Hyaluron 5 Activ – Lavera: měsíček & zázvor (recenze pleťové kosmetiky)

31.5.2015 v Prevence 10

Sérum na vrásky hyaluron 5 Activ (30ml)

Cena: 590kč

Dostala jsem darem sérum s kyselinou hyaluronovou, které je určeno hlavně ženám věkově 25+, ale údajně by mělo působit dobře i na mladší pleť, kde by mělo pomáhat předcházet a lépe/rychleji hojit akné.

S kyselinou hyaluronovou už nějaké zkušenosti mám díky dlouhodobějšímu používání Bioharu, se kterým jsem byla velmi spokojená, takže vyzkoušet tento zázrak i na pleť v podobě jiného produktu, mě přirozeně lákalo. Navíc takto hodnotné přípravky běžně nepoužívám, o to více jsem byla na sérum zvědavá.

Můj původní záměr byl, každý den pleť hezky čistit a mazat na ni pouze toto sérum bez jakýchkoliv jiných dalších krémů nebo růžových vodiček, abych viděla, jak funguje samo o sobě. Přece při spojení s jinými přípravky které mám ráda, budou moje pozorování zkreslená… A nebo ne?

Toto předsevzetí mi vůbec nevyšlo, protože jsem s aplikací začala začátkem března a když je chladno, trpím na pocity suché kůže a to úplně všude, takže mám velkou spotřebu mastných krémů.

Hyaluron 5 Activ je řídký ,,gel“, který se kompletně vsákne do pokožky a není ani trošičku mastný. Což by mohlo být super, pokud člověk už mastnou pleť má, ale při mé smíšené, která v chladnu potřebuje mastnotu, to nestačilo. Po zaschnutí séra jsem měla pocit suchosti a nepříjemného pnutí, takže jsem si nakonec vždy musela pomoct krémem. Tato potřeba mě pustila až na přelomu dubna/května, kdy začalo být teplo a kdy moje pocity suchosti přirozeně opadnou. Jenomže začátkem května už bylo balení téměř vymazáno.

I přes tuto ,,komplikaci“ jsem si viditelných výsledků všimla, ale ráda bych je shrnula až na závěr své recenze.


,,Hyaluron 5Activ je liftingové sérum, které obsahuje pět aktivních látek včetně kyseliny hyaluronové, jejichž kombinace nejlépe pečuje o pokožku, omlazuje pleť a redukuje vrásky a jejich tvorbu. Funkčnost séra je podložena laboratorními studiemi účinnosti všech pěti aktivních látek, které sérum obsahuje. ,,5 Activ“ znamená pět aktivních látek v maximální koncentraci pro maximální účinnost.

Sérum je vhodné pro všechny typy pleti, zvláště pak pro zralou, suchou, dehydrovanou a ochablou pleť trpící známkami stárnutí. Zároveň je vhodné pro pleť s dermatitickými problémy a alergenní pleť.“ (zdroj)

– Webové stránky věnované séru Hyaluron 5 Activ a daší podrobnosti – Zde

– Prodej zajišťuje například e-shop charismo.cz – Zde

Co mi na tomto séru nevyhovovalo, je už zmíněná absence jakékoliv mastnoty, takže po odlíčení je potřeba po séru použít ještě něco dalšího.

Co mi opravdu hodně nevyhovovalo, je nešikovná pumpička. Při prvním pokusu o aplikaci vystříklo sérum mimo moji ruku a skončilo na parketách, což mě příliš nepotěšilo. Postupně jsem se naučila nedávat sérum na prsty a nedávat je moc daleko, ale aplikovat do dlaně, která může být vzdálená maximálně centimetr od pumpičky. Jinak sérum poletí vedle. Na tomto problému by určitě výrobce měl ještě dodatečně zapracovat.

Sérum je naprosto neutrální, bez zápachu a vůbec nedráždí.

