II. / Reakce a recenze čtenářů na knihu Svět za oponou

9.3.2014 v Vyšlo knižně 9

18.8.2016

Krásný den Alue,
už druhý den čtu vaší knihu Svět za oponou a jsem dojatá..
Moc ráda chodím do přírody a díky Vám se začínám na vše kolem sebe dívat jinak…
Vždy jsem cítila, že je něco víc kolem nás a pro nás a doufám, že mi bude jednou dáno a probudím se..
Děkuji Kateřina

25.9.2015

Moc děkuji za úžasnou knihu, měla jsem přečteno za dva dny a ráda bych věnovala i svým nejbližším. Mám načteno hodně, ale tahle kniha plná informací nemá konkurenci 🙂 Aluško, jste skvělá! 🙂

24.6. 2015

Vyšla krásná recenze knihy na blogu Fellien: http://www.indianwhitetea.blogspot.cz/2015/06/alue-k-loskotova-svet-za-oponou.html#comment-form

17.1. 2015

,,Knihu Svět za Oponou jsem si koupila hned v počátcích jejího vydání, a nemohla jsem se od ní odlepit, což se mi stává jen s málokterou knihou, jsem vybíravá 😉 moc se mi líbila. Máš vážně talent a ve svém věku neuvěřitelnou odvahu a schopnosti.“

27.7.2014

Ahoj Aluška,

Tvoju prekrásnu knížku Svet za oponou som dostala 3.11.2013 na moje narodeniny, čo sú dva roky po jej vydaní, ale tá knižka by mi bola zbytočná skorej, takto sa dostala ku mne presne včas ako darček a ešte aj s krásnym venovaním od Teba, ďakujem! 🙂

Celú som ju vtedy neprečítala, ale keďže som mala trochu horšie obdobie, také “ temnejšie“ , veľmi som si užívala farby v predstavách, ktoré mi vykreslili nežne napísané slová 🙂

Dokonca som ju občas ani len nečítala, len držala v ruke a hladkala. Akoby mi samotná prítomnosť tej knihy pomáhala 🙂

Kniha neskôr skončila u babky doma a dostala som sa k nej až pred približne dvoma týždňami, keď som sa balila na dovolenku. Pred kufrom som mala dve kôpky vecí, jedna čo si beriem, druhá čo ostáva na Slovensku. A akosi sa mi do ruky dostal aj Svet za oponou, prvá myšlienka bola “ Vezmi si ju!“ , avšak následná, logická “ Radšej si ju nevezmem, ešte sa mi pri vode poškodí“ .. a ako som ju chcela odložiť, knižka sama od seba (! ) vyskočila z ruky a dopadla krásne, rovno, uhladene, obalom vpred na kôpku vecí, ktoré si berie.m Tak som si povedala, že knižke sa očividne chce cestovať. A tak poputovala s nami.

Približne v polovici dovolenky som sedela sama na izbe a v hlave mi zrazu naskočila myšlienka o čítaní Tvojej knižky. Presne v tú chvíľku ostatné knihy spadli absolútne z NIČOHO NIČ na zem, no Svet za oponou zostal hrdo stáť.

Tentoraz som knižku prečítala celú. Pripomenula mi pár vecí, na ktoré som azda zabudla, príbeh som si vychutnala.. a po jej prečítaní sa cítim inak… Knižka mi nepovedala nič, čo by som už nevedela, ale akosi svet vnímam tak…milšie? S väčšou nádejou? Viac sa usmievam a som ešte vďačnejšia za silu prírody? 🙂 Určite áno.

Cítim, ako sa mi knižka, príbeh, vryli do podvedomia, ako ho naplnili väčším svetlom…Opisuje sa to ťažko, to knižka je výnimočná, dokonca so mnou spolupracovala – keď som čítala pri stromoch a zamyslela som sa nad stromami, otvorila som ju presne na stranách, ktoré hovorili o stromoch a bytostiach v nich,

Čo je tiež užasné, začal ju čítať aj bratranec, ktorý naozaj nikdy nečíta!!! A to je tiež, samo o sebe, malý zázrak 🙂

Urobila si úžasný kus práce, neprestávaš a držím Ti palce 🙂 Zmenila si mi život k lepšiemu. Ďakujem 🙂

Patrícia

1.4. 2014

Překrásná knižní recenze čtenářky je k dispozici na jejím blogu: : http://magdacerna.blog.cz/1404/svet-za-oponou-alue-k-loskotova

10.3. 2014

Ahoj Aluš 🙂

Chci moc pochválit obě tvoje knížky. Jako první jsem četla Svítání a před chvílí jsem dočetla i Svět za oponou. Vlastně mi tohle pořadí přišlo i lepší, protože něco z toho, co se zmíní ve Světě za oponou, se ve Svítání rozebere a podrobně vysvětlí, ale vlastně i naopak, takže je jedno, co člověk přečte nejdřív. Přijde mi úžasné, jak se obě knížky dokonale doplňují, a že se tam vysvětlí snad všechno, na co si člověk vzpomene.

