Fungují magické rituály?

12.3.2013 v Poradna 15

Dotaz:

Ahoj Aluško

Mám spíše takový menší dotaz. První bych chtěla začít, že když jsem byla tenkrát hodně zamilovaná tak jsem dělala rituály prvně z internetu a poté jsem i platila. Teď s tou zamilovaností to řeším tak, že vždy na toho člověka udělám rituál myslím, že jsem na tom i závislá a utratila jsem vážně spoustu peněz z objednávek z internetu.

A myslím, že ani nepomohly. Vím, že si nemohu připoutat člověka pomocí rituálu, ale i holky, které se zabývají magií a rituály, mi psaly, že pomáhají na 90%. Někdo mi zase říkal, že musím mít silnou myšlenku, zase v diskusi jsem četla, že někomu pomohl na vyvolenou osobu.

Chtěla jsem se spíše tebe zeptat, jestli to funguje a jak to funguje? Je na to třeba silná myšlenka nebo čím to je? Píšu ti spíše ze zoufalostí, protože vím že dokážeš na vše odpovědět, takže se ptám tebe.

Vím, že napíšeš, že rituály omezují svobodu lidí, ale opravdu jsem četla, že to pomáhá takže si i myslím, že ty rituály nejsou jen tak.

Děkuji předem za odpověď


Odpověď:

Ahoj,
Abych byla konkrétní, domnívám se, že tady je otázka mířená vyloženě na nějaký magický rituál, kterým k sobě někoho konkrétního přitáhneš? – Pravda je taková, že ačkoliv se pohybuji v podstatě výhradně mezi lidmi, kteří se o tyto věci zajímají a samozřejmě i nějaké zkušenosti s magií tu jsou, ani jednou jsem nepozorovala ani neslyšela, že by podobný rituál na někoho fungoval.
Existují vyší černí mágové, kteří tě umí na dálku i zabít, ale ti znají hermetické zákony. Jsou to mimořádně nadaní lidé, často členové zednářských loží, nebo určitých spolků, někdy dělají pro vládu. A to nejsou věci, které si můžeš zaplatit na internetu, aby za tebe někdo čaroval. Všechna ta čáry máry v knihách, která se můžeš volně dočíst, jsou opravdu pouze čáry máry. Způsobují problémy hlavně tobě a na lidi, které chceš omezovat nebo ovlivňovat, nemají vliv. Pokud tu vliv je, musí být tak malý, že se nedá zpozorovat. V podstatě je to magie nemagie.
Bohužel jsi vyhodila peníze.

Pokud někdo má dojem, že mu rituál pomohl, může to být ,,náhoda“: řízení osudu, nebo síla jejich víry. – Tak moc tomu věřili, až se to stalo. Jenomže víra a magie jsou dva naprosto odlišné pojmy.

Můžeš chodit kolem dubu a pevně věřit tomu, že když ho obejdeš tisíckrát, vyléčíš si rakovinu. – Je to samozřejmě nesmysl, ale pokud je ta víra dost silná, opravdu se vyléčíš. Jsou lidé, co si konkrétně rakovinu vyléčili čistě vírou, sílou konstruktivního myšlení, nebo afirmacemi.
Podobně tvoje víra formuje i život, který žiješ a události, které tě potkávají. K tomu ale nepotřebuješ čarovat, tvoje víra pracuje vždy. Ale málokdy věci vychází přesně tak jak si to plánujeme, přejeme, nebo jak to čekáme. Někdy však vyjdou a lidé, co mají rádi ,,čárymáry“, si řeknou, že to je výsledek jejich magie. Ve skutečnosti je ale všechno hlavně v naší hlavě a i nefunkčním nástrojem někdy dojdeš ke kýženému výsledku, když tomu dost věříš. Tak je to vlastně úplně se vším.

Pokud jsi například nešťastně zamilovaná, bylo by dobré situaci přijmout tak jak je a smířit se s ní. Čím dřív situaci přijmeš a nebudeš ji potlačovat, tím dřív tě přestane trápit. Resp. na svoji lásku zapomeneš, nebo se ti do života dostane někdo jiný. Magií se tady nevyřeší nic.

Hodně štěstí 🙂
Alue

Kam dál:

Otevřít rubriku ,,Poradna: Nezařazeno“ – ZDE

Máte otázku, se kterou vám mohu pomoci? Ptejte se do ►mailu◄

• Líbí se vám tyto stránky? Doporučte přátelům adresu https://aluska.org/

• Na Aluška.org najdete také interaktivní chat Vstoupit do Chatu – ZDE

• Líbí se vám publikované články? Za pár dní vám může pošta doručit i knihu! – Podrobnosti ZDE

• Používáte Facebook? Pomozte propagovat tento článek a použijte prosím tlačítko ,,To se mi líbí“ níže pod reklamou, děkuji!