Což je pro člověka jako já velice příjemné. (Například kvůli své přecitlivělosti nepoužívám žádné oční stíny, protože mi z nich pálí, řežou a slzí oči.) Toto je vlastně jediný přípravek, který jsem mohla používat i na oči. Jednoduše jsem je zavřela a namazala celý obličej včetně víček. Podráždění žádné a tenká jemná pokožka kolem očí si konečně po čase taky jednou mohla přijít na své. Jinak si až takto na oči běžně netroufnu cokoliv mazat. (snad kromě čistých olejů)

Ale má to i druhou stranu mince, dost mi chyběla nějaká vůně. Jsem možná opravdu trochu padlá na hlavu, ale vybírám si produkty hodně podle vůně. Všechny výrobky které používám pravidelně mi příjemně voní. Pokud nevoní nijak, nebo voní divně, nemají šanci stát se favoritem. U tohoto séra je otázka, jestli by přidání nějaké jemné vůně bylo na škodu, nebo naopak ku prospěchu? Osobně bych si ho určitě oblíbila lépe, kdyby nějak mírně vonělo. Napadá mě vanilka, jasmín, růže (klasicky, to bych ani nebyla já, abych hned nemyslela na růžičky), líbil by se mi i pomeranč. Mám zkrátka ráda pocit provoněné pleti.

Po aplikaci tohoto séra není cítit vůbec nic. Ale možná je to i dobře, protože kdyby se člověk po séru namazal ještě něčím dalším s parfemací, mohlo by té vůně být na někoho moc (ale na mě ne). – Člověk holt také nemůže mít všechno. (Co takhle zavést parfemovanou řadu pro blázny jako já, co bez toho fakt nemůžou být? :))

Účinky

Hodně dlouho jsem měla pocit, že je to zbytečné. Člověk se namazal, nevoněl, navíc skoro pokaždé cítil suchost, tak musel ještě pro nějakou druhou mastičku, konzistence skoro vodová a když na sebe mžourám do zrcadla, kde nic tu nic. Že by to tedy pomáhalo na akné, nebo proti akné, upřímně pochybuji. Možná jak komu, ale v mém případě všechno fungovalo na stejných principech jako vždy, se sérem i bez něj. Prakticky jsem si nevšima, že by v tomto ohledu byl nějaký vliv.

Ale už asi rok-dva sleduji hlavně pod pravým okem, že se mi dělá malá spací vráska, jak většinou usínám na pravém boku… Nevím proč, na levém usínám hůř a déle, tak se většinou překulím na pravý a to je hned.

Tato spací vráska není velká, ani hluboká, vlastně skoro není ani vidět… Vidím ji jenom já, když se večer postavím před zrcadlo pod ostré světlo a koukám na sebe z 20ti centimetrů. Chápu a vím, že spousta lidí v mém věku (22) už má kolem očí nebo na čele hlubší mimické vrásky, které jsou jasně vidět a já je nemám vůbec, tak jsem se svým mladistvým vzhledem a vitalitou/elasticitou své pleti spokojená… Proto mě moje spací neviditelná vráska nijak extra neiritovala. Beru to jako normální věc, co se prostě postupně jednou udělá každému.

Jenomže po asi měsíci – ani jsem si to neuvědomila – jsem nějak přestala luštit u zrcadla svou spací vrásku. A když bylo balení pleťového séra vymazané, uvědomila jsem si, že moje malinká spací vráska není skoro vidět už ani pod tím umělým světlem ze vzdálenosti 20 cm.

Když se fakt snažím, najdu maximálně jakousi linii, co už se ale nedá nazvat jako malinká nevitelná mikro vráska. Není to skoro nic. Zkrátka malinká vráska od spánku si očividně se sérem trochu potykala a zalezla!

Stejný vývoj potkal i tenoučké linie na mém čele. Dřív pod ostrým světlem byly zblízka trošku vidět, teď už je také nevidím. Tak jsem opravdu ráda, že to nebyla zbytečná snaha, že jsem mohla zkusit něco nového a ještě se tak pěkně zregenerovat.

