Hororový scénář o budoucnosti systému sociálního kreditu, který pomalu přichází do západního světa

29.4.2023 v Zprávy 51

Před několika lety jsem v knize The Game’s Afoot (vyšla v roce 2018) napsal, že čínská vláda dává lidem známky podle chování. Psal jsem, že se tomu říká sociální inženýrství a že občané jsou hodnoceni a klasifikováni podle svého chování.

‚Vláda,‘ řekl jsem, ‚bude měřit chování lidí, aby mohla rozhodnout, na jaké služby mají nárok. Každý, kdo bude mít černé body za dopravní přestupky, nebo jízdě na černo, zjistí, že už nemá nárok na celou škálu veřejných služeb a práv. Kromě toho se k hodnocení chování bude používat také aktivita na internetu. Osoby, které na internetu dělají špatné věci (nebo jejichž vyhledávání je považováno za pochybné), budou označeny „černou značkou“. Osoby, které mají „odpovědné“ zaměstnání, budou podrobeny zvýšené kontrole.Říká se tomu sociální kreditní skóre a já jsem tehdy napsal, že je pravděpodobné, že západní vlády budou brzy následovat tento příklad. A dělají to s velkým nadšením. Možná to ještě nedorazilo do vašeho města – ale jednou to dorazí, ach dorazí.
Čína je v čele, protože čínský systém je bezohledně efektivnější než cokoli, co může nabídnout Západ. Čínská vláda má nad vším kontrolu a naopak lidé nemají kontrolu nad ničím.

Funguje to velmi snadno. Každý začíná s určitými body. Chytrá aplikace v každém telefonu měří chování a pomáhá úřadům rozhodnout, zda jste dobrý občan, nebo ne.
Naprosto všude jsou samozřejmě videokamery, které sledují, zda nepřecházíte silnici v nevhodnou dobu, nekouříte na veřejnosti, neodhazujete odpadky nebo neděláte něco, co je považováno za protispolečenské nebo nevhodné.
Pokud se budete bavit se špatnou sortou lidí, zjistíte, že se vám snižuje kreditní hodnocení. Stůjte a mluvte se mnou, dostanete černé body.

V Číně připadá jedna kamera na dva lidi a jsou vybaveny technologií rozpoznávání obličejů, která dokáže vybrat jednotlivce z fotbalového davu za kratší dobu, než je potřeba k tomu, abyste řekli „to určitě nemohou udělat!“

Počítače v supermarketech sledují, kolik utrácíte za alkohol, cigarety, sladkosti a tučná jídla. Pokud utratíte příliš mnoho za nesprávný druh potravin, ztratíte body.
Místní úřady měří, kolik jste vyvezli odpadu, a kamery v popelnicích počítačům prozradí, kolik jste vyhodili potravin a kolik přebytečných obalů jste museli vyhodit.

Sociální kreditní skóre už tu samozřejmě na Západě je a zavádí se pomalu. Například ve Velké Británii musí řidiči dražších motorových vozidel platit zvláštní, masivně zvýšenou daň za používání motorového vozidla na silnicích. To je nehorázný trest za to, že za auto hodně utrácíte.
Na druhou stranu občané, kteří jezdí elektromobily, nemusí na výstavbu, údržbu a opravy silnic nic platit. Jsou od daně osvobozeni, protože jsou „dobrými“ občany. Jejich auta využívají silnice stejně jako auta na benzin nebo naftu, ale jsou od daně osvobozeni. Řidiči automobilů s benzinovým nebo naftovým motorem jsou trestáni za to, že jsou „špatnými“ občany, a musí platit stále se zvyšující roční daně, aby zaplatili za silnice.
Tento systém ignoruje skutečnost, že se prokázalo, že elektromobily nejsou pro životní prostředí o nic lepší než auta na benzinový nebo naftový pohon. Vjeďte s autem do města a budete muset zaplatit zvláštní pokutu.

Pokud bydlíte v domě, který je větší, než potřebujete, pak vám bude označen a vaše daně se zvýší. Pokud máte volné pokoje, budete potrestáni. Pokud děláte užitečnou práci a dáváte peníze na charitu, dostanete body navíc. Pokud budete kritizovat vládu, přijdete o body.

Když budete mimo domov, úřady samozřejmě budou neustále vědět, kde se nacházíte.
Pokud se budete chovat špatně, nebudete smět odejít daleko od domova. Pokud jste nedodrželi všechny zdravotní předpisy, nebudete smět cestovat veřejnou dopravou, nikam letět ani vycestovat do zahraničí.

Pokud se vám sníží společenský kredit, nebudete si moci půjčit peníze, koupit dům nebo si rezervovat slušný pokoj v hotelu.
Pokud se váš rating sníží příliš, nebudete smět do nemocnice, a pokud se tam dostanete náhodou, vaše ošetření bude omezeno.

Bonusové body získáte, pokud bydlíte v malém, moderním, špatně postaveném bytě s tenkými stěnami a naprosto žádným soukromím, ale o tyto body přijdete, pokud chováte domácí zvíře, nebo si stěžujete na cokoli.

Pokud příliš utrácíte za oblečení nebo boty, vaše hodnocení se sníží a šetření peněz vás označí za viníka toho či onoho a vy si nebudete moci půjčit auto, získat povýšení v práci, využívat posilovnu nebo dostat své děti do školy.

Pokud budete hodně problémoví, zjistíte, že rychlost vašeho internetu se zpomalí na minimum, a pokud budete mít vlastní firmu a budete odmlouvat úředníkům z radnice, nedostanete žádnou pomoc při problémech s plánováním, ani nebudete moci získat žádné oficiální státní zakázky.

Pokud se na veřejnosti nebudete vhodně oblékat nebo budete spatřeni, jak přecházíte silnici na špatném místě nebo na červenou, budete vyfotografováni a vaše fotografie bude vystavena. Pokud se pohádáte se sousedem, budou vaše fotografie umístěny na billboard v blízkosti vašeho domu a vy budete zostuzeni. Pokud se opozdíte s placením daní, budete označeni pro pravidelné kontroly, vaše firma bude jednou týdně kontrolována a vaše fotografie se objeví na nástěnce hanby na internetu. Bude pro vás nemožné získat licence, povolení a půjčky, které byste mohli potřebovat.

V restauracích budou kamery zkoumat vaše způsoby chování a stravovací návyky a množství jídla, které necháte na talíři – to vše pravděpodobně poškodí váš společenský kredit.
Udavači, podlízavci, policisté a nadměrně výkonní státní zaměstnanci vás označí za jakýkoli prohřešek z nedbalosti, nebo z opomenutí.

A teď už si asi myslíte, že si vymýšlím, kéž by tomu tak bylo, ale není tomu tak. Nemluvíme o daleké budoucnosti. Mluvíme o zcela nové budoucnosti.

Budete dostávat body, pokud darujete krev. Ztrácet body, pokud se budete stýkat s lidmi s nízkým skóre. Budete trestáni, pokud budete lehkovážně utrácet, nebo nebudete chválit vládu na sociálních sítích.

Za konzumaci masa nebo oddávání se nevhodným činnostem budete tvrdě ztrácet body, stejně jako za příliš velké množství odpadků do veřejných košů. Kamery na rozpoznávání obličeje v popelnicích vás uvidí, potrestají a sníží kredit na potraviny.

