Hodně dobrý důvod, proč nemám televizi

23.4.2013 v Poselství 62

Vážení čtenáři,

po delší době představuji nové video. Mnohokrát jste mě o nějaké žádali, ovšem nebyl zajímavý nápad. Ten přišel až teď, jako náhlé cvrnknutí do nosu.

V tomto videu mluvím o tom, proč jsem šťastná, že nemám televizi a jakým způsobem je to pro mne výhodné a obohacující. Nelíbí se mi, jak lidé každý den sedí znuděně před televizí, procvakávají desetkrát celý seznam pořadů a s průpovídkou ,,V té televizi zas nic není”, před ní sedí dál… Místo aby vstali a šli žít svůj život. Televize je totiž psychicky návyková, jako droga. Čím déle u ní lidé sedí, tím víc ji potřebují.

Teprve až když si člověk po delší době odvykne, uvědomuje si, jaký hrozný odpad konzumoval a jak je vlastně televize stupidní. Ale ostatní to nevidí, jelikož si na to zvykali odmalička… A to ani nemluvím o podprahových datech: ,,Sleduj televizi, kup si tohle a onohle, mysli si tohle.”

V budoucnu asi budu do televize rýpat častěji, protože čím déle bez ní jsem, tím víc vnímám, jak je to úžasné. Přeji i ostatním, aby to jednou poznali.

Hodně dobrý důvod, proč nemám televizi

Komentáře

Ikona diskutujiciho Vlkan 2013-04-23 07:01:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

A digitálne vysielanie umožňuje sledovať čo sa v tej ktorej rodine deje.Netreba montovať odpočúvacie zariadenie alebo skrytú kameru.Stačí si kúpiť za vlastné peniaze moderný televízor a môžeme byť sledovaný každý deň.Dokonca to vraj funguje aj pri vypnutej telke,ak je v pohotovostnom režime.Preto treba tv prijímač vypínať úplne zo siete a ak telku máme,dávať si dobrý pozor,čo pred ňou robíme a rozprávame.

Ikona diskutujiciho Farah 2013-04-23 07:04:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

UMELE… to je to vystihujici slovo. Umele- to je ono, kdyz u neceho mam dojem, ze bych od toho ihned nejradsi utekla nebo se schovala, nebot se u toho z nejakeho duvodu lze citit snad cokoliv jenom ne prijemne a klidne. Taky jako decko jsem ty televize mela desne moc, pak jsem byla pres den ochrapana a vikendy jsem nesnasela, zvlast kdyz prselo a me rodice nedovolili jit ven- nesla jsem to nelibe 😉 A dneska je to tak max. hodinu za mesic a musim Ti Alus dat za pravdu- svuj cas travim rozhodne radsi na balkone na slunicku s kafickem (turek je nej, kdepak ty rozpustne sunty :D ), nejakym ctenim, poslouchanim sumu vetru…popr. necim tvorivym, jak rikas.

Ikona diskutujiciho cholekalciferol 2013-04-23 08:13:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Na TV se nedívám už dva roky a jsem naprosto spokojený. Pokud jsem někde v její blízkosti, necítím se dobře a musím pryč.

Ikona diskutujiciho nann 2013-04-23 08:14:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Moc hezky jsi to shrnula Alusko a naprosto s tebou souhlasím…nejakych par mesicu se o to same pokousim a citim se daleko lip a domaci mazlicci jsou daleko lepsi spolecnici, urcite take doporucuji:)