Píšu schválně recenzi ještě s týdenním odstupem, (používala jsem sérum poctivě každý den před spaním) ale nevypadá to, že by ta linie měla tendenci se znova v blízké době obnovit do původního stavu. Pleť vypadá vitálně, vyživeně.

Nikdo si těch mých neviditelných vrásek a jejich zmizení nemohl všimnout, ale já si všimla a líbí se mi to. Celkově mám pocit, že je pleť kolem mých očí lépe hydratovaná a má menší tendenci se krabatit.

Jsem ve věku, kdy séra proti vráskám nepotřebuji a ani jsem za tímto účelem Hyaluron 5 Activ nezkoušela (mě zajímaly hlavně jeho regenerační schopnosti. Občas se mi nějaký pupínek dělá, hlavně v určitém období v měsíci), ale po této zkušenosti musím uznat, že i když mám k výrobku nějaké výhrady a nevyhovuje mi na něm úplně všechno, ráda bych se k němu v budoucnu znova vrátila. Podle mě je opravdu dobrý. Počkám klidně pár let a až se moje spící vráska opět probudí a začne rejdit, tak už předem vím, čím si ji s velkou pravděpodobností budu mazat. A pokud by to nebyl zrovna tento výrobek, určitě bych hledala znova něco s kyselinou hyaluronovou, protože mi očividně dělá dobře jak na vlasy, tak na pleť.

(Zajímalo by mě, jakého výsledku by člověk dosáhnul, kdyby balení nebylo pouze 30ml, ale třeba 100ml? Že by mu to vydrželo déle a mohl déle mazat? – Vyhladil by se potom celý až na zádech? 🙂)

Celkově jsem tedy až na menší výhrady byla s výrobkem spokojená a jsem ráda, že jsem si ho mohla vyzkoušet. Znova bych do něj šla a peněz by mi líto nebylo, když vidím na své pleti skutečné zlepšení. Prodávají se jistě mnohem nákladnější výrobky, účinnost přitom diskutabilní. 590kč za sérum které opravdu pomáhá mi připadá jako férová nabídka.

Ptala jsem se dokonce předem u prodejce na složení, jestli výrobek náhodou neobsahuje chemické látky. Na webu totiž složení přímo vypsané není. (Nás to ale zajímá, protože se zde zabýváme primárně přírodními produkty)

,,Dobrý den Alue,

děkuji za vaši odpověď.

Sérum neobsahuje žádné chemikálie, jde o zcela přírodní produkt. Lze o něm i říci, že je bio, protože většina složek má toto označení.

Je chyba, že nejsou tyto informace na webu, dávají se až na vyžádání kosmetičkám, které sérum hodně využívají.
Složení: Ingredients (INCI): Aqua, Phosphate Buffered Saline, SH-Pentapeptide-3, Sodium Hyaluronate, Schizophyllan, Phenoxyethanol (and) Ethylhexylglycerin.

http://charismocosmetics.cz/produkt/hyarulon-5activ/

Laboratorní studie:

http://charismocosmetics.cz/laboratorni-studie/

Lavera Vyrovnávací matující krém Měsíček & Zázvor, Faces 30 ml

Cena: asi 250-300kč plus minus

Tento krém jsem si vybrala na zkoušku. Výrobky firmy Lavera mi – až na pár drobnějších výjimek – hodně sednou a i tentokrát jsem se trefila.

Zaujalo mě, že by měl mít matující schopnost – občas mám pocit že se divně lesknu – a také byl v porovnání s jinými biologickými krémy na pleť o něco levnější. (Ostatní byly většinou od 400 nahoru, některé hypersuperznačkové pleťové krémy stojí i tisíce. Nerozumím tomu. – Uvnitř je snad zlato?)

,,Jediněčné řešení pro lesknoucí se mastnou či smíšenou pleť s nestejnoměrným povrchem přináší Lavera Faces New Vyrovnávací matující krém měsíček & zázvor. Krém pleť matuje a zároveň hydratuje, chrání ji a vyrovnává barevné nerovnosti. Díky lehkému snadno vstřebatelnému složení je krém vhodný i pod make-up.

