II. / Inverzní metoda pro růst vlasů: Moje výsledky!

6.8.2015 v Léčba 18

Zmíněný speciální návod na ultrarychlý růst vlasů najdete zde:

I. / Inverzní metoda pro růst vlasů: Slibuje přírůstek 2,5 až 5cm za týden!

Když jsem se dozvěděla o inverzní metodě, velice dlouho jsem s tím otálela, protože představa že každý večer zmastím hlavu olejem, budu s tím muset spát a ráno umývat a pořád dokola do zblbnutí, mi připadala poměrně náročná. – Zvláštní, jak je pro člověka problém dělat 7 dní v kuse takovou jednoduchou věc a jak se na to sáhodlouze musí odhodlávat.

V tomto článku bych ráda shrnula své výsledky. Předem nutno podotknout, že jsem nevynechala ani neošidila jediný den a vše jsem dodržela podle návodu, tak jak bylo řečeno. Moje očekávání byl rozdíl min. 1 cm… A jak jsem dopadla? Inu, posuďte sami 🙂

Pokud jste četli návod na inverzní metodu, všimnete si, že rady jak tuto metodu praktikovat se různí. Základní princip však zůstává v podstatě stejný. Já si vybrala první popsanou metodu, tedy olej a umývání ráno.

Protože odrůstám a už dlouho jsem si nezastřihla konečky, rozhodla jsem se, že si zastřihnu pouze ten rozdíl, co si naměřím, že mi po kúře dorostl. A tím vlastně neobětuji kýžené centimetry délky a vlasy lehce ozdraví. Dvě mouchy jednou ranou…


1. den

Začala jsem 13.července. Zahřála a smíchala jsem dohromady kokosový + ricinový olej asi v poměru 2:1 a lehce přikápla arganový. Nanášelo se to dobře a masáž byla příjemná, ale potom v noci se mi trochu blbě spalo. Dala jsem si na polštář froté ručník aby nebyl polštář mastný, protože spát se sáčkem na hlavě se mi riskovat nechtělo… Jednou jsem takhle spala s heřmánkovým zábalem a byl to děs běs 🙂 Umotat si klasický mastný cop a hodit ho na přikrytý polštář mi připadalo jednodušší.

2. den

Chtěla jsem trochu těžší olej aby se vlasy nacucly, kdy už dělám ty zábaly. Tak jsem dala dohromady extra virgin olivový + ricinový cca v poměru 2:1, ale ricinového jsem dala ještě o trochu víc… A přikápla arganový. Tuto kombinaci znova dělat nebudu, ricinový olej je dost hustý a ve vlasech mírně táhne, olivový ho nezředí tak dobře, takže buď ubrat ricinový a přidat olivový, nebo jenom kombinovat s kokosákem, který je v teplém stavu perfektně řídký.

3. den

Dojela jsem domů v jednu ráno. Myslela jsem, že se na to zvysoka vyprdnu, ale přesto jsem si večerní rutinu splnila. Kombinaci jsem použila stejnou jako z prvního dne, zdá se mi ideální. Ještě jsem tam cvrkla trochu mandlového, taky je můj oblíbený.

4. den

Do už osvědčené kombinace jsem kápla ještě konopný olej. V noci jsem spala úplně v pohodě, vypadá to že ručník a mastný cop je jenom o zvyku 🙂 Už se nakrucuju před zrcadlem a odhaduju, co mi asi vyrostlo. Mám pocit že něco ano, ale obávám se, abych spíš netrpěla fata morganou.

5. den

Musela jsem se strašně přemáhat, jak už se mi to nechtělo dělat. Kopr jako blázen… Taky jsem zjistila, že jeden froté ručník na noc nestačí a asi jsem dávala oleje trochu moc, takže mám mastný ručník, povlečení pod tím i polštář. Celkem mě to nakrklo… Tak jsem vzala velký tlustý plážový ručník a několikrát ho přeložila, abych měla jistotu, že už neprosáknu…. Zkušenost pro příště.

6. Den.

Už jsem se s tím necrcala a dala jenom kokosový a ricinový společně. Už masíruju s nechutí a mám toho dost. Ještě že už jsem skoro u konce.