Ikona diskutujiciho Charlotte 2013-04-23 08:19:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Já se na televizi dívám, ale mnohem více mě baví být např. na počítači. Když koukám na televizi, je to jako komunikovat s něčím bezduchým, nebo spíše – komunikovat s ničím. Na počítači si píšu s přáteli, se  kterými nemám možnost se opravdu setkat a nebo např. (a to velmi s oblibou) procházím tvůj nebo Lúmenčin blog a čtu si pořád a pořád dokola nějaké články. A ano, stává se mi to skoro pořád – "Mami???""Počkej, teď mi něco dává, teď nemůžu…""Ale mami, je to důležitý!""Teď ne, Karolíno! Neslyšíš co říkám?! Teď ne!!!!". Ano, i kvůli tomuto na mě mamka nebo taťka dokážou pořádně vyjet…. Já se koukám na televizi jen chvíli, většinou zkouknu jen nejhlavnější zprávy. A POZOR! Pokud jste si během sledování tohoto filmu od Alue řekli, že se přece na televizi díváte jenom hodinu denně, tak si spočítejte, jak dlouho byste strávili u televize, kdyby váš život trval 80 let…. A myslím, že každý, kdo má televizi, se někdy nechá unést nějakým filmem a u televize někdy stráví i 3 nebo více hodin! Ale i kdyby jste to pořádně dodržovali, jen hodinu denně, za váš osmdesátiletý život koukáním na televizi strávíte 3,3333 let!!!

Ikona diskutujiciho K. L. 2013-04-23 10:14:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Aluško, mě se líbí, jak v tom videu řekneš Bože a podrbeš se na hlavě 🙂 Opět se potvrdila teorie Igora Chauna o tom, že energie šimrají v momentě, kdy se mluví o Bohu – vyšší konstruktivní síle vesmíru, člověk si tím drbáním ladí antény a napojuje se vzhůru. Vypráví o tom, např. v tomto videu od cca 14. minuty http://www.youtube.com/watch?v=BLNLipV2uCg Ale i v mnoha dalších jeho videích.

Ikona diskutujiciho Renata 2013-04-23 11:13:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

No, tak my jsme teda "televizní", bohužel. Ale ignoruju televizi, v posledních letech je minimum pořadů, na které mám touhu se dívat.

Ikona diskutujiciho mg 2013-04-23 11:44:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Súhlas …

Ikona diskutujiciho Blue 2013-04-23 12:10:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Už se těším, až bude video o počítačích a internetu ;-) Ale stejně mě pokaždé dostane ta reklama na NOVU, co je hned pod každým článkem :-)

Ikona diskutujiciho Alue 2013-04-23 12:20:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[9]: Znovu opakuji, server blog.cz generuje reklamy automaticky, takže narážky případně adresovat administrátorům.

Ikona diskutujiciho Jill 2013-04-23 12:29:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Naprosto s tebou souhlasím. Už se těším, až budu dospělá a vypadnu z domu, budu dělat to, co mě baví a nebudu utrácet 600 měsíčně za takový nesmysl, jako je televize. Zdá se mi, že lidem se líbí, když můžou někoho poslouchat a chovat se jako ovce. Ale některé pořady, třeba National Geographic, se mi nezdají zase tak špatné. Odtamtud si člověk doopravdy může něco odnést. Sice tam jsou také reklamy… Co se dá dělat. Vyhodit televizi! Ale ekologicky! Ne na skládku!

Ikona diskutujiciho Belis 2013-04-23 12:38:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Jééé kočička :3 … Super video, šikovná Auška :)Ano televize hypnotizuje! Na TV se dívám tak 1 za měsíc u někoho na návštěvě..a nejsem v žádném případě schopna vnímat okolí…jako zhulená…

Ikona diskutujiciho Renata 2013-04-23 12:52:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[10]:  Mě na to kdysi řekli, že si to můžu zrušit na blogu sama.. musíš ale nějak zásadně změnit šablonu, což jsem nechtěla. Te´d už přesně nevím, mít ji uzší???

