Harry Potter: slabikář mediální manipulace (2.díl)

22.12.2017 v Symbolika 23

Druhý díl

Davové šílenství kolem Harryho Pottera!

Světem se valí Pottermánie!

Potter opět na žebříčku nejsledovanějších filmů!

Díky Potterovi se děti znovu vrátily ke čtení!

Nezpozorněli jste a neřekli si, jak je to možné? Jsou knihy, které produkuje globální masmediální průmysl opravdu dobré i pro mé dítě?

S přitažlivostí Pottera je to jinak než se zdá. Knihy jsou totiž schválně udělané tak, aby po nich děti šílely. Je tam použito mnoho psychologických technik manipulace. (Po potterovsku „kouzla a magie“). O tom, co tyto knihy a filmy dětem skutečně dělají, budeme mít exaktní odpověď až za deset, patnáct let. Zmapování všech psychických technik zaměstná týmy psychologů a může trvat léta. V hrubých obrysech to ale uvidíte už teď: jsou tam pobídky k alkoholu, drogám, podprahové návody k „nepřemýšlení“, sebedestrukci, přísliby vzrušení a podprahové odměňování, věci, o kterých jste ani netušili, že jsou možné.


Nebyly vám vůbec podezřelé ty nejednoznačné charaktery, podivná absence dobra. A na druhé straně příliš mocné, bezbřehé a lidská měřítka přesahující zlo? V kině jste se pak mohli setkat s nepříjemnými pocity bez zjevného důvodu, prázdnota, děs nebo hypnotické ovládání.

Potter je mistrovský kousek globálních manipulátorů. Má mnoho skrytých vrstev. V jedné takové vrstvě vás vábí, v další podprahově deptá, jinde zase svádí ke konspiraci a apeluje na váš morální úsudek. Je to ďábelsky rafinovaná kniha. Kdo tohle prohlédne, pro toho už nebude svět tak jednoduchý jako dřív!

Jde nepochybně o podprahovou reklamu. Cítíte vzrušení – musíte to mít, ale nevíte proč. Vábení je mimo váš racionální úsudek. Mediální skupina s diváky nedovoleným způsobem manipuluje – láká vás na „vzrušující podívanou“.

A nyní pozor! Podívejme se do knih. Bude tam také něco podprahového? Až to uvidíte, vyrazí vám to dech! I knižní Potter je podprahových sdělení plný, pokud to zkusíte hledat, uvidíte to prakticky všude! Viz také v článku Gianni de Vincenta 40 Techniques of the Illuminati “ (bod 32) a nebo v „Harry Potter is Controlling you through subliminal messages„.

Takže, co uvidíme v knize? Potter, to je fantazijní svět. Je tu plno vymyšlených postav podivných jmen – Hermiona (místo Hermína), Belatrix (místo Beatrix), Rubeus, Arsenius, Hippogrif atd. Ta jména jsou většinou podivně pokroucená („pokroucená slovíčka“), ale čtenář nic netuší a po čase si zvykne, zkrátka Potter už to tak má. Nesmysl, podivná jména jsou ve skutečnosti šifry.

Firma „Grunnings“ vyrábí vrtačky. Anebo snad vyrábí něco jiného? Grunnings = RUNNING (běžící) a zbývá ještě G,S takže dostaneme GUNS (zbraně). Grunnings = RUNNING GUNS (Střílející zbraně).

Harryho adresa je: Privet Drive 4, Little Whinning , Surrey. Po zkomolení: PREPARED FOR DIE, LIE WINNING, SURE (Připraven zemřít, Lež vítězí, Jistě!)

Tohle všechno se ale náhodou nestává. Vypadá to, jako by Rowlingová záměrně vybrala taková jména, u kterých při záměně písmen dostaneme jiné emocionálně nabité a silně destruktivní slovo.

Proč Rowlingová nepoužila „Grunix“ místo „Grunnings“ „McPerry“ místo „McGonnagall“, „Burley“ místo „Dursley“?

Ginny Weasley = GINNY EASE (Ginové uvolnění).

Bradavice, Hogwarts = HOT WARS (Válečné konflikty)…

Jakmile jednou nahlédneme pod povrch, začne se to ukazovat opravdu všude.

Pokud se rozhodnete si něco vyluštit sami, chce to trpělivost. Počítejte s tím, že výsledkem nemusí být úplně přesný anagram. Stává se, že občas písmenko přebývá, nebo se nedostává. Vyplatí se spoléhat víc na intuici. Čím víc toho vyluštíte, tím vám to půjde snáze. Časem pro to získáte určitý cit.