7. den

Grr… chrrr… už mě to tak strašně nebaví!! Překonala jsem se a jsem ráda, že je to za mnou. Protože chodit každej večer spát s mastnou hlavou a ráno to pracně umývat je opravdu opruz. Sice jsem si užila strašně moc hodin ve výživném olejovém zábalu, takže by vlasy měly posílit a růst jako splašené už jenom ze samotného ricinového oleje, ale ani při té dobré představě mě to prostě nebaví.

A výsledky? První den výzvy vypadaly moje vlasy takto:

Po ukončení sedmého dne – tedy osmý den jsem naběhla s foťákem a zkoušela porovnávat, ale výsledek kde nic tu nic, neviditelný. Vlasy vypadaly stejně.

A tak jsem vzala na pomoc metr a měřila…. A výsledek? Kde nic tu nic, nezměřitelný. Při této délce se sice rozdíly odhadují blbě, i odrosty už se měří blbě protože přechod mezi přírodou a barvou je nepravidelný…. Ale opravdu se nedalo poznat, jestli narostlo alespoň něco. Nebylo to vidět. A ten jeden očekávaný centimetr taky nějak nikde.

A konečky byly sice neponičené, ale sušší. Jak předtím byly trochu suché a potřebovaly zastřihnout, teď už si o to říkaly hlasitě. A tak jsem se už vykašlala na počítání rozdílu na milimetry a normálně se zastřihla.

Můj výsledek je obrovské zklamání. Čekala jsem alespoň něco, alespoň trošku, alespoň kousíček. Říkala jsem si, jestli mě třeba nezbrzdil měsíc, ale 16. byl úplněk, takže jsem nešla vyloženě proti němu. Takže délka za jeden týden prakticky žádná navíc.

Na druhou stranu jsem docílila něčeho, co jsem chtěla udělat už dávno. Dělala jsem výzvy, potírání řas ricinovým olejem na týden, aby se zahustily. A nejenom že řasy pak rychle rostou, ale hlavně začnou růst úplně nové a ty pak rostou dál, aniž by je člověk musel pravidelně přiživovat. Naopak při dalších kůrách se ještě více zahustí. Je to skvělé! 🙂

Proto jsem už delší dobu chtěla udělat zase týdenní výzvu, ale ne jenom na řasy, ale i na vlasy. Je pravda že po ricinovém oleji se neslibuje přírůstek jednoho palce za týden, ale ricinový olej aktivuje cibulky vlasů, dodá jim výživu a s vlasy by se mělo stát prakticky to samé, co s řasami. Nakonec tedy nelituji, protože jsem alespoň pořádně vyživila pokožku hlavy, vlasy teď lépe porostou, ale ta délka bohužel nic. Tak jsem z toho byla chvilku smutná, že jsem se týden pinožila na prázdno, ale co se dá dělat.

Možná bude lepší ještě trochu počkat a pak proměřit, co udělal ricinový olej s vlasy po měsíci, s odstupem. Jestli se nakoply a povyrostly svým tempem už ne na základě masáží, ale na základě výživy… Uvidím. Kdyžtak sledujte aktuální zápisníček, třeba se to v něm mihne 🙂

Dokonce mě tento neúspěch ani vyloženě neodradil, ráda bych totiž zkusila inverzní metodu ještě v nějaké obměně. Je to malé dobrodružství.

Zkoušeli jste tento návod také?

Vydrželi jste to celý týden?

Měli jste výsledky?

Kam dál:

• Kontakt: [email protected]

• Líbí se vám tyto stránky? Doporučte přátelům adresu https://aluska.org/

• Líbí se vám publikované články? Za pár dní vám může pošta doručit i knihy! – Podrobnosti ZDE

• Používáte Facebook? Pomozte propagovat tento článek a použijte prosím tlačítko ,,To se mi líbí“ níže pod reklamou, děkuji!

