I. / Inverzní metoda pro růst vlasů: Slibuje přírůstek 2,5 až 5cm za týden!

29.7.2015 v Léčba 16

Už jste slyšeli o zázračné inverzní metodě, po které vám můžou poporůst vlasy rekordním tempem za pouhý týden?

Z Česku o této metodě příliš materiálů k nalezení není, pouze krátké stručné skazky od lidí, kteří rozumí anglicky a mají to vyčtené ze zahraničí. Myslím si že je to velká škoda, protože tato metoda je velice zajímavá, mnoha ženám skutečně funguje a určitě si tedy zaslouží ucelený návod.

Na čem myšlenka inverzní metody staví?

Prakticky metoda není příliš vědecká, je to spíše lidový postup, očividně na něm ale něco je, protože lidí kteří vyzkoušeli a pochvalují si to, je opravdu hodně. Podle zdokumentovaných výsledků je možné, aby během této kúry narostlo 1-4 palce* vlasů za jediný týden. (Většina zdrojů však uvádí 1-2palce.)

Větší nebo menší efekt samozřejmě závisí na pečlivosti, se kterou se metoda provádí a také na typu vlasů. Pokud někomu přirozeně rostou 3cm za měsíc, samozřejmě bude mít u inverzní metody větší výsledky, než ten komu naroste za měsíc průměrný 1cm.

Dejme tomu, že pokud máte průměrný měsíční přírůstek, což je už zmíněný 1cm měsíčně, inverzní metoda by vám mohla nadělit až 2,5cm vlasů za jediný týden… A to je výzva, která rozhodně stojí za pokus.

Hlavní myšlenka je ta, že se smíchají vhodné oleje dohromady, vetřou do vlasů a poté se provádí masáž hlavy v předklonu. Toto se provádí večer, před spaním. Existuje vícero různých odchylek v postupech a doporučeních co se týče pořadí konkrétních kroků, nebo doporučené doby pro masáž. Také není úplně jedno, co na vlasy během inverzní metody používáte.

*1 palec = 2,54 centimetrů


Inverzní metoda má svá omezení. Je vhodná pro všechny typy vlasů, ale neměla by se dělat během těhotenství a také pokud

trpíte migrénami. Těžko však říct, jestli má takové omezení vůbec nějaký smysl a není to pouze plácání do vody, protože celá metoda je přirozená, nechemická a neděláte při ní nic, co byste za normálních okolností neudělali. Spousta lidí si běžně umývá hlavu v předklonu i v těhotenství, i když mívají migrény. Takže bych to nehrotila.

Základní postup:

1. Vybereme si nějaký olej, samozřejmě panenský a kvalitní.

Metoda přímo nediktuje, který olej musíme použít, ale ze zkušeností se dá doporučit: Nejlepší je míchat kokosový a ricinový olej v poměru 2:1. Je to proto, že ricinový olej má zázračné schopnosti posilovat vlasy/chlupy, aktivovat spící cibulky k tvorbě pralesu.

Osobně s ním mám velice dobré zkušenosti, po ricinovém oleji mi už za týden narostly na spodním víčku oka nové řasy, které ani po vysazení nezmizely a nepřestaly růst. Naopak když jsem ricinový olej po několika delších pauzách zkoušela dávat znovu, řasy se stále více zahušťují. Dávám si ho dodnes.

Ricinový olej** už sám o sobě způsobí zesílení, zahuštění a rychlejší růst vlasů, i kdybyste si ho jenom plácli na hlavu a šli spát bez zbytku procedury. Kokosový olej je potřeba zase proto, že při tekutém stavu je velice řídký a skvěle rozředí lepkavý a hustý ricinový, takže jde pak dobře a lehce vtírat. Navíc je to jeden z nejvhodnějších/nejpoužívanějších druhů olejů do zábalů a masek na vlasy.

Můžou se samozřejmě použít jakékoliv oleje, ale bez ricinového se snižuje účinek a jiné oleje ho zase tak dobře nerozředí. Takže se do základní dvojkombinace může vždycky ještě nějaký olej přikápnout, ale není to nutné.

Dobrý nápad také je, použít skořicový olej, který prohřívá pokožku a tím také zvyšuje účinek celé kúry.

Kolik toho oleje? – Podle toho kolik máte vlasů a jestli to chcete roznést i po délkách. Zkuste jednu velkou hodně vrchovatou lžíci kokosového oleje a do něj přidávat ostatní oleje po malých lžičkách.