Ikona diskutujiciho Lana Lasthovicka 2013-04-23 12:55:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Za tři roky se teoreticky stěhuji do vlastního. Lidé už mi nabízeli, že mi dají starou televizi a to i třeba nedávno, byť jenom do pokojíčku. Říkám ne, ne a ne! a všichni se hrozně diví. Teď mám doma televize dvě, jednu klasicky v obýváku a druhou malou si musel nevlastní táta koupit do jídelny, protože by nepřežil, kdyby na ní nemohl celou dobu po práci tupě zírat. Vážně se těším, až tohle půjde mimo mě. Sice ji sama cíleně nesleduji, ale zkrátka běží skoro pořád.

Ikona diskutujiciho benetka 2013-04-23 13:09:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ta reakce okolí je přesná: Ty jsi tak chudá, že nemáš ani na televizi? Ne, jsem tak duševně bohatá, že ji vůbec nepotřebuji. Svému okolí to už neříkám, setkala jsem se s absolutním nepochopením. Stejně jako třeba to, že jsem skoro 20let vegetarián, na to je typická reakce: Ty jsi v nějaké sektě? Až mě zaráží, jak všichni reagujou vetšinou stejně, systém asi dobře zpracoval jejich myšlení.

Ikona diskutujiciho Renata 2013-04-23 13:30:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

nebo jestli vím, co bylo v Ordinaci nebo v Poutech či jak se to jmenuje??? No nářez.

Ikona diskutujiciho Amiel 2013-04-23 14:48:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Naprosto s tebou souhlasím…já se na televizi nedívám (odhaduji) dva roky a je to pro mě úleva. Hodně mě štve, že ji máme doma, protože to hodně ovlivnilo moji rodinu (Tátu a mladšího bratra). Od té doby, co táta sedí pořád u televize, je mnohem agresivnější a o bráchovi ani nemluvím… ten mi do očí, úplně v klidu řekne "ty p*** stará"… štve mě to, chci jim pomoci, ale eno mé rady ignorují 🙁 …Moristovi to sluší 🙂

Ikona diskutujiciho Alue 2013-04-23 14:57:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[15]: O ano… nejíš maso, takže jsi v sektě. Tomu říkám brilantní úsudek! 🙂

Ikona diskutujiciho Karel 2013-04-23 15:28:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Televizi nesleduji a video ji vystihuje. Nicméně hudba mohla být tišší, aby jsi byla lépe slyšet a hodit do něj i nějaký ten návod "jak si odvyknout?" pro závislé.

Ikona diskutujiciho stenly911 2013-04-23 15:48:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

A máš stejný vztah i k rádiu, nebo spíš ne ? Mimochodem v tv sleduji hlavně pořady o víně a vinařství a pak o různých tradicích a zvycích a taky cestopisy a každou neděli toulavou kameru.

Ikona diskutujiciho Annie7 2013-04-23 16:24:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Jéé, já s tebou souhlasím.. Dám sem taky něco k dobru, Alue: jako harant jsem občas na telku koukala, dokumenty a pohádky, později i filmy. Je to tak rok dva zpátky, co mi naši pořídili vlastní počítač. Jakmile jsem ho dostala, přestala jsem koukat na telku v obýváku. Absolutně. Výjimku snad tvoří občas a nepravidelně Star Dance, kdy se mrknu na kreace a na to, jak to Terce Kostkové sluší a jak má Marek Eben supr hlášky 🙂 Když se chci podívat na nějaký film, stáhnu si ho, nebo koupím DVD a pak telku použiju jen jako přehrávač. A jak říkáš, všechno mám na netu a v knížkách. Jo.. Zklidnilo se mi myšlení, cítím se bez telky uvolněnější, takže taky doporučuju vyhodit aspoň ten set-top-box, kterej příjmá vysílání 🙂

Ikona diskutujiciho Lenka 2013-04-23 17:52:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Jsi moc krásná. Sluší ti to! 🙂 A máš překrásný uklidňující hlas. Dobře se tě poslouchá.

Ikona diskutujiciho Jirka87 2013-04-23 18:10:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[1]: Prosimtě co to je za hovadinu:D Na webku přes internet se ti někdo napíchnout může, to je fakt, protože tam probíhá obousměrná komunikace..