• Chcete mít přehled o videoaktivitách Alue na YouTube? – Můžete se přihlásit k odběru: ZDE

http://alueshop.webnode.cz/

Komentáře

Ikona diskutujiciho Fellien 2015-08-06 12:26:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Já to nezkoušela. Připadá mi to totiž jako docela blbost, aby vlasy porostly za týden o tolik jen z riciňáku, protože řasy jsem tím musela taky matlat měsíc, než se ten růst nějak zaktivoval a začalo to konečně růst a houstnout. Spíš si myslím, že by to na vlasy mělo taky takový efekt, že by to rostlo o několik centimetrů týdně, ale až jak si třeba člověk odbude aspoň tři týdny toho neustálého olejování a smývání. Třeba právě nějak dýl trvá jen zezačátku než se to zaktivuje a pak už by to jelo :). Nicméně já ani nemám čas si pořád umývat vlasy, mně ty moje strašně dlouho schnou a já vlasy zásadně nefénuju, takže je umývám vždy odpoledne, aby mi pak v pohodě uschly. Olejové kúry si dělám před každým mytím vlasů, ale vlasy myju jednou za 4 dny. Alue, na vlasy je nejlepší makadamiový olej. Někde jsem to četla a pak jsem to vyzkoušela a ten makadamiový je fakt nejlepší na výživu i těch sušších konečků :). Ale stejně to střídám, někdy používám kokosový, někdy mandlový, někdy makadamiový… Co zrovna mám doma :). Jinak jsem slyšela samou chválu na nějaké bylinkové vlasové tonikum, co prodávají na biooo.cz, tak už mám objednáno a jsem na to moc zvedavá, vypadá to krásně, i to složení bomba, samé bylinky!

Ikona diskutujiciho Ne 2015-08-06 15:06:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

průměrnej přírůstek vlasů za měsíc je 1.3 cm a žádný olejíky tomu nepomůžou, protože se ty vlasy  nedokážou tak rychle v cibulce vytvářet. ke zdravým vlasům pomůže jen vnitřní výživa, to je strava, aby nepadaly, byly silný apod, to jen kosmetickej průmysl ať už přírodní nebo umělý mele svoje, aby vydělával, nebo lidi jako tebe ovlivňoval svým alternativním směrem.

Ikona diskutujiciho Luz 2015-08-06 15:07:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Já jsem to nikdy nezkoušela, ale myslím, že týden je moc málo, aby byl poznat rozdíl, takové zázraky se asi od toho čekat nedají. Možná po delším používání. Pokud to tedy vůbec je možné, nějak ty cibulky aktivovat k rychlejšímu růstu – možná to spíš je dané geneticky?

Ikona diskutujiciho Alue 2015-08-06 19:56:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Právě že internet je plný lidí, kterým to funguje. A jsou z různých částí světa. To jenom tady v Česku jsme zaprdění a všechno se sem dostane pozdě… škoda že mi to nevyšlo.

Ikona diskutujiciho Fellien 2015-08-06 20:48:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[3]: Já si zase nemyslím že je to geneticky, protože třeba mojim rodičům i prarodičům rostou vlasy docela pomalu, ale mně rostou fakt děsně rychle, někdy i 5 cm za měsíc, to je důvod, proč ani nechodím ke kadeřnici, ono to nemá smysl. Já si tam nechám ostříhat vlasy, zaplatím kolik peněz a za chvíli ani není poznat, že jsem někde byla. Stříhám si vlasy sama, sice to mám někdy strašně opižlané, když mám blbý den, ale mně se prostě finančně nevyplatí chodit ke kadeřnici.

Ikona diskutujiciho Bii 2015-08-06 21:07:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Alue a kolik ml oleje jsi dávala na jednu aplikaci? Co jsem koukala na youtube, tak slečna měla na jednu dávku odhadem tak 50ml…půl na půl s kokosáčem…takže na celou procedůru 25×7=175ml od každého. Během 14ti dnů budu objednávat, tak jsem zvědavá, jak to dopadne.

Ikona diskutujiciho Alue 2015-08-06 21:58:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[5]: ÁÁÁ!! CO?!?! 5CM?!? – Okradli mě! :D

Ikona diskutujiciho Alue 2015-08-06 21:58:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[6]: Já dávala od oka. Prostě tak aby byla pořádně mastná celá hlava a vlasy až na konec. A to je různé, podle toho kolik máš vlasů a jak jsou dlouhé.