Taky moc moc obdivuji tvoje ilustrace, jsou takové kouzelné a vždycky si je dlouho prohlížím a zkoumám je do detailů. Když jsem každou knížku četla a zrovna si dala přestávku nebo je i dočetla, tak jsem si ji prohlížela, hladila prsty obálku a obrázky nebo listovala stránkami a vychutnávala si ten příjemný pocit z ní. Jsou opravdu nádherné, dobře propracované a všechno se mi na nich líbí. Považuji je za takový poklad a jsem opatrná abych je nezničila. Proto jsem si taky ze začátku říkala, že je škoda, že mají měkkou vazbu, obvykle beru radši knížky s pevnou, protože je odolnější, ale musím říct, že ta měkká působí velice příjemně když jí člověk drží v ruce. Nemůžu si je vynachválit 🙂

Také když jsem knížky četla, spoustu věcí jsem už znala z dřívejška a říkala jsem si, že vím přesně o čem mluvíš, ale spousta jich zároveň byla nových a zajímavých, takže jsem se z nich hodně naučila. A ze Světa za oponou jsem měla takový nádherný pocit, byl napsaný příjemně a srozumitelně, dobře se četl a často jsem zjišťovala, že se u toho usmívám. V těch napínavějších částech jsem málem ani nedýchala a sebemenší vyrušení mě rozčilovalo, protože jsem si připadala, jako bych se děje knížky sama účastnila a nic mi nepřipadalo důležitější :)) Dovolím si říct, že se Svět za oponou řadí mezi moje nejoblíbenější -vlatně ani nemůžu říct sci-fi – knížky, a společně se Svítáním mají takové čestné místo v mojí knihovničce.

Chci ti moc a moc poděkovat za tvojí práci, jsem ráda, že mám tu možnost číst tvoje knížky i články na webu. Taky doufám, že tě jednou budu moct potkat naživo, a říct ti to přímo. 🙂

Přeji ti hodně štěstí s tvojí budoucí tvorbou i se vším ostatním a měj se krásně

Věra

26.2. 2014

Alusko,
Jsem naprosto unesena,okouzlena, Vasi knihou!Tezko se mi od ni odchazelo za povinnostmi,az jsem dnes ozelela par hodin spanku.Nektere veci jsem uz znala z vasich stranek,ale mnohe jsem netusila.Vse je tak prekrasne napsane,s takovou obrovskou pokorou a laskou k prirode a bytostem.Nenachazim ta spravna slova.Je to to nejkrasnejsi co jsem kdy cetla!!!Vase stranky navstevuji denne,tak jsem mela obavy,ze mi precteni vasi knihy nic neda. Hluboce jsem se mylila.Samotna kniha byla pro me uz po rozbaleni jako neco posvatneho.Nehnula jsem se od ni a vsude ji brala sebou.Tak to i zustane,mam velkou kabelku.:)
Clovek nemuze druhym predat zkusenost,radost z precteneho.Jsme kazdy jinde a jinaci. Presto budu knihu doporucovat.Uz ted se tesim az si koupim a prectu i vasi druhou knihu.
Vse, o co se uz leta snazite je prekrasne!!Pomahate jinym, jak to mnozi neumi.Menite zivoty.Dekuji Vam za nas vsechny i za ty co podekovat neumi!
Preju Vam jen krasne dny s usmevem na tvari MICHAELA

26.2. 2014

Ahoj Alue,

měla jsem narozeniny (50) nim jsem si mimo jiné objednala Tvé knihy. Čtu první, nejsem ani v polovině, ale …. musím Ti říct (napsat), že to je krásné a čisté , něžné, …. pohádkově snové počteníčko.

Tvůj veb ani zdaleka tolik nevystihuje Tvou duši, jako kniha…. Prostě, děkuji mnohokrát, protože je mně u čtení krásně. Velmi krásně.

Moji andílci se jmenují Nikol a ten druhý (o jeho jméno jsem prosila teprve, před týdnem) pokud si to dobře vybavuji snad Alman. 🙂 A je mně, jako by mně Tvůj příběh vyprávěli přímo oni …. anebo z toho mají alespoň radost, že Tě čtu.:)

To všechno, co Ty už víš, znáš a používáš …. ve svém mladém věku, já zjišťuji postupně asi 20 let a ještě jsem nenalezla knihu, kde by to bylo tak komplexně shrnuto, jako ve Tvé knize.

Obrovské díky, Aluško.