Nemít správný počet dětí, mít nadváhu a vlastnit půdu bude mít za následek ztrátu bodů sociálního kreditu. Ve Velké Británii již Národní statistický úřad prohlásil, že bezdětné ženy budou pro stát přítěží, protože se o ně nebude mít kdo postarat.
Nemít inteligentní měřič bude mít za následek ztrátu bodů, stejně jako jakýkoli příklad občanské neposlušnosti. Chronická nemoc, duševní choroba, stáří a invalidita vás připraví o body stejně jako zatčení (nezáleží na tom, zda budete shledáni vinnými).

Příliš velká uhlíková stopa, příslušnost ke střední třídě nebo bílé pleti nebo příliš mnoho otázek – to vše vede ke ztrátě bodů, stejně jako přílišná ochrana rodiny.
O body sociálního kreditu přijdete, pokud způsobíte nějakou ´újmu na identitě´, řeknete něco, co v někom vyvolá nepříjemný pocit ohledně toho, kdo je, odkud pochází nebo jak vypadá – nebo neřeknete něco, co v něm vyvolá dobrý pocit.

Pokud projevíte nějakou mikroagresi, nebo vzbudíte nenávist, budete potrestáni. Pokud se budete chovat výhružně, nebo urážlivě, budete mít potíže, stejně jako když budete jiné osobě sdělovat výhružné nebo urážlivé materiály. Váš záměr nebude relevantní. Stěžovatel musí pouze uvést, že mu bylo ublíženo. Spisovatelé, herci nebo filmoví či divadelní režiséři mohou být obviněni, pokud někdo shledá nějaký jejich materiál urážlivým. Shakespearovy hry se v budoucnu příliš objevovat nebudou.

Teď si asi myslíte, že si opravdu dělám legraci. Pokud ano, stačí se podívat, co se děje ve Skotsku. Ve Spojeném království nyní policie definuje trestný čin nebo incident jako nenávistný na základě vnímání oběti (a nikoli na základě úmyslu pachatele).
Policie a politici samozřejmě povzbuzují občany, aby donášeli na ty, kdo porušují zákony.

Za hlasitou hudbu nebo stromy na zahradě se můžete dostat do vážných problémů. Stromy jsou špatné, protože mohou rušit komunikaci a nemají žádný praktický účel. V novém světovém řádu nebude místo pro estetiku ani pro přírodu.

Co ještě bude špatné?
Jídlo ve veřejné dopravě, zmeškání lékařské prohlídky, parkování na špatném místě, zmeškání pracovního pohovoru a chůze na červenou – to vše vás připraví o body a ztíží vám život.

Pokud si myslíte, že jsem se zbláznil, měli byste vědět, že odborníci na kybernetickou bezpečnost zjistili, že 32 % dospělých ve věku 25 až 34 let v 21 zemích (celkem 10 000 osob) již mělo potíže získat hypotéku nebo půjčku kvůli své aktivitě na sociálních sítích.
Dosud používá internet přibližně 4,5 miliardy lidí na celém světě a většina z nich má účty na sociálních sítích.

Z poměrně děsivého průzkumu vyplynulo, že dvě třetiny osob jsou ochotny sdílet informace o sobě nebo jiných osobách, aby získaly slevu na nákup, zatímco polovina je ochotna tak učinit, pokud jim to pomůže přeskočit fronty na letištích. Každý druhý jednotlivec říká, že je rád, když vláda monitoruje chování všech lidí na sociálních sítích, pokud to znamená zajištění bezpečnosti veřejnosti.

Samozřejmě nebude možné zjistit, jaké je vaše kreditní skóre na sociálních sítích, zjistit, jak přesně se skóre tvoří, nebo opravit případnou chybu. A skóre se bude měnit v reálném čase. Takže se můžete zařadit do fronty v domnění, že máte nárok na půjčení auta nebo nástup do vlaku, a až se dostanete na začátek fronty, zjistíte, že se vaše hodnocení změnilo a ani jednu z těchto věcí nemůžete udělat.

Vlády, velké společnosti a místní úřady již o vás shromažďují informace z kamer pro rozpoznávání obličeje, biometrických studií na letištích, dronů, sledovacích letadel a sociálních médií. To je technokratický stát v plném rozletu. Používání hloupého jména nebo avataru na sociálních sítích vám neposkytne absolutně žádnou ochranu. Vědí přesně, kdo je ve skutečnosti za nickem Smradlavá noha z Weymouthu, a znají i jméno, adresu a velikost bot domněle anonymního Bumfluffa z Colorada.

Na soukromí, svobodu nebo práva můžete zapomenout. Brzy budeme všichni žít v Číně.

Pokud jedna osoba v rodině poruší zákon, bude potrestána celá rodina. Aktivní účast na náboženském obřadu bude mít za následek trest. Můžete být například posláni do vzdělávacího a výcvikového střediska, kde chovanci studují politickou propagandu.
Pokaždé, když podáváte informace on-line, ukládají si o vás data, vaše názory, vaši osobnost atd. A existuje ještě tolik, tolik způsobů, jak může být ovlivněno vaše sociální kreditní skóre.

Pokud odhodíte odpadky na veřejném místě, budete zostuzeni a přijdete o body. V Thajsku musí turisté, kteří odhodí odpadky v národním parku, uvést své jméno a adresu. Pokud po sobě zanechají odpadky, mají problémy.

Tomu všemu se říká sociální inženýrství. Je to něco, o co se politici pokoušejí už mnoho let, protože když to funguje, což funguje, dává jim to naprostou kontrolu nad obyvatelstvem. Už se nemusí obávat opozice nebo kritiky.

V Číně jsou občané, kteří dělají „dobré“ věci pro stát a svou komunitu, odměňováni tím, že jejich fotografie a jména jsou umístěny na místní zdi. Přesně to si pamatuji ze 70. let minulého století z východního Německa. A tehdy lidé mezi sebou soupeřili, aby se zalíbili státu a získali místo na zdi.

Takže ještě jednou, pokud chcete vědět, v jaké společnosti budete žít vy a vaše děti, podívejte se na současnou Čínu, kde se sleduje, co lidé dělají, říkají a co si myslí. Naše budoucnost však nebude tak svobodná a snadná, jako je život v Číně v současnosti. Rychle se posouváme do dystopické digitální diktatury.

Dobré chování bude odměňováno a špatné chování trestáno. Ale kdo určí, co je dobré a co špatné?
Geotracking je nyní novou normou. Vaše finanční záznamy se kombinují s trestním rejstříkem, akademickými záznamy, lékařskými záznamy a nákupními zvyklostmi. Sledují, jaké máte přátele, na jaká videa se díváte, s jakými lidmi chodíte, berete si je nebo se s nimi setkáváte. Tohle je Velký bratr na plné obrátky

V novém odvážném světě se ti, kteří mají nízké kreditní skóre, nebudou moci pohnout ani o píď. Lidé, kteří budou mluvit o korupci nebo zpochybňovat propagandu, budou potrestáni. Pokud budou pokutováni, pak bude jejich pokuta vyšší, protože budou považováni za špatné lidi. A to všechno už se děje. Počítačové hry nás připravují na budoucnost.