**Zde najdete články o zázračném ricinovém oleji a o mé zkušenosti s ricinovým olejem

2. Oleje je potřeba první zahřát a dobře promíchat.

Kokosový olej v tuhém stavu moc parády nenadělá, zahřívat se musí vždy, ale i když použijete jiné druhy, měly by být vždy zahřáté pro větší efekt. K tomu stačí udělat něco jako vodní lázeň. Menší mističku s olejem vložit do hlubokého talíře nebo větší misky s horkou (nikoliv vroucí) vodou. Olej se poté dá nanášet přímo z této lázně, takže je pořád teplý.

3. Olejová směs se pečlivě vetře do pokožky hlavy.

Pokud máte olej navíc, naneste i do délek, budete mít úžasnou hydratační masku. Spodek misky vytřete konečky vlasů. Jak je známo, konečky vlasů potřebují nejvíce lásky…. Pokud máte vlasy hodně dlouhé a v předklonu s nimi zametáte zem, vytřete misku až nakonec, jinak budete mít mastnou podlahu a zbytečně moc uklízení.

4. Posaďte se, předkloňte co nejníž (prakticky trupem ležíte na nohách a hlava směřuje k zemi). Masírujte si jemně kořínky vlasů po dobu 4 minut.

Doporučená doba masáže se pohybuje mezi 3-5 minutami v závislosti na variantě inverzní metody, ale 3 minuty dávají menší výsledek, proto je lepší vzít spíše horní hranici. Nachystejte si k ruce nějaké stopky co vám samy dají vědět, abyste se mohli soustředit jenom na kořínky vlasů, nemuseli masáž přerušovat a kontrolovat čas.

Nedlachněte vlasy příliš hrubě, masáž by měla být jemná, příjemná a pomalá. Žádné prudké pohyby. Po čtyřech minutách by vás neměly bolet kořínky vlasů, pokud ano, jste moc hrubí. Pokud se vám 4 minuty zdá málo, klidně si ještě přidejte jednu. Masáž hlavy v předklonu by měla být velmi příjemná.

5. Na mastnou šišku se doporučuje dát koupací nebo sprchovací čepici.

Údajně by to mělo zlepšovat účinek metody, protože se pod igelitem drží teplo. A jak víme, teplo stimuluje lepší růst vlasů. Na tom staví i metoda s hořčičným semínkem a je to i důvod, proč vlasy v létě rostou rychleji než v zimě.

Pokud stejně jako já nemáte sprchovací čepici a ani pořádně nevíte co to je, jednoduše mastné vlasy spleťte do copu (Resp. do formy na kterou jste zvyklí když spíte. Dlouhé vlasy je vždy třeba před spaním zaplést, aby se v noci zbytečně nepoškozovaly třením a cucháním.) Na polštář si rozložte tlustý savý ručník, ideálně dva, klidně i tři aby olej z hlavy neprosákl skrz. Ručník použijte velký, rozložte ho pečlivě na polštář a založte za jeho okraje, aby v noci nešiboval. A můžete jít spát.

Dá se použít i průhledná potravinová folie, která se obtočí kolem vlasů. Ale ne každý je schopem spát s igelitem nebo šustivým sáčkem na hlavě.

6. Ráno vlasy umyjete klasicky šamponem.

Olej je dobré smývat alespoň nadvakrát. Vzhledem k tomu že metoda je na celý týden, budete potřebovat nejenom hodně oleje, ale pokud je vám líto vyplácat rychle drahé šampony, sežeňte si nějaký levnější, nebo takový co už dlouho čumí na poličce a zbytečně zavazí. Můžu doporučit výrobky Alverde, šampony jsou levné, netoxické a dobře fungují. Stejně tak i balzámy. ….. Večer absolvujete celý proces znova.

Inverzní metoda se dělá pouze jediný týden v měsíci, ne víc.

Pokud by se to provádělo bez přestávek, metoda by přestala tak dobře fungovat. Opět pro to není příliš vědecké vysvětlení, pouze to, že se tělo adaptuje na oleje i na masáže, zvykne si a přestane na to silněji reagovat.

Co nedělat:

Vzhledem k tomu že jsem se o tuto metodu zajímala hodně podrobně, našla jsem i šibaly, co zkoušeli tuto metodu ošidit, ubrat si práci, ubrat tolikero mytí, nebo snížit náklady. Bohužel podobná snaha měla logický výsledek: Vlasy nenarostly.