• Chcete mít přehled o videoaktivitách Alue na YouTube? – Můžete se přihlásit k odběru: ZDE

Komentáře

Ikona diskutujiciho Stranger_in_darkness 2013-03-12 03:06:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

jakekoliv jednani v zajmu bozi prozretelnosti je mozne v magickem smyslu veci …

Ikona diskutujiciho Firzen 2013-03-12 08:28:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Jakto, že víra a magie jsou dva naprosto odlišné pojmy? Mohla by jsi to trochu víc vysvětlit? Děkuji

Ikona diskutujiciho Sy_ 2013-03-12 11:29:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Drahá dotazovatelko, jsi šílená.

Ikona diskutujiciho Lady Rovena 2013-03-12 14:34:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Kdybych měla odpovědět na titulek (název) článku, tak odpovím: Ano, fungují

Ikona diskutujiciho Arriane 2013-03-12 15:56:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[2]:Záleží na úhlu pohledu, na tom, co chápeš pod slovem magie. Já osobně bych tam víru taky neřadila, ale chápu, že někdo možná ano

Ikona diskutujiciho Ananas 2013-03-12 16:44:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

,,protože vím, že dokážeš na vše odpovědět"

Ikona diskutujiciho clario 2013-03-12 18:51:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Rituály fungují. Pokud se dělají důsledně a praktikující není slabé mysli, tak fungují (i kdyby měli mysl slabou a dělali to ledabyle, tak má každý takový rituál nějakou ať už třeba minimální odezvu). To jaký rituál vytvoříme a za jakým účelem je už věc jiná, jakmile začneš ovlivňovat druhé nějak ve svůj prospěch, tak si zaděláváš na problém. Nebudu ti říkat, že tě dožene karma či že tě ztrestá mocná ruka vesmíru a podobné blbosti. Zaděláš si na problém sama v sobě tím, že budeš jednat proti vlastním vnitřním hodnotám, hodnotám o kterých mnoho lidí ani neví, že je má a které jsou u mnoha obalené množstvím bordelu a vzorců chování. Tato tvá vlastní nejednotvárnost ti pak začně dělat problémy. Jestli jsi do někoho zamilovaná, tak prostě jdi a řekni mu to. Pokud tě odmítne, tak to není ten pravý a nebyla by jsi s ním šťastná ;).

Ikona diskutujiciho Alue 2013-03-12 19:01:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[6]: No dovol, všechno na světě sice neznám, ale na to čemu rozumím, umím odpovědět vždy. A potěší mě, když mě za to někdo pochválí.

Ikona diskutujiciho Kačka H. 2013-03-12 19:38:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Na dálku zabít?! Ááá, pomoc, ono to opravdu jde? Já jsem si vždy říkala, že to už je moc… kruté a proti Vesmíru… že to prostě nejde. Teď jsem si tedy potvrdila, že nic není nemožné. A na dálku zachránit život se dá?

Ikona diskutujiciho Ilíriel 2013-03-13 00:03:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Vždycky jsem měla za to, že rituál jen posiluje myšlenku, pomáhá ji usměrnit. Něco jako anténa.

Ikona diskutujiciho Peter 2013-03-13 01:51:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Souhlasím se Sy [3]: , a přitom (domnívám se) pisatelce dobře rozumím.

Ikona diskutujiciho Martin 2013-03-13 11:29:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Kdybych řekl svou myšlenku nejstručněji, tak bych řekl, že ublíží pouze to, čemu dovolíš, dříve magie fungovala, lidé v ní podstatně více věřili.. Takže jak říká Aluška, víra je klíčem ke všemu, ale pouze co se pojí s naší osobní realitou.

Ikona diskutujiciho Ananas 2013-03-13 14:51:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[8]:však já vím, jen jsem to tak plácla (občas mě prostě napadají blbosti)

Ikona diskutujiciho Jakub 2013-03-14 10:16:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Chceš-li ovládat magií budeš ovládána magií. Nečiň nikomu nic co nechceš aby bylo činěno tobě. Existují mistři vysoké magie, ale nad nimi nic není poněvadž oni jsou magie. Čistá mysl, diamantová duše a zdravé spokojené tělo je cesta k tomu jak k sobě přitáhnout podobné (třebas i partnera :-))) Mějte se všichni pěkně. Jakub

Ikona diskutujiciho Fox 2014-06-21 00:29:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Nečaruj, ale žádej 🙂

Nový komentář

Ikona moderatora

Moderovaná diskuze: Příspěvky se zveřejňují s časovou prodlevou. Pro účast v diskuzi je třeba, aby byl váš komentář v souladu s obecnými pravidly slušného chování a podmínkami používání stránek