Druhý díl
Davové šílenství kolem Harryho Pottera!
Světem se valí Pottermánie!
Potter opět na žebříčku nejsledovanějších filmů!
Díky Potterovi se děti znovu vrátily ke čtení!
Nezpozorněli jste a neřekli si, jak je to možné? Jsou knihy, které produkuje globální masmediální průmysl opravdu dobré i pro mé dítě?
S přitažlivostí Pottera je to jinak než se zdá. Knihy jsou totiž schválně udělané tak, aby po nich děti šílely. Je tam použito mnoho psychologických technik manipulace. (Po potterovsku „kouzla a magie“). O tom, co tyto knihy a filmy dětem skutečně dělají, budeme mít exaktní odpověď až za deset, patnáct let. Zmapování všech psychických technik zaměstná týmy psychologů a může trvat léta. V hrubých obrysech to ale uvidíte už teď: jsou tam pobídky k alkoholu, drogám, podprahové návody k „nepřemýšlení“, sebedestrukci, přísliby vzrušení a podprahové odměňování, věci, o kterých jste ani netušili, že jsou možné.
Nebyly vám vůbec podezřelé ty nejednoznačné charaktery, podivná absence dobra. A na druhé straně příliš mocné, bezbřehé a lidská měřítka přesahující zlo? V kině jste se pak mohli setkat s nepříjemnými pocity bez zjevného důvodu, prázdnota, děs nebo hypnotické ovládání.
Potter je mistrovský kousek globálních manipulátorů. Má mnoho skrytých vrstev. V jedné takové vrstvě vás vábí, v další podprahově deptá, jinde zase svádí ke konspiraci a apeluje na váš morální úsudek. Je to ďábelsky rafinovaná kniha. Kdo tohle prohlédne, pro toho už nebude svět tak jednoduchý jako dřív!
Jde nepochybně o podprahovou reklamu. Cítíte vzrušení – musíte to mít, ale nevíte proč. Vábení je mimo váš racionální úsudek. Mediální skupina s diváky nedovoleným způsobem manipuluje – láká vás na „vzrušující podívanou“.
A nyní pozor! Podívejme se do knih. Bude tam také něco podprahového? Až to uvidíte, vyrazí vám to dech! I knižní Potter je podprahových sdělení plný, pokud to zkusíte hledat, uvidíte to prakticky všude! Viz také v článku Gianni de Vincenta 40 Techniques of the Illuminati “ (bod 32) a nebo v „Harry Potter is Controlling you through subliminal messages„.
Takže, co uvidíme v knize? Potter, to je fantazijní svět. Je tu plno vymyšlených postav podivných jmen – Hermiona (místo Hermína), Belatrix (místo Beatrix), Rubeus, Arsenius, Hippogrif atd. Ta jména jsou většinou podivně pokroucená („pokroucená slovíčka“), ale čtenář nic netuší a po čase si zvykne, zkrátka Potter už to tak má. Nesmysl, podivná jména jsou ve skutečnosti šifry.
Firma „Grunnings“ vyrábí vrtačky. Anebo snad vyrábí něco jiného? Grunnings = RUNNING (běžící) a zbývá ještě G,S takže dostaneme GUNS (zbraně). Grunnings = RUNNING GUNS (Střílející zbraně).
Harryho adresa je: Privet Drive 4, Little Whinning , Surrey. Po zkomolení: PREPARED FOR DIE, LIE WINNING, SURE (Připraven zemřít, Lež vítězí, Jistě!)
Tohle všechno se ale náhodou nestává. Vypadá to, jako by Rowlingová záměrně vybrala taková jména, u kterých při záměně písmen dostaneme jiné emocionálně nabité a silně destruktivní slovo.
Proč Rowlingová nepoužila „Grunix“ místo „Grunnings“ „McPerry“ místo „McGonnagall“, „Burley“ místo „Dursley“?
Ginny Weasley = GINNY EASE (Ginové uvolnění).