V Číně jsem zakázán, protože jsem napsal sloupek do čínských novin, který byl považován za nepřijatelný. Moje knihy v čínštině byly okamžitě staženy z prodeje. Nechávám vás s tímto faktem.

V Číně existují veřejné záchodky, které vás nepustí dovnitř, aniž by si nejprve zkontrolovaly váš obličej a identifikovaly vás. Teprve pak vám automat vydá malé množství toaletního papíru, které máte povoleno. Kolik listů vám bude povoleno, pokud máte nízké kreditní skóre? Dva? Jeden? Žádný?

Možná se teď usmíváte. Ale uvidíme, jestli se budete usmívat i za dvanáct měsíců.

Toto je úryvek z knihy Vernona Colemana Endgame: Skrytá agenda 21
Autor: Dr. Vernon Coleman
překlad ze zdroje: https://humansbefree.com/2022/03/the-absolute-horrors-of-the-social-credit-system-that-is-coming-to-the-western-world.html

Komentáře

Ikona diskutujiciho Gizmo 2023-04-29 08:26:38 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Někde v Británii už zkoušeli koncept 15ti minutových měst. Spočíval v tom že se lidem zakázalo jet autem dál od domu než na vzdálenost 15 min. Aby se ušetřily emise. Nevím jak to dopadlo. Viděl jsem záběr jak se hádají místní s policejní kontrolou a byli úplně nepříčetní. Řvali tam po sobě rudí jako raci. Protože nemohli jet do práce a jedna paní zase potřebovala jet pro děcka… to trošku nedomysleli.

Ikona diskutujiciho Will 2023-04-29 08:27:48 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ve chvíli, kdy by se podařilo zrušit papírovou měnu, se dá uskutečnit absolutně všechno.

Ikona diskutujiciho hanka 2023-04-29 10:04:05
Ikona diskutujiciho
sipka

Souhlas. Papírová měna je poslední zbytek možnosti dělat „svobodná“ rozhodnutí. Jak bude zavedena virtuální měna, normální člověk nepřežije. Upřímně, nevím co budu dělat. Kam se dá odstěhovat? Má někdo nějaký nouzový plán?

Platím vždy v hotovosti, kartu používám jen na nákupy přes internet. Věřím, že čím víc budou lidi platit hotově, tím víc to autoritám zkomplikujeme, nebude pro ně tak snadné nařídit nám povinnost platby kartou. Když bude velké množství plateb probíhat hotově, tak nebudou moci ze dne na den nařídit pro všechny virtuální platby. Kdo nevěřil, že to je nebezpečné a že plán je zavést virtuální měnu, stačí se podívat jak se postupně lidi přivykají na nové návyky. Autority se nás snaží přesvědčit že nejvýhodnější je platit kartou, je to vidět na politice velkých nákupních řetězců, které motivují zákazníky k platbám kartou, dokonce zavádějí různé aplikace které vám poskytnou slevy (a já jako zákazník jsem tudíž diskriminovaná, protože když nevlastním předražený chytrý telefon s aplikací, zaplatím za nákup víc než zákazník, který ho má.)

Tento systém stojí na financích. Kdybychom všichni vybrali peníze z banky a platili hotově, zhroutí se to, spořící ústavy a finanční instituce by zkrachovaly a stát by ztratil kontrolu nad tím, kolik kdo utrácí, tudíž by nás nemohl vydírat. Kontrola nad lidmi může probíhat pouze virtuálně, přes moderní technologie. Svoboda člověka je protikladem k finančnímu systému, to znamená, že čím víc budeme sabotovat zdejší finanční systém, tím menší nad námi budou mít kontrolu, nebo jim to alespoň zkomplikujeme.

Moc si vážím obchodů, které doteď umožňují pouze platby v hotovosti, u nás jsou malé rodinné obchůdky se zeleninou, nebo prodavači na trzích. Bohužel myslím si, že je jen otázka času než se zavede „povinně“ pro obchodníky umožňovat platby kartou. Stejně jako se zavedly datové schránky, chceš nechceš, musíš ji používat.

Člověk si řekne, já s tím nic nezmůžu, ale není to pravda, každý jednotlivec je spoluodpovědný za zavádění otrokářského systému, dokud máte všechny úspory ve finanční instituci, platíte všechno kartou a nahráváte veškerá svá soukromá data do mobilu nebo na internet, podporujete nastupující kontrolorský režim a vzdáváte se (pravděpodobně z pohodlnosti nebo protože je to moderní) svojí svobody.

Banky jsou hydry, jsem znechucená z toho, co všechno po mně banka chce, a to jsem normální člověk s normální prací, přesto se ke mně banka chová jako ke zločinci, musím doplňovat soukromé údaje, údaje o zaměstnání, zdůvodňovat větší transakce, odkud peníze mám a podobně, přitom když by se podívali na příjmy ze zaměstnání které mi chodí na účet, tak si cokoli z mého účtu dohledají. Oni sbírají data a potřebují to mít snadné, čili nám to dají za povinnost nebo nás jinými způsoby motivují, abychom jim to o sobě řekli sami, tím se celý proces urychlí. Když jsem odmítla doložit původ finančních prostředků na větší transakci (což znamenalo skenování a posílání osobních dokumentů, smluv apod. – spousta ztraceného času a navíc zásah do mého soukromí – GDPR zde zřejmě neplatí), zrušili mi účet. Opravdu hnus. Měli by kontrolovat politiky, zločince a lidi s pochybnými příjmy, ne normální lidi, kteří jsou rádi že navzdory minimálním platům a stále se zvyšujícím nesmyslným daním a poplatkům si něco ušetří. A ještě jim máte dokládat že nejste zločinec, že jste si fakt ušetřili. Komu to trochu myslí, musí to přece vidět. Sám bankovní úředník z toho byl nešťastný, když jsem mu to vysvětlila, ale musel to po mně chtít, protože byl v práci. Chápete to?

Ikona diskutujiciho housenka 2023-04-29 10:44:26
Ikona diskutujiciho
sipka

To si děláte srandu… :O Já jsem nikdy na účtu velké peníze neměla a když ao, tak jsem je v rámci limitů chodila na etapy vybírat. Když jsem pak měla platit velký obnos, přinesla jsem ho hotově. Prodejci aut a firmy se tomu diví ale hotovost vezmou. Přestože je můj příjem legální a doložitelný, nevím proč bych měla do svých soukromých nákupů zapojovat banku a nechat se od ní špehovat. – Ale že by kvůli tomu někomu zrušili účet.. !!!!!!! O důvod víc tam ty peníze nestřádat!

Ikona diskutujiciho František 2023-04-29 10:47:51
Ikona diskutujiciho
sipka

Mě to upozornění že jsem povinen doložit původ prostředků vždycky zneklidňovalo. Takže jsem si v bance nikdy peníze nestřádal a když jsem musel platit hodně, tak jsem si nachystal hotovost, nebo jsem platil podle domluvy s obchodníkem na několik etap. Normálně to člověk neřeší ale jak kupujete auto nebo stavbu tak na tohle můžete narazit. Kámoš kupoval auto za půl mega, donesl jim peníze na pobočku a musel jít do blízké banky a tam vkládat peníze na účet prodejce protože nesměli brát na pokladně hotovost. Jak to udělali s výslechem o původu financí nevím, to jsem se neptal.