Ať se vše daří a hodně štěstí!

Monika z Opavy

20.2. 2014

Aluško!

Dnes jsem dočetla tvou první knížku Svět za oponou… Je nádherná, pohladí po duši. Inspiruje a utvrdila mě v některých věcech, o kterých se běžně nemluví. A ta obálka! Krásný obrázek. Když jsem si ji vyzvedla na poště, celou cestu mě tak hezky hřála:-) Jsem moc ráda, že jsem měla možnost si ji přečíst.

Teď jsem si objednala Svítání a moc se těším.

Děkuji za to, že jsis dala práci a napsala ji. Obdivuji tě a ještě jednou děkuji!


13. 2. 2014

Ahoj Alue,
dnes jsem dostala tvoji knížku Svět za oponou. Hned jak mi přišla, tak jsem se začetla. Zatím (a určitě po celou dobu) se mi knížka strášně líbí. Opravdu ti za ni moc děkuji!
Hodně štěstí v životě a i v těch dalších 🙂

28. 10. 2013, 13:48:48

Ahoj Aluška:)

chcela by som ti hneď na úvod zo srdca poďakovať, som neuveriteľne šťastný človek že mi život priniesol tvoje dve knižky. Sú mi obrovskou oporou a navyše sa vďaka nim stal jeden malý zázrak. Ja to volám zazrak pretože to tak pre mňa je a asi pre to nie je príhodnejšie pomenovanie z mojho pohľadu.

Som z tých ľudí, ktorí si pamatajú veľa úsekov aj z najrannejšieho detstva. Pamatám si že pre mňa bolo celkom ľahké- ako to býva u malých detí- vidieť za pomyselnú oponu všetky tie láskavé bytosti, ktoré ma sprevádzali a energie,ktorými bol okolný svet preplnený. Do dnes mi toto vidienie zčasti zostalo, fyzickým zrakom(bezfarebne,všetky energie vidím buď zlatavé alebo bez farby) dokážem vidieť také akokeby hemženie malých bodiek vo vzduchu- ktoré si inak ako pohybujúce sa zhluky energii neviem vysvetliť a pohybujúcu sa žiarivú energiu okolo ľudí-auru. No komunikácia s nehmotnými bytosťami, ktorá mi fungovala do nejakého 12roku dospievaním sa utlmila.

No keď som dočítala Svet za oponou a prehrávala som si niektoré časti príbehu pár dni na to stále v hlave dokola a dokola, lebo mi to bolo veľmi príjemné, vyvstala vo mne veľmi silná túžba znovu obnoviť toto spojenie ktoré bolo pre mna kedysi také prirodzené. Pri takýchto myšlienkach som v ten večer aj zaspala.

V noci sa mi potom sníval zaujímavý sen. V tom sne mi žena,ktorá mi pripomínala jednu moju kamarátku no bola akosi éterickejšia a veľmi láskavá a na prvý pohľad veľmi múdra podala husle. Bola som veľmi prekvapená pretože som nevedela čo s nimi, však ja na ne predsa neviem hrať. No ona len s úsmevom pokývala hlavou,akokeby mi tým dala súhlas a zmizla. Zobrala som ich opatrne do rúk akokeby som sa bála že dotykom sa rozsypú na prach a pomocou sláčika som skúsila vylúdiť na nich nejaký tón, aj keď som predpokladala že som odsúdena k neúspechu.

Na moje obrovské prekvapenie som nielenže vedela hrať ale hudba ktorá vznikala bola tak nádherná že ma až dojala k slzám.

Potom keď som sa zobudila som dlho sedela ešte na posteli a snažila som sa dojsť na to prečo sa mi to snívalo. Na nič som nevedela dojsť Odpoveď prišla až poobede. Ležala som a rozjímala nad rôznymi vecami v mojom živote keď tu som počula hlas, ktorý mi niečo láskavo hovoril do ucha. Otočila som a nevychádzala som z úžasu. Znovu som ich videla. Svojich dvoch anielov, s ktorými som sa tak často rozprávala keď som bola malá.

Zrazu sa predo mnou otvoril celý nehmotný svet akokeby niekto šťukol čarovným výpinačom. Zelená liečivá energia pretkávajúca sa so zlatou nad listami rastlín ktoré sme mali doma, drobné vzdušné víly a ´klbká ´ochranných energii nad mojím telom.

Tento kúzelný okamih trval len pár sekúnd no pre mňa to bol naozaj malý zázrak. Hneď som si uvedomila či znamenali tie husle a že práve tvoje knižky mi pomohli znovu ´nakopnúť´ schopnosť vidiet za oponu,ktorá mi tak dlho chýbala. Ďakujem:)

Ak si sa prekúsala týmto dlhým textom až sem:D tak možeš vidieť je toto další z mnohých dokazov,že tvoje knižky majú naozaj veľký liečivý potenciál a majú silu pretvárať.