Bio měsíček lékařský pleť zklidňuje, urychluje hojení a brání vzniku dalších zánětů a podráždění. Při dlouhodobém použití dokáže měsíček zjemnit drobné jizvičky po akné a pozitivně působí proti pigmentovým skvrnám. Bio zázvor, bohatý zdroj vitamínů, minerálů a antioxidantů, pečuje o zdravý vzhled a sjednocenou barvu pokožky.“ (zdroj)

Krém s měsíčkem a zázvorem mi hodně sedl. Je přiměřeně mastný, takže krásně zvláčňuje, ale nezanechává na obličeji nepříjemný mastný film, takže se na něj po vstřebání klidně může ještě dál něco nanést, třeba korekční tyčinka, nebo make-up. Jeho složení je výborné, obsahuje pouze přírodní, nebo neutrální látky.

Když mi přišel, byla jsem zklamaná, jak šíleně maličký je a říkala jsem si, jak dlouho takový pinďa může vydržet? Ale přestože ho používám celkem frekventovaně (je to denní krém), pořád ho ještě mám dost i po několika měsících, protože ho stačí dát na obličej strašně maličko. Jenom ho sem tam ťupnu a na namazání to fakt stačí… Hodně dobře se roztírá až na krk a nikdy nemusím dávat druhou vrstvu. (Občas to dělám, když je nějaký přípravek na můj vkus málo mastný, hlavně v zimě.)

Krásně voní. I když je to ,,měsíček se zázvorem“, je cítit jemně sladce, jakoby po pomerančích a pleť vždycky příjemně provoní, tak mi to zlepšuje náladu.

Pleť je po něm vitálnější, skutečně se lépe hojí a dělá méně problémy, ale je potřeba ho používat pravidelně, aby ten výsledek skutečně byl.

Není ani trošku dráždivý, natírám si s ním i pokožku kolem očí a nebojím se jít blízko. Nikdy po něm neslzím, což se mi dřív občas stávalo u jiných ,,nebiologických“ krémů, nebo jiných přípravků/malovátek určených na pleť. Takže ho určitě můžu doporučit i pro podobné citlivky jako já 🙂 Určitě bych do něj šla znova, ale je přede mnou ještě spousta jiných co bych chtěla vyzkoušet… Prostě mě to objevování baví.

Co používáte na pleť Vy?

Kam dál:

Otevřít rubriku Recenze bioKosmetiky a ekoDrogerie: ZDE

Máte otázku? Ptejte se do ►Mailu◄

• Líbí se vám tyto stránky? Doporučte přátelům adresu https://aluska.org

• Líbí se vám publikované články? Za pár dní vám může pošta doručit i knihy! – Podrobnosti ZDE

• Používáte Facebook? Pomozte propagovat tento článek a použijte prosím tlačítko ,,To se mi líbí“ níže pod reklamou, děkuji!

• Chcete mít přehled o videoaktivitách Alue na YouTube? – Můžete se přihlásit k odběru: ZDE

.

http://www.kramky.cz/alue/

Komentáře

Ikona diskutujiciho mira 2015-05-31 10:51:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Jeste lepsi je s zivyma kmenovyma bunkama.Jako chlap se se s tim mazu uz mesic a super.2 krat denne.Tedy piksla 250 gr.5900kc,ale je to min.na rok,Ultimate stem gel od Rosa graf.Baleni 50 gr vyjde na min.1500az1700 nejak.Pro nekoho drahy,ale je to jiny.Jakasi novinka snad letosniho roku

Ikona diskutujiciho Alue 2015-05-31 11:24:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[1]: A jak to na tebe zabralo?