Ikona diskutujiciho Tammy 2013-04-23 18:11:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Já se dívám na televizi asi jednou měsíčně, když jde nějaký dobrý film. Většinou ale ani nevím, co je v programu a i když máme televize doma rovnou dvě, dívají se na ně jen rodiče a sestra. Malé je asi šest, dívá se na ní téměř pořád a nikomu krom mě to očividně nevadí. Mě může vždycky naštvat, když ji pošlou aby se dívala v mém pokoji. Čtu si nebo dělám něco na počítači a začnou mi tady řvát stupidní "dětské pohádky". A to ještě jde. Poslední dobou se jí strašně zalíbili Simsnovi. Opravdu něco, na co by se mělo malé dítě dívat, ve vší ironii. Ani nevím proč jsem se na tu televizi přestala dívat. Ono tam nějak nebylo nic, co by mě zajímalo nebo jsem měla jiné věci na práci. Hodně si psala s kamarády… koho by zajímala tv když má na pc nějaký zajímavý rozhovor? Takže teď už z většiny všechny filmy sleduju na počítači, kdy se mi zachce a bez reklam. Ani jsem nepomyslela na to, že bych si domů pořídila televizi, až budu bydlet ve svém. Připadá mi to jako házení peněz z okna :D

Ikona diskutujiciho Jirka87 2013-04-23 18:35:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Úplně tě chápu, že si natočila takové video o TV..

Ikona diskutujiciho Jirka87 2013-04-23 18:48:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Stojí ale za úvahu zmínit fakt, jak to má duše cikána, chcete li róma. Ještě jsem neviděl nějakého (u nás), kdo by byl spokojenej že pomáhá druhým lidem, vytváří hodnoty, má práci a vůbec žije nějak poctivě a slušně. Naopak když chlastaj, kouřej, čuměj na bednu a berou dávky, souloží co nejvíc bez ohledu na city, prostě žádná odpovědnost – jsou tak spokojení, máme dělat to s čím budeme spokojení, je tedy vůbec správné aby se snažili žít jinak? Když se cítí tak jak jsou spokojení? Asi nemůžeme být všichni hodní, pracovití, chytří a pomáhat druhým, atd. protože potom by takové pojmy neexistovaly, kdyby nebyl opak..

Ikona diskutujiciho Mája 2013-04-23 21:21:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Dobrý den, ještě jsem žádné reakce nikam nepsala a na vaše stránky jsem narazila zcela náhodou. Jsou bezva a vracím se k nim, ale s tímhle tak úplně nesouhlasím. Samozřejmě, že koukat pořád na televizi není dobré a ani zdravé. Jenže agresivita je v nás a je jen na nás, jak jí ukočírujeme. Jak se ovládneme, nebo ne. Televize ani nikdo jiný za to nemůže, je jen na nás, co ze sebe uděláme. Lidi většinou nechtějí brát za sebe zodpovědnost. No to by bylo na dlouho. Je to jen můj názor, když se Vám nebude tak to smažte.

Ikona diskutujiciho Hugo 2013-04-23 21:37:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Úplne s tebou súhlasím, ale mala by si si z toho zobrať poučení aj ty…  Lebo ses rekla: Jak mohou lidé konzumovať tohle svinstvo………..  Ale aj ty to konzumuješ v mase…  Ja ti radím to isté čo ti radis ostatnim: vydrz rok bez mäsa, a potom si uvedomis aké to je svinstvo….. Teraz semnu nesuhlasis, ale ani tí čo kukaju TV nesúhlasia s tebou tak isto ako ty a ostatní nechápete me…

Ikona diskutujiciho Jindra 2013-04-23 22:23:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Tak kdysi jsem se na televizi taky díval, ale teď už tak 2 roky jako ne-e. Když chcu film nebo dokument, tak si to radši stáhnu z netu a mam to bez těch ztupidních reklam + pauzu si můžu udělat kykoliv chci. 😉 A nějaký ty reality shouw, soutěže, neseriály, telenovely, jako nee děkuji.

