Moderní hon na čarodějnice? Může se něco takového dít i v 21. století? Bohužel se to opravdu děje. Země, kde dodnes běžně probíhají hony na čarodějnice a jejich popravy, jsou: Kongo, Nepál, Jižní Afrika, Papua-Nová Guinea, Nigérie, Angola, Ghana, Irák, Írán, Afghánistán, Uganda a kupodivu jsou evidované i případy ve vyspělé Evropě.
Moderní lov čarodějnic: nová stará noční můra
Organizace spojených národů (OSN) a agentura pro lidská práva – jako je Amnesty international – odhadují, že počet zabitých ,,moderních čarodějnic“ budou tisíce obětí ročně. Mohou to být ženy, muži, mohou to být také děti, nebo dokonce zvířata. Vztek proti těm, kteří dokážou ohýbat realitu, je stejný.
V roce 2015 byla 63letá žena násilně vyvlečena ze svého domova v indickém Assamu, svlečena donaha a brutálně zavražděna kvůli obvinění místních vesničanů. Tvrdili, že je to čarodějnice a že uvrhla na zdejší oblast mor.
Seznam je mnohem obsáhlejší, než tento jeden případ. Podle údajů shromážděných Národním úřadem pro záznamy o trestné činnosti v Indii, bylo po obvinění z čarodějnictví v letech 2000 až 2012 po celém světě popraveno nebo zavražděno asi 2000 lidí.
Znepokojivé zprávy o lovu čarodějnic nejsou evidovány pouze v Indii. Zvláštní zpravodaj pro mimosoudní, souhrnné nebo svévolné popravy Philip Alston ve své poslední zprávě Radě pro lidská práva, říká: „V příliš mnoha oblastech světa, je označení osoby za čarodějnici, rovno trestu smrti.“
Země, kde dodnes běžně probíhají hony na čarodějnice a jejich popravy, jsou: Kongo, Nepál, Jižní Afrika, Papua-Nová Guinea, Nigérie, Angola, Ghana, Irák, Írán, Afghánistán, Uganda a kupodivu jsou evidované i případy ve vyspělé Evropě.
Podle dokumentů The Witchcraft and Human Rights Information Network (WHRIN) nejsou obvinění z čarodějnictví vzácné ani proti dětem, kdy může být údajné čarodějnické dítě snadno obviněno z psychického kanibalismu a vampirismu, nebo že dokonce létá a přeměňuje se na zvíře, aby ublížilo lidem a jejich zvířatům. Jsou dokonce obviněni z toho, že způsobili dopravní nehody, nebo šíří smrtící rány, jako zmíněná umučená žena v Indii. Čarodějky a čarodějové jsou dokonce obviněni a mučeni za to, že nevinným mužům a ženám způsobili nezaměstnanost.
Některé země stále používají zákony k omezování čarodějnictví, jako je parlament v Papui Nové Guinei. Ten teprve v roce 2013 zrušil zákon o čarodějnictví z roku 1971. Tento zákon údajně umožňoval vrahům používat čarodějnictví a černou magii jako argument pro zmírnění trestu za jejich zločin (,,Já bych ho jinak nezabil, tamten mě očaroval černou magií, jsem nevinen, byl jsem pod vlivem zlého ducha“). Zákon rovněž trestal ty, kdo praktikují čarodějnictví, pobytem ve vězení po dobu dvou let.
© Alue K. Loskotová, www.aluska.org 2019
Poslední komentáře
-Alue K. Loskotová ....A neublíží to spíš takové slevy tvým křišťálům?
-Aaenn Tak toto asi máme väčšina, pokiaľ nie všetci.…
-Zuzi Pokud nevěříš googlu, je možné zavolat i do…
-Alue K. Loskotová No, pripomenulo mi to hudobný klip od Priessnitz…
-mariankosnac