A co námitka, že pozorujeme to, co vlastně vidět chceme. Že si anagramy vymýšlíme. Jednoduše to není pravda. Nic v Potterovi vidět nechci, ta slova se nám sama vnucují a může je odhalit každý. Jediné, co potřebujete, je ZKUSIT TO. Čili přestat žít ve slepé víře, že to není možné.

Možná by to chtělo najít nějaký systém. Jak postupuji s luštěním, zjišťuji, že anagramy lze rozdělit do tří skupin:

anagramy získané dvojitou přesmyčkou, anagramy získané na základě podobností písmen, anagramy-šifry (vždy poznáte, že čtete správně).

Objevil jsem velkou skupinu anagramů, které lze číst metodou dvojité přesmyčky. Přesmyčka je ještě jiná slovní hříčka než anagram. Vlastně je o dost jednodušší než anagram. Je to záměna jen některých hlásek či slabik: „houpací křeslo“ vede na „křoupací heslo“.

V angličtině: MANDY BROCKLEHURST vede na BRANDY MOCKLEHURST. To ale neznamená nic. (je to teprve ta první přesmyčka). A až druhou přesmyčkou z BRANDY MOCKLEHURST uděláme BRANDY CUSTHOMLER (CUSTOMER) (konzument brandy).

ARGUS FILCH vede nejprve na FLUS CHIGAR a pak teprve na FLUSH CIGAR (cigaretové opojení).

CEDRIC DIGGORY vede nejprve na CEDRIDIG GORY a až pak na CEST RIGID ORGY. Ha, tady to chce trochu důvtipu, CED není nic, ale nabízí se francouzské CEST.

MINERVA MCGONNAGAL vede na MIRVALEM CGONNAGAN a až pak na MARVELLING COGNAC.

Přesně jak říká pravidlo dvou přesmyček. Je to vážně zvláštní, že byla použita tato metoda, ale je to pořád to samé i tady:

BELATRIX LESTRANGE – LIBERAL STRANGE SEX (volný sex)

DIAGON ALEY (Příčná ulice) – DIE ALL AGONY (všichni zemřou, agónie)

EDDIE CARMICHAEL – DIE ARMY CAMEL (cigarety, zemřít, armáda)

HERMIONE GRANGER – HEROINE, GRAM, ANGER (heroin , gram, hněv)

HOGWARTS (Bradavice) – HOT WARS (válečný konflikt)

LEPRECHAUN (zvíře) – CLEAR PUNCH (čistý punč)

LISA TURPIN – PAIN RITUALS (bolestivé rituály)

LUCIUS MALFOY – LOYALISM USA (loajalita USA)

NEVILLE LONGBOTTOM – EVIL ON BOTTOM, (zlo v základu)

PENELOPE CLEARWATER – PEOPLE NUCLEAR WAR (lid nukleární války)

QUENTIN TRIMBLE – ENTIRE LIBERTIN (úplný volnomyšlenkář)

QUIRELL (profesor) – LIQUER (likér)

RAWENCLAW (Havraspár) – WAR ALLIANCE (válečná aliance)

SEVERUS SNAPE – VESPER USA (soumrak USA)

STEWART ACKERLEY – STELLAR RACKET WARS (hvězdné raketové války)

STOASED HILL – DEAD SHOALS (mrtvý dav)

URG THE UNCLEAN – NUCLEAT HUNT (nukleární lov)

VIKTOR KRUM – MORTUM VIR (smrtelný virus)

„Tom Raddle vytáhl z kapsy Harryho hůlku a začal s ní kroužit ve vzduchu, až napsal tři mihotavá slova. Tom Marvolo Riddle. Pak mávl hůlkou a písmena jeho jména se sama přeskupila: I Am Lord Voldemort. (2/262)“

Ale proč vždycky dostaneme tyhle pohoršující věci? Na konci máme vždycky nějaké mocné, emocionálně zabarvené slovo, prostě ideální kandidát na podprahový signál. Podobně můžeme objevit také, tentokrát s pomocí záměn (D místo P, C místo G, F místo PH).