Ikona diskutujiciho Raja Luthriela 2013-04-23 22:46:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Asi budu muset taťkovi tu televizi zakázat. Má na něj neblahý vliv. Zprávy v tolevizi ho rozčilují a stresují a pak křičí na všechny okolo.

Ikona diskutujiciho Adivé 2013-04-23 23:08:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Doporučuji přečíst krátkou ale zajímavou kapitolu věnovanou televizi, z knihy "Nová Země" od Eckharta Tolleho. Zdraví Adivé ;-)

Ikona diskutujiciho Alue 2013-04-24 09:20:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[22]: Děkuji, to asi potřebuji slyšet protože nevím proč, občas přemýšlím, jestli jsem alespoň trochu dobrý řečník. Přes tato a podobná videa si to trochu nacvičuji a myslím, že dělám pokroky.

Ikona diskutujiciho Helča 2013-04-24 10:21:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[32]:Přečíst si moderovanou diskuzi, kde jsou vynechány nesouhlasy nebo kritika nevypovídá o ničem…

Ikona diskutujiciho Alue 2013-04-24 11:25:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[33]: Tebe soudím podle sebe.

Ikona diskutujiciho Kea 2013-04-24 11:45:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Všeho s mírou. Já myslím, že spíše než televize, vede všeobecně teď závislost na počítači a mobilech ….

Ikona diskutujiciho Helča 2013-04-24 14:44:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[34]:To co píšeš není pravda a víš to sama moc dobře. Jakmile s tebou kdokoli nesouhlasí, tak komentář neprojde.

Ikona diskutujiciho Hugo 2013-04-24 14:51:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[32]: Ja jsem rekl, že tí, čo koukaji TV s tebou nesouhlasí… A tady písou, že ji nekukaji (i když nevim čo je na tom pravdy)…

Ikona diskutujiciho Alue 2013-04-24 16:00:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[36]: No ,,helčo", když nevěříš sama sobě, tak nevěříš logicky ani jiným lidem, takže si to osobně neberu. Tvoje škoda… a škoda s tebou na tohle téma diskutovat. Měj se pěkně.

Ikona diskutujiciho Jirka87 2013-04-24 16:10:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[32]: Dobře, a kdo ti o tom říkal? Ani nevím že by v TV byly integrované kamery, toho by si při bližším zkoumání každý všiml – nějaké té viditelné čočky což je jedna věc.. Ale dobře kdyby tam ta kamera byla, musela by ta TV být napojená na internet, aby mohla posílat nějaká data, a kde všude by byla sběrná místa těchto nahrávek, koho by bavilo sledovat tyto jistě "hodnotné" nahrávky? Ne, digitální TV vysílání není internet, to je jako srovnávat jablka a pastelky. No ale pokud někoho tento důvod odradí od TV, tak snad jedině dobře:)

Ikona diskutujiciho Ananas 2013-04-24 16:14:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

A zase další pěkné video 🙂 Celé to dohromady působí příjemně, to batikované plátno, tvůj uklidňující hlas i ta hudba na pozadí.

Ikona diskutujiciho Jindra 2013-04-24 17:01:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho all-is-magic 2013-04-24 17:26:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Hezké odpočinkové video, vlastně jsem si opět potvrdila věci, které vím… (tak jo, tohle zní egoisticky, ale je to pravda :DD). Na TV se nekoukám už čtyři roky. Dříve jako malá jsem si tam většinou pouštěla DVD, nebo se koukala na Animal Planet a pečovala při tom o plyšáky :D

Ikona diskutujiciho Alue 2013-04-24 17:32:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[39]: Já myslím, že to možné je. Tak jako existuje vysílač, který vysílá signál do televize, tak může mít televize bez našeho vědomí také zabudovaný speciální vysílač. Když může vysílat wi-fi, nebo mobil, tak proč nemůže televize?