Například se velice divím, že na mém oblíbeném serveru dlouhevlasy.cz, kde je o vlasech snad úplně všechno, inverzní metoda popsána není. Pouze jedna dívka se tam v jednom vlákně o této metodě jednou zmínila a byla víceméně sepsuta zbytkem osazenstva, že je to blbost, přestože zahraniční fora, youtube a blogy tvrdí opak a ukazují své výsledky. Tato slečna zkoušela metodu ošidit tak, že místo olejů používala Biohar. Po týdnu přeměřila a vlasy nepovyrostly. Jak dopadly její další výsledky se neví, nedala vědět.

Také v zahraničních zdrojích byly podobné snahy, například masírovat vlasy úplně na sucho. To se opět míjí účinkem.

Jiná slečna zase nechtěla tolik oleje, takže ho dala jenom první a sedmý den, zbytek týdne masírovala na sucho. Výsledek se také nedostavil.

Z toho plyne poučení, že metoda zásadně visí na použití vhodných olejů, vlasy je třeba mít mastné a ne že ne. Šizení se zde nevyplatí. Potkala jsem ale pár výjimek, které měly viditelný výsledke i bez oleje, ALE jsou to lidé s přirozeně kvalitními a silnými vlasy. (Jedna z těchto světlých výjimek se prostě večer položila na postel, vystrčila hlavu do záklonu na kraj matračky, 4 minuty masírovala a hotovo. Po týdnu měla přírůstek 1,5 cm.)

Další verze inverzní metody:

Jak už jsem se zmínila, doba masáže se doporučuje 3-5 minut. Nejsou to přesně stanovené 4 minuty (i když se doporučují nejčastěji), ale spíše doporučený rozsah. Ten by měl určitě záviset na tom, kolik toho naše vlasy snesou a jak dobře/jemně je masírujeme. Někdo je moc hrrr, takže ho po třech minutách už bolí hlava, někdo je v pohodě i po překročení pěti minut. Masírovat déle než pět minut ale není potřeba a nepřináší to větší efekt.

1. Jiná verze:

Použijí se oleje (kokosový nebo olivový). Hlava se masíruje v předklonu 4-5minut. Ne víc, ne méně.

Pokud nechcete chodit spát mastní jako karbanátek, můžete masírovat i ,,na sucho“, ale musíte si nechat vlasy mastné, to znamená neumývat z nich přirozený maz po dobu jednoho týdne.

Pokud použijete olej, smyjte ho po 30ti minutách od procedury.

Toto se provádí po dobu 7mi dnů.

+ Jednou týdně na konci této procedury si udělejte výživnou masku pro lepší růst: 1vajíčko+olivový olej+med. Poté si vlasy umyjte.

Použití oleje zlepší výsledek a urychlí růst. Masírování ,,na sucho“ svými vlastními přirozenými vlasovými oleji dává menší výsledek.

Slečna která provádí toto, má skutečně za týden už zmíněné rekordní 4 palce, ale pokud nemáte od Boha naděleno shůry, s tímto příliš nepočítejte, takový výsledek je jen pro vyvolené. Nicméně i tato obměna jistě stojí za pozornost.

2. Jiná verze:

Slibuje rychlý přírůstek přes noc. (2 palce, to je sen.)

1. Klasicky se dává dohromady a zahřívá: Kokosový olej s přídavkem ricinového oleje, mandlového a jojobového oleje. Kokosového se dá jedna velká lžíce, ostatní po jedné malé.

2. Do toho se přidá olej z grepových jader. (1 malá lžička) Jako další tam pak přijde lžička avokádového oleje.

3. Rozčesat vlasy, pečlivě nanést olejovou směsku ke kořínkům.

4. Vestoje se masíruje hlava 4 minuty.

5. Poté si sedněte a v předklonu (inverzní metoda) masírujte dalších 5 minut.

6. Směska se neoplachuje. Na polštář rozložte ručník, vlasy zapleťte a jděte spát. Umyjte až ráno a sečtěte výsledky.

3. Jiná verze

Existuje i obměna, kdy se olej nanese na hlavu, masáž trvá 4 minuty vestoje, poté se položíte na postel, zakloníte hlavu přes okraj matrace a držíte asi 15 minut. I tato metoda nese výsledky.