Např. ADALBERT WAFFLING – BATTLE FILLING WAR (boj dělá válku)

DEDALUS DIGGLE – DEAD DIE (smrt, zemřít)

ELEANOR BRANSTONE – MANOR BRAINSTORM (velký výmaz mozků)

FILIUS FLITWICK – FUCK IN TWILIGHT

GAWAIN ROBARDS – WINE, BAR, DRUGS (víno, bar, drogy)

GODRICS HOLLOW – ORGICS HOLE

MARVOLO GAUNT – MARLBORO

Teď ta třetí metoda, ta je hodně odlišná od dvou předchozích. K odhalení slov si musíme pomoci probíráním více možností (jako ve Scrabble), což je pracnější a dává nejistý výsledek. Mnohdy dostáváme nespočet anagramů. Jenže který je ten pravý? Jednoduše. U všech šifer, které objevíme, je uplatněno pravidlo západky. Při správném čtení se tajemství odhalí, jako když do sebe přesně zapadnou dva kusy skládačky. A jak to poznáte? To prostě poznáte! Věci do sebe zapadají tím, že VY pochopíte smysl. Takové to: Aha! Jasně! Bingo! Při nesprávném čtení nic nezapadá a nic nedává smysl. Luštíte prostě tak dlouho, až to najednou začne dávat smysl. Princip západky může být použitý na více úrovních zároveň.

A teď příklad: co skrývá jméno DUMBLEDORE? (Brumbál?) a co LORD VOLDEMORT? Vy-víte-koho není možné vyluštit ani první ani druhou metodou. To staroslovanské Vládce smrti je – pochopte – zavádějící. Zkusme si proto zahrát s písmeny jako při Scrabble. Přeskupujme písmenka. Zkoušejme anagramy. Až konečně najdeme smysluplné slovo MODER(N), které by, tušíme, mohlo vést k cíli. Zbývají nám písmena LORD a VOLT. Zkusme Scrabble ještě jednou až dostaneme VLLT ORDO, západka doklapne (intuice!), a my čteme VOLDEMORT = MODERN W(O)RLD ORDER!

LORD VOLDEMORT = MODERN WORLD ORDER,

ARMANDO DIPPET = DIAMANT ORDER

DEMENTOR (Mozkomor) = MODERN ORD…

Některé jsou tak složité anagramy, že jejich náhodné sestavení je dle mého názoru absolutně nemožné! Leč je to jen na vás, kdy se vy sami vyrovnáte s tím, že tady opravdu jde o skrytý plán. Je to totiž natolik překvapivé a šokující, že se vám vůbec nedivím, že s přijetím tohoto faktu máte trošku problém.

,,Kotlík plný horké silné lásky. Ťukání doprovázel Ron mumláním všemožných náhodných slov, neboť se snažil najít správné heslo. Obvykle mají ta hesla něco společného s ŘÁDEM. Bill byl na jejich hledání opravdový přeborník. Mně se to ale dřív nebo později musí taky podařit. Mám to, mám to, heslo bylo Albus.“ (HP7)

ALBUS PERCIVAL WULFRIC BRIAN DUMBLEDORE = AMERICAN SPECIAL WORLD BUILD UP ORDER

ARAMINTA MELIFLUA = ILLUMINATI MATTER (Věc Iluminátů)

BLIBBERING HUMDINGER = BILDBERG NUMBERING (Bildberiánské číslování)

EYELOPS OWL EMPORIUM = POWELLS IMPERIUM (Powellovo Imperium)

OWEN CAULDWELL = A NEW WELT DECADE (nové světové desetiletí)

SEAMUS FINNIGAN = MASONIC AGES (zednářský věk),

Poté, co se nám takto některá jména odhalila, stálo by to za to vyhledat, v jaké souvislosti se vyskytují v knize. Některé klíčové věty knihy pak dostanou radikálně jiný význam.

Dovoluji si udělat malý průzkum u Nebelvíru: Harry Potter (ORDER THERAPY), Colin Creevey (CONCEIVE LIAR), Geoffrey Hooper (FREE HYPEREGO), Lavender Brown (NEWBORDEN LAVR), Neville Longbottom (EVIL ON BOTTOM), Oliver Wood (HOLLYWOOD), Patil Parvati (PRIVATE VITAL), Ronan Weasley (ONANY, ORAL EASE), Seamus Finnigan (FUNNY ANAMNESIS) a samozřejmě Hermione Granger (HEROINE & GRAM & ANGER) a dále také Alice Spinnet (CIA PLENTIES), Andrew Kirke (A NEW DARK ERA/REWAKEN DIRK), Angelina Johnson (NEOCONS HANGNAIL), Cormac McLaggen (MODERN MAGICAL), Dean Thomas (MASON DEATH), Demelza Robins (LESBIANS ORDER), Euan Abercrombie (REBORN AMERICA), Ginny Weasley (GINNY EASE), Jack Sloper (CLEAR JOKES), Katie Bell (BLAK ELITE), Natalie McDonald (DONATED ALL MANIACS) a Ritchie Coote (EROTIC ETIC).