Ikona diskutujiciho Pinokio 2023-04-29 10:53:00
Ikona diskutujiciho
sipka

Dojdu takhle do banky a chci si na pokladně vybrat hotovost. A pokladna si sdělila že od příštího měsíce už hotovost nedostanu. Že se zruší celá pokladna a zůstane jenom pobočka. Ptám se proč a jestli chápou že jsou banka… ?? Jako kam jinam si mám pro svoje peníze jít, než do banky ????? Koukali na mě jako na debila a vysvětlili mi že nikdo si už pro hotovost nechodí. Že jsem jedinej kdo jednou za měsíc na tu pokladnu dojde vybrat prachy. Že všichni mladí platí kreditkou… tak vám pěkně děkuji kreditkoví tupci. Přešel jsem na bankomaty a čekám kdy mi bankomat řekne že papírem už platit nebudu. To se budu moct jít rovnou zakopat protože v takové budoucnosti nechci žít. Mohl bych úplně zrušit účet. Ale na co by mi to bylo ve světě kde neplatíte papírem. Na nic. Zaměstnavatelé se navíc hrozně brání tomu aby mzdu platili hotově. Natlačili mě na založení účtu a bude hůř.

Ikona diskutujiciho Koblih 2023-04-29 08:36:49 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Po tom co jsem si zažil za chřipky, kdy zdravý člověk s penězi v kapse nesměl vstoupit do prodejny a udělat jim kšeft a ještě ho vyhazovali pomalu smetákem, už bych se nedivil ničemu. Svět přestal dávat smysl už dávno.

Ikona diskutujiciho tauri 2023-04-29 09:08:41
Ikona diskutujiciho
sipka

A teď si vem, kolik je tu lidí, co domýšlí věci a jsou vzpurní vůči špatným věcem. Většina lidí už je dneska apatických, vše příjímají, i když na oko u toho mají jen kecy. Takže podle mě ty řeči typu „aliance jen čeká“…jsou trochu zcestné a je to zase jen další forma nadvlády, jako v Matrixu. Stále mnoha lidem nic nedochází a jen čtou příspěvky, které píší druzí a oni stále nemají svůj názor, protože si nedokáží spojit a domyslet věci – pohodlnost na nesprávném místě.
A ano, svět už nedává smysl a možná proto chtějí zlomit zbytek lidí, aby neměli pro co bojovat. Pro ovce nemá už smysl dělat nic…Pro otrávenou zemi, vzduch a vodu taky ne..Vztahy stojí za bačkoru..tak si člověk říká, co tu ještě děláme, když Matrix podporuje přímo takové…hold se musí skoro vše položit a my jen musíme přihlížet, jinak svou pomocí budeme vše jen protahovat a dávat energii tam, kde už nemá být (pomoc slabším a špatným lidem).

Ikona diskutujiciho Julie 2023-04-29 11:50:20
Ikona diskutujiciho
sipka

To je ještě v klidu. Já jsem tehdy potřebovala do nemocnice. Nešla.

Ikona diskutujiciho Amigo 2023-04-29 11:51:45
Ikona diskutujiciho
sipka

Platí pořád že bez píchance jsem občan druhé kategorie s omezenými právy? Nebo to je naopak? To je otázka.

Ikona diskutujiciho Robert 2023-04-29 11:53:20
Ikona diskutujiciho
sipka

V německu nevakcinovaní nesměli jezdit vlakem. Policie jim na smartphonech kontrolovala certifikáty. Jestli tohle není hororový scénář tak fakt nevím co jiného se ještě musí stát aby to lidi fakt začali vidět.

Ikona diskutujiciho maro 2023-04-29 11:54:51
Ikona diskutujiciho
sipka

Nás vyhodili z prodejny obuvi přímo ve vchodu 😀 Smeták na nás sice nevzali, ale hysterie byla veliká.

Ikona diskutujiciho Marcel 2023-04-29 09:10:56 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Priznám sa, že mne je z takýchto článkov zle. Mám totižto rozvinutý tzv. overthinking (rozvíjanie, čo by bolo keby) a preto som tento článok nemohol ani čítať. Ak chcete vedieť o čínskom sociálnom systéme viac, tak tu je video (má stopáž 19:37): https://www.youtube.com/watch?v=IgYr_7tUwgM

Ikona diskutujiciho martin ****** 2023-04-29 16:37:20
Ikona diskutujiciho
sipka

Soucítím s Vámi. Já od doby co vím jaké jsou zákony vesmíru mi stačí uslyšet nebo chvilku přemýšlet nad nějakým výmyslem a hned vím jestli je nebo není otrocký a ty otrocké výmysly se mi strašně hnusí.

Ikona diskutujiciho AaQby 2023-04-29 10:11:05 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Konečně budou mít (mají) i ve hmotě lidé vskutku dokonale realistické MMORPG s perfektní grafikou.
Už víte, jak budete ‚levelovat‘? (:
Snad nenahradí tyhle již všudypřítomná „moderní“ pádla nanočipem pod kůží; i přesto mám již nyní plno černých puntíků v podstatě za nic. Snad půjde alespoň utéct hluboko do lesů….

Ikona diskutujiciho mariankosmac 2023-04-29 12:03:08 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

S niektorými bodmi súhlasím, napr. Pokud bydlíte v domě, který je větší, než potřebujete, pak vám bude označen a vaše daně se zvýší… To je fakt že ľudia majú veľké oči a stavajú väčšie domy než potrebujú, keby to plánovali ako dom pre dve – tri generácie tak nič nepoviem, ale to pochybujem že niekto bude chcieť žiť s rodičmi a starými rodičmi príp inými rodinnými prišlušníkmi v jednom dome.

Čínske mestá sú strašne preľudnené, takže aj celkom chápem že tam majú takýto prísny režim, aby tam udržali nějaký poriadok. A áno, stále pritvrdzuje aj kedysi slobodný západ. Slovensko a Česko je proti Číne zaprdlá dedina, k nám toto príde keď tak, za pár desaťročí.

Ikona diskutujiciho Q 2023-04-29 12:12:07
Ikona diskutujiciho
sipka

Když mají peníze a místo, proč by si nepostavili velké sídlo? Jaký má smysl aby sis upíral životní prostor když můžeš žít pohodlně? Protože na druhé straně planety mají problémy s přelidněním? Aby ti sousedi nezáviděli?

Ikona diskutujiciho octomaník 2023-04-29 14:17:48
Ikona diskutujiciho
sipka

mariankosmac: třeba i odpad v přírodě – např.: v příkopách plechovky a plastové láhve od nápojů – to je hotová katastrofa

Ikona diskutujiciho tauri 2023-04-29 14:51:15
Ikona diskutujiciho
sipka

Já bych lidem sebral nepotřebné pozemky. Každý by měl mít nárok pouze na potřebu svého bydlení. Znám spoustu lidí, co neví kam s penězi a nakupují pozemky, sakra proč? Vše musí být jen o penězích? Normální člověk, co neslouží systému má sotva výdělek pro sebe a zametrixovaný idiot, který už neví, kam by peníze nacpal se má jak prasátko v žitě. Proto skupuje pozemky, který normálně může někomu za přijetelný peníz sloužit. Takhle se vše šponuje, protože hodně pozemků už je rozebrána.