Pokud ovládáte základy angličtiny, zkuste si projít zahraniční servery a youtube, najdete zde tyto metody ukázané ve videích a uvidíte také fotky před/po. Některé výsledky jsou ohromující, ale i 1 cm za týden je krásný výsledek.

© Alue K. Loskotová, Aluška.org 2015

Kam dál:

• Kontakt: [email protected]

• Líbí se vám tyto stránky? Doporučte přátelům adresu https://aluska.org/

• Líbí se vám publikované články? Za pár dní vám může pošta doručit i knihy! – Podrobnosti ZDE

• Používáte Facebook? Pomozte propagovat tento článek a použijte prosím tlačítko ,,To se mi líbí“ níže pod reklamou, děkuji!

• Chcete mít přehled o videoaktivitách Alue na YouTube? – Můžete se přihlásit k odběru: ZDE

http://www.kramky.cz/alue/

Komentáře

Ikona diskutujiciho Enkelia 2015-07-29 08:22:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

To je fakt dobrý, to asi zkusím:)

Ikona diskutujiciho zabiik 2015-07-29 10:59:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

teď od pondělí tuto metodu zkouším, tak jsem zvědavá, jak dopadnu 🙂

Ikona diskutujiciho katrin 2015-07-29 15:22:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Měla bych dotaz, jestli na to má vliv i fáze měsíce? (např. by bylo nejlepší tuto metodu zkusit při dorůstajícím měsíci) a jinak to vypadá dobře, vyzkouším díky.

Ikona diskutujiciho myshoolka 2015-07-29 16:12:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Skvělý článek! Určitě vyzkouším 🙂 Moc děkuji!

Ikona diskutujiciho Alue 2015-07-29 16:39:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[3]: To je dobrá úvaha. Dorůstající měsíc by to určitě měl popohnat.

Ikona diskutujiciho Lenka.L 2015-07-29 17:32:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Už pul roku používám ricinový olej na vlasy a je to super. Tak zkusím přidat i ten kokosový, ikdyž se obávám, že mě to bude vysušovat vlasy :).

Ikona diskutujiciho Alu 2015-07-30 09:50:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ahoj,

Ikona diskutujiciho Raja 2015-07-30 10:08:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Hloupá otázka) Není ricíňák jedovatý?

Ikona diskutujiciho lili 2015-07-30 10:58:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Som zvedava ako vám podrastu tie vlasy :D, ale urcite nieco na tom bude..predtym by som to vyskusala aj ja ale teraz mám chut na kratsie vlasy tak uz dlzku ani tak neriesim, praveze mam pocit ze cim castejsie ich zastrihavam tym akosi rychlejsie rastu, striham si ich asi tak

Ikona diskutujiciho lili 2015-07-30 10:59:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[7]: a ano má byt modry mesiac, udajne silnejsi ako byva bezne…co sa da aj pocitovat….

Ikona diskutujiciho Alue 2015-07-30 15:07:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[8]: Vnitřně užitý funguje jako projímadlo. Zvnějšku se používá ke kosmetickým účelům.

Ikona diskutujiciho jarka 2015-08-04 12:27:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Postrúhaná mrkva posilní korienky a zastaví vypadávanie vlasov. A hlavne je to jednoduché .

Ikona diskutujiciho jarka 2015-08-04 12:43:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

A ešte je tu tecept na odstránenie chĺpkov na tvári. Neviem posúdiť či to funguje, neskúšala som. http://www.badatel.net/recept-zo-stredneho-vychodu-ktory-chlpky-na-tvari-odstrani-natrvalo/

Ikona diskutujiciho clario 2015-08-26 14:04:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[11]: Jako projímadlo působí ricinový olej v menším množství, ve větším množství už jedovatý je. Při vnějším použití, nebezpečí nehrozí a s velkými úspěchy jej na některé věci předepisoval například i Edgar Cayce.

Ikona diskutujiciho jana 2017-10-31 14:11:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Mně nejvíce pomohl biodicol long, po ničem jiném mi vlasy tak rychle nerostly. Navíc to bohaté složení. https://www.biodicol.com

Ikona diskutujiciho Tereza 2018-05-17 18:47:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ahoj,máte s tím někdo zkušenosti? Pomáhá to? 🙂

Nový komentář

Ikona moderatora

Moderovaná diskuze: Příspěvky se zveřejňují s časovou prodlevou. Pro účast v diskuzi je třeba, aby byl váš komentář v souladu s obecnými pravidly slušného chování a podmínkami používání stránek