Želám ti veľa štastia aby ťa kreativita a ´poštuchnutia´od Vyšieho vedenia neopúšťali a aby si bola vždy spokojná vo svojom živote a temnota sa od teba držala ďalej.

S láskou,

Enji.

29. 10. 2013, 19:16:01

Dobrý den,
nedávno jsem si objednala, a následně docela velmi rychle přečetla vaší knihu Svět za oponou. Knížka se mi moc líbila, ještě jsem nic podobného nikdy nečetla, je to něco úžasného :-). Velice mě zaujal i výběr jmen, která se v knize objevují, protože mám pocit, jako by to nějak odkazovalo či souviselo s mou současnou situací, ale to asi opravdu je jen můj pocit :-D.
Ohledně knihy Svítání toho zatím moc nemám co napsat, jsem teprve na začátku, ale už teď si myslím, že to bude poučná, a asi i oddechová četba. Vaše knihy zaujaly dokonce i někoho z mé rodiny, kdo jinak vůbec moc nečte, takže to už je co říct 🙂
Děkuji, velmi si vážím vaší práce, a přeji další úspěchy :-).

S pozdravem a přáním krásného dne
Martina

Knihu lze zakoupit přes e-shop: www.kramky.cz/alue – ZDE

Komentáře

Ikona diskutujiciho Fox 2014-03-09 07:40:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ona je ta knížka asi fakt "začarovaná" ne jen že když jí vezmu do ruky tak mám okamžitě lepší náladu, ale co víc, když ji u mě viděla moje totálně zabedněná kámoška která není stavu připustit že existuje něco jinýho než "ona sama" natož pak nějaká nehmotná rovina, projela knížku rychle pohledem a k mému obrovskému úžasu říká: Můžu si ji půjčit?

Ikona diskutujiciho vanilková 2014-03-09 15:12:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[1]:Jo! Presne tak, ony obe ty knizky jsou nejak zacaryfukovane. Kdyz je mam v ruce a ctu je, vsechno je najednou takove, jak to ma byt, citim se vyrovnane, nalada se zlepsi, mam odvahu pustit se do spousty veci a citim, ze to co bych chtela udelat dokazu… :-)

Ikona diskutujiciho Vika 2014-03-09 20:04:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ahoj Alue, zde máš nové info ohledně čipování novorozenců z protiproud p. Hájka.

Ikona diskutujiciho svetlolej 2014-03-09 22:04:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Aluš – k předešlému článku, páč komentáře jsou koukám uzavřeny juj to je fofr:-)))

Ikona diskutujiciho Alue 2014-03-10 10:32:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[4]: Uzavřela jsem tu diskuzi výjimečně, protože všechno slušné a důležité už je řečeno a od včerejška se tam nahrnuli jenom trollové, kteří mi tam píšou, ať se jdu oběsit a podobné zábavičky.

Ikona diskutujiciho Vojta 2014-03-10 18:34:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ahoj Alue. Velice Ti děkuji za obě dvě knížky. Jsou nádherné. Zvláště mne zaujal příběh Lenky a její zasvěcení. Podle příběhu se domnívám, že Lenka byla zasvěcena jako staroslovanská kněžka z předkřesťanských dob. Něco na způsob kněžny Libuše. O staroslovanské dějiny a celkově staroslovanskou tématiku se zajímám. Vojta

Ikona diskutujiciho Alue 2014-03-10 19:36:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[6]: ,,Lenka byla zasvěcena jako staroslovanská kněžka z předkřesťanských dob. " – O tom kniha nepíše, ani jsem nic podobného neměla v hlavě, když jsem knihu tvořila. Kniha se děje v aktuální době, je ze současnosti.

Ikona diskutujiciho fluttershine 2014-03-10 21:12:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[1]: Jsou začarovaný :D Jak jsi to udělala, že jsou tak skvělé? Nejsou stoprocentně dokonalé, ale to není nic… aktuálně čtu Svítání a občas čumím, že je to fakt pravda :D

Ikona diskutujiciho astrei swingař 2023-05-10 18:30:36 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Dneska slavím úspěch, knížku Svět za oponou jsem totiž půjčil jednomu svému silně ateistickému a materialistickému kamarádovi, kterého se mi na ni podařilo nalákat, když jsem mu zevrubně povykládal, o čem to je. Tak jsem zvědavý, co na knihu bude říkat :D.

Nový komentář

Ikona moderatora

Moderovaná diskuze: Příspěvky se zveřejňují s časovou prodlevou. Pro účast v diskuzi je třeba, aby byl váš komentář v souladu s obecnými pravidly slušného chování a podmínkami používání stránek