Harry Potter – skrytá poselství v hudbě (CZ)

https://www.youtube.com/watch?v=JQR6rkT1guo

Původní vzor k tomuto článku vyšel kdysi na starém webu osud.cz, který již neexistuje. (konec série )

___________ Dodatek ___________

Harry Potter je rovnako návykový ako drogy

Podľa psychológov je čítanie Harryho Pottera rovnako návykové ako drogy či cigarety. Bez ohľadu na to, či sa jedná o mladých či starších čitateľov. Osoby, ktoré sa do knižiek o čarodejníckom učňovi z pera Joanne K. Rowlingovej pustia, zažívajú príznaky podobné osobám závislým na drogách.

A to vrátane abstinenčného syndrómu, ktorý pociťuje väčšina čitateľov, ktorí dokončili čítanie siedmieho a posledného dielu knihy. Psychológ Jeffrey Rudski prišiel k tomuto záveru pri štúdii 4-tisíc čitateľov kníh o Harrym Potterovi.

Každý desiaty chlapec fandiaci malému čarodejníkovi údajne trpel typickými abstinenčnými príznakmi ako depresiami a stratou chuti do jedla, a to potom, ako dočítal posledný diel Harry Potter a Dary smrti. Ďalších dvadsať percent čitateľov priznalo, že je na pokraji závislosti na tvorbu Rowlingovej.

„Cítim, ako by mi niekto blízky zomrel,“ tvrdil britskému denníku Mirror jeden z fanúšikov po prečítaní záverečného dielu románovej série.

„Závislosť na drogách sa nelíši od závislosti na Harrym Potterovi,“ uviedol Rudski.“ (zdroj)

Komentáře

Ikona diskutujiciho Aneta 2017-12-22 01:09:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

To je teda nesmysl, Hp jsem cetla uz jako dite kdy knizky vysly a zadne trauma to na nezanechalo, chodila jsem na filmy do kina, uzkost taky nedostavila…

Ikona diskutujiciho Rava 2017-12-22 01:52:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Taky mám ráda přesmyčky, ale tyhle jsou špatné, jednoduše nefungují. Autor článku nás má za blbce, kteří neovládají ani abecedu.

Ikona diskutujiciho LucTuc 2017-12-22 03:34:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Nevidím důvod proč by tohle nemohlo být možné je to jen hra se slovy a jejich písmeny. Trochu mi to připomíná jako hru naopak s obrazem, stačí nějakou babu nahou mít a překryt její nahotu pár kousků oblečení či další barvy. Co v tom obrazu uvidíme? Sám nám přeci do mysli bude cpát co máme právě vidět pod uplím tenčím obležení co jí jen v některých partiích zakrývá kůži. Splnilo to účel, nahota nejde vidět, ale každý si ji hned dokáže přeci domyslet a ví co ten obraz jakoby skrývá, jak provokuje. Nechápu proč ale podívejte se prostě jak spoustu vymyšlených slov z této knihy dokáže skrývat tolik provokativních slov. Je to to samé, takhle se přece pracuje kde se dá i v audiu, v klipech v čemkoli i v těch mobilech a počítačích. Připomíná mi to taky jednu vtipnou historku, moderátorky v Americe si nemohou dovolit říct negr a víte jak tomu říkají? Slovo na N. No a jak si z toho Američané udělaly srandu? "Neříkej slovo na N.,protože takto říkáš, co si mám myslet" . No co z toho? Další věc co je prostě zahalená, ale každému ve své hlavě vyskočí to slovo a i když je sebe víc sprosté. Ale podle mě se v dnešní moderně umělci, ať už píši knihy, scénáře nebo malují, zpívají či tvoří něco jiného, tak se čím dál víc provalují ty vulgární, bezvýznamné a bezmorální témata, však to znáte, začíná to být stejně extrémní jako tyto rozluštěná slovíčka z této knihy. Můžeme vidět v modernu krev, okultistické symboliku, vyžívání se v sebepoškozování, úchylnostem a erotice beze lásky. Však to už známe, to že se pak z toho šijou lolita růžové šatičky v Japonsku, které jsou ale prošpikované ďábelskou symbolickou a nebo se to skrývá v dětských pořadech, nebo aspoň v animacich které jsou už dnes jen o nechutnostech, drogách a násilí. Měly by jsme počítat s tím že se nám negativa hrne buď bijící do očí aby ji společnost lépe přijala a nebo jako něco skrytého co na nás v této ne moc viditelné úrovni působí také.