Ikona diskutujiciho martin ****** 2023-04-29 17:09:48
Ikona diskutujiciho
sipka

tauri
Absolutně nechápu proč hlína, tedy něco co pochází z přírody stojí tolik prachů. Ještě na tom máte stromy s kůrovcem, dřevo si někdo vezme, pařezy už nechce nikdo a ještě si musíte koupit čtvrt silnice. Já myslím, že by cena pozemku měla být stanovena podle toho kolik stálo udělat k soustavě pozemků silnice, rozvod vody a elektřiny apod.

Ikona diskutujiciho Danny 2023-04-29 17:38:06
Ikona diskutujiciho
sipka

tauri: Mně neskutečně pije krev, když jeden pracháč skoupí několik baráků s bytama a pronajímá je za šílené peníze a akorát na tom rýžuje. A na druhé straně jsou lidi, co jsou rádi, že na ten nájem vůbec mají, ale stačí, aby přišli o práci, a jsou v háji. Je to podle mě neskutečně nespravedlivé.

Ať už jde celý tento parazitický systém někam. Nevím, co vlastně čekat. Jestli přijde nějaký ten zlatý věk pro nás normální dobré lidi, nebo se akorát dožijem poměrů horších než ve všech dystopických dílech dohromady.

Ikona diskutujiciho tauri 2023-04-29 21:06:39
Ikona diskutujiciho
sipka

martin ******
Ano, dnes se nebojí říct o malý pozemek klidně milion a to na vesnici..Je tohle normální? Každý by měl mit nárok na nějakou část pozemku za symbolický peníz, když už žijeme v době materialismu..Ideálně zadarmo v duchovním světě. Ale když jedna osoba vlastní několik velkých pozemků mi nepříjde normální. A ano, je to vše jeden velký bussines. Jen pokácet a ujet. Mnoho společností ani nemá smlouvu na to, že musí zachovat stav lesní cesty a často ani neuklidí les…Od lesáka jen dostanou, vytěžit a ujet. Málokterá firma dnes má smlouvu, že musí uvést vozovku do původního stavu. A než aby to prodali za normální, běžně dostupnou cenu našim, raději to vyvezou do Číny. A kolik ještě podvodů je kolem toho…Dnes běžně stojí smrk 1500-1700 metr.Dřív 550-700. A ještě dovezou šmelinu a člověk musí přiobjednat.

Danny:
S bytama mě to ani nenapadlo…Protože jsem rovnou usoudil, že na většinu nemám. Ale to je se vším…než aby se zlevnilo, raději to zničí/zboří, než to dát za normální cenu a všichni by byli štastní.
Tady těch věcí smrdí víc…ale lidé si zvykli, že musí být hodní a dobří. A kdo nenadává, je dobrý člověk. Ten, kdo nadává má vlastně problém a měl by ho asi řešit u psychologa…No a jsme tam, kde jsme…dobro je zlo a zlo je dobro. Jen mnoho lidí nechápe, že i dobro musí remcat, aby vše fungovalo. Zlo jen mlčí a kochá se výhledem na své dílo destrukce.
A víš, co mě vadí? Že blbec se množí a namísto, aby se do zlatého věku dostal moudrý, hodný, uvědomělý člověk, tak ten to zase schytá za většinu a umře v depresích a sám..a ti, co si z ničeho nic nedělají předají své geny zase dál. Po pravdě když sleduju, kolik duchovně založených lidí má vztah, nebo rodinu, je jich skutečně málo. Skutečně duchovně založený člověk, co není sluníčko na hnoji má problém najít vztah a matrix mu ho prostě nepřitáhne. Obohacuje druhé svými názory a ostatní jen přijímají a přikyvují…Ale užívají života a nepřemýšlí moc nad hlubšími věcmi, protože nemají na to čas, když mají rodinu. Takže co vlastně po nás chce vesmír? Ani nevíme, kdy tu budou MedBed a nám utíká čas..ve 40-50 mit dneska děti je dost o pusu. A ano, ať už jde celý tenhle systém do háje..A kolik bylo lidí, co naletělo na to, že vše vyřeší aliance a už je vše za dveřmi a jak je to dlouho? Ale já cítím, že snad bude lépe..jen nevím, zda nás vezmou nějací mimozemšťani a tady bude zkáza, nebo tu zůstaneme a bude už vše dobré. Každopádně tam zatím necítím destruktivní budoucnost. Ale špatně ještě bude…A necítím, že by to dobré už mělo být tento rok, ale spíš 2027 což je ještě daleko. Ale může se ještě hodně změnit. Ale co bude zatím s námi? Nevím…Nejlepší je, když jsou lidé pospolu a podporují se. Jinak jako jedinec to nemusí psychicky a fyzicky přežít a toho se obávám.Ještě je tu před námi krach a možná válka. Z hlediska přírodních katastrof to taky vypadá zatím dost aktivně..a co sami změníme..můžeme jen podporovat to dobré, jak cítíme. Zbytek stejně pohnojí většina lidí a my to zase odneseme..takže co má smysl ještě podporovat? Mě prostě vadí, že vesmír sem inkarnuje už kde co a pak asi čeká, že my zodpovědnější to zase napravíme a zase pomůžeme druhým, až dojde na všechny.

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2023-04-30 09:23:14
Ikona diskutujiciho
sipka

Slušný velký dům co není určený k rekonstrukci nebo zbourání začíná na pěti milionech 😀 Pod 2 koupíš ruinu která je mokrá do stropu a plesnivá na půdu. Cokoli mezitím vyžaduje další 1-2 mega na opravy. Pronajímatelé jsou to samé peklo. Vidím to přímo před sebou a stejně tomu nemůžu uvěřit, jak je toto možné. Že to nikdo neřeší.

Ikona diskutujiciho Jana 2023-04-30 11:40:01
Ikona diskutujiciho
sipka

Chcela by som sa vyjadriť k tomu bývaniu, keďže ho aj my aktuálne riešime a zároveň zisťujeme možnosti. Aj na SVK sú astronomické ceny a domy s veľkým pozemkom, ako my hľadáme stoja tak od 100tis. eur. Ale po väčšine sa predávajú len s menším pozemkom. Jediná možnosť, ku ktorej sme teda dospeli je nájsť veľký pozemok s inžinierskymi sieťami v dosahu a posadiť tam mobilný dom. Pozemok môže byť vedený napr. ako orná pôda (je omnoho lacnejší ako stavebný pozemok) a mobilný dom/maringotka je tiež možné kúpiť vcelku lacno, postačí spotrebný úver, keďže hypotéku na tento typ bývania aj tak nedostanete. Pokiaľ vedie k pozemku spevnená prístupová cesta, v budúcnosti bude možné časť pozemku vyňať na stavebný a potom legálne stavať (v ČR to snáď bude podobne), o čom vždy rozhoduje obec podľa svojho územného plánu (u malých obcí je jednoduchšie to dosiahnuť, pretože nemusia mať územný plán). To je cesta, o ktorej zatiaľ viem.