Bradavice, Hogwarts = HOT WARS (Válečné konflikty)…
Jakmile jednou nahlédneme pod povrch, začne se to ukazovat opravdu všude.
Pokud se rozhodnete si něco vyluštit sami, chce to trpělivost. Počítejte s tím, že výsledkem nemusí být úplně přesný anagram. Stává se, že občas písmenko přebývá, nebo se nedostává. Vyplatí se spoléhat víc na intuici. Čím víc toho vyluštíte, tím vám to půjde snáze. Časem pro to získáte určitý cit.
A co námitka, že pozorujeme to, co vlastně vidět chceme. Že si anagramy vymýšlíme. Jednoduše to není pravda. Nic v Potterovi vidět nechci, ta slova se nám sama vnucují a může je odhalit každý. Jediné, co potřebujete, je ZKUSIT TO. Čili přestat žít ve slepé víře, že to není možné.
Možná by to chtělo najít nějaký systém. Jak postupuji s luštěním, zjišťuji, že anagramy lze rozdělit do tří skupin:
anagramy získané dvojitou přesmyčkou, anagramy získané na základě podobností písmen, anagramy-šifry (vždy poznáte, že čtete správně).
Objevil jsem velkou skupinu anagramů, které lze číst metodou dvojité přesmyčky. Přesmyčka je ještě jiná slovní hříčka než anagram. Vlastně je o dost jednodušší než anagram. Je to záměna jen některých hlásek či slabik: „houpací křeslo“ vede na „křoupací heslo“.
V angličtině: MANDY BROCKLEHURST vede na BRANDY MOCKLEHURST. To ale neznamená nic. (je to teprve ta první přesmyčka). A až druhou přesmyčkou z BRANDY MOCKLEHURST uděláme BRANDY CUSTHOMLER (CUSTOMER) (konzument brandy).
ARGUS FILCH vede nejprve na FLUS CHIGAR a pak teprve na FLUSH CIGAR (cigaretové opojení).
CEDRIC DIGGORY vede nejprve na CEDRIDIG GORY a až pak na CEST RIGID ORGY. Ha, tady to chce trochu důvtipu, CED není nic, ale nabízí se francouzské CEST.
MINERVA MCGONNAGAL vede na MIRVALEM CGONNAGAN a až pak na MARVELLING COGNAC.
Přesně jak říká pravidlo dvou přesmyček. Je to vážně zvláštní, že byla použita tato metoda, ale je to pořád to samé i tady:
BELATRIX LESTRANGE – LIBERAL STRANGE SEX (volný sex)
DIAGON ALEY (Příčná ulice) – DIE ALL AGONY (všichni zemřou, agónie)
EDDIE CARMICHAEL – DIE ARMY CAMEL (cigarety, zemřít, armáda)
HERMIONE GRANGER – HEROINE, GRAM, ANGER (heroin , gram, hněv)
HOGWARTS (Bradavice) – HOT WARS (válečný konflikt)
LEPRECHAUN (zvíře) – CLEAR PUNCH (čistý punč)
LISA TURPIN – PAIN RITUALS (bolestivé rituály)
LUCIUS MALFOY – LOYALISM USA (loajalita USA)
NEVILLE LONGBOTTOM – EVIL ON BOTTOM, (zlo v základu)
PENELOPE CLEARWATER – PEOPLE NUCLEAR WAR (lid nukleární války)
QUENTIN TRIMBLE – ENTIRE LIBERTIN (úplný volnomyšlenkář)
QUIRELL (profesor) – LIQUER (likér)
RAWENCLAW (Havraspár) – WAR ALLIANCE (válečná aliance)
SEVERUS SNAPE – VESPER USA (soumrak USA)
STEWART ACKERLEY – STELLAR RACKET WARS (hvězdné raketové války)
STOASED HILL – DEAD SHOALS (mrtvý dav)
URG THE UNCLEAN – NUCLEAT HUNT (nukleární lov)
VIKTOR KRUM – MORTUM VIR (smrtelný virus)
„Tom Raddle vytáhl z kapsy Harryho hůlku a začal s ní kroužit ve vzduchu, až napsal tři mihotavá slova. Tom Marvolo Riddle. Pak mávl hůlkou a písmena jeho jména se sama přeskupila: I Am Lord Voldemort. (2/262)“
Ale proč vždycky dostaneme tyhle pohoršující věci? Na konci máme vždycky nějaké mocné, emocionálně zabarvené slovo, prostě ideální kandidát na podprahový signál. Podobně můžeme objevit také, tentokrát s pomocí záměn (D místo P, C místo G, F místo PH).
