. Projev svoji kreativitu, užij si tvůrčí proces, hraj si. Můžeš jeho pavučinku, nebo místa kde jsou navázaná pírka, ozdobit i korálky, nebo kamínky. Čím budeš chtít.

Potřebuješ k tomu dřevěnou obruč (plastovou samozřejmě můžeš použít, to ničemu nevadí. Přírodní materiály jsou prostě pro lepší efekt na oko), venku nasbíráš ptačí pírka (ale koupíš i barevná na netu, v hračkářství, nebo v papírnictví za pár korun) a pak si jen motáš s bavlnkou.

Určitě ale nebuď zklamaná, pokud bys od lapače snů očekávala nějaké významné účinky. Pro nás je to spíš ozdoba.
Původně je to indiánská pomůcka, a osobně se domnívám, že jim to muselo zaručeně fungovat. Jinak by si ho nevyráběli. Jenomže já mám takový dojem, že součástí výroby funkčního lapače snů musela být nějaká speciální modlitba, nebo rituál, nebo ,,kouzlo“. Protože ty co koupíme v obchodě, i ty co si doma vyrobíme, příliš spolehlivě nefungují.

Lidé jsou vesměs vůči lapačům snů skeptičtí. Jsou i takoví, co se jiným posmívají, že kupovat si lapač snů je vyhazování peněz a že je to akorát tak ,,lapač prachu“, přestože má jistou estetickou hodnotu. Já se zkrátka domnívám, že naše moderní společnost zatím neobjevila celý a kompletní způsob jejich výroby tak, aby lapač fungoval stejně jako indiánský.

s pozdravem
Alue

Kam dál:

Otevřít rubriku ,,Poradna: Nezařazeno“ – ZDE

Máte otázku, se kterou vám mohu pomoci? Ptejte se do ►mailu◄

• Líbí se vám tyto stránky? Doporučte přátelům adresu https://aluska.org/

• Líbí se vám publikované články? Za pár dní vám může pošta doručit i knihu! – Podrobnosti ZDE

• Používáte Facebook? Pomozte propagovat tento článek a použijte prosím tlačítko ,,To se mi líbí“ níže pod reklamou, děkuji!

• Chcete mít přehled o videoaktivitách Alue na YouTube? – Můžete se přihlásit k odběru: ZDE

Přispějte na stránky Aluška.org

Komentáře

Ikona diskutujiciho Fox 2014-04-17 08:23:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Měl jsem vlastnoručně vyrobený ale moc nefungoval no, já ale mám poslední dobou pocit že ke mě zkrz sny promlouvá jemnohmotné vedení když mi chce něco sdělit. Posledně mi "řekli" abych si udělal vizitky, vybodl jsem se na to a echt pozitri jsem je potreboval. Byl bych rád kdyby mi něco říkali častěj, ale snad se to změní po provedení instruktáže ze svítání 🙂

Ikona diskutujiciho Marta 2014-04-17 08:37:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Lapače snů vypadají pěkně, to souhlasím. My máme doma dva, z toho jeden takový  pro mě "orientální", je do zelené barvy, s tmavými pírky, a působí na mě úžasným dojmem:-).

Ikona diskutujiciho Michaela 2014-04-17 09:01:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ahoj a nemůže to být Alue psychikou? Jakože ten kdo v něj věří, tak opravdu ten lapač funguje, protože jak ty říkáš – síla myšlenky je silná.

Ikona diskutujiciho Lady Rovena 2014-04-17 10:06:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ten můj mi funguje zaručeně a vždy 🙂 Zřejmě jsem odhalila jeho pravou výrobu :D

Ikona diskutujiciho Petra 2014-04-18 09:47:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[4]:  Prosím, mohla bysi s námi sdílet jak stvořit takýto lapač?

Ikona diskutujiciho Ilíriel 2014-04-18 21:10:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[1]: Foxi, na tohle se dá říct jen jedno: Byl jsi varován :-)

Ikona diskutujiciho clario 2014-04-19 00:09:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[3]: Je to v podstatě tak jak říkáš. Oproti indiánům je náš pohled na svět dost materialistický a to i pokud jsme duchovně založení, jejich chápání světa bylo dost odlišné od našeho a z jejich odlišného pojetí světa taky vyplývali jiné zákonitosti, nevnímali ho tak kontinuálně a staticky jako mi. Spousta věcí v jejich světě byla prodchnuta silou, silou, kterou oněm věcem přisuzovali a věřili, věděli, že ji v těch věcech naleznou, všechno bylo posvátné. Pro nás jsou to jen historky, pro ně to byla realita.

Ikona diskutujiciho Fox 2014-04-19 09:06:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[6]: Děkuji za Tvou reakci :)Já mám již od základky vypracovaný takový snový varovný systém. Když se mi zdá o jedné konkrétní holce tak to znamená že se v brzké době stane něco špatného, nebo něco co mi prostě nebude pochuti. Funguje to tak na 75-80 procent. Já se díky tvorbě Alue naučil trochu víc poslouchat svoji intuici a hlavně se vrátit zase sám k sobě a ke své životní cestě z které jsem postupně scházel, ale teď se na ní zase pomaly vracím, a skutečně svět se mění před očima a věci dávají konstruktivní souvisloti. Je to prostě super :))

Ikona diskutujiciho Lady Rovena 2014-04-21 19:44:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[5]: Myslím, že tady nemohu, protože tady se magie a rituály moc nenosí a asi nebudou povoleny

Ikona diskutujiciho Dominika 2014-05-19 22:34:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Lapač snů by se měl umístit tak, aby na něj mohly dopadat první sluneční paprsky, které spálí nachytané zlé sny v pavučince.Mám také vyzkoušené na mnoha dětech(na různých táborech), že stačí dát nějaký prstýnek, šátek, prostě cokoliv a říct, že díky tomu předmětu už ho zlé sny obtěžovat nebudou.Prostě si to dítě špatné sny do svého spánku nepustí.Pěkný den přeji.

Ikona diskutujiciho Martin Jung 2015-11-11 00:15:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Pěkný momentálně večer všem.

Ikona diskutujiciho lenka 2016-01-18 22:58:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Chtěla bych se přidat do diskuse. Vyrobila jsem lapač snů pro mě i mou sestru. každý úplně jiný. od té doby Máme obě nezvykle mnoho snů. Ať už dobrých nebo nedobrých. například mě se objevují lidé, se kterými nemám úplně vyjasněný vztahy. Sestře zase naopak lezou z hlavy brouci. nevíte co by to mohlo znamenat. Obě Máme fialové ale úplně jiné, středový kámen jsme si vybrali každá podle sebe.

Nový komentář

Ikona moderatora

Moderovaná diskuze: Příspěvky se zveřejňují s časovou prodlevou. Pro účast v diskuzi je třeba, aby byl váš komentář v souladu s obecnými pravidly slušného chování a podmínkami používání stránek