Kto by si chcel prečítať viac o tom, ako na to, jeden človek, ktorý býva v mojom okolí takže viem, že to naozaj dokázal, o tom (a inom) zaujímavo píše na svojom webe. Link o bývaní za 4000 eur, čo je dnes samozrejme o niečo viac:
http://stevo.szm.sk/papers/2020/realizacia%20stevo.pdf

Ikona diskutujiciho Robin Hood 2023-04-29 12:09:32 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Zdravím,formu KREDITU nejlépe vystihuje film Demolition Man : https://aluska.org/jak-film-demolition-man-z-roku-1993-dokonale-predpovedel-a-zesmesnil-dnesni-spolecnost/

Ikona diskutujiciho Jarka 2023-04-29 23:30:53
Ikona diskutujiciho
sipka

A film z roku 2011 Vyměřený čas….to je taky možná budoucnost co chtějí jelita.

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2023-04-30 09:18:40
Ikona diskutujiciho
sipka

https://www.csfd.cz/film/281357-vymereny-cas/galerie/

Ikona diskutujiciho dodo 2023-04-29 13:53:38 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Nič z toho nebude po reštarte civilizácie. Dalo by sa povedať, že by sme sa mohli na to tešiť, ale to len tí, ktorí vedia čo treba spraviť aby sa tam dostali bez úhony. Ak vieme čo sa stalo v minulosti budeme vedieť čo nás čaká, pretože história sa opakuje. Aj z dokumentárnych snímkov je možné pochopiť o čo ide.
https://www.youtube.com/watch?v=5goujqKAe6g
https://www.netflix.com/sk-cs/title/81211003

Ikona diskutujiciho tauri 2023-04-29 15:15:36
Ikona diskutujiciho
sipka

Uplně nevím, co by se tím vyřešilo. Restart je někdy super věc, ale museli by přežít ti, co mají v sobě určité hodnoty.
Dnes má tyto hodnoty 12-15%. Ale celkově 70% se veze na slávě/práci druhých. Kdyby nastal restart, kdo by pak zkuhral, že chce pomoci? Zase by zkuhral ten, co celý život seděl v kanclu, byl influencer, špekoun a ve výsledku nic ty lidi neumí a umět ani nechtěj. Zase by přežili tito lidé a zbytek by jim přece pomáhal, když oni jsou ti chudáčci..Plno lidí čte duchovní články a přitom jim nerozumí, protože se k těmto věcem musí dojít a uvědomit si je vlastními zkušenostmi. Pak ví, o čem je řeč.
Ne restart musí vzniknout na základě určité roviny duší. Zbytek by neměl právo se sem inkarnovat. To by musel být skutečně solární záblesk, určitých vibrací, kdy většina lidí by to nepřežila na základě své mentality a vibrací. Od roku 2000 se sem stejně inkarnuje vermírný odpad, takže dnešní generace Z je stejně z větší míry zkázou pro tuto planetu. Nejsou empatičtí, vše se motá jen kolem nich a každý je musí obdivovat, jak jsou vlastně drsní, že se inkarnovali na tuhle planetu a zvládli to…
Proto si myslím, že potopa nic neřeší a tyto cykly jsou špatné i pro planetu a její faunu. To se musí řešit na úrovni vtělení duše a tyto kroky energeticky ošetřit z vyšších vibrací. Horší varianta může nastat na jiné planetě, že by duše musela povině růst tehdy, pokud by tam platilo právo silnějšího a musela by se sebou dělat tak, jak to dělají zvířata. Každý za sebe a zároveň jeden pro druhého. Takže já vidím problém se špatným vývojem duší zde na zemi, kdy mají skoro vše zadarmo, restart by musel vzniknout spíš pro ty, kteří to potřebují jak prase drbání a duše by byla nucena duchovně růst. Ale kdyby byl restart, proč by to zase odnesl nevinný? Na takové rovině by se nemělo už počítat s vedlejšími ztrátami. Z hlediska správné karmy by tito chudáčci dlužili těm za záchranu..ale jak dobře víme, karma na této planetě je taky nějak umělě vykonstruovaná a funguje nějak ošemetně a jen pro ty, kteří slouží těmnější straně mají navrch. Ti, co mají svědomí dostanou hned na kokos a ovce je vždy chráněna.

Ikona diskutujiciho dodo 2023-04-29 18:33:29
Ikona diskutujiciho
sipka

Dovolil by som si v určitom bode nesúhlasiť. Práve planéta potrebuje reštart ako soľ. Stačí sa pozrieť ako sme ju zdevastovali a to len za posledných niekoľko storočí. Ale o to až tak nejde. Podľa nedávnej štúdie psychológov je v súčasnej spoločnosti 90% psychopatov, a/alebo sociopatov. Títo ktorí riešia veci mamonu, alebo zábavy neprídu na to, že ich existencia za chvíľu končí. Zbylých 10% je tých o ktorých by sa dalo hovoriť, že to sú tí, ktorí majú určité hodnoty ako píšete. Bohužiaľ z týchto 10% budú mať predpoklady prežiť reštart možno tak 1% z nich. Zrejme budú musieť byť vybavený fyzickou odolnosťou, vedomosťami, schopnosťou improvizovať a duchovným cieľom prežiť a rozvíjať sa. Duša potrebuje fyzický nosič (telo) aby sa mohla rozvíjať. Z tohoto pohľadu je potrebné aby to niekto prežil vo fyzickej rovine aby duše nemuseli čakať milióny rokov kým sa jednobunkové živočíchy znova vyvinú do človeka rozumného. Entita, ktorej hovoríme Boh to má zariadené veľmi dobre. Vie, prečo musia existovať pravidelné reštarty civilizácií. Vie, že len tí, ktorí pochopia ako funguje vesmír a prejdú filtrom, sú hodní zakladať nové civilizácie.