Např. ADALBERT WAFFLING – BATTLE FILLING WAR (boj dělá válku)
DEDALUS DIGGLE – DEAD DIE (smrt, zemřít)
ELEANOR BRANSTONE – MANOR BRAINSTORM (velký výmaz mozků)
FILIUS FLITWICK – FUCK IN TWILIGHT
GAWAIN ROBARDS – WINE, BAR, DRUGS (víno, bar, drogy)
GODRICS HOLLOW – ORGICS HOLE
MARVOLO GAUNT – MARLBORO
Teď ta třetí metoda, ta je hodně odlišná od dvou předchozích. K odhalení slov si musíme pomoci probíráním více možností (jako ve Scrabble), což je pracnější a dává nejistý výsledek. Mnohdy dostáváme nespočet anagramů. Jenže který je ten pravý? Jednoduše. U všech šifer, které objevíme, je uplatněno pravidlo západky. Při správném čtení se tajemství odhalí, jako když do sebe přesně zapadnou dva kusy skládačky. A jak to poznáte? To prostě poznáte! Věci do sebe zapadají tím, že VY pochopíte smysl. Takové to: Aha! Jasně! Bingo! Při nesprávném čtení nic nezapadá a nic nedává smysl. Luštíte prostě tak dlouho, až to najednou začne dávat smysl. Princip západky může být použitý na více úrovních zároveň.
A teď příklad: co skrývá jméno DUMBLEDORE? (Brumbál?) a co LORD VOLDEMORT? Vy-víte-koho není možné vyluštit ani první ani druhou metodou. To staroslovanské Vládce smrti je – pochopte – zavádějící. Zkusme si proto zahrát s písmeny jako při Scrabble. Přeskupujme písmenka. Zkoušejme anagramy. Až konečně najdeme smysluplné slovo MODER(N), které by, tušíme, mohlo vést k cíli. Zbývají nám písmena LORD a VOLT. Zkusme Scrabble ještě jednou až dostaneme VLLT ORDO, západka doklapne (intuice!), a my čteme VOLDEMORT = MODERN W(O)RLD ORDER!
LORD VOLDEMORT = MODERN WORLD ORDER,
ARMANDO DIPPET = DIAMANT ORDER
DEMENTOR (Mozkomor) = MODERN ORD…
Některé jsou tak složité anagramy, že jejich náhodné sestavení je dle mého názoru absolutně nemožné! Leč je to jen na vás, kdy se vy sami vyrovnáte s tím, že tady opravdu jde o skrytý plán. Je to totiž natolik překvapivé a šokující, že se vám vůbec nedivím, že s přijetím tohoto faktu máte trošku problém.