Ikona diskutujiciho Fellien 2015-05-31 12:00:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Toto sérum neznám, ale zkoušela jsem jiná séra a měla jsem z toho stejný pocit jako ty – byla jsem úplně vysušená. A vzhledem k tomu, že nemám vrásky žádné (jen jednu malinkou tenoučkou na čele když jsem hodně ve stresu, jinak vidět není nikdy) tak jsem ani nikdy žádný účinek sér neviděla, tak žádné už nepoužívám :). Ten Lavera krém s měsíčkem jsem měla ve vzorečku a nevím proč, ale vůbec mi nesedl. Hodně mě po něm svěděl obličej a leskla jsem se jak psí kulky s prominutím, ačkoliv normálně se nelesknu tak moc. Ale všimla jsem si, že mi obecně nevyhovují věci na mastnou a smíšenou pleť, ačkoliv co jsem vysadila antikoncepci, tak vypadám hůř jak puberťák… Je to nějaké zvláštní, ale nejvíc mi pomáhají výživné a mastné oleje, másla a tak. Před pár dny jsem si objednala ajurvédskou certifikovanou kosmetiku Khadí, konkrétně pleťový a tělový olej s růžovým lotosem, má skvělé složení, tak jsem zvědavá :). Má lepší složení než třeba Saloos a stojí 349 Kč 210 ml, což když si přepočítáš, vychází to i levněji než Saloos. A navíc se jeden olej vyrábí až 3 dny, protože výrobci chodí pěkně ručně sbírat bylinky, tak od toho očekávám hodně co se týče kvality :).

Ikona diskutujiciho :) 2015-05-31 12:57:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Kriste kyselinu hyaluronovou uz nikdy vic. Jednou a naposled diky, ale stacilo. Totalne mi to znicilo oblicej a to jsem si to davala presne dle navodu, coz o to ze vysusilo a spalilo!Dostavala jsem se z toho nejakou dobu…

Ikona diskutujiciho Alue 2015-05-31 13:18:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[4]: A to bylo co za výrobek? Protože hyaluronová je i v Bioharu a přirozeně v buňkách a sklivci. Nic spálit nemůže. To sis musela koupit nějakou hnusnou chemku a spáleniny jsi měla z aditiv.

Ikona diskutujiciho :) 2015-05-31 15:56:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[5]: VICHY, ale kazdopadne vim, ze to nebylo znackou ani nicim jinym obsazenym v tom, protoze se vsemi aditivy co tam byly uz jsem nejakou zkusenost mela, jedine s tou kyselinou ne a jedina kyselina ma takovy ucinek na plet. Nejmenuje se to kyselina jen tak pro nic za nic. Vyhladila, vysusila a spalila. Svuj ucinek vcelku splnila, az moc…

Ikona diskutujiciho Neytiri 2015-05-31 16:44:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Alue, ja myslim, ze to spaleni je mozne. Ja jsem mela cistou kyselinu hyaluronovou a spalilo mi to ruku. Zkousela jsem to nejdriv na ruku. Pritom slozeni naprosto prirodni. Je to serum proti vraskam.. A mela jsem ho nekolikrat. Ted uz nemam odvahu si to dat.

Ikona diskutujiciho Alue 2015-05-31 17:27:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[7]: Hm, to opravdu nechápu. – Každopádně tohle sérum vůbec nedráždí a já mám citlivou pleť, tak bych to určitě taky pocítila 🙂

Ikona diskutujiciho Neytiri 2015-05-31 20:54:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[8]:No ja to taky moc nechapu. 🙂 Nekolikrat v pohode a pak najednou popalena ruka.. Jenze slovo kyselina prece jen neco napovida. 🙂

Ikona diskutujiciho Alue 2015-05-31 21:00:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[9]: Není to špatné. Ještě se to používá u kosmetiček, při hlubších vráskách se to aplikuje hlouběji do pleti a pak to má silnější účinek. Ale na ty moje malinké chuděrky to  stačilo jenom natírat.

Nový komentář

Ikona moderatora

Moderovaná diskuze: Příspěvky se zveřejňují s časovou prodlevou. Pro účast v diskuzi je třeba, aby byl váš komentář v souladu s obecnými pravidly slušného chování a podmínkami používání stránek