Ikona diskutujiciho tauri 2023-04-29 21:32:29
Ikona diskutujiciho
sipka

Ano, planeta potřebuje restart..ale je to skutečně správné řešení? Já chápu, že je tu spousta psychopatů, narcisů a podobných individuí. Ale nemohou to zase odnést nevinné duše. Podle mě se tohle musí právě změnit, protože chyba je ve vyhodnocení cituace-restart. Prostě každá duše by měla být na takové rovině, kterou si zaslouží a neměla by být vtělena tam, kde je to pro ní 5**** hotel a přitom má sotva na spacák. Ale čím víc tu bude destrukce, tím víc si právě takové duše musí vybrat takové místo, protože na víc nemají…takže nyní jsme v začarovaném kruhu a jak z toho ven. Kdo z duchovně založených lidiček má pořádnou fyzičku? Většina takových lidí dělá jemnou práci. Myslím ty, kteří dokáží opravdu vnímat určité věci a pracovat sami se sebou na jemnohmotné úrovni. Kdo z duchovně založených tedy dělá těžkou, manuální práci? Většina takových by to ani nepřežila, protože je to opak toho,na co jsou stavění. Takže jak píšeš…kdo to může přežít může být pár %. Pokud tedy nepříjde velká tsunami a vesmír neřekne těm pár vyjímkám, běžte do Alp a jen tam přežijete?? A pokud jde o vesmír…podle mě je mu uplně jedno, co se tu děje…jestli to přežije 1 nebo 10%, ten nemá nějaké sympatie. To záleží na těch, co to tu vytvořili. A mnoho lidí je nazývá bohy a proč, jen proto, že umí věci, co mi ne? Když bychom žili tisíce let a dokázali teleportaci, tvořit pohou myšlenkou, taky budeme pro lidoopy bohy? Každý může být jednou tam, kde „bůh“ jen na sobě pracovat.
„Vie, že len tí, ktorí pochopia ako funguje vesmír a prejdú filtrom, sú hodní zakladať nové civilizácie.“ tak a kolik civilizací tu už bylo a kdo tedy z těch, co ro přežili založili nobou? Chyba je zase a jenom v duši…pokud si chce duše jen užívat a není tu i pro druhé, chyba je tedy v duši a je pak jedno, kdo moudrý založí civilizaci. Co bude tedy s těmi odpadními dušemi. Buď se budou muset učit na planetách jim určených-před koncem životnosti planety, nebo se musí vrátit do zdroje, jelikož se nebude mit kam inkarnovat-nikam je to nepustí. Budou tedy nové duše, jelikož předešlé byly slabé, vadné a než aby se vymanili z mnoha chyb, raději se spojí se zdrojem a začnou od začátku.

Ikona diskutujiciho dodo 2023-04-30 11:14:35
Ikona diskutujiciho
sipka

Obávam sa, že tu nejde o sympatie, ale o to, že hviezdnu udalosť nikto nezastaví. Stane sa to tak, či tak. Ak by to pri minulom cykle za čias Atlantídy nikto neprežil, tak my tu dnes nie sme. Na odkazovaných dokumentoch si môžete všimnúť, že veľa vedcov poukazuje na to, že žijeme v čase kedy k tomu môže znova prísť. Dávajú to von opatrne aby nevystrašili veľa ľudí. Stephen Hawking hovoril onoho času, že máme nanajvýš 100 rokov. Odvtedy veda pokročila a vyzerá to tak, že nemáme ani toľko času. Globálna elita o tejto udalosti vie minimálne 50 rokov. Má to rôzne názvy, ale ide o tú istú vec: great reset, solárny záblesk, posun Zeme, reštart, druhý príchod Krista, prechod do 5D, kataklyzma… Netreba zúfať, dá sa to prežiť ak človek vie čo môže očakávať, na aké udalosti je potrebné sa pripraviť. Keď to dokázali v minulosti, tak prečo by sme to nemali zvládnuť aj my? Na dokumentoch si môžete všimnúť, že v minulosti sa ľudia ukryli do podzemia. Pod Zemou postavili celé mestá pre desiatky tisíc ľudí, kde to prečkali. Po celej Zemi sú samé tunely, jaskyne… aj na Slovensku. Ak má niekto záujem, môžem poskytnúť podrobnejšie informácie o tom čo a ako bude nasledovať. Vie sa o tom už dosť dlho.

Ikona diskutujiciho Tarik 2023-04-29 15:12:03 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Kam se to řítíme?

Ikona diskutujiciho pavel-)) 2023-04-29 17:07:02 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

pěkný už se těším až budu uplně vybodovanej to sem zvědavej co udělaj se mnou pak vyženou mě do pralesa já dělám tolik věcí co metrix nesnáší, ale nebojte takových nás bude hodně pokud na to dojde ničeho se nebojte všichni jsme odpojení nepotřebujeme jejich nekvalitní potraviny sociální pojištění, zdravotnictví které je dosti na pochybné urovni

Ikona diskutujiciho Ava 2023-04-30 00:55:55 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ahoj Aluško, co si myslíš o tetování? Například „Nightwish“ na ruku.

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2023-04-30 09:16:40
Ikona diskutujiciho
sipka

V zásadě je mi úplně jedno, jestli se někdo pomaluje fixkama, nebo něčím jiným, je to jeho věc. Hlavně že to nechce po mě.
Každopádně Nightwish bych si určitě nikam netetovala, protože v posledních letech začali ukazovat na koncertech znak satana, jejich poslední album je příšerně temné a jednou jsem byla na koncertě, to je už přes 10 let a víš, jak Marco odpočítával začátek písně do tří? 1… 2… 666. Tak jsem se zarazila a došlo mi, že nejsem na dobrém místě. Ukázali už tehdy jasně, do čeho směřují. Nosit na sobě znak takové kapely by tě s tou energií, na které teď jedou, spojovalo a mohlo by tě to poškodit.

Ikona diskutujiciho Nirvana 2023-05-03 19:21:05
Ikona diskutujiciho
sipka

kde jsi to viděla, že by Marko něco takového dělal? satana na koncertu jsem si taky nevšimla… a Noise má krásný poslání i když je to temná písnička, ale tenhle svět není růžovej a to téma, o kterým je, taky ne.
ač o Thomasovi se říkaj různý věci, nežene, ale i tak jsem skalní fanoušek.

Ikona diskutujiciho Nirvana 2023-05-03 19:22:49
Ikona diskutujiciho
sipka

*Tuomasovi… sakra, já furt ujíždim do angličtiny:D

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2023-05-03 20:47:39
Ikona diskutujiciho
sipka

Tuomas nic neukazuje, ani nikde neříkal tři šestky. To je tichý genius za klávesama. Marco to řekl na koncertě v Praze. Asi 11 let zpátky. Noise je jedna z povedených nových, jinak šli teď ale s kvalitou dolů.

Ikona diskutujiciho Nirvana 2023-05-03 20:55:42
Ikona diskutujiciho
sipka

to ne, copak o to, on Tuomas je introvertní geinus, o tom žádná, jen se o něm zas říkaj její věci už dlouho, ale já tomu stejně pozornost nevěnuju a kdo ho nezná, stejně neví. o Markovi tohle vůbec nevím:0 já mam doma jeho mikču 🤣🖤

Ikona diskutujiciho Nirvana 2023-05-03 20:59:32
Ikona diskutujiciho
sipka

ale neříkám, mívali hezčí hudbu, konstruktivnější symboliku, to bylo ještě s Tarjou no… faktem je, že on od nich Marko odešel že měl deprese a psychické problémy no, kdoví:/

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2023-05-04 08:34:39
Ikona diskutujiciho
sipka

Ani nevím, že odešel… bez něho je to potápějící se loď podle mě. Druhá nejvýraznější osobnost hned po Tuomasovi.