,,Kotlík plný horké silné lásky. Ťukání doprovázel Ron mumláním všemožných náhodných slov, neboť se snažil najít správné heslo. Obvykle mají ta hesla něco společného s ŘÁDEM. Bill byl na jejich hledání opravdový přeborník. Mně se to ale dřív nebo později musí taky podařit. Mám to, mám to, heslo bylo Albus.“ (HP7)
ALBUS PERCIVAL WULFRIC BRIAN DUMBLEDORE = AMERICAN SPECIAL WORLD BUILD UP ORDER
ARAMINTA MELIFLUA = ILLUMINATI MATTER (Věc Iluminátů)
BLIBBERING HUMDINGER = BILDBERG NUMBERING (Bildberiánské číslování)
EYELOPS OWL EMPORIUM = POWELLS IMPERIUM (Powellovo Imperium)
OWEN CAULDWELL = A NEW WELT DECADE (nové světové desetiletí)
SEAMUS FINNIGAN = MASONIC AGES (zednářský věk),
Poté, co se nám takto některá jména odhalila, stálo by to za to vyhledat, v jaké souvislosti se vyskytují v knize. Některé klíčové věty knihy pak dostanou radikálně jiný význam.
Dovoluji si udělat malý průzkum u Nebelvíru: Harry Potter (ORDER THERAPY), Colin Creevey (CONCEIVE LIAR), Geoffrey Hooper (FREE HYPEREGO), Lavender Brown (NEWBORDEN LAVR), Neville Longbottom (EVIL ON BOTTOM), Oliver Wood (HOLLYWOOD), Patil Parvati (PRIVATE VITAL), Ronan Weasley (ONANY, ORAL EASE), Seamus Finnigan (FUNNY ANAMNESIS) a samozřejmě Hermione Granger (HEROINE & GRAM & ANGER) a dále také Alice Spinnet (CIA PLENTIES), Andrew Kirke (A NEW DARK ERA/REWAKEN DIRK), Angelina Johnson (NEOCONS HANGNAIL), Cormac McLaggen (MODERN MAGICAL), Dean Thomas (MASON DEATH), Demelza Robins (LESBIANS ORDER), Euan Abercrombie (REBORN AMERICA), Ginny Weasley (GINNY EASE), Jack Sloper (CLEAR JOKES), Katie Bell (BLAK ELITE), Natalie McDonald (DONATED ALL MANIACS) a Ritchie Coote (EROTIC ETIC).
Harry Potter – skrytá poselství v hudbě (CZ)
https://www.youtube.com/watch?v=JQR6rkT1guo
Původní vzor k tomuto článku vyšel kdysi na starém webu osud.cz, který již neexistuje. (konec série )
___________ Dodatek ___________
Harry Potter je rovnako návykový ako drogy
Podľa psychológov je čítanie Harryho Pottera rovnako návykové ako drogy či cigarety. Bez ohľadu na to, či sa jedná o mladých či starších čitateľov. Osoby, ktoré sa do knižiek o čarodejníckom učňovi z pera Joanne K. Rowlingovej pustia, zažívajú príznaky podobné osobám závislým na drogách.
A to vrátane abstinenčného syndrómu, ktorý pociťuje väčšina čitateľov, ktorí dokončili čítanie siedmieho a posledného dielu knihy. Psychológ Jeffrey Rudski prišiel k tomuto záveru pri štúdii 4-tisíc čitateľov kníh o Harrym Potterovi.
Každý desiaty chlapec fandiaci malému čarodejníkovi údajne trpel typickými abstinenčnými príznakmi ako depresiami a stratou chuti do jedla, a to potom, ako dočítal posledný diel Harry Potter a Dary smrti. Ďalších dvadsať percent čitateľov priznalo, že je na pokraji závislosti na tvorbu Rowlingovej.
„Cítim, ako by mi niekto blízky zomrel,“ tvrdil britskému denníku Mirror jeden z fanúšikov po prečítaní záverečného dielu románovej série.
„Závislosť na drogách sa nelíši od závislosti na Harrym Potterovi,“ uviedol Rudski.“ (zdroj)
Poslední komentáře
-Alue K. Loskotová No, pripomenulo mi to hudobný klip od Priessnitz…
-mariankosnac Teda ja neviem jak je to s tými…
-mariankosnac Otázka zda pomoci a nebo nechat chcípnout, tvrdě,…
-není Tak já jsem znal osobu, co měla takového…
-*****