Ikona diskutujiciho Honza 2017-12-22 09:07:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

HP je zastáncem dobra. Plno lídí co zastupují dobro ve své zaslepenosti pomáhá zlu. Je jedno jestli stojíte na straně dobra nebo zla. Stačí pouze vyjádřit nesouhlas a odmítnout boj. Pokud bojujete, je to špatně. Lidi jsou jak ovce, lehce se s nimi manipuluje. Pokud se budeme neustále dělit na dvě skupiny tak nevyhrajeme a budeme stále otroky. Tisíce let praktikované rozděl a panuj stále funguje. :-( https://www.youtube.com/watch?v=H6F_krv2BPk

Ikona diskutujiciho Majklice†Světice 2017-12-22 10:09:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Mám pocit, že po přečtení tohohle článku mi zase odumřelo několik mozkových buněk.

Ikona diskutujiciho Ayeri 2017-12-22 11:31:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Nevím, co si mám o tom myslet. Ty knížky jsem nikdy nečetla, což je docela ostuda. Anagramy jsou někdy děsivé, ale někdy mi přijdou tak násilné, že je tam pisatel proste chtěl vecpat za každou cenu. Když jsem v 6ti letech poprvé viděla 1. díl filmu, dostala jsem se na několik dní do takového zfetovaného stavu, který ale odezněl a další filmy se mi sice líbily, ale nic na mě nezanechaly a nejsem typický fanoušek, který má potřebu je vidět opakovaně, pamatuje si jména všech postav a reálie kouzelnického světa 🙂

Ikona diskutujiciho Alue 2017-12-22 11:48:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[6]:  Nejde přesně o dané anagramy které autor hledal, jde pouze o to poukázat na to, že takové praktiky existují, jak zhruba mohou fungovat a že se v médiích používají. Jestli autor našel to co tam skutečně je nebo není, už je zcela podružné.

Ikona diskutujiciho Verča 2017-12-22 11:51:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

díky za tyhle články!! Lidi tady si asi myslí, že paraziti jsou primitivové, kteří vám udělají doslovnou přehazovačku  písmenek:-D:-D…lidi to snad nemyslíte vážně!! jestiže náš svět ovládají parazité, nebudou se asi chovat jak prvňáci na základce. A my – bytolata budeme plácat lopatičkou do stolu…chce se mi brečet:-D

Ikona diskutujiciho BED 2017-12-22 12:14:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Už som sa zmienila dávnejšie o tom, že nechodím tam, kam chodí mainstream. To platí aj o HP. – Jeden si ho chváli, iný odsudzuje. Mladí ľudia čoraz viac sú zaťahovaní do týchto šarvátok. – Len vy sami ste strojcom svojej cesty – dajte si KITKAT, vypnite médiá, choďte vy sami von, a zistíte, že žiadne boje neexistujú. – Už by som privítala nejaký ten EVENT, stačilo by pár dní bez elektriny… pomohlo by odstrihnúť sa mnohým od "dočasného" ku trvalému.

Ikona diskutujiciho Gabby 2017-12-22 12:58:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Nechceš to udělat i o Hra o Trůny?

Ikona diskutujiciho Alue 2017-12-22 14:31:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[10]:  Když něco vyšťourám… ale ta je brutálně zlá. Pomalu i podle reakcí na HP si říkám, kolik lidí vlastně chce vidět nepříjemnou a ošklivou pravdu. Málokdo. S případným článkem o hře o trůny to bude stejná pohádka.

Ikona diskutujiciho Elfí 2017-12-22 14:38:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Jen podotýkám, vím, že jsi tenhle článek nepsala, ale: "leprechaun" není zvíře, nýbrž irská mytologická postava (v knize i ve skutečnosti, česky leprikón), takže si to jméno Rowlingová sotva vymyslela a přesmyčka tedy asi pochází z hlubin dávné historie. Ron Weasley není Ronan, ale Ronald, takže přesmyčka už vůbec nevychází.