Ikona diskutujiciho Katarína Mitevová 2023-04-30 01:44:18 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

https://aluska.org/hororovy-scenar-o-budoucnosti-systemu…/
alias BUĎ ONI, alebo MY!!!
Prečítala som si tieto absurdity chorého mozgu. Ak Europa zostane v područí sfašizovanej chazaroEU, toto nás skutočne čaká. Ja sa ale spytujem – máme svoj mozog schopný úvah? Schopný zdravého sedliackeho rozumu? Tak opustime z minúty na minútu tento marazmus EU, túto schwaboimbecilitu, pretože o nič menšie sa nejedná. A tak ako politické nešpičky zrádzajú denne občanov – si musíme uvedomiť, že budú to práve oni, ľudia bez mozgu a schopnosti dedukovať a uvažovať, ktorí nám pripravia peklo na zemi. Tu už nemožno hovoriť ani o úvahách, tu ide už vyložene len a jedine o psychopatizmus najvyšších úrovní, schopný tak ako s covidom 19 vraždiť, títo imbecil neľudia sú schopní dostať človeka do stavu psycholetargie, čo je začiatok totálneho konca.
Skutočne toto dement vládam dovolíme? Vysvetlí mi niekto dôvod, čo občanov v EU drží? Schwab? Leyen bildereuropdebilománia? Akonáhle dáme tejto stupídnej EU vale – zbohom, ukončíme firmu Česká republika s.r.o., Slovenská republika a.s., a staneme sa znovu svojprávnymi občanmi v Československej federatívnej republike na základe stále PLATNEJ ÚSTAVY ČSFR bez týchto švábodebilovín. Ide o stav –
BUĎ ONI, alebo MY. Nič medzi tým.
Vstupom do EU sme naše deti, vnukov pripravili o kvalitné školy v trende J.A. Komenského, vzali sme im mimoškolské aktivity a dnes nariekame, čo za úbožiakov sme zo svojich detí vychovali. To my, rodičia a starí rodičia sme na vine. Nikto iný. My sme dovolili Klausovcom a Mečiarovcom vykradnúť Česko a Slovensko, zničiť totálne naše vynikajúce školstvo, vzali sme im krúžky a športy, strčili do rúk mobily – a dnes pozrite čo to s deťmi a mlaďou urobilo. Totálnych hlupákov. Necvičia,nechodia na hudobné a iné krúžky, vzali sme im Boha, ale dali sme im LGBT. Čo očakávame dnes od duchovne zdevastovanej mladej generácie? Čím prospejú našej krajine, keď sa ako idioti spokojíme s miliardovými ziskami ČEZ, zatiaľ čo dovolíme zdierať z nás najvyššie platby za elektrinu? Nemci, Rakušania a ďalší majú naďalej ruský plyn a my – nás zdierajú, lebo im to dovolíme. Sami sme osprosteli. Jediné čo sme za 30 rokov dokázali, je nadávať na komunistov – a ja sa vás pýtam – mali naše deti kvalitné školstvo, športy všetkého druhu, krúžky všetkého druhu, mali sme všetci kvalitné byty? Autá? Možno sme nemali Porsche, mali sme škodovky, nemali sme posledné výkriky módy na sebe, ale mali sme všetci oblečenie skutočne kvalitnejšie pretože nebolo všetko z umeliny. Vedei sme si ušiť, uštrikovať, vedeli sme si pomáhať susedia medzi sebou, vedeli sme oslavovať ROH či MDŽ…chodili sme na dovolenky v našom milovanom Československu – mne nechýbal Západ. Nemali sme Boha? Somarina. Kto bol veriaci, bol veriaci aj za komunistov. Patrím medzi nich. A dnes – sme na totálnom dne, EU nám nastavala bugazárne na úrodné polia – a my sme to dovolili. Vykúpili polia, lesy, lúky,vodu a nám zostali nielen holé ruky, ale aj zadky. Napriek tejto megabiede do ktorej nás Leyen a spol. s Merkelovou dostali, stále sa ich držíme ako by sme stratili ešte aj pud sebazáchovy. Ak v tom duchovnom marazme zostaneme – toto, čo sa v článku píše, nás skutočne čaká. Pretože EU je riadená psychopatmi morálne i duchovne padlými na dno satanizmu a fašizmu, riadiacou sa amorálnou spustnutosťou bez Boha a zdravého sedliackeho rozumu. Spamätajme sa ľudia a opustime EU, ktorá nás duchovne i fyzicky devastuje,aby sme boli ovládateľní tak, ako sa v tom článku píše.

Ikona diskutujiciho Mekky 2023-05-03 11:54:27 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Proto je důležité, aby proběhla co nejrychleji adopce BTC (Bitcoin). Nad ním nemá žádná autorita moc! Protože když budete mít pod kontrolou své peníze (BTC), nemůže vás nikdo jen tak lehce ovládat!

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2023-05-03 14:39:30
Ikona diskutujiciho
sipka

Bitcoin je ale měna ve které obchodují únosci dětí a výrobci adrenochromu. Vůbec se na tuto platformu nikdo nepřipojujte, jsou to krvavé peníze.

Ikona diskutujiciho Mekky 2023-05-04 14:25:07
Ikona diskutujiciho
sipka

Je dokázáno velkou studií, že nejvíce „krvavé“ peníze je cash (USD). Na BTC je dle jiné studie k ilegální činnosti použito pouhé 1 % ze všech transakcí! A až vám zavedou CBDC, tak nad vámi budou mít totální kontrolu. Já pro jistotu spořím do BTC, ať mám něco mimo „systém“.

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2023-05-04 15:40:39
Ikona diskutujiciho
sipka

Až padne měna, budeš mít prd. To ti říkám jako přátelskou radu. Dej ty peníze do majetku nebo investičních kovů, jinak o ně přijdeš.

Ikona diskutujiciho armag 2023-05-04 16:11:49
Ikona diskutujiciho
sipka

Přijdeš o ně tak jako tak.
Chystá se velká daň z nemovitostí, to bude masakr pro všechny, kdo mají dům nebo byt.
A co se týče kovů, zlato nějakou cenu bude mít vždy, ale už se stalo, že nějakou dobu v USA bylo ilegální vlastnit zlato. Ani kovy nejsou jistota, ale je to lepší než bitcoin, který může klidně během týdne klesnout na nulu…

Ikona diskutujiciho mike 2023-05-04 17:55:52
Ikona diskutujiciho
sipka

Ako hovori alue, a k tomu, bitcoin bol vymysleny a zavedeny c (I)_A na obchodovanie s deťmi, SAmsung, TOSHIba, NAKA (nespomeniem si na meno firmy), MOTOrola. SATOSHI NAKAMOTO.

Ikona diskutujiciho vivaldi 2023-05-04 21:49:08
Ikona diskutujiciho
sipka

Mekky,
musím se tvému komentáři trochu smát.
Za prvé: Kryptoměny mají velkou volatilitu, tzn. dnes máš v BTC třeba 100 000 Kč a zítra máš o 50 % méně. Je tam manipulace.
Za druhé: Zde je krátké video o BTC. https://gegenstimme.tv/w/9zgGp4QtRYiDpqg3HDfLQ3
„Kdybyste věděli, kdo za BTC doopravdy stojí, běželi byste ho prodat.“

Ikona diskutujiciho Jarda V. 2023-05-06 13:14:09 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Nevím jak v USA, ale v EU bude drtivá většina těch věcí zakázaná: https://www.idnes.cz/ekonomika/zahranicni/evropska-unie-umela-inteligence-regulace-ai.A210421_125037_eko-zahranicni_ven

Nový komentář

Ikona moderatora

Moderovaná diskuze: Příspěvky se zveřejňují s časovou prodlevou. Pro účast v diskuzi je třeba, aby byl váš komentář v souladu s obecnými pravidly slušného chování a podmínkami používání stránek