Ikona diskutujiciho Raja Luthriela 2013-04-24 18:00:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[32]: No ona televize nudná je. A ještě nudnější je v létě pozorovat hejno much u stropu. Taky je to zbytečné a nic to člověku nedá, ale přece jen u toho člověk nevydrží tři hoodiny denně.

Ikona diskutujiciho Jirka87 2013-04-24 19:13:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[43]: Mno, nemyslím si že by nám výrobci instalovali schválně do TV supertajné vysílače, TV by asi potom nestála co stojí teď.

Ikona diskutujiciho malé srdce 2013-04-24 21:47:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[25]:Jen tak pro zajímavost: Nevím jak to máte v Čechách, ale na Slovensku, kde bydlím i já, máme takové stupidní zákony, že musíme platit koncesionářské poplatky dokonce i když nemáme televizor a ani rádio. Každý totiž, kdo odebírá elektrickou energii( a byť by ji využíval třeba jen na sušič vlasů ), je ze zákona povinný platit koncesie za rozhlas a televizi, i když televizi ani rozhlas nevlastní:-)

Ikona diskutujiciho Jindra 2013-04-24 22:30:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[45]: jo, tohle je pohled technika. Zatím se k tomu taky přikláním. Pak je na to pohled konspiračního teoretika. A to neodsuzuju úplně šmahem, protože je na světě možné snad úplně vše, ale zatím to prostě nepředpokládám. Ono elitám stačí, že se webky postupně prosazují všude normálně a nepotřebují je ještě dávat skrytě. Každý noťas, tablet a chytrý telefon i některé lepší telky, nově Kinect na hry a tuším od podzimu X-Box se zabudovaným Kinectem, to vše už má kamery i připojení na net, tak se pak dá na dálku nějakým prográmkem zapnout a šmírovat. Připadá mi ale hodně nereálné, co jsem občas zaslechl, že v tv jsou skryté kamery a stačí kolem tv přejet orgonitem, ozve se lupnutí a kamera je zničená… Ale pochopitelně televize fugnuje dál, orgonit cíleně odpálí jen kameru a ostatní elektroniky si nevšímá, že? Tohle jako technik neberu. Ale četl jsem to už dávno. Taky můžou být rizikem  noťasy zapůjčené od nějaké instituce. Škola nebo velká firma. Před pár roky byl případ, že škola měla takový sledovací program na všech noťasech, co zapůjčila děckám. A učitel je na dálku pozoroval. Prozradil se prý, když jedné studentce vytýkal, že má doma bordel… Normální šmírák.

Ikona diskutujiciho Rondir 2013-04-24 22:50:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Osobně nesleduji televizi. Občas se přiznám, při nemoci jenom Simpsnovi :D Když jsem byl mladší, jedinou věcí byl pořad Game Page, ten už ale v TV není, takže tam nemám co sledovat. Někdy mrknu na film, ale nikdy nesleduji nic pravidelně. Nějak s tím problém nemám.

Ikona diskutujiciho Posol 2013-04-25 15:20:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Bedňa nie je zlo, až na tie nové – Smarty a pod., tým sa treba oblúkom vyhýbať, predsa je len na nás, že čo tam beží, čo si pustím, nie čo dávajú niektoré kanály, teda voľba je na nás, nie na nich.

Ikona diskutujiciho Aki 2013-04-26 08:34:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Aluško, moc ti děkuju, video mi opět pomohlo! 🙂 Přeji ti  hodně úspěchů a nápadů na další videa, těším se 🙂

Nový komentář

Ikona moderatora

Moderovaná diskuze: Příspěvky se zveřejňují s časovou prodlevou. Pro účast v diskuzi je třeba, aby byl váš komentář v souladu s obecnými pravidly slušného chování a podmínkami používání stránek