Ikona diskutujiciho fred 2017-12-22 16:03:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[11]: Hra o trůny má paralely ve staré čínské historii.

Ikona diskutujiciho lenka f 2017-12-22 16:10:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

No tak každý někde něco čte. Já jsem zase někde četla, že HP byl napsán na objednávku a byla tam i podmínka, že každý následující díl bude temnější než ten předešlý. Co se týká filmového zpracování, tak to souhlasí – každý následující díl byl strašidelnější a temnější. Myslím, že se tam psalo, že autorkou nebyla ani Rowlingová, to je jen takhle předložené veřejnosti. Teď je z ní bohatá žena, dřív měla hluboko do kapsy. Kdoví jak to bylo a proč byl HP napsán. Dobrý záměr za tím nevidím.  :-)

Ikona diskutujiciho fluttershine 2017-12-22 20:13:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Když jsem poprvé viděla HP, bylo mi asi 4 nebo 5 a byla to zrovna ta scéna, kde Voldemort bydlí v Quirrellově hlavě. Nebylo to pěkné (vzhledem k tomu, že si to pamatuju doteď…:D). Přečetla jsem všechny knížky (+ Bajky a Zvířata), viděla jsem všechny filmy (i Fantastická zvířata, ta se mi moc líbila, jen mi přišlo, že tam byly nesrovnalosti vůči zbytku a něco nám neřekli přímo, jen v náznaku). Nepociťuju na sobě žádné zvláštní příznaky, zanechání následků nebo tak něčeho.

Ikona diskutujiciho kix 2017-12-22 20:26:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Neviem ako vy, ale ja som HP nikdy nemala radda a ani som to nepozerala ako deti v mojom okolí keď som bola dieťa, skúšala som pozerať jeden diel, ale bola to pre mňa nuda a nebavilo ma to, prišlo mi to také primitívne….možno vďaka bohu 🙂

Ikona diskutujiciho Rava 2017-12-23 00:50:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[11]: Ach jo. Lidi nereagují na "nepříjemnou a ošklivou pravdu" o HP. Reagují na hodně mizerný článek. Vlastně dva články.

Ikona diskutujiciho Blaf 2017-12-23 07:59:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[12]: Naprosto výstižné :-)

Ikona diskutujiciho Gray 2017-12-23 11:50:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ehm, zkomolená jména… Hermiona namísto Hermína? To jako vážně? Herminona je původní řecké jméno z eposů. Stejně tak Belatrix atd. HP nepochybně obsahuje spoustu podprahových dat jinak by to nebyl takový mainstream ale když už o tom někdo píše článek, mohl by se aspoň zamyslet nad tím jestli dává smysl.

Ikona diskutujiciho Anchor 2018-01-14 16:49:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Mně se prostě série o Harry Potterovi líbí. :-)

Ikona diskutujiciho Vladislava 2018-07-17 22:47:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Zdravim Alusko vidim,ze jste cetla knihu Hvezdna znameni od Lindy Goodmanove co se anagramu tyka Linda to nazyvala Lexigramy.To je skvele,vase prace a clanky jsou taktez skvele.Take v tom nekdy jedu,ale bohuzel neovladam dobre anglicky jazyk,ale za mne mohu rict,ze to tak zapada jak vy vtipne rikate,ze je mi z toho taky spatne :-D

Ikona diskutujiciho Nirvana (alias Ježovka) 2018-12-18 18:28:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

….. Zkuste si vzpomenout na fakt, že děti které četly v kuse HP knihy, dostaly po pár hodinách čtení silné bolesti hlavy(kdo normálně dostane ze čtení silné bolesti hlavy, lol, ještě jich bylo spousty). Dostalo to i své pojmenování, dá se to dohledat …..

Ikona diskutujiciho astrei 2021-10-17 15:09:01 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Musím říct, že mi Harry Potter v knižní podobě moc návykový nepřišel. Sérii jsem přečetl jen jednou a dost. Zato Svět za Oponou už jsem přečetl 4-5x 🙂

Nový komentář

Ikona moderatora

Moderovaná diskuze: Příspěvky se zveřejňují s časovou prodlevou. Pro účast v diskuzi je třeba, aby byl váš komentář v souladu s obecnými pravidly slušného chování a podmínkami používání stránek