Ikona diskutujiciho katrin 2015-08-06 23:32:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

recept jsem nevyzkoušela, ale určitě vyzkouším a dokonce to zařadím i do běžného života, protože jsem na něco takového čekala:) Nejde mi ani tak o přírůstek, jako o výživu vlasů (nedávám si žádné masky, tak jsem chtěla něco místo toho a olej 1x týdně mi nesvědčil, spíš dělám ráda věci nárazově a ten týden v měsíci je ideální.)

Ikona diskutujiciho Fellien 2015-08-07 09:46:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[7]: Jojo, někdy 4 cm, někdy 5, jen když mám nějaké hodně blbé období, jakože když mám třeba měsíc salmonelu, tak mi rostou pomaleji, tak 2-3 cm za měsíc. No ale zrovna včera jsem si řekla že si zastřihnu konečky a že si vlasy na léto trochu víc zkrátím (myšleno, že si ustřihnu tak 3 cm). No jenomže my uplně ujela ruka když jsem zkoušela střihnout vlasy do V-střihu a mám 10 cm v háji, vypadám jak kokin a jediné čím se můžu utěšovt je to, že mi vlasy rostou tak rychle a brzo to doroste :D. Takže poučení pro příště, V-střih doma nezkoušet!

Ikona diskutujiciho lissabonka 2015-08-07 12:11:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

No, ja som skúšala si za mesiac 3 krát použiť ricínový olej – chcela som, aby mi vlasy zhustli – čo so,m zaznamenala bolo to, že mi začali rýchlo rásť, až som ich dĺžku zle odhadla pri mixovaní ručným mixérom a dostali sa do motoru :D :D :D

Ikona diskutujiciho Alue 2015-08-07 22:18:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[10]: No ty kokso… Já podělat 10 cm, tak budu dorůstat 10 měsíců!! :D A ty to máš za 2-3 zpátky? To není fér :D

Ikona diskutujiciho Fellien 2015-08-08 13:57:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[12]: Jojo, za 3 měsíce to budu mít zpátky jak to tak znám…:). Snažím se to brát pozitivně, že mám letní sestřih :D. Stejně teď jak je horko nosím pořád drdol, tak to není poznat :). No ono je blbé že ti to dorůstá tak dlouho. U mě ale platí, že čím kratší mám vlasy, tím rychleji rostou. Třeba kdyby jsi to o těch 10 cm ušvihla tak dorostou rychleji :). Ale nezkoušej to radši :D.

Ikona diskutujiciho Jiskra 2015-08-11 08:23:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Tak mám za sebou sedm nocí s olejem na hlavě, konečně. Před první aplikací směsi kokosového a ricinového oleje 2:1 jsem měla některé konečky roztřepené a teď jsem našla zatím jen dva roztřepené vlasy. Už nepotřebují zastřihnout. Co se týče délky, tak mi narostl minimálně 1cm. Ráno, po umytí první dávky oleje, měly mé vlasy prameny dlouhé cca 29cm, a dnes, po sedmé aplikaci a smytí oleje, mají prameny ve stejné oblasti jako při prvním měření minimálně 30cm, některé i 31cm.

Ikona diskutujiciho Alue 2015-08-11 09:19:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[14]: Super 🙂 – Půjdu do toho s odstupem času znova, a snad budu mít příště víc štěstí :D

Ikona diskutujiciho lenka 2015-08-23 13:55:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[13]:Felien 5cm.mesicne a neberes neco?Jak zijes zivot(strava,spanek hodinove,sampon atd.?),ja bych to strasne potrebovala,aby mi to taky tak rychle rostlo,alespon 10mesicu,mam jen 12cm.vlasy po porodu a potrebuju je dlouhe.Neberes nejake prasky nebo tak?Nechces si to alespon na 7 mesicu vymenit?

Ikona diskutujiciho Alue 2015-08-23 14:34:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho lenka 2015-08-23 21:37:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ne,ja to myslela Feli vazne a verim ti,moc by mi to pomohlo,treba kdybych delala vse podle tebe,tak by se to urychlilo tak i mi.Moc bych to potrebovala

Nový komentář

Ikona moderatora

Moderovaná diskuze: Příspěvky se zveřejňují s časovou prodlevou. Pro účast v diskuzi je třeba, aby byl váš komentář v souladu s obecnými pravidly slušného chování a podmínkami používání stránek